Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και μεγάλος φαν του ΜΧ4 εγώ θα σου έλεγα να κάνεις μια μικρή υπέρβαση για το ΜΧ5 ή το xiaomi mi4c. Δηλαδή με 40 ευρώ παραπάνω παίρνεις κάτι φρέσκο και σίγουρα καλό.

 

Αυτο που με δελεαζει ειναι η καλυτερη οθονη του mx4 pro και η τιμη στα 225 δολλαρια.

Μετα οι θαυμαστες των exynos και της φωτογραφιας με επηρεαζουν πολυ. Παντως στο mx5 επελεξαν τη λιγοτερο ενεργοβορα full hd οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που με δελεαζει ειναι η καλυτερη οθονη του mx4 pro και η τιμη στα 225 δολλαρια.

Μετα οι θαυμαστες των exynos και της φωτογραφιας με επηρεαζουν πολυ. Παντως στο mx5 επελεξαν τη λιγοτερο ενεργοβορα full hd οθονη.

 

Κοίτα για ΜΧ4 PRO η τιμή στα 225 δολάρια είναι πραγματικά εξαιρετική. Μην σε φοβίζει όμως η οθόνη των μικρότερων αναλύσεων των άλλων συσκευών. Η οθόνη του PRO είναι πάνω από 2Κ και λειτουργεί σαν ρουφήχτρα μπαταρίας όπως και σε όλες τις συσκευές με 2Κ οθόνη. Αν σου αρέσει όμως η συσκευή και αντέχεις την μικρή διάρκεια της μπαταρίας τότε φίλε η συσκευή είναι υπερπλήρης και τουμπανάκι για τα λεφτά της.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για ΜΧ4 PRO η τιμή στα 225 δολάρια είναι πραγματικά εξαιρετική. Μην σε φοβίζει όμως η οθόνη των μικρότερων αναλύσεων των άλλων συσκευών. Η οθόνη του PRO είναι πάνω από 2Κ και λειτουργεί σαν ρουφήχτρα μπαταρίας όπως και σε όλες τις συσκευές με 2Κ οθόνη. Αν σου αρέσει όμως η συσκευή και αντέχεις την μικρή διάρκεια της μπαταρίας τότε φίλε η συσκευή είναι υπερπλήρης και τουμπανάκι για τα λεφτά της.

 

Ωχ δηλαδη δε βλεπω να βγαινει η μερα με αυτα που λετε.

Η 456i δεν βελτιωσε την κατασταση με την αυτονομια;

Κριμα γιατι με 200 ευρω δεν υπαρχει τετοια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δηλαδη δε βλεπω να βγαινει η μερα με αυτα που λετε.

Η 456i δεν βελτιωσε την κατασταση με την αυτονομια;

Κριμα γιατι με 200 ευρω δεν υπαρχει τετοια συσκευη.

Εξαρταται την χρηση. Μονο αν ειμαστε στο δρομο 15 ωρες τη μερα θα μας αδειασει, αλλα υπαρχουν τα power bank:cool:

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/meizu-mx4-pro-1285859/review/3

http://www.phonearena.com/reviews/Meizu-MX4-Pro-Review_id3899/page/4

http://www.anandtech.com/show/8800/the-meizu-mx4-pro-review/6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Πήρα ενα meizu mx4 pro με την Α εκδοση και δεν μπορω να περάσω το google με τπτ..Ουτε με το installer ..Μπορει κανεις να βοηθήσει;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Πήρα ενα meizu mx4 pro με την Α εκδοση και δεν μπορω να περάσω το google με τπτ..Ουτε με το installer ..Μπορει κανεις να βοηθήσει;

Post 430 εχω δωσει ενα apk.....καντο εγκατασταση και ξαναπες μας.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Post 430 εχω δωσει ενα apk.....καντο εγκατασταση και ξαναπες μας.

Αν εννοεεις το installer το βάζω εκανα και auto lunch μπαίνουν όλα αλλά μόλις πάω να κατεβασω κάτι απο το store μου βγάζει error

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεεις το installer το βάζω εκανα και auto lunch μπαίνουν όλα αλλά μόλις πάω να κατεβασω κάτι απο το store μου βγάζει error

Για να καταλαβω, το τηλεφωνο ειναι καινουργιο και ετσι σου ηρθε? Ποια έκδοση Flyme εχει?

Aρα εχεις Play store...σωστα?

Τα google servises σου εκαναν το απαραιτητο update?

Δοκιμασε και μια εκκαθαριση δεδομενων....και αν δεν μαλλον πας η για επαναφορα εργοστασιακων και ξανα απο την αρχη με installer.

Aν δε ξανα αποτυχεις και ετσι πας σιγουρα για αλλη εκδοση Flyme (επεσες σε καποιες προβληματικες που βαζουν οι Κινεζοι)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, το τηλεφωνο ειναι καινουργιο και ετσι σου ηρθε? Ποια έκδοση Flyme εχει?

Aρα εχεις Play store...σωστα?

Τα google servises σου εκαναν το απαραιτητο update?

Δοκιμασε και μια εκκαθαριση δεδομενων....και αν δεν μαλλον πας η για επαναφορα εργοστασιακων και ξανα απο την αρχη με installer.

Aν δε ξανα αποτυχεις και ετσι πας σιγουρα για αλλη εκδοση Flyme (επεσες σε καποιες προβληματικες που βαζουν οι Κινεζοι)

Μπήκε φιλέ μου σευχαριστω πολύ..Δεν είδα το apk που είχες στείλει..Το τρέξα και όλα καλα..Κάτι άλλο ..Το led ανάβει στα μηνύματα πχ του messenger?Ta chat heads δουλεύουν;

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είπα στο minideal να μου βάλουν την 4.5.6ι που γραφετε, αλλα μου λένε για την 4.1Ι. Η 4.5.6Ι είναι πολύ καλύτερη; Με την την 4.5.6ι θα δουλεύει απροβλημάτιστα το τηλέφωνο χωρίς άλλο πείραγμα; Δεν το έχω με πειράγματα κλπ. Τους παρακάλεσα να μου την περάσουν. Αυριο θέλω να το παραγγείλω. Γραψτε κάποιος αν έχει άλλα αρνητικά αυτή η rom, εφόσον με αυτή λύνεται το θέμα με κατανάλωση της μπαταρίας. Ειναι κάτι άλλο ενοχλητικό; Σας ευχαριστώ. newbie in meizu. SOS.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια είπα στο minideal να μου βάλουν την 4.5.6ι που γραφετε, αλλα μου λένε για την 4.1Ι. Η 4.5.6Ι είναι πολύ καλύτερη; Με την την 4.5.6ι θα δουλεύει απροβλημάτιστα το τηλέφωνο χωρίς άλλο πείραγμα; Δεν το έχω με πειράγματα κλπ. Τους παρακάλεσα να μου την περάσουν. Αυριο θέλω να το παραγγείλω. Γραψτε κάποιος αν έχει άλλα αρνητικά αυτή η rom, εφόσον με αυτή λύνεται το θέμα με κατανάλωση της μπαταρίας. Ειναι κάτι άλλο ενοχλητικό; Σας ευχαριστώ. newbie in meizu. SOS.

Αν ερθει με "I" ειναι πολυ απλο να κανεις αναβαθμιση στην 4.5.6ι. Προχωρα αφοβα στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ερθει με "I" ειναι πολυ απλο να κανεις αναβαθμιση στην 4.5.6ι. Προχωρα αφοβα στην αγορα.

 

Οποτε ζηταω να μου ερθει με i rom και μετα αναλαμβανετε εσεις. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ηρθε update της 4.5.7a για το κινητακι μας(ακομα σε 5.0.1)βεβαια.την εκανα για να δουμε τι λεει.........
Link to comment
Share on other sites

ηρθε update της 4.5.7a για το κινητακι μας(ακομα σε 5.0.1)βεβαια.την εκανα για να δουμε τι λεει.........

 

Παιδια ας κανει καποιος απο εσας τους πιο εμπειρους ενα αναλυτικο review για την 4.5.6 i.

Θετικα αρνητικα.

Βελτιωση καμερας, lags και ωρες sot μπαταρια.

Σε καποια site διαβασα αρνητικα σχολια για την καμερα και μου εκανε εντυπωση.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά 2 πράγματα εντόπισα που δεν ξέρω αν τα αντιμετωπίζετε και εσείς το hotspot δεν δουλεύει (βασικά το συνδέω με το laptop σελίδες δε μου ανοίγει αλλά δουλεύει μόνο το skype) έχω cu(vodafone) επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω το vodafoneGR app το δοκίμασα και με 4.5.5Α και με 4.5.6Ι

 

για τον mark

για την κάμερα δεν εντόπισα διάφορες η μπαταριά είναι λίγο καλύτερη

Edited by jonis
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, υπάρχει σημαντική διαφορά στην 4.5. 5i με την 4.5.6i; μπορώ να κάνω την αναβάθμιση από το κινητό αλλά ο φίλος που μου πέρασε την4.5.5i μου λέει να μην το ρισκάρω. Η συσκευή είχε την έκδοση U από Κίνα. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και 15 μέρες με τη Beta 4.5.7A, δεν έχω θέμα, φαντάζομαι ότι η Stable που βγήκε πριν 2 μέρες θα είναι ακόμα καλύτερη.

 

Λοιπόν, μετά από 20 μέρες περίπου με τη συσκευή παραθέτω τα παρακάτω:

 

1. Καλή αυτονομία (σε καμία περίπτωση επίπεδα LG G2, αλλά βγάζει άνετα τη μέρα με βαριά χρήση)

2. Ίχνος Lag

3. Τρομερός ήχος, απίστευτα δυνατό ηχείο

4. Εξαιρετική οθόνη

5. One Click Root

6. Αρκετά Updates (και εύκολα, περνάς το zip και απλά το ανοίγεις με τον File Explorer)

 

1. Μερικά θεματάκια με εφαρμογές από το Play Store, για τις οποίες παρουσιάζεται μήνυμα ασυμβατότητας με τη συσκευή

2. Αργό το auto brightness

3. Κλειδωμένος Bootloader

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά 2 πράγματα εντόπισα που δεν ξέρω αν τα αντιμετωπίζετε και εσείς το hotspot δεν δουλεύει (βασικά το συνδέω με το laptop σελίδες δε μου ανοίγει αλλά δουλεύει μόνο το skype) έχω cu(vodafone) επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω το vodafoneGR app το δοκίμασα και με 4.5.5Α και με 4.5.6Ι

 

για τον mark

για την κάμερα δεν εντόπισα διάφορες η μπαταριά είναι λίγο καλύτερη

με 4.5.6 και 4.5.7.a δουλευει κανονικα το vodafone app σε μενα παντως......
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα παιδιά 2 πράγματα εντόπισα που δεν ξέρω αν τα αντιμετωπίζετε και εσείς το hotspot δεν δουλεύει (βασικά το συνδέω με το laptop σελίδες δε μου ανοίγει αλλά δουλεύει μόνο το skype) έχω cu(vodafone) επίσης δεν μπορώ να κατεβάσω το vodafoneGR app το δοκίμασα και με 4.5.5Α και με 4.5.6Ι

 

για τον mark

για την κάμερα δεν εντόπισα διάφορες η μπαταριά είναι λίγο καλύτερη

 

Κατέβασέ το απ'το App Center, γράψει Vodafone GR και θα το βρει. Από εκεί κατεβάζω όλα όσα είναι μη διαθέσιμα λόγω συμβατότητας στο Play Store.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ παιδιά για το vodafone app για το hotspot δοκίμασε κάνεις; επίσης αν σβήσεις το app center τι κάνεις???:lol::lol::lol:(έκανα βλακεία και έσβηνα ότι είχε 因为我们狂热地爱好汉语)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ισχύει το οτι η κινέζικη (Α) έκδοση ρομ μπορεί να έχει καλύτερη απόδοση της κάμερας απο την International?
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ισχύει το οτι η κινέζικη (Α) έκδοση ρομ μπορεί να έχει καλύτερη απόδοση της κάμερας απο την International?

 

Καλησπέρα. Προσωπικά δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο, οι Α έρχονται πάντως πιο γρήγορα από τις Ι και δεν έχουν Ελληνικά ως γλώσσα εμφάνισης.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την 4.5.7a και έχω θέμα με τα heads στο messenger, έρχεται μήνυμα, μου το εμφανίζει στο notification bar , πατάω αλλά δεν μου εμφανίζεται το κυκλάκι με το μήνυμα.Τι μπορώ να κάνω? Δοκίμασα να κλείσω τα heads, αλλά τα ίδια. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...