Jump to content

Honor 3C 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφορά την Παρασκευή στο pandawill

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Friday

 

Προσοχή, να επιβεβαιώσετε με το κατάστημα ότι είναι το μοντέλο HUAWEI HONOR 3 4G FDD-LTE (H30-l02). Υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι το LTE για την Κίνα. Στο site δεν το διευκρινίζει ποιό μοντέλο είναι αυτό της προσφοράς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγω απο Vickmall το πήρα και ειχε κανονικά ελληνικά.

Τα μόνα προβλήματα που είχα ηταν οτι δεν έπαιρνε τα official updates και δεν είχε play store.

Η Selina ομως ηταν εξυπηρετικοτατη και μου έστειλε τα κατάλληλα αρχεία και διορθώθηκαν και τα δύο προβλήματα και το τηλέφωνο τώρα δουλεύει σωστά.

 

Μεγάλη παράκληση στον geokostas. Αν μπορείς απάντησε στα ερωτήματα 1,2,3 και 4 που σου έκανα λίγο πιό πάνω, post 119, νομίζω ότι οι απαντήσεις σου θα βοηθήσουν πολύ. Ανέφερες ότι το κινητό είχε Ελληνικά και η Selina σου έστειλε τα κατάλληλα αρχεία και τώρα παίρνει τα Official updates και εγκαταστάθηκε το play store; Ακόμα δεν κατάλαβα, τον τρόπο που έκανες την παραγγελία σου από το vickmall. Επέλεξες την Original ή την Multilanguage; Γιαυτό αναφέρομαι στην ανάγκη να μας ενημερώσεις σχετικά με τα ερωτήματα που υπέβαλα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 312
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νέα σχετικά με αγορά της συσκευής και ROM versions.

Να ενημερώσω τους ενδιαφερόμενους, ότι σήμερα το απόγευμα επικοινώνησα με το κατάστημα vickmall, και συγκεκριμένα με την Selina, για διευκρινήσεις ως προς τις Original ROM και τις γλώσσες.

Ύστερα από μία κοπιαστική προσπάθεια, (έχω την εντύπωση ότι το google translate κάνει καλή δουλειά), με ενημέρωσε ότι η ROM που διαθέτει το κατάστημα για αυτό το μοντέλο, πλέον είναι η Original με πολλές γλώσσες την οποία εκδίδει η HUAWEI.

Μάλιστα μου ανέφερε ότι τα μοντάλα της HUAWEI, HONOR 6, HONOR 4 και το δικό μας HONOR 3C 4G FDD-LTE H30-L02, φορούν την πολύγλωσση version, ενώ το μοντέλο HONOR 3C 3G, δηλαδή το προηγούμενο, παραμένει με την Original, μόνο στα Αγγλικά και Κινέζικα.

Όταν της ανέφερα το mail που πήρα σχετικά με την παραγγελία, (το έχω επισημάνει σε πρότερο post) αν πρέπει να δηλώσω Original ή Multi-Language, στο υποχρεωτικό πεδίο της αγοράς στο site τους, μου είπε ότι έγινε λάθος από τον υπάλληλο ο οποίος μου είπε ότι αν θέλουμε άλλες γλώσσες πέραν της Αγγλικής, θα πρέπει να επιλέξουμε την Multi-Language version, αλλά χωρίς updates. Της επεσήμανα την υποχρεωτική υποβολή επιλογής ROM στο site του vickmall και μου είπε ότι τώρα πλέον αυτή η επιλογή δεν υφίσταται. Την αφαίρεσαν στην κυριολεξία εκείνη την στιγμή.

Άρα, το ερώτημα και το δίλημμα με ποιά ROM θα παραγγείλουμε την συσκευή, νομίζω πλέον έχει ξεκαθαρίσει. Παρόλα αυτά όμως και επειδή έχουμε να κάνουμε με την Κίνα, για κάθε σας παραγγελία και για πιθανό λάθος στην άφιξη, ουδεμία ευθύνη φέρω, αναφερόμενος για την πληροφόρηση που σας παραθέτω και για κάθε σας αγορά θα πρέπει οιι ίδιοι να διασφαλίζεται τα χαρακτηριστικά της συσκευής την οποία παραγγέλνετε.

Αν παρεπιπτόντως, φτάσει κάποια συσκευή η οποία έχει άλλη ROM, νομίζω ότι οι πεπειραμένοι με το αντικείμενο στον χώρο που μας φιλοξενεί, με καλή διάθεση θα βοηθήσουν.

Πριν από μερικά post, ο Romanos αναφέρθηκε στο ότι τώρα η HUAWEI βγάζει ROM πολύγλωσσες.

Ελπίζω να φανούν χρήσιμα σε όποιους ενδιαφέρονται για αγορά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε πετρο.εχω και εγω φιλο ο οποιος το εφερε απο ανατολικα με οριτζιναλ ρομ και εχει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ελληνικα μεσα.επεισης εφερα και το xiaomi mi3 το οποια και αυτο με οριτζιναλ ρομ ειχε κανονικα ελληνικα.

 

η προσφορα την παρασκευη απο το pandawill ειναι καλη.απτην ιδια στυλ προσφορα happy hour ειχα παρει το xiaomi mi3 για εναν φιλο.βεβαια δεν προλαβα οτην πρωτη εκπτωση των 15% γιατι ειχε λιγα κομματια και το πηρα με 10% στην δευτερη ευκαιρια.

 

νομιζω οτι η οριτζιναλ ρομ του huawei θα εχει ελληνικα.αλλωστε στο happy hour του pandawill δε ξεχωριζει ορτιτζιναλ και μουλτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσοχή, να επιβεβαιώσετε με το κατάστημα ότι είναι το μοντέλο HUAWEI HONOR 3 4G FDD-LTE (H30-l02). Υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι το LTE για την Κίνα. Στο site δεν το διευκρινίζει ποιό μοντέλο είναι αυτό της προσφοράς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μεγάλη παράκληση στον geokostas. Αν μπορείς απάντησε στα ερωτήματα 1,2,3 και 4 που σου έκανα λίγο πιό πάνω, post 119, νομίζω ότι οι απαντήσεις σου θα βοηθήσουν πολύ. Ανέφερες ότι το κινητό είχε Ελληνικά και η Selina σου έστειλε τα κατάλληλα αρχεία και τώρα παίρνει τα Official updates και εγκαταστάθηκε το play store; Ακόμα δεν κατάλαβα, τον τρόπο που έκανες την παραγγελία σου από το vickmall. Επέλεξες την Original ή την Multilanguage; Γιαυτό αναφέρομαι στην ανάγκη να μας ενημερώσεις σχετικά με τα ερωτήματα που υπέβαλα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

 

τσαταρα με pandawill για την προσφορα της παρασκευης και στις ερωτησεις αν εχει ελληνικα αν εχει οριτζιναλ ρομ και αν ειναι fdd ή μονο lte και αν θα δουλεψει ελλαδα οι απαντησεις ηταν αυτες

 

-yes , it support the greek language

-original rom

-2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: TD-LTE B41(2555-2655MHz)

-it work in greece

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και αρκετές version (νομίζω 6+ μήνες) όλες οι EMUI της Huawei είναι Multilanguage. ΔΕΝ περιέχουν το Play Store αλλά η εγκατάσταση είναι απλή έως γελοία. Μερικοί οδηγοί του Honor 6 μπορούν να δουλεύουν και στο δικό σας τηλέφωνο.

 

Ενδεικτικά αναφέρω, Εγκατάσταση Google Play / Contacts Sync / Calendar Sync, Οδηγός Αναβαθμίσεων, Προσθήκη επιπλέον λογαριασμού Google. Τα υπόλοιπα δεν θα δουλέψουν, εκτός από αυτά που αναφέρονται σε EMUI 3.0, που θα δουλέψουν όταν και εσείς λάβετε την εν λόγω αναβάθμιση.

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστουμε πετρο.εχω και εγω φιλο ο οποιος το εφερε απο ανατολικα με οριτζιναλ ρομ και εχει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ελληνικα μεσα.επεισης εφερα και το xiaomi mi3 το οποια και αυτο με οριτζιναλ ρομ ειχε κανονικα ελληνικα.

 

η προσφορα την παρασκευη απο το pandawill ειναι καλη.απτην ιδια στυλ προσφορα happy hour ειχα παρει το xiaomi mi3 για εναν φιλο.βεβαια δεν προλαβα οτην πρωτη εκπτωση των 15% γιατι ειχε λιγα κομματια και το πηρα με 10% στην δευτερη ευκαιρια.

 

νομιζω οτι η οριτζιναλ ρομ του huawei θα εχει ελληνικα.αλλωστε στο happy hour του pandawill δε ξεχωριζει ορτιτζιναλ και μουλτι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

τσαταρα με pandawill για την προσφορα της παρασκευης και στις ερωτησεις αν εχει ελληνικα αν εχει οριτζιναλ ρομ και αν ειναι fdd ή μονο lte και αν θα δουλεψει ελλαδα οι απαντησεις ηταν αυτες

 

-yes , it support the greek language

-original rom

-2G: GSM 900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 900/2100MHz

4G: TD-LTE B41(2555-2655MHz)

-it work in greece

 

Προσοχή αυτό το μοντέλο όπως αρχικά είχα πεί είναι μόνο για το LTE της Κίνας. Η Band B41/2555-2655 δεν είναι για την Ευρώπη. Στο LTE από την Β33 και μέχρι τέλος Β44, είναι όλα σε TD-LTE, άρα όχι για την Ευρώπη. Οι Bands για την Ευρώπη και συνεπώς και για την Ελλάδα, είναι: Β3/1800, Β7/2600, Β20/1800. Εξαίρεση, είναι δύο εταιρίες στην Ισπανία που έχουν Β38/2600TDD, B42/3500 TDD, τρείς από τις δεκατρείς στην Ρωσία TDD, και μία από τις τρείς εταιρίες που λειτουργούν στο Βέλγιο TDD.

Edited by petrosdim
Link to comment
Share on other sites

το μοντέλο HONOR 3C 3G, δηλαδή το προηγούμενο, παραμένει με την Original, μόνο στα Αγγλικά και Κινέζικα.

Το 3G έχει επίσημη αναβάθμιση με Ελληνικό μενού, περίπου από τον Αύγουστο. Την έβαλα σε κινητό γνωστής με OTA.

 

Εδώ και αρκετές version (νομίζω 6+ μήνες) όλες οι EMUI της Huawei είναι Multilanguage.

Κάπου στο τέλος καλοκαιριού έγινε η προσθήκη των επιπλέον γλωσσών, αλλά σε όσες αφορούσαν MediaTek επεξεργαστή.

Π.χ. το L01M (HiSilicon) ήρθε μόνο με Αγγλικά και Κινέζικα.

Όμως αυτό δεν πήρε την νέα αναβάθμιση που πήραν τα L02. Οπότε μπορεί τα 02 να έχουν πάρει εργοστασιακή multilingual πια.

 

Οδηγός Αναβαθμίσεων, Προσθήκη επιπλέον λογαριασμού Google.

Θα μπορούσες να δει πώς τα έχουν αυτά στα Αγγλικά για να τα βάλω στο L01M;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία νέα, αυτή τη φορά απάντηση από τη minideal, σε ίδια ερώτηση που είχα κάνει στο vickmall.

Ερώτηση:

Hi, interesting for HUAWEI HONOR 3C 4G FDD-LTE H30-L02 2GB/16GB. I need to choose between Multi-Language or Original ROM. Please tell me the differences. 1) Is the Original ROM with English and Chinese menu, and the keyboard and SMS, Tesxt and rest, work in more languages (like German,Greek, French)? 2) Is the Multi-language ROM made by other developers and is not updated, which supports only for menu many languages and the rest is the same as the Original ROM? 3)Can you install Google play, in the Original whithout any changes in the basic Original ROM. Thank you, waitting for you answer to order.

Απάντηση:

Dear Petros

Yes, The original ROM has only chinese and english. The keyboard, SMS, and text so on, has only chinese and english, too.

The Multi-language ROM is changed on the original ROM, which support multilanguage, google play. It isn't the updateion.

In the original ROM, we can't install multilanguage and google play

 

Με τις ερωτήσεις προσπάθησα να καταλάβω σε ποιό πεδίο παρεμβαίνουν και εφαρμόζουν την Multi-Language και αν απλά κάνουν μία παρέμβαση μόνο για το menu.

Επίσης να αναφέρω ότι σε παρόμοιο ερώτημα προς τη HUAWEI, τμήμα υποστήριξης, με παρέπεμψαν στην Γερμανική εταιρία που υποστηρίζει τα προϊόντα της HUAWEI, δεν γνωρίζω αν είναι ή ίδια εταιρία.

Ύστερα και από τα πιο πάνω αναφερόμενα, τα συμπεράσματα δικά σας καθώς και οι αποφάσεις.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα το VickMall μου είπε ότι το κινητό από μόνο του είναι multilanguage...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

 

Κάπου στο τέλος καλοκαιριού έγινε η προσθήκη των επιπλέον γλωσσών, αλλά σε όσες αφορούσαν MediaTek επεξεργαστή.

Π.χ. το L01M (HiSilicon) ήρθε μόνο με Αγγλικά και Κινέζικα.

Όμως αυτό δεν πήρε την νέα αναβάθμιση που πήραν τα L02. Οπότε μπορεί τα 02 να έχουν πάρει εργοστασιακή multilingual πια.

 

Σε HiSilicon, τουλάχιστον στο Honor 6, υπάρχει Multilanguage "εκ γενετής".

 

Θα μπορούσες να δει πώς τα έχουν αυτά στα Αγγλικά για να τα βάλω στο L01M;

 

Στα αγγλικά δεν αλλάζει κάτι, άμα δοκιμάσεις και δεν βρει κάτι, πες μου να στα πω, αλλά δεν είναι και τίποτα τρελοί ορισμοί που αλλάζουν :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή αυτό το μοντέλο όπως αρχικά είχα πεί είναι μόνο για το LTE της Κίνας. Η Band B41/2555-2655 δεν είναι για την Ευρώπη. Στο LTE από την Β33 και μέχρι τέλος Β44, είναι όλα σε TD-LTE, άρα όχι για την Ευρώπη. Οι Bands για την Ευρώπη και συνεπώς και για την Ελλάδα, είναι: Β3/1800, Β7/2600, Β20/1800. Εξαίρεση, είναι δύο εταιρίες στην Ισπανία που έχουν Β38/2600TDD, B42/3500 TDD, τρείς από τις δεκατρείς στην Ρωσία TDD, και μία από τις τρείς εταιρίες που λειτουργούν στο Βέλγιο TDD.

 

 

δλδ πετρο οποιος το παρει το λειτουργει μονο στο 3G και απλα περιμενει η εταιρια του πότε θα αγορασει φάσμα πανω απο 2600 για να λειτουργησει και το 4g?

 

και οταν σου εγραψαν οτι στην original βαζουν μεσα την multi τι καταλαβες?μπορεις να κανεις μετα upadtes ΟΤΑ κτλ?επεισης αν μπορεις πες μας(σε μενα δλδ αλλοι μπορει να καταλαβαν) και τι σημαινει οτι δεν ειναι updateion στην multilanguage

 

ευχαριστω

Edited by masonas
Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω να βομβαρδιζω με ερωτησεις το vickmall και στην ερωτηση για την συχνοτητα του 4g αλλα και την ιδια ερωτηση του πετρου οσο αναφορα τη γλωσσα πηρα τις απαντησεις:

 

14:06:47

Is the Original ROM with English and Chinese menu, and the keyboard and SMS, Tesxt and rest, work in more languages (like German,Greek, French)

Selina 14:08:14

this phone has multi-language

Selina 14:08:37

in the setting,about language,has many language

I 14:09:22

in the original rom?

Selina 14:09:37

yes

I 14:09:56

thanks a lot

Selina 14:10:28

but there has some Chinese apps

I 14:10:53

can you delete it?

Selina 14:12:49

some can delete,some can not

I 14:14:15

ok thanks

 

για την συχνοτητα μου εγραψε με copy paste προφανος της τα εχουν πριξει

 

we can not be sure about it,just now the phone will upadate can support 4g και κατι κινεζικα γραμματα τα οποια φυσικα και δεν μπορεσα να καταλαβω.σε λιγο θα ποσταρω και κουβεντα απο το pandawill

 

ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και αυτη ειναι η κουβεντα με το pandawill.συνοπτικα οπως λεει και ο πετρος το 4G δεν θαλειτουργει στην ελλαδα σε αυτες τις συχνοτητες(μου προτεινε νε το λειτουργω στο 3G) και οτι η rom με αγγλικο και κινεζικο μενου υποστηριζει την ελληνικη γλωσσα την οποια μπορω να επιλεξω μεσα απο τα settings

 

hello.I want to buy the huawei honor 3c 4G but the frequency Band B41/2555-2655 you wrote isnt fro europe...is the frequency 4G: TD-LTE B41(2555-2655MHz)????Model#:sku60365

cs-5 14:29:47

pls wait a moment,i check for you

cs-5 14:30:49

4G: TD-LTE B41(2555-2655MHz)

cs-5 14:30:58

yes

cs-5 14:30:58

pls confirm it

Me 14:31:16

yes but this frequency isnt for europe

cs-5 14:31:38

sorry for that trouble

cs-5 14:31:51

how about just use the 3g ?

Me 14:32:19

yes ok...another question.........Is the Original ROM with English and Chinese menu, and the keyboard and SMS, Tesxt and rest, work in more languages (like German,Greek, French)

cs-5 14:33:20

it is the Original ROM with English and Chinese menu

Me 14:33:38

no greek?

cs-5 14:34:11

yes , it also can support greek language

Me 14:34:54

so you are saying that the mobile phone with the original rom has greek menu,keyboard sms etc?

cs-5 14:35:06

Original ROM with English and Chinese menu

cs-5 14:35:17

but you can change to greek language

cs-5 14:35:38

in the language settings, you can change to greek language

 

και φυσικα εχει 3 chinnese ups τα οποια μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω delete.αυτο ειναι που με χαλασε πολυ.βεβαια το ιδιο μου ειχε πει και για ενα xiaomi mi3 που πηρα απο εκει αλλα με το που αλλαξα την γλωσσα εγω κινεζικα ups δεν ειδα μεσα....δεν βγαζεις ακρη

 

αυτα

Edited by masonas
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση στον masonas:

Ύστερα από την όλη προσπάθεια που έκανα και βλέπω και εσύ, νομίζω ότι θα πρέπει να κατευθυνθείς προς την αγορά από το vickmall, (δεν παίρνω ποσοστά από το κατάστημα) και να παραγγείλεις αυτό που αναγράφει HONOR 3C 4G FDD-LTE (H30-L02). Είναι αυτό που θα λειτουργήσει (θέλω να πιστεύω) ώς 4G για την Ελλάδα και Ευρώπη. Ξέχνα το άλλο που λέει TD-LTE B/41(2555-2655). Νομίζω ότι τώρα πλέον το συγκεκριμένο κατάστημα μετά τον βομβαρδισμό των ερωτήσεων, είναι πλέον σίγουρο ότι δεν θα κάνουν λάθος. Άσε που στην σελίδα τους, βλέπεις αυτό για το 4G και αυτό παραγγέλεις. Επιπροσθέτως νομίζω ότι και το after sales του καταστήματος, όπως τουλάχιστον διαπίστωσα και λέγεται από αρκετούς εδώ, είναι καλό. Τώρα, το θέμα με τις ROM νομίζω πλέον δεν υφίσταται, θα σου στείλουν αυτή που κυκλοφορεί. Σε περίπτωση που έχεις πρόβλημα με τη ROM, βλέπω τους ανθρώπους που γνωρίζουν πολύ καλά το θέμα να είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν και αυτό είναι πολύ σημαντικό για την αγορά του συγκεκριμένου μοντέλου. Σκέψου να πάρεις κάτι που κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει; Είναι και αυτό που πρέπει να λάβει κάποιος υπόψη του (εδώ έχεις τη σιγουριά του after sales από τους εθελοντές και μπράβο για την προσπάθειά τους!!!).

Σήμερα έγινε και η παραγγελία του τηλεφώνου, από φιλικό μου πρόσωπο, μετά από συζήτηση που είχαμε, από vickmall.

Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραλάβει το κινητό" Huawei Honor 3C 4G LTE H30-L02 Smartphone Android 4.4 Quad Core 1.6GHz 5.0 inch HD 8.0MP Ram 2GB Rom 16GB" από το minideal εδώ και καμιά βδομάδα. Υπάρχουν πολλά ερωτήματα για το κινητό που δεν έχουν απαντηθεί και είπα να προσπαθήσω να βοηθήσω όπως μπορώ. Να αναφέρω ότι είναι το 1ο μου smartphone που κατέχω άρα δεν έχω και καμιά τρελή εμπειρία.

 

Για την μπαταρία έχω να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος μου κρατάει μία μέρα περίπου με μια 2-3ωρη παρατεταμένη χρήση(σε παιχνίδια,εφαρμογές και κάτι apk,opp install-unistall ώσπου να βρω τι θέλω) και την υπόλοιπη μέρα κάθεται άντε κανε τηλέφωνο και μήνυμα(όχι πολλά τηλεφωνήματα)υ.γ.:δεν τρέχουν πολλά προγράμματα από πίσω AD-Block+,EZ weather,και μία εφαρμογή για πληκτρολόγιο(έκτος και αν είναι και άλλες και δεν το ξέρω αλλά δεν νομίζω)

 

To 4g με το που έκανα την ενεργοποίηση μέσω cosmote μου εμφάνισε το 4g lte σηματάκι άρα υποθέτω κομπλέ.

 

Όταν το είχα παραγγείλει είχα πει root,google play και greek language,remote chinese app και έτσι ήρθε άρα σε αυτό το σημείο δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Ως τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με κινέζικες εφαρμογές μόνο μια φόρα όταν άνοιξα ένα παιχνίδι που το είχα κατεβάσει "σπασμένο"-το recklless racing 3 και μου πέταξε ένα σηματάκι μέσα στο game με ένα χειριστήριο και έλεγε: "now support (κάτι κινέζικα) και το σηματάκι".Πατάω ok και ξεκίνησε η εφαρμογή κανονικά στα αγγλικά είχα μόνο το σηματάκι στη κάτω αριστερή γωνία και επειδή με ενοχλούσε το πάτησα και ήταν ένα pop-up με κάτι ticks κάνω untick τα πάντα και...

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΥΑΥ!!!

Μόνο αυτή τη κινέζικη εφαρμογή έχω δει που μπορεί να ήταν και του παιχνιδιού, δεν ξέρω.

 

Με τα updates του κινητού δε έχω παίξει ακόμα και δεν ξέρω κάτι επί του θέματος.

 

Κατά τα αλλά το κινητό το έχω λιώσει μια βδομάδα και δεν έχει βγάλει κιχ, ότι εφαρμογή,παιχνίδι ως τώρα το τρέχει με ευκολία ούτε lag ούτε delay ούτε τίποτα.

 

Ελπίζω να βοήθησα αλλιώς τσάμπα κόπος.

Link to comment
Share on other sites

απλα πετρο το θεμα Pandawill ηρθε μετα το happy hour και την προσφορα των 170$ που το εχει την παρασκευη.οντος το vickmall μετα την προσφορα του pandawill νομιζω ειναι καλυτερη επιλογη οπως και απο το Minideal που γραφει μονο 4G LTE μεν αλλα δουλευει κανονικα στη γαλλια οπως γραφει και ενας αγοραστης στα σχολια...θα μου πεις τωρα τι 170$ τι 190$ που το δινει το vick κ το Minideal .ε να ειπα να γλυτωσω 15 ευρω.Τελικα πως το ζητησες πετρο?δλδ ζητησες Install greek language,delete china ups install google play κτλ?

 

μου κανει εντυπωση πως γινεται(μπορει να ειμαι και ασχετος) το ενα κινητο να εκπεμπει 4G σε αλλη συχνοτητα(pandawill) απο ενα ιδιο κινητο με 4G σε fdd και συχνοτητα ευρωπης(vickmall και minideal)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω παραλάβει το κινητό" Huawei Honor 3C 4G LTE H30-L02 Smartphone Android 4.4 Quad Core 1.6GHz 5.0 inch HD 8.0MP Ram 2GB Rom 16GB" από το minideal εδώ και καμιά βδομάδα. Υπάρχουν πολλά ερωτήματα για το κινητό που δεν έχουν απαντηθεί και είπα να προσπαθήσω να βοηθήσω όπως μπορώ. Να αναφέρω ότι είναι το 1ο μου smartphone που κατέχω άρα δεν έχω και καμιά τρελή εμπειρία.

 

Για την μπαταρία έχω να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος μου κρατάει μία μέρα περίπου με μια 2-3ωρη παρατεταμένη χρήση(σε παιχνίδια,εφαρμογές και κάτι apk,opp install-unistall ώσπου να βρω τι θέλω) και την υπόλοιπη μέρα κάθεται άντε κανε τηλέφωνο και μήνυμα(όχι πολλά τηλεφωνήματα)υ.γ.:δεν τρέχουν πολλά προγράμματα από πίσω AD-Block+,EZ weather,και μία εφαρμογή για πληκτρολόγιο(έκτος και αν είναι και άλλες και δεν το ξέρω αλλά δεν νομίζω)

 

To 4g με το που έκανα την ενεργοποίηση μέσω cosmote μου εμφάνισε το 4g lte σηματάκι άρα υποθέτω κομπλέ.

 

Όταν το είχα παραγγείλει είχα πει root,google play και greek language,remote chinese app και έτσι ήρθε άρα σε αυτό το σημείο δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Ως τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα με κινέζικες εφαρμογές μόνο μια φόρα όταν άνοιξα ένα παιχνίδι που το είχα κατεβάσει "σπασμένο"-το recklless racing 3 και μου πέταξε ένα σηματάκι μέσα στο game με ένα χειριστήριο και έλεγε: "now support (κάτι κινέζικα) και το σηματάκι".Πατάω ok και ξεκίνησε η εφαρμογή κανονικά στα αγγλικά είχα μόνο το σηματάκι στη κάτω αριστερή γωνία και επειδή με ενοχλούσε το πάτησα και ήταν ένα pop-up με κάτι ticks κάνω untick τα πάντα και...

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΥΑΥ!!!

Μόνο αυτή τη κινέζικη εφαρμογή έχω δει που μπορεί να ήταν και του παιχνιδιού, δεν ξέρω.

 

Με τα updates του κινητού δε έχω παίξει ακόμα και δεν ξέρω κάτι επί του θέματος.

 

Κατά τα αλλά το κινητό το έχω λιώσει μια βδομάδα και δεν έχει βγάλει κιχ, ότι εφαρμογή,παιχνίδι ως τώρα το τρέχει με ευκολία ούτε lag ούτε delay ούτε τίποτα.

 

Ελπίζω να βοήθησα αλλιώς τσάμπα κόπος.

 

 

ολα καλα αλλα γιατι ειπες να στο κανουν root?επειδη το ειδες να το γραφουν και αλλοι αγοραστες ή επειδη το κατεχεις?γιατι για να κουμανταρεις ενα ρουταρισμενο κινητο πρεπει απο οτι διαβασα να το κατεχεις.

 

κατα τα αλλα δλδ αν δεν τους πεις να κανουν Install τα ελληνικα ποια θα ειναι η διαφορα ξερει κανεις?αφου ετσι και αλλιως το κινητο υποστηριζει ελληνικα και αν πας στις επιλογες και διαλεξεις ελληνικα τοτε το κινητο θα βγαλει ελληνικα.ποια η λογικη του install greeks?

Edited by masonas
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

ολα καλα αλλα γιατι ειπες να στο κανουν root?επειδη το ειδες να το γραφουν και αλλοι αγοραστες ή επειδη το κατεχεις?γιατι για να κουμανταρεις ενα ρουταρισμενο κινητο πρεπει απο οτι διαβασα να το κατεχεις.

 

κατα τα αλλα δλδ αν δεν τους πεις να κανουν Install τα ελληνικα ποια θα ειναι η διαφορα ξερει κανεις?αφου ετσι και αλλιως το κινητο υποστηριζει ελληνικα και αν πας στις επιλογες και διαλεξεις ελληνικα τοτε το κινητο θα βγαλει ελληνικα.ποια η λογικη του install greeks?

 

To root δεν ήξερα καν τι ήταν ώσπου να έρθει το κινητό αλλά έμαθα δεν είναι κάτι το τρελά δύσκολο στο επίπεδο που το χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής, άσε που υπάρχουν κάτι χιλιάδες HOW-TO για το οτιδήποτε γίνεται. Να σου ότι όχι μόνο δεν το μετάνιωσα άλλα αν δεν το είχαν κάνει αυτοί μετά από κάνα μήνα το πολύ θα το έκανα μόνος μου, για το λόγω ότι έχω εφαρμογές,παιχνίδια,launchers premium(αυτά τα πληρώνεις στο play) τσάμπα.

 

Τώρα για τα ελληνικά σκεφτικά ότι αν έρθει το κινητό στα κινέζικα άντε να βγάλω άκρη που είναι οι ρυθμίσεις γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

To root δεν ήξερα καν τι ήταν ώσπου να έρθει το κινητό αλλά έμαθα δεν είναι κάτι το τρελά δύσκολο στο επίπεδο που το χρησιμοποιώ μέχρι στιγμής, άσε που υπάρχουν κάτι χιλιάδες HOW-TO για το οτιδήποτε γίνεται. Να σου ότι όχι μόνο δεν το μετάνιωσα άλλα αν δεν το είχαν κάνει αυτοί μετά από κάνα μήνα το πολύ θα το έκανα μόνος μου, για το λόγω ότι έχω εφαρμογές,παιχνίδια,launchers premium(αυτά τα πληρώνεις στο play) τσάμπα.

 

Τώρα για τα ελληνικά σκεφτικά ότι αν έρθει το κινητό στα κινέζικα άντε να βγάλω άκρη που είναι οι ρυθμίσεις γλώσσας.

 

αν και οταν ξεκιναει το τηλεφωνο σε ρωταει ποια γλωσσα θες(αν θες το επιβεβαιωνεις τουλαχιστον σε ενα xiomi mi3 που εφερα οταν το ανοιξαμε ρωτησε ποια γλωσσα θελουμε) κατα τα αλλα οκ για το Install greeks.....τωρα για το root τι να σου πω δεν καταλαβαινω δλδ εφαρμογες και launchers χωρις root δεν μπορεις να τα κατεβασεις?

 

αυτο με την μπαταρια ειναι ενα θεμα.οταν το κινητο εχει 2300mah δε μπορει να ζητας και πολλα.η μπαταρια ηταν κατι που μεκανε να στραφω για λιγο στο coolpad f1 με 2500mah και ειμαι αναμεσα στα 2

 

μια καλη λυση ειναι το power bank της huawei.εχει φιλος μου το power bank της xiaomi και ειναι φοβερα χρηστικο.το εχεις στη τσεπη σου και σου φορτιζει την μπαταρια μεχρι και 3 φορες

Edited by masonas
Link to comment
Share on other sites

αν και οταν ξεκιναει το τηλεφωνο σε ρωταει ποια γλωσσα θες(αν θες το επιβεβαιωνεις τουλαχιστον σε ενα xiomi mi3 που εφερα οταν το ανοιξαμε ρωτησε ποια γλωσσα θελουμε) κατα τα αλλα οκ για το Install greeks.....τωρα για το root τι να σου πω δεν καταλαβαινω δλδ εφαρμογες και launchers χωρις root δεν μπορεις να τα κατεβασεις?

 

αυτο με την μπαταρια ειναι ενα θεμα.οταν το κινητο εχει 2300mah δε μπορει να ζητας και πολλα.η μπαταρια ηταν κατι που μεκανε να στραφω για λιγο στο coolpad f1 με 2500mah και ειμαι αναμεσα στα 2

 

Μπορείς να κατεβάζεις εφαρμογές πάλι δωρεάν από το google play αλλά οι premium(επί πληρωμής) εκδόσεις έχουν πιο πολλά πράγματα, και υπάρχουν εφαρμογές χωρίς free εκδόσεις. φαντάσου το root είναι σαν να είσαι admin stα windows κάτι τέτοιο + -

 

Είναι λίγο θέμα η μπαταρία αλλά αν σκεφτείς ότι σε 2 ώρες περίπου γεμίζει την παλεύει...

Edited by stampon
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάζεις εφαρμογές πάλι δωρεάν από το google play αλλά οι premium(επί πληρωμής) εκδόσεις έχουν πιο πολλά πράγματα, και υπάρχουν εφαρμογές χωρίς free εκδόσεις. φαντάσου το root είναι σαν να είσαι admin stα windows κάτι τέτοιο + -

 

Είναι λίγο θέμα η μπαταρία αλλά αν σκεφτείς ότι σε 2 ώρες περίπου γεμίζει την παλεύει...

 

 

ωραιο παραδειγμα εδωσες για το root σε ευχαριστω...οσο για την μπαταρια ή κανεις αυτο που λες με το 2ωρο η αγοραζεις μια απο ebay στα 18 δολλαρια και τελος

Link to comment
Share on other sites

launchers premium(αυτά τα πληρώνεις στο play) τσάμπα.

 

Κάτι που λέγεται πειρατεία και είναι παράνομο. Άμα μας αρέσει κάτι και μας βοηθάει, το αγοράζουμε, οι τιμές το Play Store είναι πραγματικά αστείες για μερικές εφαρμογές και αυτά που προσφέρουν.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

romane το play store επειδη ειμαι και ασχετος με αυτα ειναι μονο για χρηστες που θελουν να κτεβαζουν μουσικες βιβλια ταινιες και εφαρμογες google ΟΛΑ με χρεωση?ή υπαροχυν και εφορμογες που ειναι δωρεαν?

 

και αν ναι ποιες εφαρμογες μπορει καποιος πχ να κατεβασει απο το play store?ποιες ειναι δλδ οι πoιο hot?

Link to comment
Share on other sites

romane το play store επειδη ειμαι και ασχετος με αυτα ειναι μονο για χρηστες που θελουν να κτεβαζουν μουσικες βιβλια ταινιες και εφαρμογες google ΟΛΑ με χρεωση?ή υπαροχυν και εφορμογες που ειναι δωρεαν?

 

και αν ναι ποιες εφαρμογες μπορει καποιος πχ να κατεβασει απο το play store?ποιες ειναι δλδ οι πoιο hot?

Καλημερα, δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=387532 - εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=350642 - και εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ...απολυτη ενημερωση αχαχαχαχχα ωραιος!!!!!!ολα αυτα φιλε φυσικα με χρεωση ε?και αν δεν πω στο μαγαζι που θα παρω το κινητο να μου το κανει install το play store δεν μπορω να το κανω εγω μετα μονος?
Link to comment
Share on other sites

Στο play store υπάρχουν εφαρμογές με χρέωση αλλά και δωρεάν. Η συντριπτική πλειοψηφία είναι το δεύτερο. Και όσες είναι επι πληρωμή ως επί το πλείστον το αξίζουν. Το play store για να εγκατασταθεί είναι γελοίο θέλει μόνο τις αισθήσεις όρασης και αφής και να ξέρει κάποιος να διαβάζει και να ακολουθεί οδηγίες. υπάρχει οδηγός στο τοπικ του honor 6. Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ...απολυτη ενημερωση αχαχαχαχχα ωραιος!!!!!!ολα αυτα φιλε φυσικα με χρεωση ε?και αν δεν πω στο μαγαζι που θα παρω το κινητο να μου το κανει install το play store δεν μπορω να το κανω εγω μετα μονος?

Υπαρχουν πολλες εφαρμογες που ειναι δωρεαν. Οι επι πληρωμη εκδοση εφαρμογων συνηθος σου ''εξαφανιζει'' της διαφημισεις ειτε σου δινουν περισσοτερα εξτρα χαρακτηριστικα σε σχεση με τη δωρεαν.

Αυτη η κουβεντα ειναι off topic εδω, μπορεις να διαβασεις και να ρωτησεις σε αλλα τοπια. Παρακαλω μην το συνεχισουμε :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που λέγεται πειρατεία και είναι παράνομο. Άμα μας αρέσει κάτι και μας βοηθάει, το αγοράζουμε, οι τιμές το Play Store είναι πραγματικά αστείες για μερικές εφαρμογές και αυτά που προσφέρουν.

 

Προφανώς αν κάτι σου αρέσει το υποστηρίζεις χρηματικά και όχι μόνο. Απλώς μέσω της παρανομίας μπορείς να ελέγξεις ποιο πρόγραμμα ταιριάζει καλύτερα σε εσένα και μετά πας για full version(paid).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...