Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγες μερες μου εστειλε η vodafone sms gia 4g συνδεση κλπ. απο τοτε παρατηρω οτι ενω δειχνει οτι εχω σημα με περνουν τηλ και λεει οτι δεν ειναι εφικτη η κληση η αν παω να κανω κληση τοτε μου λεει οτι δεν ειναι δια8εσιμο το δικτυο και μετα απο λιγο συνδεεται κανονικα εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτη την συμπεριφορα?

 

ακριβώς το ίδιο συμβαίνει κασι με το δικό μου...πρώτα το SMS της voda για 4g και μετά το χάος... είμαι πάτρα με MT7-TL10 (dual sim gold version)

με f2g που έχω στο άλλο slot κανένα πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε δεν γινεται το κινητο να χει 400 ευρω καινουριο στα internetομαγαζα... απλα δεν γινεται ρε... σε λιγο θα βγει το mate 8 και θα κανει 450 αρχικη και το mate 7 θα χει 400; δεν γινεται ..

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

ρε δεν γινεται το κινητο να χει 400 ευρω καινουριο στα internetομαγαζα... απλα δεν γινεται ρε... σε λιγο θα βγει το mate 8 και θα κανει 450 αρχικη και το mate 7 θα χει 400; δεν γινεται ..

 

προσφορα και ζητηση παιδια, αμα δεν μπορουν να εισαγουν ανεβαινουν οι τιμες

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

προσφορα και ζητηση παιδια, αμα δεν μπορουν να εισαγουν ανεβαινουν οι τιμες

 

σωστα ετσι εχει η αγορα αλλα ειναι παραλογο... χειροτεροι απ ολους ειναι αυτοι μ δινουν μεταχειρισμενα.. απο εκει που τα χαν 300-280 τωρα πουλαν 380-350 ακομα και γρατσουνισμενα... δλδ νταξει... το honor 2 που εχω και δεν μπορεις να το βρεις πλεον αμα το βαλω 400 θα μαι σωστος; (αλλο που δεν το παιρνει κανενας)

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

σωστα ετσι εχει η αγορα αλλα ειναι παραλογο... χειροτεροι απ ολους ειναι αυτοι μ δινουν μεταχειρισμενα.. απο εκει που τα χαν 300-280 τωρα πουλαν 380-350 ακομα και γρατσουνισμενα... δλδ νταξει... το honor 2 που εχω και δεν μπορεις να το βρεις πλεον αμα το βαλω 400 θα μαι σωστος; (αλλο που δεν το παιρνει κανενας)

 

και παλι αυτο ειναι στα πλαισια της ελευθερης αγορας, οποιος θελει παιρνει οποιος θελει οχι. Αν εχεις σωστη καταναλωτικη παιδεια απλα δεν παιρνεις απο δαυτους ;)

 

παντως συντομα δεν βλεπω να πεφτουν οι τιμες, χριστουγεννα και αμα. οποιος πηρε, πηρε

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

και παλι αυτο ειναι στα πλαισια της ελευθερης αγορας, οποιος θελει παιρνει οποιος θελει οχι. Αν εχεις σωστη καταναλωτικη παιδεια απλα δεν παιρνεις απο δαυτους ;)

 

παντως συντομα δεν βλεπω να πεφτουν οι τιμες, χριστουγεννα και αμα. οποιος πηρε, πηρε

 

μπραβο ρε.. δωσε κουραγιο :D:D:D

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

ε τι να λεμε τωρα, ψεμματα μεταξυ μας? ελπιζω να κανω λαθος παντως
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Είμαι ανάμεσα στο mate7 και το p8 αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του καθενός.

Το mate έχει 4100 mAh και το p8 2600 mAh.

To mate7 κρατάει τελικά η μπαταρία του όσο δείχνει?

 

Τι να πάρω τελικά από τα 2 διότι το p8 έχει καλύτερο επεξεργαστή και ram αλλά λογικά η μπαταρία θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση με 2600 οπότε ο καθημερινό φόρτισμα είναι σιγουράκι.

 

Τι προτείνετε???

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

Είμαι ανάμεσα στο mate7 και το p8 αλλά με προβληματίζει η μπαταρία του καθενός.

Το mate έχει 4100 mAh και το p8 2600 mAh.

To mate7 κρατάει τελικά η μπαταρία του όσο δείχνει?

 

Τι να πάρω τελικά από τα 2 διότι το p8 έχει καλύτερο επεξεργαστή και ram αλλά λογικά η μπαταρία θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση με 2600 οπότε ο καθημερινό φόρτισμα είναι σιγουράκι.

 

Τι προτείνετε???

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

Αν Δεν βάλεις Την 5.0 Ναι μπορεί να βγάλει και 9 ώρες με την 5.0 κανα 4 ώρες αν είσαι τυχερός

Link to comment
Share on other sites

Αν Δεν βάλεις Την 5.0 Ναι μπορεί να βγάλει και 9 ώρες με την 5.0 κανα 4 ώρες αν είσαι τυχερός

 

Περισσότερο ρωτάω το τι να πάρω από τα 2. Ποιο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο ρωτάω το τι να πάρω από τα 2. Ποιο είναι καλύτερο?

 

σε σχέση με το monarch που εχω το p8 υπερτερεί μονο σε camera...... σε σχέση με το απλό μπαινει και στην μέση η ram.........

 

πάντως για την μπαταρία το ειπα για να μην σου φανεί περίεργο πως κατεβικες απο 9 ωρες στης 4 οταν κανεις update (αν κανεις ποτε.)

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το monarch που εχω το p8 υπερτερεί μονο σε camera...... σε σχέση με το απλό μπαινει και στην μέση η ram.........

 

πάντως για την μπαταρία το ειπα για να μην σου φανεί περίεργο πως κατεβικες απο 9 ωρες στης 4 οταν κανεις update (αν κανεις ποτε.)

 

το Mate 7 το 16ρι εννοώ. 9 ώρες και 4 ώρες τι εννοείς? και πάνω γράφεις φίλε μου 5.0 9ώρες και μετά πάλι 5.0 4 ώρες.

 

Δηλαδή προτείνεις το mate7 το 16ρι από το P8?

Γενικά πόσο σε κρατάει το Mate σε θέμα μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

το Mate 7 το 16ρι εννοώ. 9 ώρες και 4 ώρες τι εννοείς? και πάνω γράφεις φίλε μου 5.0 9ώρες και μετά πάλι 5.0 4 ώρες.

 

Δηλαδή προτείνεις το mate7 το 16ρι από το P8?

Γενικά πόσο σε κρατάει το Mate σε θέμα μπαταρία?

 

το καλυτερο κινητο σε μπαταρια,μαζι με Ζ2-Ζ3...

 

 

λιγο λαγκ και υστερει σε smoothness,αλλα κατα τα αλλα,καταπληκτικο για τα χρηματα του

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 2 μήνες δεν έχει λαγκαρει ποτέ....

 

Οταν επιστρεφει στην αρχικη οθονη κανει ενα λαγκαρισμα που και που σαν μπουταρει με νοβα λαντσερ σε εμενα δεν το κανει σε βαριες εφαρμογες δεν εχω παρατηρησει κατι με κανονικη χρηση εγω το φορτιζω βραδυ με αρκετο υπολοιπο μπαταριας τα δεδομενα παντα ανοιχτο αν δεν ειμαι σε wifi αν θελεις μπαταρια τερας μεγαλη οθονη αξιζει να το παρεις του εχω βαλει και μια θηκη 0.3 mm διαφανη και δεν το χαλαει καθολου και εχει φαει αρκετες πτωσεις χωρις κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Οταν επιστρεφει στην αρχικη οθονη κανει ενα λαγκαρισμα που και που σαν μπουταρει με νοβα λαντσερ σε εμενα δεν το κανει σε βαριες εφαρμογες δεν εχω παρατηρησει κατι με κανονικη χρηση εγω το φορτιζω βραδυ με αρκετο υπολοιπο μπαταριας τα δεδομενα παντα ανοιχτο αν δεν ειμαι σε wifi αν θελεις μπαταρια τερας μεγαλη οθονη αξιζει να το παρεις του εχω βαλει και μια θηκη 0.3 mm διαφανη και δεν το χαλαει καθολου και εχει φαει αρκετες πτωσεις χωρις κανενα θεμα

Σε αυτό που λές έχεις δίκιο. Εγω το έχω παρατηρήσει 2-3 φορες μέχρι τώρα αλλά το έχω 6 μήνες. Αρχές Φεβρουαρίου το είχα πάρει. Και αν σκεφτείς πως σε όλο αυτό το διάστημα να έχω κάνει reboot το πολύ 3 φορές,δηλ. ένα reboot καθε δύο μήνες,το αποδίδω περισσότερο σε τυχαίο γεγονός παρά σε πρόβλημα της συσκευής.

 

Από θέμα μπαταρίας που ρωτάνε κάποιοι,το τηλ. είναι άψογο. Με φωτεινότητα οθόνης περίπου στη μέση, έχει 7 ώρες οθόνη με 3g και γύρω στις 9 και παραπάνω μόνο με wi-fi. Προσωπικά έχω φτάσει τις 10 ώρες και 30 λεπτά με wi-fi.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

το Mate 7 το 16ρι εννοώ. 9 ώρες και 4 ώρες τι εννοείς? και πάνω γράφεις φίλε μου 5.0 9ώρες και μετά πάλι 5.0 4 ώρες.

 

Δηλαδή προτείνεις το mate7 το 16ρι από το P8?

Γενικά πόσο σε κρατάει το Mate σε θέμα μπαταρία?

 

το απλό λόγο ram για μένα ειναι απαγορευτικό............

 

για την μπαταρία ήθελα να γράψω

με την 4,4 βγάζω γύρο στης 9 ώρες οθονη καμία φορά 8 (το εχω πάει και 10 και κάτι με χαμηλό φωτισμό)

με την 5,0 αν είμαι τυχερός βγάζω 4 ώρες και αυτό σε μετριο φωτισμό συνιθος 3 και κάτι βγάζει ..... (και δεν ειναι μόνο στο mate ετσι η μπαταρία στα περισσότερα κινιτα μετά την μετάβασή στην 5 η μπαταρία μειώθηκε πάρα πόλη)

 

Το έχω 2 μήνες δεν έχει λαγκαρει ποτέ....

 

ανάλογα με την χρήση που κάνεις...... αν εχεις οτι εχω εγώ με 2 gb version το lag παει σύννεφο και multitasking αντίο

για κάποιον που δεν κάνει πολλά πολλά και δεν έχει πολλά και τα δυο θα του φανούν ακριβός ίδια (και θα ειναι)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Η λολι πολυ χαλια τελικα οταν εβαλα την μαμ 5.0 σε nexus 4 με 30 λεπτα χρηση επεφτε 20% η μπαταρια τρομερη καταναλωση τωρα για το κινεζακι εγω θα περιμενω να δω τι παιζει απο reviews στο XDA και θα αποφασισω αν θα την περασω προτινω να κανετε το ιδιο παιδια εκτος και αν καταφερουν να φτιαξουν καμια CM και πειραματιστουμε
Link to comment
Share on other sites

Η λολι πολυ χαλια τελικα οταν εβαλα την μαμ 5.0 σε nexus 4 με 30 λεπτα χρηση επεφτε 20% η μπαταρια τρομερη καταναλωση τωρα για το κινεζακι εγω θα περιμενω να δω τι παιζει απο reviews στο XDA και θα αποφασισω αν θα την περασω προτινω να κανετε το ιδιο παιδια εκτος και αν καταφερουν να φτιαξουν καμια CM και πειραματιστουμε

 

cm ξέχνα την....... ο kirin ειναι κλειστού κώδικα όπως και ο exynos της sammy...... no custums roms (πέρα απο παραλλαγές της μαμά rom)

 

οσο για την lolli............ βρήκα που παει ολη η μπαταρια και φρίκαρα...... (και ναι όλα πάνε σε google reporting.... ουσιαστικά αποστολή προσωπικών πληροφοριών)

Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που πηρα το κινεζακι ειναι αυτος λογο κλειστου κωδικα γιατι στο nexus του ειχα βγαλει τα ματια ειχα φαει και μερικα soft brick αλλα μου ψιλολυπει τωρα η cm αν και εχουν μια ανεπισημη cm11.οντος η google τραγικη σε αυτο το θεμα το nexus me 2100 μπαταρια ηθελα μπαλαντεζα οπου πηγαινες ειχα κλαψει χααχαχαχαχαχ
Link to comment
Share on other sites

Ενας λογος που πηρα το κινεζακι ειναι αυτος λογο κλειστου κωδικα γιατι στο nexus του ειχα βγαλει τα ματια ειχα φαει και μερικα soft brick αλλα μου ψιλολυπει τωρα η cm αν και εχουν μια ανεπισημη cm11.οντος η google τραγικη σε αυτο το θεμα το nexus me 2100 μπαταρια ηθελα μπαλαντεζα οπου πηγαινες ειχα κλαψει χααχαχαχαχαχ

 

open source ειναι μόνο qualcomm cpu και qualcomm τελευταία μας χαρίζει ενα μαργαριτάρι μετα το άλλο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει να το χτυπήσω αυτή τη στιγμή ή θα ήταν καλύτερα να περιμένω για το Mate 8;

 

Έχει κάποια χτυπητή αδυναμία που πρέπει να γνωρίζω;

Link to comment
Share on other sites

open source ειναι μόνο qualcomm cpu και qualcomm τελευταία μας χαρίζει ενα μαργαριτάρι μετα το άλλο

 

αστα στο nexus ψηνεις αυγο αυτο σιχαθηκα

Link to comment
Share on other sites

αστα στο nexus ψηνεις αυγο αυτο σιχαθηκα

Και να δεις το nexus είναι από τα ψυχροτερα κινητά με sd, Που να δεις κινητά με sd 810...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...