Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάποιος που να μπορούσε να μας πει, πως είναι η κατάσταση τώρα με τα updates σε σχέση με πάλια; Πως πάει η μπαταρία; έχει bugs? τα ηχεία λειτουργούν σωστά; η κάμερα έχει βελτίοθει ή βγάζει ακόμα θόρυβο -προβληματα; πάθαινε κάποια lags ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα Flyme 5.5.12.10 και περιμένω να δω πώς θα πάει 1-2 μέρες.

 

Μέχρι στιγμής έχουμε καλύτερη κουρτίνα στο notification, γρηγορότερο Dialer και κουκλάρα Call Screen, το Split Screen δεν έχει ακόμα μεγάλη υποστήριξη, ενώ επιτέλους έχει και pop-up incoming call.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολυ βελτιωμενη εμπειρια σε σχεση με flyme 4.5 ή 4.2 .Νεο τηλεφωνο. Παει σφαιρα και ειναι beta ακομα. Εκανα πληρες φορματ του τηλεφωνου και επαναφορα απο τις ρυθμισεις και μου φαινεται πιο ζωντανη και χωρις κομπιασματα σε σχεση με την απλη αναβαθμιση συν clear data απο την 4.2.8.2
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να μπορούσε να μας πει, πως είναι η κατάσταση τώρα με τα updates σε σχέση με πάλια; Πως πάει η μπαταρία; έχει bugs? τα ηχεία λειτουργούν σωστά; η κάμερα έχει βελτίοθει ή βγάζει ακόμα θόρυβο -προβληματα; πάθαινε κάποια lags ακόμα;

 

bump. μοιας κι είμαι αναμεσα σε αυτο κι στο redmi 3.

Link to comment
Share on other sites

250 έχει το φετινό mx5... Οπότε μια χαρα είναι ή τιμή του.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η αναβάθμιση. Βασικά διόρθωσαν το θέμα της κατανάλωσης ram:)

Αλλά στα στατιστικά της μπαταρία τα μπέρδεψαν μου φαίνεται ;)

Δεν μπορω να βρω πουθενά το συνολικό χρόνο χρήσης κινητού και επίσης ενώ μου έδειχνε πχ 50 λεπτά χρήση οθόνης, μετά που το ξανακοιταξα έδειχνε 20:confused:

 

Πρέπει να διορθώσουν επίσης την έλλειψη των ηχητικών εφέ στον player

 

Κάτι θετικό, η ποιότητα των φωτογραφιών νομίζω πως βελτιώθηκε

Link to comment
Share on other sites

250 έχει το φετινό mx5... Οπότε μια χαρα είναι ή τιμή του.

 

γιαυτο εχει πεσει παντου?

και το MX5 βγηκε κατευθειαν στα 250 δολλαρια αντι στα 400κατι που ηταν το MX4 pro οταν πρωτοβγηκε?

Link to comment
Share on other sites

bump. μοιας κι είμαι αναμεσα σε αυτο κι στο redmi 3.

 

Τα τελευταία 30 σχόλια λύνουν τις απορίες σου και με τα καλά και τα κακά που προκύπτουν.

 

Και τώρα που ήρθε στην ουσία και η Beta του Flyme 5.5 θεωρώ ότι όλα θα είναι ακόμα καλύτερα.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο εχει πεσει παντου?

και το MX5 βγηκε κατευθειαν στα 250 δολλαρια αντι στα 400κατι που ηταν το MX4 pro οταν πρωτοβγηκε?

Όχι ήταν 300 plus..400 και είναι το meizu pro 5

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται περιεργο ενα τοσο καλο κινητο να μην παιρνει microSD για επεκταση της χωρητικοτητας

και αντε τα 16GB ειναι καλα σχετικα αλλα εχω microSD 64GB με το note 4g και να μην μπορω να βαλω σαυτο?

ισως ετσι δικαιολογειται η χαμηλη του τιμη.. μεγαλο ατοπημα για μενα ακομα και με 2κ οθονη

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 30 σχόλια λύνουν τις απορίες σου και με τα καλά και τα κακά που προκύπτουν.

 

Και τώρα που ήρθε στην ουσία και η Beta του Flyme 5.5 θεωρώ ότι όλα θα είναι ακόμα καλύτερα.

 

ναι δεν λενε κι πολλα γιαυτο ρωτώ, κατι πιο συγκεκριμενο θα ηθελα. ααα κι ο ηχος απο ακουστικα/ηχεια ειναι καλος;

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν λενε κι πολλα γιαυτο ρωτώ, κατι πιο συγκεκριμενο θα ηθελα. ααα κι ο ηχος απο ακουστικα/ηχεια ειναι καλος;

 

Εγώ δεν έχω κανένα απολύτως παράπονο, ο ήχος είναι πάρα πολύ καθαρός και δυνατός. Ούτε Lag γενικά, πουθενά, ούτε τίποτα.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατι με τα sms που διαβαζα τι παιζει?

 

Δεν κατάλαβα...

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικότατα αλλά και να μην είχε (που δε γίνεται), τόσες κυκλοφορούν στο Play Store, ακόμα και αυτή του AOSP.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να πάρω το mx4 pro και θέλω την βοήθεια σας. έχοντας διαβάσει και τις 38 σελίδες έχω μπερδευτεί ... ποια είναι η καλύτερη ρομ? για να του πω να έχει περασμένη? η κινέζικη η η international?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να πάρω το mx4 pro και θέλω την βοήθεια σας. έχοντας διαβάσει και τις 38 σελίδες έχω μπερδευτεί ... ποια είναι η καλύτερη ρομ? για να του πω να έχει περασμένη? η κινέζικη η η international?

 

Η Κινέζικη (Α) δεν έχει Ελληνικά, η Ιnternational (I) έχει. Απλά η Ι αργεί να λανσαριστεί σε σχέση με την Α, η Α είναι πιο άμεση. Η Ι έχει από "μαμά" Play Services, η Α χρειάζεται να τα κατεβάσεις και να τα περάσεις (One Click Install, πανεύκολο). Επίσης, η Α έχει κάποιες Κινέζικες εφαρμογές οι οποίες διαγράφονται. Αυτά τα ολίγα.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το απλο που κοστιζει 246 ευρω:

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

για ποιο λογο ειναι πιο ακριβο απο το pro:

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-pro-samsung-exynos-5430-octa-core-1-8ghz-4g-lte-smartphone-3gb-16gb-5-5inch-gorilla-glass-2k-screen-20-70mp-camera-otg-nfc-grey.html

που κοστιζει 196 ευρω?

Ως κατοχοι του pro, θεωρειτε οτι υπαρχει καποιος αρκετα σοβαρος λογος ωστε να επιλεχθει το απλο αντι του pro (π.χ. αναλυση οθονης-ρουφηχτρα μπαταριας κλπ)?

Οι διαστασεις/βαρος επισης του pro 150.1*77*9.0MM/158gr διαφερουν οντως απο του απλου 144x75.2 x8.9 mm/147gr, οπως περιγραφονται στο site?

 

Και λιιιγο off topic, sorry, αλλα θεωρω πως εχετε αποψη κ ισως με βοηθησετε.

Παρολο πιο παλια συσκευη το mx4 pro, ανταγωνιζεται επαρκως το (φθηνο/16GB) redmi note 3 http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-2gb-16gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html που ειναι στα 166 ευρω και το (φθηνο/16GB) mi4c: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4c-mi-4c-2gb-16gb-smartphone1-8ghz-64bit-snapdragon-808-hexa-core-5-0-inch-fhd-sceen-usb-type-c.html? που είναι στα 220 ευρώ?

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

περασα την 5.5.12.14 χωρις clear data.το κινητο φαινεται λιγο καλυτερο απο την 4.5.7 που ειχα.εαν μου αρεσει θα το κανω με clear data και 3 φορες περασμα rom.για να δουμε τι λεει το flyme 5.
Link to comment
Share on other sites

Το απλο που κοστιζει 246 ευρω:

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

για ποιο λογο ειναι πιο ακριβο απο το pro:

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-pro-samsung-exynos-5430-octa-core-1-8ghz-4g-lte-smartphone-3gb-16gb-5-5inch-gorilla-glass-2k-screen-20-70mp-camera-otg-nfc-grey.html

που κοστιζει 196 ευρω?

Ως κατοχοι του pro, θεωρειτε οτι υπαρχει καποιος αρκετα σοβαρος λογος ωστε να επιλεχθει το απλο αντι του pro (π.χ. αναλυση οθονης-ρουφηχτρα μπαταριας κλπ)?

Οι διαστασεις/βαρος επισης του pro 150.1*77*9.0MM/158gr διαφερουν οντως απο του απλου 144x75.2 x8.9 mm/147gr, οπως περιγραφονται στο site?

 

Και λιιιγο off topic, sorry, αλλα θεωρω πως εχετε αποψη κ ισως με βοηθησετε.

Παρολο πιο παλια συσκευη το mx4 pro, ανταγωνιζεται επαρκως το (φθηνο/16GB) redmi note 3 http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-2gb-16gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html που ειναι στα 166 ευρω και το (φθηνο/16GB) mi4c: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4c-mi-4c-2gb-16gb-smartphone1-8ghz-64bit-snapdragon-808-hexa-core-5-0-inch-fhd-sceen-usb-type-c.html? που είναι στα 220 ευρώ?

 

--------Δε συγκρινεται το μειζου με τα ανωτερω που αναφερεις,το ειχα ,ειχα και το mi4c, και δε νομιζω οτι το ρεντμι 3 το συναγωνιζεται καπου,ισως μονο σε επεξεργαστη αλλα και παλι το μειζου κατα τη γνωμη μου παντα ενα ελαττωματακι ειχε [μετρια μπαταρια].

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Το απλο που κοστιζει 246 ευρω:

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-4g-smartphone-single-sim-flyme-os-4-0-mtk6595-5-4-corning-gorilla-glass-3.html

για ποιο λογο ειναι πιο ακριβο απο το pro:

http://www.vickmall.com/meizu-mx4-pro-samsung-exynos-5430-octa-core-1-8ghz-4g-lte-smartphone-3gb-16gb-5-5inch-gorilla-glass-2k-screen-20-70mp-camera-otg-nfc-grey.html

που κοστιζει 196 ευρω?

Ως κατοχοι του pro, θεωρειτε οτι υπαρχει καποιος αρκετα σοβαρος λογος ωστε να επιλεχθει το απλο αντι του pro (π.χ. αναλυση οθονης-ρουφηχτρα μπαταριας κλπ)?

Οι διαστασεις/βαρος επισης του pro 150.1*77*9.0MM/158gr διαφερουν οντως απο του απλου 144x75.2 x8.9 mm/147gr, οπως περιγραφονται στο site?

 

Και λιιιγο off topic, sorry, αλλα θεωρω πως εχετε αποψη κ ισως με βοηθησετε.

Παρολο πιο παλια συσκευη το mx4 pro, ανταγωνιζεται επαρκως το (φθηνο/16GB) redmi note 3 http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-3-2gb-16gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html που ειναι στα 166 ευρω και το (φθηνο/16GB) mi4c: http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4c-mi-4c-2gb-16gb-smartphone1-8ghz-64bit-snapdragon-808-hexa-core-5-0-inch-fhd-sceen-usb-type-c.html? που είναι στα 220 ευρώ?

σε θεμα οθονης και καμερας και το mx4 pro ειναι ανωτερο απο το το note 2+3 αφου σε note 2 φιλου που τα εχω δει ειναι αρκετα καλα αλλα οχι εξαιρετικα.σε θεμα ταχυτητας το note 2 ειναι ενα τικ ποιο αργο αρα και το note 3 με τα 2gb ram θα ειναι το ιδιο τωρα για το 3+32 δεν ξερω.ιδιαιτερα στο mx4 pro σε φορτωμα παιχνιδιων ειδικοτερα στο world of tanks που δοκιμασαμε ανοιξε 3-4 δευτερα ποιο γρηγορα το mx4 pro.για το mi4 cδεν το χω δει απο κοντα.τωρα για να κατασταλαξεις πρεπει να οριοθετησεις τι ακριβως ζητας π.χ το mx4 pro δεν ειναι δικαρτο και δεν περνει sd οπως το note 3 κτλ...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Σωστά λέτε, είναι θέμα προτεραιοτήτων,

Με τις 5,5 ίντσες γενικά δε θα την πάλευα, αλλά με δελέασαν στο meizu τα πολύ καλά σχόλια, η φωτογραφική του και η τιμή του που είναι πλέον χώμα.

Με φρενάρει όμως πολύ ο περιορισμός του αποθηκευτικού χώρου στα 16GB, αλλά ακόμα το σκέφτομαι....

Νομίζω το mi 4c (32GB) με καλύπτει στο θέμα των διαστάσεων (138.1 x 69.6 x 7.8 mm, 132gr), της μπαταρίας, του GPS (απ' ότι διαβάζω) και ας έχει ποιότητα φωτογραφιών λίγο υποδεέστερη του meizu.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Σωστά λέτε, είναι θέμα προτεραιοτήτων,

Με τις 5,5 ίντσες γενικά δε θα την πάλευα, αλλά με δελέασαν στο meizu τα πολύ καλά σχόλια, η φωτογραφική του και η τιμή του που είναι πλέον χώμα.

Με φρενάρει όμως πολύ ο περιορισμός του αποθηκευτικού χώρου στα 16GB, αλλά ακόμα το σκέφτομαι....

Νομίζω το mi 4c (32GB) με καλύπτει στο θέμα των διαστάσεων (138.1 x 69.6 x 7.8 mm, 132gr), της μπαταρίας, του GPS (απ' ότι διαβάζω) και ας έχει ποιότητα φωτογραφιών λίγο υποδεέστερη του meizu.

εαν ασχολεισε με rom πειραγματα κτλ το mi4c θα σου κανει απολυτα και επειδη εχει snap που δινει drivers θα εχεις υποστηριξη για χρονια + η κοινοτητα και οτι δεν το θελεις μεγαλο πιστευω ειναι μονοδρομος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...