Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο Β331 εκανα αναβαθμηση σε 522 το κινητο επεσε σε bootloob προσπαθησα τι λυση με 3 κουμπια δεν περναγε την official rom ακολουθησα εναν οδηγο στο xda καμια λυση το κινητο τωρα για service πρωτη φορα αναγκαστηκα να στειλω κινητο για τετοιο θεμα απογοητευμενος με την huawei σε θεμα λογισμικου αρχιζει να μου λειπει το nexus που εκανες τα παντα και ελυνες οποιο προβλημα ειχες γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και χρονια πολλα

Προσφατα απο την προσφορα του κοτσωβολου αγορασα το mate 7 tl10 το δικαρτο και παρατηρισα οτι με τιν wind που ειμαι δεν πιανει 4g παντου, ενω με το μονοκαρτο που ειχα πριν mate 7 tl9 επιανα κανονικα στις ιδιες περιοχες.

Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Μετα την εγκατασταση της b522 εχω παρατηρησει οτι δεν μου ερχονται μηνυματα απο viber και messenger μετα απο αλλαγη δικτυου wi-fi ή οταν ανοιξω το κινητο και συνδεθω σε καποιο δικτυο. Τα εχω ως προστατευομενες εφαρμογες και να επιτρεπεται η αυτοματη εκκινηση.

Εχει παρατηρησει καποιος το ιδιο? Ξερετε αν υπαρχρι λυση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν βλέπω να γίνεται ντόρος με την αναβάθμιση σε marshmellow, μήπως τελικά δεν είναι η επίσημη απο την εταιρία μιας και στο site με τις αναβαθμίσεις δεν εμφανίζεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

odykoro, με το viber υπάρχει θέμα με τα huawei, ακούω από πολλούς να έχουν το ίδιο πρόβλημα. Εγώ παντως δεν έχω βρει λύση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντωςτην βρηκα στο επισημο site της huawei της ολλανδιας!!!

Και εγω δεν εχω δει καμια τρομερη διαφορα, εκτος απο την φωνητικη κληση που με εχει βολεψει απίστευτα και λειτουργει αψογα!!!

Σας παραθετω και το link

http://consumer.huawei.com/nl/support/downloads/detail/index.htm?id=80148

Edited by odykoro
Link to comment
Share on other sites

Το παλευα για μερες αλλα δεν ερχοταν με τιποτα!!!

 

εχει βγει επισημα?θα ερθει καποια στιγμη αργοτερα?γιατι δεν ξερω να το κανω εγκατασταση με άλλο τροπο...μονο οτα...τι να κανω να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω φιλε μου... Λογικα θα αργησει! Αυτη που εχω παραθεσει στο link ειναι official και ηενικα ειναι πολυ ευκολο να την εγκαταστησεις! Θα βρεις πολλους και κατατοπιστικους οδηγους στο google!!
Link to comment
Share on other sites

Απο τιν arvato μου το εστειλαν με B522 αρα ειναι η επισημη Rom παντος δεν εχει γινει καλη δουλεια μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας και λιγο lag ισως επιστρεψω στην λολι
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση εγινε με επιτυχια. Απο το λιγο που εχω δουλεψει το κινητό τρέχει χωρίς κολλήματα , η καταναλωση στην μπαταρία δεν βρίσκω να εχει γινει χειρότερη. Οι επιλογές στα notifications ειναι σαφώς μια έλλειψη σε σχεση με την loli. Επισης δεν παιζει η επιλογή για τα διπλά παράθυρα και η σχεδιαση γραμματος για το ανοιγμα επιλεγμενης εφαρμογης απο την επιφάνεια εργασία.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση εγινε με επιτυχια. Απο το λιγο που εχω δουλεψει το κινητό τρέχει χωρίς κολλήματα , η καταναλωση στην μπαταρία δεν βρίσκω να εχει γινει χειρότερη. Οι επιλογές στα notifications ειναι σαφώς μια έλλειψη σε σχεση με την loli. Επισης δεν παιζει η επιλογή για τα διπλά παράθυρα και η σχεδιαση γραμματος για το ανοιγμα επιλεγμενης εφαρμογης απο την επιφάνεια εργασία.

 

Φιλε μου εμενα παιζουν και τα δυο τελευταια που αναφερες και ειδικα στα διπλα παραθυρα εχει περισσοτερες εφαρμογες απο το lolli!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κακό αν δεν κάνω λάθος είναι πως δεν έχει κάποιες γνωστές εφαρμογές όπως το YouTube κτλ. Επίσης τώρα που είμαστε στην 6 πως επιστρέφουμε αν θέλουμε στην 5; Απλά φλασαρουμε άλλη rom;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα παιζουν και τα δυο τελευταια που αναφερες και ειδικα στα διπλα παραθυρα εχει περισσοτερες εφαρμογες απο το lolli!!!

 

Εννοείς ότι ενεργοποιεις την σχετική δυνατότητα όπως περιγράφεται μεσα, γιατι εγω δεν μπορεσα να το κανω να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δουλυει η επιλογη διπλων παραθυρ ων απαλ Πρέπει να εισε σε εφαρμογη που την υποστηριζει για να ενεργοποηθει. Επίσης ενεργοποιείται με παρατεταμενο πατημα του multitasking button . Αν και έχουν αναφερθει lags το δικο μου τρέχει «λουκουμι».
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ειμαι στην b522 προσπαθω να σβησω τον φακελο audio για την ενταση που αυξανεται αλλα δεν μπορω δεν σβηνεται το τηλ ειναι κανονικα root καμια βοηθεια καποιος
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να κάνω update με τίποτα...έχω το ΜΤ7-L09 με την C00B148....ούτε χειροκίνητα ούτε βέβαια με ΟΤΑ ....καμιά ιδέα...?
Link to comment
Share on other sites

Sakisss εαν προσπαθείς να αναβαθμίσεις αππ το link που δοθηκε παραπάνω θα πρέπει να εισε με την B331 διαφορετικά δεν θα δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση. Το viber σας λειτουργεί κανονικά; σε εμένα δεν μου εμφανίζει τις επαφές.... Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να περάσω καμία αναβάθμιση με κανένα τρόπο...αν του κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,θα βοηθήσει???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...