Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hard reset λες;

Εγώ έχω την gmail εφαρμογή.

Εννοώ επαναφορά ρυθμίσεων μέσα από το τηλέφωνο, settings > general > reset > reset all settings.

Αλλά αφού χρησιμοποιείς 3rd party εφαρμογή δοκίμασε κάποια άλλη εφαρμογή για email πχ cloudmagic για αν δεις αν φταίει η εφαρμογή ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα ολη μερα ασχολουμε με τους ηχους επιτηδες...

 

Δεν παρατηρησα καμια ελειψη τους

 

AppleMail / Viber / ξυπνητηρια / sms/isms - κλησεις (και μεσω ΒΤ) / notifications

 

Γενικα δεν παρατηρησα τιποτα βουβο μεχρι τωρα 12 ωρες σχεδον με αρκετη κινηση σε ολα αυτα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολη μερα ασχολουμε με τους ηχους επιτηδες...

 

Δεν παρατηρησα καμια ελειψη τους

 

AppleMail / Viber / ξυπνητηρια / sms/isms - κλησεις (και μεσω ΒΤ) / notifications

 

Γενικα δεν παρατηρησα τιποτα βουβο μεχρι τωρα 12 ωρες σχεδον με αρκετη κινηση σε ολα αυτα!

Σε αυτά δεν έχω δει ούτε εγώ θέμα. Στο μόνο που έχω θέμα είναι στο whatsapp.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά δεν έχω δει ούτε εγώ θέμα. Στο μόνο που έχω θέμα είναι στο whatsapp.

 

Είχα λύσει το θέμα μου με μια επανεκκίνηση.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μετά από απροβλημάτιστη λειτουργία αρκετής ώρας ήρθε email και δεν χτύπησε ούτε το spark.

Έκανα reboot και αναμένω. Αλλιώς πάμε για επαναφορά ρυθμίσεων

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά μετά από απροβλημάτιστη λειτουργία αρκετής ώρας ήρθε email και δεν χτύπησε ούτε το spark.

Έκανα reboot και αναμένω. Αλλιώς πάμε για επαναφορά ρυθμίσεων

Μια σημείωση, το spark έχει 3 διαφορετικά ήδη ειδοποιήσεων all, smart και none. Αν το έχεις στο smart τότε δεν χτυπάνε όλα παρά μόνο τα πιο σημαντικά. Πριν κάνεις επαναφορά δες λίγο την ρύθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια σημείωση, το spark έχει 3 διαφορετικά ήδη ειδοποιήσεων all, smart και none. Αν το έχεις στο smart τότε δεν χτυπάνε όλα παρά μόνο τα πιο σημαντικά. Πριν κάνεις επαναφορά δες λίγο την ρύθμιση.

 

 

Στο all το είχα. Τα κοίταξα αυτά από πριν. Πάντως μετά από reboot ξανα Βαράνε τα πάντα. Τι να πω;

Γενικά πάντως πολύ καλά πάει το τηλέφωνο με την 9 και θεωρώ θα φτιάξουν τα οποία προβλήματα με τις επόμενες αναβαθμίσεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω και με hard reset και ποσα restart χανω ηχους σε viber και messenger και αυτο εχει ξεκινησει απο την 8.4. Σε ηχους κλησεις mail και μηνυματα δεν εχω το παραμικρο προβλημα
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια. Αναμένουμε update λοιπόν και βλέπουμε. Στην 8.4 δεν είχα κανένα θέμα εγώ.
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μήπως έχει αντιμετώπισει κανενας πρόβλημα με λυγισμα στο 6 και αν έβγαλε άκρη με το service και επίσης αν παρατηρησε κανένας αλλαγη των χρωμάτων στο πανω μέρος της οθόνης..;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μήπως έχει αντιμετώπισει κανενας πρόβλημα με λυγισμα στο 6 και αν έβγαλε άκρη με το service και επίσης αν παρατηρησε κανένας αλλαγη των χρωμάτων στο πανω μέρος της οθόνης..;;;

 

Μετά από δυο μήνες περίπου που το έχω στην κατοχή μου και ενώ το βάζω σε τσέπη και κάθομαι με μια απλή θήκη σιλικόνης(όχι σφιχτή και χοντρή) δεν έχω δει το παραμικρό. Κανένα λυγισμα.

Δεν νομίζω να το δεχτούν για εγγύηση αφού η Apple ποτέ δεν παραδέχτηκε το λάθος αυτό. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

 

Διαθέσιμη κιόλας η 9.0.1 για όποιον αντιμετωπίζει προβλήματα

 

 

Την έβαλα. Η ειδοποιήσεις σκάνε κανονικά αλλά μπορεί να σωπάσουν πάλι δεν ξέρω. Το νιώθω πιο Σμουθ αλλά θα ειναι ιδέα μου όπως γίνεται πάντα με τις αναβαθμίσεις.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δυο μήνες περίπου που το έχω στην κατοχή μου και ενώ το βάζω σε τσέπη και κάθομαι με μια απλή θήκη σιλικόνης(όχι σφιχτή και χοντρή) δεν έχω δει το παραμικρό. Κανένα λυγισμα.

Δεν νομίζω να το δεχτούν για εγγύηση αφού η Apple ποτέ δεν παραδέχτηκε το λάθος αυτό. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

 

 

 

 

Την έβαλα. Η ειδοποιήσεις σκάνε κανονικά αλλά μπορεί να σωπάσουν πάλι δεν ξέρω. Το νιώθω πιο Σμουθ αλλά θα ειναι ιδέα μου όπως γίνεται πάντα με τις αναβαθμίσεις.

 

Ας περιμένουμε σε μια δυο μέρες θα φανεί αν το διορθωσαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..μήπως έχει αντιμετώπισει κανενας πρόβλημα με λυγισμα στο 6 και αν έβγαλε άκρη με το service και επίσης αν παρατηρησε κανένας αλλαγη των χρωμάτων στο πανω μέρος της οθόνης..;;;

 

Λυγισμα στο 6ρι; Το χω απο τη πρωτη μερα, σε θηκη σιλικονης μιας και καμια αλλη δε με βοηθησε, σε τσεπες, καθομαι πανω του, αλλα δεν εχει παθει τιποτε απολυτως! Ουτε αλλαγη χρωματων στην οθονη ακομη και μετα απο αεροτουμπα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα! μια ερώτηση.

Σε μήνημα του iPhone 6 επάνω στο σημείο της μπάρας που γράφουμε εμφανίζει ένα γκρι πλαισιάκι με ένα 0:00 στην άκρη δεξιά. Πως φεύγει αυτό?

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα! μια ερώτηση.

Σε μήνημα του iPhone 6 επάνω στο σημείο της μπάρας που γράφουμε εμφανίζει ένα γκρι πλαισιάκι με ένα 0:00 στην άκρη δεξιά. Πως φεύγει αυτό?

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.Δεν βλέπω κάτι στο δικό μου ούτε στις ρυθμίσεις.

 

Όσον αφορά την νέα αναβάθμιση.ΔΕΝ έφτιαξαν οι ήχοι :lol:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα! μια ερώτηση.

Σε μήνημα του iPhone 6 επάνω στο σημείο της μπάρας που γράφουμε εμφανίζει ένα γκρι πλαισιάκι με ένα 0:00 στην άκρη δεξιά. Πως φεύγει αυτό?

Κλείσε την εφαρμογή από το app switcher και άνοιξε την ξανά. Απλά κόλλησε η λειτουργία της ηχογράφησης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ έφτιαξαν οι ήχοι :lol:

 

Οι ηχοι μου δουλευουν ακομη κανονικα... Οι ΒΤ ηχοι, παλι... πλεον οχι :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Οι ηχοι μου δουλευουν ακομη κανονικα... Οι ΒΤ ηχοι, παλι... πλεον οχι :lol:

 

Ασυμβατότητα κάποιας εφαρμογής τότε δεν εξηγείται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει πως αν κάνεις launch ένα app, από το spotlight (siri suggestion),

μετά κολλάει κ χαλάει το smoothness και το motion των γραφικών σε όλο το κινητό;

Π.χ. μετά ανοίγουν, κλείνουν και αλλάζουν μεταξύ τους (μετάβαση multitasking) οι εφαρμογές αστραπιαία χωρίς "animation" εφέ κτλ.

Αν κάνεις resart στρώνει, μέχρι να επαναλάβεις την διαδικασία...

Έχω την εντύπωση ότι αυτό συμβαίνει μόνο αν κάνεις launch κάποιες εφαρμογές, αλλά δεν έχω τεστάρει ακόμη ποιες... :p :p :lol:

 

Ακόμα είμαι με 9.0 (iPhone 6)

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε την εφαρμογή από το app switcher και άνοιξε την ξανά. Απλά κόλλησε η λειτουργία της ηχογράφησης.

 

έφτιαξε!!!! ευχαριστώ!

Bazinga!!!
Link to comment
Share on other sites

Ασυμβατότητα κάποιας εφαρμογής τότε δεν εξηγείται

 

Εφαρμογης; Στο ΒΤ; Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη μεταφορας ηχου στο ΒΤ! Το εκανε & δε το κανει! Μιλαω για τους ηχουν των ειδοποιησεων!

 

Έχετε παρατηρήσει πως αν κάνεις launch ένα app, από το spotlight (siri suggestion),

μετά κολλάει κ χαλάει το smoothness και το motion των γραφικών σε όλο το κινητό;

Π.χ. μετά ανοίγουν, κλείνουν και αλλάζουν μεταξύ τους (μετάβαση multitasking) οι εφαρμογές αστραπιαία χωρίς "animation" εφέ κτλ.

Αν κάνεις resart στρώνει, μέχρι να επαναλάβεις την διαδικασία...

Έχω την εντύπωση ότι αυτό συμβαίνει μόνο αν κάνεις launch κάποιες εφαρμογές, αλλά δεν έχω τεστάρει ακόμη ποιες... :p :p :lol:

 

Ακόμα είμαι με 9.0 (iPhone 6)

 

Γι αυτο εχω "περιορισμο κινησης" και δε βλεπω τιποτα ευτυχως :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογης; Στο ΒΤ; Δεν υπαρχει καμια εφαρμογη μεταφορας ηχου στο ΒΤ! Το εκανε & δε το κανει! Μιλαω για τους ηχουν των ειδοποιησεων!

 

 

 

Γι αυτο εχω "περιορισμο κινησης" και δε βλεπω τιποτα ευτυχως :lol:

Να και άλλος ένας !!!! Επίσης όταν πατάς το power button για να μπει σε αναμονή η συσκευή σου κάνει και μια αναλαμπή ;

300 επαναγορές έχω κάνει και δεν έβγαλα άκρη . Στην αρχή νόμιζα ότι κρασαριζε κάποια εφαρμογή αλλά το έκανε καί με τις εφαρμογές του IOS....το κάνει και με μείωση και χωρίς μείωση κίνησης άμα βγάλεις άκρη δώσε τα φώτα σου

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν πατάς το power button για να μπει σε αναμονή η συσκευή σου κάνει και μια αναλαμπή ;

 

το κάνει και με μείωση και χωρίς μείωση κίνησης άμα βγάλεις άκρη δώσε τα φώτα σου

 

Οχι ! Αναλαμπες η οθονη μου ευτυχως δεν εχει :lol:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...