Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά χαρά σε όλους. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα!

Έχω το note 4 μερικές μέρες, πούλησα το note 3 οπότε το τεσσάρι ήταν μονόδρομος! Απλά από χθες (δεν ξέρω πως έγινε) όλα τα φωνηεντα στο πληκτρολόγιο έχουν τόνο από μόνα τους. Πως μπόρώ να το άπένέργόπόίήσώ αυτό?

 

εχει συμβει σε αρκετους και εμενα μαζι! παιξε με το πληκτρο που ενεργοποιει τους τονους θα ξεκολησει δεν ειναι τπτ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν σήμερα αγόρασα μια ultra Micro sd 32GB, η ερώτηση είναι πως μεταφέρω τις φωτογραφίες στην κάρτα ? Μόνο μέσω υπολογιστή γίνεται ? Διότι μου σώζει στην κάρτα μόνο αυτές που βγάζω από σήμερα , υπόλοιπες που μεταφέρθηκαν από το iphone 5s που είχα μεταφέρθηκαν στη μνήμη του κινητού !!! Πως γίνεται να τις μεταφέρω δίχως να ανοίξω υπολογιστή ?

Θα κανεις απλα μια αντιγραφη ή μετακινηση και επικολληση, απ' την εσωτερικη μνημη στην sd. Αν δεν στο κανει ο "μαμα" file manager, δοκιμασε καποιον αλλο, π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop

Link to comment
Share on other sites

να μην lagαρε οταν επιλεγεις HIGH γραφικά.. ελπιζω σε καποιο update να το fixaroun :)

Σου κολαει? ? Γιατί μόλις τώρα το δοκίμασα (να πω την αλήθεια δεν το είχα βάλει έως τώρα το είχα στο νορμαλ) με τα high γραφικά και παίζει κανονικά ..πατάω την οθόνη για δεξιά αριστερά και δουλεύει κανονικά εμένα. .. δεν το έπαιξα πολύ με αυτές τις ρυθμίσεις το έβαλα τώρα για να το δω απλά αν κολαει... θα το δω σήμερα το απόγευμα πίνοντας καφέ αν έχει θέμα. .. πάντως το παιχνίδι ακόμα και με τα γραφικά στο νορμάλ δίνει ρέστα στην οθόνη. ..

 

 

Edit

 

Τελικά με το high στα γραφικά όντως έχει θέμα αλλά μετά από 3-4 πίστες που γίνεται πιο γρήγορο, στις πρώτες πίστες πάει καλά. .. πάντως στο normal που το έχω εγώ στα γραφικά συνεχίζει να έχει τέλεια απόδοση και αυτό είναι μάλλον λόγω της καλής οθόνης που έχουμε. ..

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε αρκετους και εμενα μαζι! παιξε με το πληκτρο που ενεργοποιει τους τονους θα ξεκολησει δεν ειναι τπτ!

Εντάξει τελικά με μια επανεκκίνηση έφτιαξε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...

Αγόρασα για το note 4 το plantronics m55 Bluetooth hands free κι εχω το εξής προβλημα .....

Οταν με καλούν χτυπάει με δικό του ήχο ( όχι αυτόν που εχω εγώ σαν ήχο κλήσης ) και μετά απο λίγο απαντά μόνο του !!!!!

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ; Ξέρει κανείς τι παίζει ; Εχει άλλος το ίδιο b/t ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε το βιβλιαράκι στις ρυθμίσεις μήπως λέει κάτι εκεί. ..Αλλιώς μήπως δεν είναι συμβατό ή έχει πρόβλημα το bluetooth που πήρες. ..

Εγώ πάντως που χρησιμοποιώ αυτό δεν έχω κανένα απόλυτος πρόβλημα. .

 

http://www.skroutz.gr/s/263858/Samsung-HM1500-Clip-On.html?keyphrase=hm+1500

Link to comment
Share on other sites

Εχθές σε σκοτεινό περιβάλλον παρατήρησα διαρροή φωτός στην δεξιά κάτω γωνία του κινητού, όταν πατάω το "κουμπι" της επιστροφής !!! Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος στο δικό του Note 4 ?
Link to comment
Share on other sites

Σας επισυνάπτω και φωτογραφία !!!

 

πιο πολυ θα ελεγα οτι ειναι η γυαλαδα που εχει το αλουμινιο στο κοψιμο, απο το φως που βγαζει το κουμπι μιας και ολη η οθονη και γενικα ειναι μαυρα! παντως εγω δεν βλεπω κατι! νομιζω το πετυχες στην ακριβως στην γωνια θεασης που κανει αντανακλαση

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αυτό που λες αν και δεν το νομίζω , αν ήταν έτσι θα γινόταν το ίδιο και από την άλλη πλευρά που είναι το άλλο "κουμπι" . Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες !!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι αυτό που λες αν και δεν το νομίζω , αν ήταν έτσι θα γινόταν το ίδιο και από την άλλη πλευρά που είναι το άλλο "κουμπι" . Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες !!!

 

μου φαινεται περιεργο να βγαινει φως ! αν δεν κανω λαθος το πλαισιο ειναι ενα εννοιεο κομματι αλουμινιο και οχι σε κομματια κολλημενο!ειναι αναλογα απο πια γωνια το κοιτας για να κανει την αντανακλαση αυτην και εγω οταν το εχω "γυμνο" κανει αντανακλασεις σε ολο το αλουμινιο γυρω γυρω απο φωτα! ειναι αναλογα παλι απο πια γωνια θα το κοιταξεις και πως πεφτει το φως τσεκαρετο μια ακομα και αμα δεν ειναι αυτο τοτε μαλλον ειναι το φως

Link to comment
Share on other sites

Και όμως δυστυχώς είναι διαρροή !!! Έβαλα ένα χαρτάκι γύρω από το "κουμπι" και συνέχισε η διαρροή η οποία είναι από το εσωτερικό προφανώς το γυαλί της οθόνης δεν εφάπτεται απόλυτα στο πλαίσιο στην δεξιά κάτω γωνία με αποτέλεσμα την διαρροή !!!
Link to comment
Share on other sites

Και όμως δυστυχώς είναι διαρροή !!! Έβαλα ένα χαρτάκι γύρω από το "κουμπι" και συνέχισε η διαρροή η οποία είναι από το εσωτερικό προφανώς το γυαλί της οθόνης δεν εφάπτεται απόλυτα στο πλαίσιο στην δεξιά κάτω γωνία με αποτέλεσμα την διαρροή !!!

Μόλις το κοίταξα και στο δικό μου, αλλά δεν υπάρχει διαρροή δεν ξέρω αν το πήγαινες στο σέρβις τι θα σου έλεγαν γιατί είναι ποοοοοοοοολύ λεπτομέρεια...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να το πάω στο service για κάτι τέτοιο, είναι η 4η μέρα που το έχω !!! Απλά το μοιράζομαι μαζί σας για να δω αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...

Αγόρασα για το note 4 το plantronics m55 Bluetooth hands free κι εχω το εξής προβλημα .....

Οταν με καλούν χτυπάει με δικό του ήχο ( όχι αυτόν που εχω εγώ σαν ήχο κλήσης ) και μετά απο λίγο απαντά μόνο του !!!!!

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ; Ξέρει κανείς τι παίζει ; Εχει άλλος το ίδιο b/t ;

 

Όλα ένταξη ... Θέμα ρύθμισης ηταν ......

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγώ δεν ξέρω. ..αν είναι τόσο έντονο πήγαινε το σε ένα σέρβις αλλιώς μην μπαίνεις καν στο κόπο. .. έχεις 2 χρόνια εγγύηση. .το πας αργότερα χεχεχε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια και καλη χρονια να εχουμε. Καινούργιος και γω με το Note4 .θα ηθελα να μου πειτε αν γνωρίζεται αν μπορω να χρησιμοποιησω το x-mod χωρις να ρουταρο. Σας ευχαριστω

 

Και κατι ακομα επειδη δεν θελω να ρουταρο να μου πειτε τι μπορω να διαγραψω ουτως ωστε η RAM να μην ειναι συνεχως στο 2,1 gb

M

Edited by Andreasole
From N9
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημέρα και καλη χρονια να εχετε.. Σχετικα με το θεμα του wifi εμενα εστρωσε τελικα με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων. Πανω που ήμουν ετοιμος να το στειλω doa.. Η φαση ειναι οτι δεν εφταιγε καμμια απο τις εφαρμογες που ειχα γιατι τις ξανακατεβασα τις ιδιες. Αρα για οτιδηποτε προβλημα παρουσιάσει η συσκευη αναγκαστικα επαναφορα σαν πρωτη κίνηση...

 

χαίρομαι που την γλύτωσες με ενα απλό reset, εμένα είναι στο σέρβις της Samsung ακόμα, γιατί δεν πέρασε τα τέστ (αφού του άλλαξαν μπαταρία και έβαλαν εκ'νέου το λειτουργικό), πρώτη φορά που μου έτυχε ελλατωματικό και ακόμα δεν μου το έχουν αντικαταστήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδια και καλη χρονια να εχουμε. Καινούργιος και γω με το Note4 .θα ηθελα να μου πειτε αν γνωρίζεται αν μπορω να χρησιμοποιησω το x-mod χωρις να ρουταρο. Σας ευχαριστω

 

Και κατι ακομα επειδη δεν θελω να ρουταρο να μου πειτε τι μπορω να διαγραψω ουτως ωστε η RAM να μην ειναι συνεχως στο 2,1 gb

M

 

αν αναφέρεσαι στο xposed framework που πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα για να βάλεις διάφορα mods, χρειάζεται root και απο όσο γνωρίζω ακόμα δεν έχει βρεθεί σωστό root για το NOTE 4 ώστε να μην χάσεις την εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και ευχαριστω για την απαντηση.

Οχι αναφερομαι στο xmod games.

Ακομα θα ηθελα να ελευθερωσω και λιγη ραμ επειδη ειναι συνεχως στο 2.1. Εννοω αν μπορως να απεγκαταστησω εφαρμογες που δεν χρειαζονται και εννοειτε χωρις να ρουταρο

From N9
Link to comment
Share on other sites

χαίρομαι που την γλύτωσες με ενα απλό reset, εμένα είναι στο σέρβις της Samsung ακόμα, γιατί δεν πέρασε τα τέστ (αφού του άλλαξαν μπαταρία και έβαλαν εκ'νέου το λειτουργικό), πρώτη φορά που μου έτυχε ελλατωματικό και ακόμα δεν μου το έχουν αντικαταστήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν αναφέρεσαι στο xposed framework που πρέπει να εγκαταστήσεις πρώτα για να βάλεις διάφορα mods, χρειάζεται root και απο όσο γνωρίζω ακόμα δεν έχει βρεθεί σωστό root για το NOTE 4 ώστε να μην χάσεις την εγγύηση..

Φιλε μου απο εχθες το βραδυ παλι τα ιδια αρχισε να μου κανει-ετσι στα καλα καθουμενα ξαναγυρισε το προβλημα. Επισης δεν εγκατεστησα καμμια καινουργια εφαρμογη. Ειναι απίστευτο τελικά. Εσενα σου έκανε ακριβως τα ιδια? Ευχομαι να στο αντικαταστησουν. Κρατα με ενημερο σε παρακαλω γιατι μαλλον θα το παω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου απο εχθες το βραδυ παλι τα ιδια αρχισε να μου κανει-ετσι στα καλα καθουμενα ξαναγυρισε το προβλημα. Επισης δεν εγκατεστησα καμμια καινουργια εφαρμογη. Ειναι απίστευτο τελικά. Εσενα σου έκανε ακριβως τα ιδια? Ευχομαι να στο αντικαταστησουν. Κρατα με ενημερο σε παρακαλω γιατι μαλλον θα το παω και εγω

Λοιπόν εγώ έχω το C αλλά επειδή φοβήθηκα με αυτά που διάβασα το δοκίμασα και εμένα μετά τη λειτουργία πτήσης αργεί να μπεί και πάλι στο wifi δηλαδή αρχικά δεν το βρίσκει και μετά απο ένα λεπτό συνδέετε κανονικά... άρα σίγουρα κάτι παίζει μπορεί να είναι γενικό το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ έχω το C αλλά επειδή φοβήθηκα με αυτά που διάβασα το δοκίμασα και εμένα μετά τη λειτουργία πτήσης αργεί να μπεί και πάλι στο wifi δηλαδή αρχικά δεν το βρίσκει και μετά απο ένα λεπτό συνδέετε κανονικά... άρα σίγουρα κάτι παίζει μπορεί να είναι γενικό το πρόβλημα...

 

εχω το C εδω και 2 μηνες περιπου και καθε βραδυ το βαζω σε λειτουργια πτησης και την επωμενη οταν το συνδεω σθνδεεται στο wifi μεσα σε 10 δευτερολεπτα το πολυ. δεν βλεπω καποιο προβλημα σε εμενα με αυτοπ το θεμα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...