Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λιγες μερες μου εστειλε η vodafone sms gia 4g συνδεση κλπ. απο τοτε παρατηρω οτι ενω δειχνει οτι εχω σημα με περνουν τηλ και λεει οτι δεν ειναι εφικτη η κληση η αν παω να κανω κληση τοτε μου λεει οτι δεν ειναι δια8εσιμο το δικτυο και μετα απο λιγο συνδεεται κανονικα εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτη την συμπεριφορα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν λιγες μερες μου εστειλε η vodafone sms gia 4g συνδεση κλπ. απο τοτε παρατηρω οτι ενω δειχνει οτι εχω σημα με περνουν τηλ και λεει οτι δεν ειναι εφικτη η κληση η αν παω να κανω κληση τοτε μου λεει οτι δεν ειναι δια8εσιμο το δικτυο και μετα απο λιγο συνδεεται κανονικα εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτη την συμπεριφορα?

Το 4g δίκτυο είναι μόνο για μεταφορά δεδομένων,για internet δηλ. Δεν είναι κατάλληλο για κλήσεις ομιλίας. Κανονικά όταν είσαι σε 4g και κάνεις κλήση ή δέχεσαι κλήση αλλάζει μόνο του το δίκτυο σε 3g προκειμένου να πραγματοποιηθεί η κλήση. Μάλλον για κάποιο λόγο αργεί να γίνει η μετάβαση αυτή και γι'αυτό σε δείχνει εκτός δικτύου. Εγώ πάντως με wind δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα. Γίνεται γρήγορα η μετάβαση σε 3g και δε χάνω κλήσεις. Πιο πολύ θέμα εταιρείας νομίζω είναι και όχι συσκευής.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει με την λολι ρε παιδια????σε αλλα σαιτ δεν βρισκω καμια πληροφορια ξερει κανεις τιποτα για την επισημη???
Link to comment
Share on other sites

Το Angry Birds 2 δεν είναι συμβατό με το Μate 7;;; Γιατί άραγε; Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για αρχές Αυγούστου πήρε το μάτι μου στο XDA.

δωκιμασα την beta... οτι χειρότερο απο θέμα μπαταρίας και κατανάλωσης ram , ειδικά σε μένα που έχω πολλά apps μου εξαφανισε το multitasking και μπαταρία στα μισά... εξάλλου δεν είναι κατι που δεν περίμενα, στο 5.0 google ρουφάει τα personal πολύ ποιό συχνά και πολύ ποιό λεπτομερεστατα (εξάλλου εκει ειναι τα λεφτά για την google)για αυτο και αυξήθηκε η κατανάλωση

Το Angry Birds 2 δεν είναι συμβατό με το Μate 7;;; Γιατί άραγε;

εμένα κανονικά το δέχεται

Link to comment
Share on other sites

Σε kitkat?

 

ναι στην 4,4.. το 5 μετά από 4 μέρες πήρε ένα πόδι............. και δεν πρόκειται να ξαναμπεί πίσω.........καθώς καταστρέφει εν άψογο κινιτο

 

το monarch εχω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα το ειχα εγκαταστησει την πρωτη μερα την πρωιμη εκδοση που εγραφε. Επαιζε αλλα διαπιστωσα οτι δεν επαιζε σωστα τα γραφικα. Ελειπε το background. Απεγκατεστησα πηγα να το ξαναβαλω αλλα τιποτα. Δεν το βλεπει στο play. Πηγα απο το ιστορικο εφαρμογων και λεει οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη.. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα το ειχα εγκαταστησει την πρωτη μερα την πρωιμη εκδοση που εγραφε. Επαιζε αλλα διαπιστωσα οτι δεν επαιζε σωστα τα γραφικα. Ελειπε το background. Απεγκατεστησα πηγα να το ξαναβαλω αλλα τιποτα. Δεν το βλεπει στο play. Πηγα απο το ιστορικο εφαρμογων και λεει οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη..

έχεις κανει clean install το os? αν όχι κάνε και συγκεκριμένα force install (χάνεις τα πάντα προφανώς)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει καθολου.... Θα το δοκιμασω.

Αν είναι να κάνεις κατέβασε Την τελευταία rom και περνά την μην βάλεις τπτ παλιό και χρειαστεί να κάνεις update

Link to comment
Share on other sites

θα πηγαινατε απο το xiaomi mi4 στο εν λογο κινητο?

 

απο αυτο πήγα (βασικα καθαρά και μόνο λόγο αυτονομίας και σωστής λειτουργίας )

Link to comment
Share on other sites

ωραια, για πες :D

Πολύ καλύτερη αυτονομία (αρκεί να μην βάλεις το android 5), Πολύ καλύτερη διαχείρισ τής ram , καταλαβαίνεις τι σημαίνει multitasking...πάλι αρκεί να μην βάλεις το android 5), καλύτερη camera, κατά Πολύ καλύτερη κατασκευή, καλύτερο os, sd, dual sim (η έκδοση πού εχω εγώ έστω), οθόνη μού φάνηκε λίγο καλύτερη αλλά αυτό δεν ορκίζομαι κιολας, κατά Πολύ καλύτερο σήμα( αυτό ήταν μία έκπληξη για μένα)... Ε αυτά Γενικός

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα αρνητικό;

 

εχει....... ΑΘΛΙΑ μα ΑΘΛΙΑ ακουστικά στην συσκευασία ........ και τοι δεύτερο αρνητικό η έκδοση με 2 gb ram ειναι λίγη (η ram...... για μένα έστω )....... για αυτό εγω τα σκασα στο Huawei Ascend Mate7 Monarch και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Και με τα 2 γιγα μια χαρα θα εισαι εγω τουλαχιστον δεν εχω παραπονο στα 340 που το πηρα κριμα παντος που δεν παιζει CM για το κινεζακι θα πηγαινε σφαιρα ενα nexus4 που εχω με CM τρομερες επιδοσεις καμια σχεση με την μαμα λολι
Link to comment
Share on other sites

Και με τα 2 γιγα μια χαρα θα εισαι εγω τουλαχιστον δεν εχω παραπονο στα 340 που το πηρα κριμα παντος που δεν παιζει CM για το κινεζακι θα πηγαινε σφαιρα ενα nexus4 που εχω με CM τρομερες επιδοσεις καμια σχεση με την μαμα λολι

 

αν εχεις μπόλικα apps που έχουν σαν απαίτηση να τρέχουν στο background γρυγορα θα αλλάξεις γνώμη......... (για αυτό και είπα........ για μένα)

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις μπόλικα apps που έχουν σαν απαίτηση να τρέχουν στο background γρυγορα θα αλλάξεις γνώμη......... (για αυτό και είπα........ για μένα)

 

Ναι το καταλαβα οτι το εχεις φορτωμενο σιγουρα ο καθενας οτι εχει αναγκη:D

Link to comment
Share on other sites

εχει....... ΑΘΛΙΑ μα ΑΘΛΙΑ ακουστικά στην συσκευασία ........ και τοι δεύτερο αρνητικό η έκδοση με 2 gb ram ειναι λίγη (η ram...... για μένα έστω )....... για αυτό εγω τα σκασα στο Huawei Ascend Mate7 Monarch και ησύχασα

 

απο που και ποσο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...