Jump to content

Meizu MX4 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον δεν εχεις International συσκευη. Εχει αλλη διαδικασια (πιο δυσκολη) για να πας σε Ι. Υπαρχει ενας οδηγος στο meizufans. Δεν ξερω λεπτομερειες γιατι εχω International

Εκτος και αν δεν κατεβηκε ολοκληρωμενο το αρχειο σου

μπορω με καποιον τροπο να το δω αυτο εαν ειναι international?στην αρχη δεν ειχε εκδοση a το κινητο η 4.1.1.1l η 4.1.1.1.u ειχε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορω με καποιον τροπο να το δω αυτο εαν ειναι international?στην αρχη δεν ειχε εκδοση a το κινητο η 4.1.1.1l η 4.1.1.1.u ειχε.

 

ε ναι δεν ειχες ιντερνασιοναλ. Εμενα ηρθε με Ι

Οταν εχεις Ι μπορεις να βαλεις οποια θελεις και αναποδα παλι

Στην αντιθετη περιπτωση για να πας σε Ι εχει διαικασια οπως σου ειπα. Πολλοι την εχουν κανει οπως διαβαζω

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα εχθες να βαλω απο 4.5.6a την 4.5.6l αλλα για καποιον λογο μου εβγαλε σφαλμα.κατεβασα το update.zip τικαρα το wipe data πατησα reboot και μετα απο λιγο μου εβγαλε system upgrade failure.ξαναπατησα retry αλλα τζιφος.μετα εκανα restart ξαναδοκιμασα παλι αλλα χωρις wipe data αλλα παλι τιποτα.γιατι γινεται αυτο?

 

το δοκιμασα και γω.δεν γινεται με τιποτα.θελω ομως τη βοηθεια σας.εκανα και clear data και τωρα δεν μου κατεβαζει απο το meizu app center το google installer .δηλ εχω ενα κινητο με την 4.5.6Α που δεν εχει ελληνικα αλλα δεν μπορω να κατεβασω και τα google pp.η τα κατεβαζει αλλα δεν ανοιγουν ποτε.δοκιμασα να επιστρεψω στην 4.5.5Α και παλι τα ιδια .καμια ιδεα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παλι τα ιδια.τα κατεβαζει αλλα δεν τα τρεχει.μηπως πρεπει να ενεργοποιησω κατι?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε,

μου απαντησε το Amazon και μου ειπε οτι δεχονται επιστροφη της συσκευης και θα μου επιστρεψουν τα λεφτα.:w00t:

Αρα δεν θα μπω στην λογικη της αλλαγης ρομ.

Πλεον μαλλον θα κινηθω σε Samsung note 3* το οποιο δυστυχως (θα) ειναι ακριβοτερο.

Ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις τους και την προθυμια τους να βοηθησουν,αλλα και τα σχολια ολων :thanks::respect: :cry:

Το τηλεφωνο ειναι πραγματι καλο και μου αφησε τις καλυτερες εντυωσεις,αν μπορει/θελει να λυσει καποιος το θεμα μπαταρια,το συνιστω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ*

 

 

*Αν εχετε καμια γνωμη για ποιο τηλεφωνο θεωρειτε καλο επισης(οθονη,μπαταρια,gps τα κυρια σημεια που θελω ) παρακαλω..ειμαι ανοιχτος σε προτασεις!

*..υπαρχει μια κριιτκη μου με υπερ και κατα λιγες σελιδες πισω. Δεν εχει να κανει με χαρακτηριστικα και antutu αλλα σαν τελικος(πιο τελικος δεν γινεται) χρηστης :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε,

μου απαντησε το Amazon και μου ειπε οτι δεχονται επιστροφη της συσκευης και θα μου επιστρεψουν τα λεφτα.:w00t:

Αρα δεν θα μπω στην λογικη της αλλαγης ρομ.

Πλεον μαλλον θα κινηθω σε Samsung note 3* το οποιο δυστυχως (θα) ειναι ακριβοτερο.

Ευχαριστω ολους για τις αμεσες απαντησεις τους και την προθυμια τους να βοηθησουν,αλλα και τα σχολια ολων :thanks::respect: :cry:

Το τηλεφωνο ειναι πραγματι καλο και μου αφησε τις καλυτερες εντυωσεις,αν μπορει/θελει να λυσει καποιος το θεμα μπαταρια,το συνιστω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ*

 

 

*Αν εχετε καμια γνωμη για ποιο τηλεφωνο θεωρειτε καλο επισης(οθονη,μπαταρια,gps τα κυρια σημεια που θελω ) παρακαλω..ειμαι ανοιχτος σε προτασεις!

*..υπαρχει μια κριιτκη μου με υπερ και κατα λιγες σελιδες πισω. Δεν εχει να κανει με χαρακτηριστικα και antutu αλλα σαν τελικος(πιο τελικος δεν γινεται) χρηστης :lol:

για μενα κανεις λαθος,πας σε κινητο παλαιας τεχνολογιας που δεν παιρνει καμμια αναβαθμιση ,με απειρως χειροτερη οθονη και ολα αυτα γιατι θελεις κατι να δουλευει αμεσως.

Οκ συμφωνοι...να κανω μια ερωτηση;

Ποσο αγορασες το Mx4 Pro απο το amazon?

ποιος ειναι ο πωλητης;

 

παραδεχομαι οτι το κινητο ειχε θεματα με την δικια σου ρομ,ομως οχι να κανουμε παραπληροφορηση.

Η ιδια η εταιρια εχει δωσει update που λυνει ολα τα θεματα και δεν θες να το κανεις.

Δικαιωμα σου να το δωσεις πισω αλλα για να παρεις ΝΟΤΕ3 που θα σερνεται και ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα πρεπει να εχεις κανει root σε λιγο καιρο μπας και βαλεις καμμια ρομ της προκοπης...μου φαινεται καπως.

Επισης αποχαιρετησε την καλυτερη οθονη στην αγορα και περασε σε μια απο τις χειροτερες.

καλη τυχη

 

ΥΓ.δικαιωμα σου να μην θελεις να ασχοληθεις,αλλα να τα λεμε ολα.

ολοι θελαμε να βοηθησουμε.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

γυρισα σε κιτκαυ για να εχω ελληνικα .ομως δεν μου κατεβαζει ποτε to google installer .μαλλον το κατεβαζει αλλα δεν ολοκληρωνει την εγκατασταση .καμια ιδεα?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

για μενα κανεις λαθος,πας σε κινητο παλαιας τεχνολογιας που δεν παιρνει καμμια αναβαθμιση ,με απειρως χειροτερη οθονη και ολα αυτα γιατι θελεις κατι να δουλευει αμεσως.

Οκ συμφωνοι...να κανω μια ερωτηση;

Ποσο αγορασες το Mx4 Pro απο το amazon?

ποιος ειναι ο πωλητης;

 

παραδεχομαι οτι το κινητο ειχε θεματα με την δικια σου ρομ,ομως οχι να κανουμε παραπληροφορηση.

Η ιδια η εταιρια εχει δωσει update που λυνει ολα τα θεματα και δεν θες να το κανεις.

Δικαιωμα σου να το δωσεις πισω αλλα για να παρεις ΝΟΤΕ3 που θα σερνεται και ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ θα πρεπει να εχεις κανει root σε λιγο καιρο μπας και βαλεις καμμια ρομ της προκοπης...μου φαινεται καπως.

Επισης αποχαιρετησε την καλυτερη οθονη στην αγορα και περασε σε μια απο τις χειροτερες.

καλη τυχη

 

ΥΓ.δικαιωμα σου να μην θελεις να ασχοληθεις,αλλα να τα λεμε ολα.

ολοι θελαμε να βοηθησουμε.

 

Να ξεκαθαρισω οτι δεν παραπληροφορω..ειπα απλα οτι εγω δεν θελω να μπω στην λογικη των rootαρισματων(αν τα λεω σωστα).

Ειπα και ξαναλεω,οτι ΕΓΩ δεν θελω να το κανω,οχι οτι δεν γινεται..

Αν καποιος θελει μπορει να το κανει και να ειναι οκ!!

Το κινητο ειναι μια χαρα!!!

Οθοναρα,μπολικη μνημη,καλη καμερα, το flyme μαθαίνεται πανευκολα κλπ

Και αν δεν το καταλαβε καποιος,ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ κινητο:!:

Εγω δεν θελω να μπλεξω με τετοια διαδικασια,ελπιζω να ειναι σεβαστο αυτο..θα το εκανα φυσικα αν δεν εβρισκα αλλη λυση!

Οσο για το ΝΟΤΕ ειχα την εντυπωση οτι ειχε μια απο τις καλες οθονες της αγορας(φυσικα ΔΕΝ ειναι 2Κ,αλλα αυτο για την χρηση που θελω ειναι οκ).

Ξερω οτι ειναι αβολο αλλα ξαναλεω,αν εχει κανεις καποια αλλη γνωμη καθε προταση δεκτη:O

Και ξαναλεω οτι ολοι εδω μεσα ηταν τρομερα εξυπηρετικοι..δεν αλλαζω τηλεφωνο γιατι δεν βρηκα βοηθεια/το τηλεφωνο ηταν κακο ή οτιδηποτε αλλο,αλλα γιατι δεν θελω να το κανω αν μπορω να το αποφυγω!

το τηλεφωνο εκανε λιγο παραπανω απο 300 απο καταστημα εδω στην γερμανια.

Ελπιζω να μην "προσβληθηκε" κανενας απο την αλλαγη τηλεφωνου...δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο.:ninja::ninja:

Link to comment
Share on other sites

@auslander δεν καταλαβαινω που κολλαει το ρουτ ομως!

για να περασεις νεα ρομ δεν χρειαζεται ροοτ

το συγκριτικο που εκανες οπως ειπες πριν καποιες σελιδες δεν ειναι εγκυρο γιατι το εκανες με τη χειροτερη ρομ

 

δικαιωμα σου. Η samsung ειναι σαφως καλυτερη εταιρια και καλοριζικο φυσικα

Link to comment
Share on other sites

@auslander δεν καταλαβαινω που κολλαει το ρουτ ομως!

για να περασεις νεα ρομ δεν χρειαζεται ροοτ

το συγκριτικο που εκανες οπως ειπες πριν καποιες σελιδες δεν ειναι εγκυρο γιατι το εκανες με τη χειροτερη ρομ

 

δικαιωμα σου. Η samsung ειναι σαφως καλυτερη εταιρια και καλοριζικο φυσικα

 

φιλε δεν το ειπα σωστα προφανως..

η αλλαγη ρομ απο μενα τελος παντων:X

οπως και να εχει,ακομα δεν εχω καταληξει στο επομενο.

το ΝΟΤΕ 3 ηταν η προηγουμενη επιλογη..ισως να μην παω καν εκει.

Θα δω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν το ειπα σωστα προφανως..

η αλλαγη ρομ απο μενα τελος παντων:X

οπως και να εχει,ακομα δεν εχω καταληξει στο επομενο.

το ΝΟΤΕ 3 ηταν η προηγουμενη επιλογη..ισως να μην παω καν εκει.

Θα δω!

 

Και παλι θα σε διορθωσω με το συμπαθειο:) αλλα δεν προκειται περι αλλαγης ρομ αλλα αναβαθμισης του λογισμικου του τηλ

Δηλαδη στο επομενο σου κινητο θα αρνηθεις την οποιαδηποτε αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκαθαρισω οτι δεν παραπληροφορω..ειπα απλα οτι εγω δεν θελω να μπω στην λογικη των rootαρισματων(αν τα λεω σωστα).

Ειπα και ξαναλεω,οτι ΕΓΩ δεν θελω να το κανω,οχι οτι δεν γινεται..

Αν καποιος θελει μπορει να το κανει και να ειναι οκ!!

Το κινητο ειναι μια χαρα!!!

Οθοναρα,μπολικη μνημη,καλη καμερα, το flyme μαθαίνεται πανευκολα κλπ

Και αν δεν το καταλαβε καποιος,ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ κινητο:!:

Εγω δεν θελω να μπλεξω με τετοια διαδικασια,ελπιζω να ειναι σεβαστο αυτο..θα το εκανα φυσικα αν δεν εβρισκα αλλη λυση!

Οσο για το ΝΟΤΕ ειχα την εντυπωση οτι ειχε μια απο τις καλες οθονες της αγορας(φυσικα ΔΕΝ ειναι 2Κ,αλλα αυτο για την χρηση που θελω ειναι οκ).

Ξερω οτι ειναι αβολο αλλα ξαναλεω,αν εχει κανεις καποια αλλη γνωμη καθε προταση δεκτη:O

Και ξαναλεω οτι ολοι εδω μεσα ηταν τρομερα εξυπηρετικοι..δεν αλλαζω τηλεφωνο γιατι δεν βρηκα βοηθεια/το τηλεφωνο ηταν κακο ή οτιδηποτε αλλο,αλλα γιατι δεν θελω να το κανω αν μπορω να το αποφυγω!

το τηλεφωνο εκανε λιγο παραπανω απο 300 απο καταστημα εδω στην γερμανια.

Ελπιζω να μην "προσβληθηκε" κανενας απο την αλλαγη τηλεφωνου...δεν εχει να κανει με το τηλεφωνο.:ninja::ninja:

ισως να ημουν και εγω υπερβολικος.

Προφανως θελεις κατι να δουλευει αμεσως .

δεκτο,εξαλλου ο καθενας κανει ο,τι θελει τα χρηματα του.

:bow:

 

μονο προσεξε τι επιλογη θα κανεις για το επομενο :what:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ισως να ημουν και εγω υπερβολικος.

Προφανως θελεις κατι να δουλευει αμεσως .

δεκτο,εξαλλου ο καθενας κανει ο,τι θελει τα χρηματα του.

:bow:

 

μονο προσεξε τι επιλογη θα κανεις για το επομενο :what:

 

πραγματικα δεν το εχω με τα τηλεφωνα,μπερδευομαι με τοσες επιλογες

εγω 2-3 κριτηρια επιλογης ειχα και μετα το κραταω κανα 3χρονο(οπως το προηγουμενο):cry:

Ασχετο αλλα δειτε εδω πως οι παραπανω επιλογες σε οτιδηποτε μας κανουν..λυπημενους και οχι χαρουμενους!

(εγω ας πουμε τον καταλαβαινω το ανθρωπο..καλα τα λεει):(:O

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα και γω.δεν γινεται με τιποτα.θελω ομως τη βοηθεια σας.εκανα και clear data και τωρα δεν μου κατεβαζει απο το meizu app center το google installer .δηλ εχω ενα κινητο με την 4.5.6Α που δεν εχει ελληνικα αλλα δεν μπορω να κατεβασω και τα google pp.η τα κατεβαζει αλλα δεν ανοιγουν ποτε.δοκιμασα να επιστρεψω στην 4.5.5Α και παλι τα ιδια .καμια ιδεα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παλι τα ιδια.τα κατεβαζει αλλα δεν τα τρεχει.μηπως πρεπει να ενεργοποιησω κατι?

το google installer το εχεις κανει να κανει auto launch?εαν συνεχισει δεν δοκιμαζεις παλι μια επανεγκατασταση rom μηπως και στρωσει....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πραγματικα δεν το εχω με τα τηλεφωνα,μπερδευομαι με τοσες επιλογες

εγω 2-3 κριτηρια επιλογης ειχα και μετα το κραταω κανα 3χρονο(οπως το προηγουμενο):cry:

Ασχετο αλλα δειτε εδω πως οι παραπανω επιλογες σε οτιδηποτε μας κανουν..λυπημενους και οχι χαρουμενους!

(εγω ας πουμε τον καταλαβαινω το ανθρωπο..καλα τα λεει):(:O

sony z3 φιλε θα σου προτεινα παντως κσι οχι note 3 πολυ καλυτερο απο ολα σε μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

γυρισα σε κιτκαυ για να εχω ελληνικα .ομως δεν μου κατεβαζει ποτε to google installer .μαλλον το κατεβαζει αλλα δεν ολοκληρωνει την εγκατασταση .καμια ιδεα?

Παρε αυτο το apk και καντο εγκατασταση και ξαναδοκιμασε!

https://www.dropbox.com/s/6bgy3i07cudw8av/google%20installer%201.4.4%20hoawei.apk?dl=0

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

χαιρετε..

θελω να σβησω ολα τα δεδομενα στο κινητο και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μου ζηταει ενα κωδικο,ο οποιος ΔΕΝ ειναι ο κωδικος της καρτας που ξεκλιδωνει το τηλεφωνο:X

εχω το Flyme 4.1.1l

εχει κανεις καμια ιδες περι τινος προκειται??

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε..

θελω να σβησω ολα τα δεδομενα στο κινητο και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και μου ζηταει ενα κωδικο,ο οποιος ΔΕΝ ειναι ο κωδικος της καρτας που ξεκλιδωνει το τηλεφωνο:X

εχω το Flyme 4.1.1l

εχει κανεις καμια ιδες περι τινος προκειται??

 

Λογικά είναι ο κωδικός του flyme account που χρησιμοποιείς ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήλθα στον κόσμο του Meizu MX4 Pro.

 

Μετά από LG G2, LG G Flex 2 και Samsung Galaxy Note Edge, κατέληξα στο Meizu MX4 Pro γιατί δε με συγκινούσε η σχέση απόδοσης - τιμής πλέον σε καμία από τις υπόλοιπες συσκευές της αγοράς. Μέχρι στιγμής λοιπόν και μετά από 4 ημέρες με τη συσκευή, έχω να πω τα εξής:

1. Παρέλαβα τη συσκευή με U Firmware και με ένα απλό Flashάρισμα, γύρισα σε Α, έχοντας πλέον την 4.5.7Α.

2. Μου άρεσε πολύ το One Click Root μέσω του Flyme Account.

3. Το Flyme δε θα ζορίσει έναν έμπειρο χρήστη περισσότερο από μια ημέρα, αυτό που είναι αρκετά πολύπλοκο, είναι οι ρυθμίσεις, αυτές είναι που θα πάρουν χρόνο στο χρήστη. Σε θέμα Home Screen, αν δεν αντέχετε το "iphonish" UI, ένας Nova Launcher θα σας δώσει τη λύση.

4. Η απουσία περισσότερων από ένα Hard Keys δε μου δημιούργησε θέμα καθώς συνήθισα το Back με ένα απλό Tap. Θα ήθελα Soft Keys όμως και θα αναφερθώ σε μια λύση που βρήκα και θα ήθελα να δω αν την έχει δοκιμάσει κανείς.

5. Ίχνος Lag μέχρι τώρα.

 

Πάμε τώρα στα "θέματα" που αντιμετωπίζω:

1. Δε συνηθίζω να μιλάω μεμονωμένα για εφαρμογές, αλλά το μοναδικό θέμα που δεν έχω καταλάβει πώς συμβαίνει, έχει να κάνει με το Viber, στο οποίο αν δεν ανοίξω την εφαρμογή, δεν λαμβάνω τα μηνύματα. Δεν είναι θέμα Notifications, καθώς μόλις την ανοίγω τα λαμβάνει και στην εφαρμογή. Δεν είναι ότι δουλεύει Background. Δοκίμασα να το βάλω στις ρυθμίσεις να μην εξαρτάται από το WiFi Sleep Policy της συσκευής (που δεν "κοιμάται" έτσι κι αλλιώς), αλλά δεεεεν.

2. Είχα βρει ένα "κόλπο" με το build.prop στο οποίο ενεργοποιείς τα Soft Keys του Android, όχι μόνο στο MX4 Pro, γενικότερα σε όποια συσκευή επιθυμείς. Link

3. Αδυναμία αντικατάστασης της Lock Screen.

4. Xposed; Τί λέω τώρα, ε;

Edited by esentis13

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

To flyme για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας κλείνει τις εφαρμογές μετά από 3 λεπτά. Θα πας στην εφαρμογή security και στο power θα ορίσεις ποιες θες να παραμένουν ανοικτές ενω στο permissions ποιες θα εκκινουν αυτόματα
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

To flyme για λόγους εξοικονόμησης μπαταρίας κλείνει τις εφαρμογές μετά από 3 λεπτά. Θα πας στην εφαρμογή security και στο power θα ορίσεις ποιες θες να παραμένουν ανοικτές ενω στο permissions ποιες θα εκκινουν αυτόματα

 

Αυτό δεν το γνώριζα, επί της ουσίας, το Greenify πχ θα ήταν αχρείαστο στο Flyme με αυτή τη λογική (αν κατάλαβα καλά).

 

Το έκανα και απομόνωσα Κινέζικες εφαρμογές και ενεργοποίησα άλλες όπως το Viber, το WhatsApp, το Gmail κλπ.

MY ANDROID DEVICES HISTORY

HTC Desire HD > HTC Evo 3D > Samsung Galaxy Nexus > Samsung Galaxy Note II > LG G2 > LG G Flex 2 > Samsung Galaxy Note Edge > Meizu MX4 Pro > LG G4 > Xiaomi Mi 5 > Samsung Galaxy S8+ > Huawei P20 Pro > Huawei Mate 20 Pro > Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια ειναι η καλυτερη rom για αυτο το κινητο στη διαχειρηση μπαταριας και να υποστηριζει τα ελληνικα; Η τιμη του πλεον ειναι καλυτερη και απο το mx4 και σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του. Δεν ειχα ποτε flyme. Ελπιζω να το συνηθισω.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποια ειναι η καλυτερη rom για αυτο το κινητο στη διαχειρηση μπαταριας και να υποστηριζει τα ελληνικα; Η τιμη του πλεον ειναι καλυτερη και απο το mx4 και σκεφτομαι να προχωρησω στην αγορα του. Δεν ειχα ποτε flyme. Ελπιζω να το συνηθισω.

η 4.5.6l ειναι η καλυτερη και υποστηριζει και ελληνικα το θεμα οτι πρεπει η συσκευη σου να ειναι internationai.αλλιως 4.5.6a απλως δεν εχει ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο κινα πριν λιγες μερες. Ειχε την παλια U. Με τον οδηγο https://meizufans.eu/forum/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu περασα την 4.5.5i. Ολα πηγαν μια χαρα. Θα βαλω με τον ιδιο τροπο την 4.5.6i Edited by xriantw
Link to comment
Share on other sites

η 4.5.6l ειναι η καλυτερη και υποστηριζει και ελληνικα το θεμα οτι πρεπει η συσκευη σου να ειναι internationai.αλλιως 4.5.6a απλως δεν εχει ελληνικα.

 

Πως θα το ξερω αυτο; Θελω να το παρω απο minideal. Λεει multilanguage οποτε θα ρωτησω εκει ποια rom βαζουν. Το minideal δεν το πολυθελω αλλα 225 δολλαρια ειναι δελεαστικη τιμη για οποιον αλλο ενδοιαφερεται. Σε αλλα κοστιζει διπλασια ακριβως τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Πως θα το ξερω αυτο; Θελω να το παρω απο minideal. Λεει multilanguage οποτε θα ρωτησω εκει ποια rom βαζουν. Το minideal δεν το πολυθελω αλλα 225 δολλαρια ειναι δελεαστικη τιμη για οποιον αλλο ενδοιαφερεται. Σε αλλα κοστιζει διπλασια ακριβως τιμη.

 

Αν και μεγάλος φαν του ΜΧ4 εγώ θα σου έλεγα να κάνεις μια μικρή υπέρβαση για το ΜΧ5 ή το xiaomi mi4c. Δηλαδή με 40 ευρώ παραπάνω παίρνεις κάτι φρέσκο και σίγουρα καλό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...