Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλά θα πατήσεις setup as new. Δεν θα σε κάνει να το στήσεις από την αρχή. Θα σου εμφανίσει όπως είναι στημένο ήδη το iphone σου και θα το συγχρονίσεις για να περάσει την μουσική που θες.

 

Έγινε!!

 

 

Καλησπέρα.Στα καλά καθούμενα,από χθες το βράδυ δεν λειτουργεί ο φορτιστής του κινητού...Δεν μεσολάβησε τίποτα περίεργο.Μάλλον οι apple είναι ιδιαίτερα ευαίσθητοι,αφού και του 5αριού βγήκε off σχετικά νωρίς και από τότε φορτίζει με το φορτιστή του Ν9...Τελοσπάντων,μπορεί να το κοιτάξω μέσω εγγύησης.

 

Άτυχος! Nokia φορτιστής άσπρος στρόγγυλος του Ν9. ο πιο καλός! :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω... Υπάρχει κάποιος που το έχει χωρίς καθόλου θήκη; Θέλω να το χρησιμοποιήσω τελείως "γυμνό", αλλά δεν ξέρω πως ανταποκρίνεται στην καθημερινή τριβή με τσέπες, τραπέζια κλπ κλπ
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καινούργια ενημέρωση....ας ελπίσω να με αφήσει να εγκαταστήσω την 9 αρα χωρίς θέματα

 

 

Σε τραπέζια καρέκλες κλπ βρόντηξε το 6 αρι μου απο ενα μέτρο υψος χωρίς ΚΑΜΜΙΑ γρατζουνιά..πιστεύω οτι η θήκη εβαλε το χεράκι της

Edited by mirrorofsorrow
Διόρθωση παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Η 8.4.1 υπογραφεται ακόμα ξέρει κανείς?

Εφόσον δεν το έχουν ανακοινώσει στα μεγάλα sites τα οποία ασχολούνται με νέα της apple υπογράφεται ακόμα. Λογικά όχι για πολύ ακόμα, οπότε αν θες να γυρίσεις σε 8.4.1 κάνε το και σήμερα για να είσαι σίγουρος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε τραπέζια καρέκλες κλπ βρόντηξε το 6 αρι μου απο ενα μέτρο υψος χωρίς ΚΑΜΜΙΑ γρατζουνιά..πιστεύω οτι η θήκη εβαλε το χεράκι της

 

Εντάξει, εννοείται ότι σε πτώση βοηθάει η θήκη! Στην καθημερινότητα όμως όταν θα το αφήνω στο τραπέζι κλπ, θα γρατσουνιέται σχετικά εύκολα;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρέλαβα σήμερα την spigen ultra hybrid. Μόνο καλα λόγια έχω να πω.

Έβαλα την 9.0.2 το τηλέφωνο πάει μπάλα και Βαράνε ξανα όλες οι ειδοποιήσεις αλλα δεν λέω μεγάλες κουβέντες μπορεί να μουγκαθει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, εννοείται ότι σε πτώση βοηθάει η θήκη! Στην καθημερινότητα όμως όταν θα το αφήνω στο τραπέζι κλπ, θα γρατσουνιέται σχετικά εύκολα;

Το θέμα είναι οτι χωρίς θήκη γλυστράει το αλουμίνιο..δεν εχει καλή λαβή..απο γρατζουνιές χωρίς θήκη δεν ξέρω αλλά απο οθόνη..στο δικό μου τουλάχιστον..αν και δεν εχω βάλει ούτε ζελατίνες ούτε τίποτα....δεν εχει ούτε μία γρατζουνιά..εννοείται πως δεν το βάζω στη τσέπη παρέα με κλειδιά κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παρέλαβα σήμερα την spigen ultra hybrid. Μόνο καλα λόγια έχω να πω.

Έβαλα την 9.0.2 το τηλέφωνο πάει μπάλα και Βαράνε ξανα όλες οι ειδοποιήσεις αλλα δεν λέω μεγάλες κουβέντες μπορεί να μουγκαθει

Τελικά μόνο στο δικό μου είναι μαρτύριο η 9 αρα ???ουτε και η 9.0.2 μου εκανε τίποτα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν το έχουν ανακοινώσει στα μεγάλα sites τα οποία ασχολούνται με νέα της apple υπογράφεται ακόμα. Λογικά όχι για πολύ ακόμα, οπότε αν θες να γυρίσεις σε 8.4.1 κάνε το και σήμερα για να είσαι σίγουρος.

 

Καθημερινά διαβάζω αλλά λέω μήπως μου ξέφυγε δεν διάβασα κι εγώ τίποτα.

Προσωπικά είμαι σε 4.4.2 με LG G2.

Για ένα φίλο ρώτησα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινά διαβάζω αλλά λέω μήπως μου ξέφυγε δεν διάβασα κι εγώ τίποτα.

Προσωπικά είμαι σε 4.4.2 με LG G2.

Για ένα φίλο ρώτησα

https://ipsw.me/ Και βλέπει ο φίλος σου

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα!

Όχι δεν βρήκα τι ακριβώς το δημιουργούσε/ργει, αλλά έχω την εντύπωση πως σταμάτησε πλέον να το κάνει.

(δεν έχω "καταφέρει" να αναδημιουργήσω το bug) Το μυαλό μου πήγε μήπως και ήταν πεσμένοι οι servers της siri και το έκανε αυτό.

Εσένα το κάνει ακόμα;

Επίσης να σου πω ότι αυτό που αναφέρεις στο κλείσιμο με το power button δεν το έχω παρατηρήσει.

 

Ακόμα ΔΕΝ έχω κάνει το update σε 9.0.1

Ουτε και με την 9.0.2

Link to comment
Share on other sites

Σταμάτησε να υπογράφεται πριν λίγες ώρες η 8.4.1 και η 9.0 για όποιον ενδιαφέρεται
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 9.0.2 το τηλέφωνο πάει μπάλα και Βαράνε ξανα όλες οι ειδοποιήσεις αλλα δεν λέω μεγάλες κουβέντες μπορεί να μουγκαθει

 

Στο ΒΤ παντως δε βαραει τιποτα ουτε με τη 9.0.2 :confused:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ουτε και με την 9.0.2

 

Ακόμα με 9.0 είμαι :p

Μου το έκανε άλλη μια φορά αυτό που περιέγραφα..

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Στο ΒΤ παντως δε βαραει τιποτα ουτε με τη 9.0.2 :confused:

 

 

Μια φορά δεν χτύπησε σε εμένα ειδοποίηση από χθες. Το θεωρώ βελτίωση γιατί είχα σοβαρό πρόβλημα με τα emails που έχανα.

Για bt δεν ξερω.

Όσον αφορά την αναβάθμιση γενικά δεν βλέπω καμία καθυστέρηση και όσο περνάει ο καιρός θα φτιάξουν και αλλα πραγματάκια και θα ειναι κομπλε.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το αρχείο εγκατάστασης της 9.0 και πέρασε την με restore.

 

 

Καλησπερα παιδια! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δεν ειχα καθολου χρονο για να κανω το restore, ποσες μερες αφοτου εχω περασει το 9.0.1 αφηνει να γυρισω στο 9.0?

 

Ασχετα με αυτο, εχω παρατηρησει ενα προβλημα με τον διαμοιρασμο ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ μεσω usb. Απο τοτε που εβαλα το ios 9 δεν βγαζει καμμια συνδεση οταν ανοιγω το personal hotspot. Μονο μεσω wifi γινετε ο διαμοιρασμος. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο?

 

Επισης, τα παλλια wallpapers δεν επεστρεψαν με την 9.0.1

 

(συγνωμη, δεν γνωριζω πως βαζουμε πολλαπλες παραθεσεις)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Δεν ειχα καθολου χρονο για να κανω το restore, ποσες μερες αφοτου εχω περασει το 9.0.1 αφηνει να γυρισω στο 9.0?

 

Ασχετα με αυτο, εχω παρατηρησει ενα προβλημα με τον διαμοιρασμο ιντερνετ απο το κινητο στο λαπτοπ μεσω usb. Απο τοτε που εβαλα το ios 9 δεν βγαζει καμμια συνδεση οταν ανοιγω το personal hotspot. Μονο μεσω wifi γινετε ο διαμοιρασμος. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος αυτο?

 

Επισης, τα παλλια wallpapers δεν επεστρεψαν με την 9.0.1

 

(συγνωμη, δεν γνωριζω πως βαζουμε πολλαπλες παραθεσεις)

Πλέον δεν μπορείς να περάσεις την 9. Μπορείς μόνο την 9.0.1 και 9.0.2. Εγώ πάντα μοίραζα ίντερνετ μέσω wifi ή ΒΤ, δεν είχα μοιράσει ποτέ με usb οπότε δεν ξέρω αν χάθηκε κάποια επιλογή από την 8 προς την 9.

 

Ούτε θα επιστρέψουν μάλλον. Είναι αυτά που βλέπουμε πια. Και στην 9.1 άλλαξαν και κάποια.

Αν θες πες μου ποια θες μήπως και τα έχω να σου τα δώσω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Στο ΒΤ παντως δε βαραει τιποτα ουτε με τη 9.0.2 :confused:

 

Σε BT θα πρέπει να διαλέξει απο το CC που θα χτυπάει! Το είχα και εγώ αυτό απορία αλλά λύθηκε με τον τρόπο που σου είπα.

Δεν έβαλα την 9.0.2 ακόμα αλλά για την 9.0.1 πέρα απο την μπαταρία (που γενικά στην 9 είναι πολύ καλύτερη) δεν είδα βελτιώσεις.

Μακάρι να λυθούν τα μικρο bugs

 

Τα βρίσκεις στο ιντερνετ τα παλιά wallpaper.

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Σε BT θα πρέπει να διαλέξει απο το CC που θα χτυπάει! Το είχα και εγώ αυτό απορία αλλά λύθηκε με τον τρόπο που σου είπα.

 

:confused: εχμ? CC?

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

:confused: εχμ? CC?

 

Control Center

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα το κινητό σταματάει ξανα να χτυπάει στις ειδοποιήσεις όταν βρίσκεται σε deep sleep η κάθε εφαρμογή. Μετά μόλις ανοίξει μια φορά με την πρώτη βουβή ειδοποίηση χτυπάει κανονικά. Δεν το παρατηρώ σε κάποιες εφαρμογές το παρατηρώ παντού και δεν θεωρώ πως φταίνε τα apps.

 

Επίσης που βρίσκεται αυτό widget των μπαταριών και δεν το βρίσκω δεν μου το εμφανίζει καν.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοια επιλογη στο control center για τις ειδοποιησεις ομως

 

Δες τις φωτό. Αν καταλαβα καλά δεν ακούς ήχους όταν έχεις συνδέσει κάτι στο ΒΤ. Σωστά; Αν στην φωτό που λέει PLt διαλέξεις iphone θα χτυπάει στις ειδοποιήσεις στο iphone.

 

Εβαλα την 9.0.2!

Edited by aliengoa

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Δες τις φωτό. Αν καταλαβα καλά δεν ακούς ήχους όταν έχεις συνδέσει κάτι στο ΒΤ. Σωστά; Αν στην φωτό που λέει PLt διαλέξεις iphone θα χτυπάει στις ειδοποιήσεις στο iphone.

 

Εβαλα την 9.0.2!

 

Σε ηχο κλησης εχεις επιλογη, σε ειδοποιησεις μηνυματων πχ δεν εχεις τετοια επιλογη!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Σε ηχο κλησης εχεις επιλογη, σε ειδοποιησεις μηνυματων πχ δεν εχεις τετοια επιλογη!

 

Σε μένα χτυπάνε κανονικά οι ειδοποιήσεις στο κινητό με τον παραπάνω τρόπο. Δεν ξέρω τι αλλο μπορείς να κάνεις.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...