Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Μπορει καποιος να με βοηθησει με τις ρυθμισεις για MMS και WAP στο V600.Εστειλα σχετικα SMS στο 1651 αλλα ματαια.Μου ειπαν θα μου στειλουν με mail ρυθμισεις αλλα το ιδιο.Μπορει καποιος να μου πει πως θα τα καταφερω/Επισης που μπορω να κατεβασω παιχνιδια μεσω wap.Εχετε υποψην σας καποιο site?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

mpes sto site tis motorola.gr kai steile ta setting an kai nomizw oti einai perasmena apo mona tous sto kinito! gia pigene sto wap kai psakse.... oso gia games psakse ligo einai eukolo...Giati den perneis ena BlueTooth na valeis osa games 8es?

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

mpes sto site tis motorola.gr kai steile ta setting an kai nomizw oti einai perasmena apo mona tous sto kinito! gia pigene sto wap kai psakse.... oso gia games psakse ligo einai eukolo...Giati den perneis ena BlueTooth na valeis osa games 8es?

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

pedia to kinito ipostirizei ola ta pexnidia java?exo vrei kapio site pou asxolite me to ericsson t610 kai exei pola pexnidia mesa.an ta katevaso kai ta stilo sto v600 tha pezoun?episis kserete an to v600 ipostirizei mophum pexnidia?thanks
Link to comment
Share on other sites

sxedon ola ta paizei apo nokia apo ericsson malon to idio 8a sinveni gia kane ena test drive kai pes mas na kseroume :D gia to mophum pexnidia den kserw

filia

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

τα mophun προφανως δεν τα παιζει.Μονο στα se παιζουν.βεβαια αν και διαθετω αρκετα mophun δεν εχω προσπαθησει να περασω κανενα...λεω ασε μη γινει καμμια στραβη ..
Link to comment
Share on other sites

Den kserw ean exei upothei ksana.... Yparxei kanena update sto firmware????? Ean nai pia ekdosh einai i pio kainourgia kai pios einai upethunos sthn Ellada gia ta service? Rwtaw giati to diko mou V600 kamia fora otan lavw munhma kleinei mono tou ... kai otan einai adio to INBOX kai mou erthei anafora munhmatos den mporw na mpw mesa sto inbox... Alitheia exete paratirisei kai eseis auta ta provlimatakia... ???

Katatala einai apsogo kinhtaki ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haki (25 Μάρ. 2004 , 11:33)

 

Ηρθε η ωρα να σας αποκαλυψω κατι που δεν ειπα για να μη στενοχωρησω αρκετους που εχουν ηδη αγορασει τη συσκευη. Μερικοι απο εσας εχουν αγορασει συσκευες που ΔΕΝ εχουν οθονες της Sharp γιαυτο δεν εχουν τοσο καλη εικονα. H Μοτορολα αρχικα τοποθετουσε οθονες αλλου κατασκευαστη και απο ενα σημειο και μετα δεν ηταν ευχαριστημενη, οποτε και εκλεισε συμφωνια με τη Sharp.

 

Πως ξερουμε αν η συσκευη εχει οθονη Sharp ΠΡΙΝ ακομη την αγορασουμε;;;

 

Στο κουτι, στα πλαγια, υπαρχει αυτοκολλητο με bar-codes και αριθμους.

Στη δευτερη σειρα γραφει: ΜSN και μετα ακολουθει ενας δεκαψηφιος συνδυασμος γραμματων και αριθμων. Το πεμπτο γραμμα δηλωνει το ετος κατασκευης και το εκτο το δεκαπενθημερο του μηνα κατασκευης.

 

Εαν το πεμπτο γραμμα ειναι D το ετος κατασκευης ειναι 2003. Εαν ειναι Ε τοτε ειναι 2004. Εαν το εκτο ειναι Α ή Β ειναι πρωτο και δευτερο δεκαπενθημερο Ιανουαριου. Εαν ειναι C ή D τοτε τα αντιστοιχα του Φεβρουαριου.

 

Για να ειστε απολυτα σιγουροι οτι θα παρετε οθονη Sharp τοτε βεβαιωθειτε οτι εχει κατασκευαστει μεσα στον Φεβρουαριο, δελαδη το πεμπτο και εκτο γραμμα να ειναι EC ή ED.

 

Φιλε kmichail φοβαμαι οτι στο V600 σου εχεις στο MSN τα γραμματα DY που σημαινουν οτι η συσκευη σου κατασκευαστηκε τον Δεκεμβριο του 2003 οποτε δεν εχει οθονη Sharp. To 525 της γυναικας σου ειναι πιο "φρεσκο" και επειδη η οθονη του ειναι Sharp ειναι καλυτερη.

 

Τωρα μερικοι θα την κανουν λαχειο αλλα αυτα κανουν ολες οι εταιρειες! :cry:

 

 

Emena to V600 mou einai 'EC' ara exei kai SHARP. I othoni einai polu kaluterh apo tis palies kai to aspro kai genika ta xrwmata fenontai teleia... omws paratirisa pws vazontas dipla dipla ta V600 kai V525 (Exontas to brightness kai sta 2 sto full) to contrast tis othonis tou V525 einai ligo kalutero.

Link to comment
Share on other sites

smyrosnik oti kalodio h usb na pareis 8a sou litourgei mia ta leme polles fores. PAre to BT tis OMNIO (kapws etsi apo to plasio nomizw). Apo ta kalwdia ola litourgoun!

 

Filika spiros

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Kai mena moy to kanei ayto me thn anafora mhnymatos, dhladh den m afhnei na mpw mesa sto inbox (eiserxomena)!!!

 

 

Τα service της Motorola εχουν καινουργια version software που λυνει το προβλημα σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα bug:

Όταν μία καταχώρηση στο ευρετήριο έχει δύο ονόματα (π.χ. Γιώργος Γεωργίου), αν έχει πάνω από ένα αριθμό (π.χ. κινητού & fax), τότε στην προβολή την δείχνει ως δύο καταχωρήσεις, ακόμα και αν έχει επιλεγεί να δείχνει μόνο τον πρωτεύοντα αριθμό. Είναι λίγο ενοχλητικό...

Πάντως, υπάλληλοι του ΓΕΡΜΑΝΟΥ εξακολουθούν να υποστηρίζουν ότι η συσκευή έχει InfaRed -δεν το λένε βέβαια από μόνοι τους, το γράφουν και οι κατάλογοι που χρησιμοποιούν, άλλο αν δεν ξέρουν να πουν που ακριβώς είναι το "μάτι" των υπερύθρων στη συσκευή. Αν δεν είχαν προσπαθήσει να μου πουλήσουν ΙnfaRed USB Adaptor για το V600 δεν θα το ανέφερα...

Και μια ερώτηση μια και το manual της motorola είναι λίγο "λακωνικό": Πώς βγάζω την ένδειξη του GPRS από τις οθόνες;

 

thank you

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niwn (14 Απρ. 2004 , 19:56)

 

Άλλο ένα bug:

Όταν μία καταχώρηση στο ευρετήριο έχει δύο ονόματα (π.χ. Γιώργος Γεωργίου), αν έχει πάνω από ένα αριθμό (π.χ. κινητού & fax), τότε στην προβολή την δείχνει ως δύο καταχωρήσεις, ακόμα και αν έχει επιλεγεί να δείχνει μόνο τον πρωτεύοντα αριθμό. Είναι λίγο ενοχλητικό...

 

 

 

Στο δικό μου λειτουργει κανονικά, σε καταχώρηση με αριθμους κινητου και σταθερου δείχνει μόνο το ένα οταν επιλέξω προβολή πρωτευοντος

Link to comment
Share on other sites

Exw mia mera pou exw parei to V600 kai shmera den douleuei to SEARCH sto site gia na boresw na psaksw merika erwthmata pou exw.... Ena apo auta pou me endiaferei amesa einai :

 

Exw to MA700 Bluetooth Adaptor kai to V600.

Exw epishs ta MA Handset Manager kai to MOTOROLA mobile phone tools

 

1)JAVA paixnidia pws perniounte sto kinhto? (Apla eixa sunithisei na ta pernaw polu apla me ta symbian kinhta pou eixa.)

 

2) Yparxei dunatothta me to parapanw bluetooth na stelnw sto kinhto me ena aplo deksi click kai 'send to nearby computer' Diladi opws ekana me ta symbian ki8nhta kai me tis IRDA

 

Euxaristw prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niwn (14 Απρ. 2004 , 19:56)

 

Και μια ερώτηση μια και το manual της motorola είναι λίγο "λακωνικό": Πώς βγάζω την ένδειξη του GPRS από τις οθόνες;

 

thank you

 

 

 

Mipos xerei kapoios giati exo kai ego to idio provlima..... :(

Link to comment
Share on other sites

djkokalis http://www.motclub.com ekei 8a vreis polla gia Vxxx alla mpes kai sto games threat tou ALTUS ekei exei polla!!

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Na kanw mia erwthsh???? To diko mou V600 exei 3 video pou den svinoun

Exei polles fwtografies pou epishs den svinoun.

 

Exei arketous hxous pou epishs den svinoun

 

ama paw sto memory status mou leei

 

oti

1200kb in use

3400kb free

4600kb total

 

TO ERWTHMA EINAI : Giati egw exw 4.6mb mnhmh enw apo oti kserw ta V600 exoun 5.6mb????? pou einai to MB to xameno?????

Link to comment
Share on other sites

BEWARE!

All who downloaded the Motorola Service Software 3,4,1 from U.S., it contains to "new.dll" cases out which YOU RESIDE in memory to after program quits. For This is to hostile application used collect private information from TONS of people all to over the world.

 

It is being protected with Xprotector, which is believed to be the most powerful software-only protection system. Ace you see (not only here BTW) this is only partially true.

 

 

********************************************

this NEW.DLL does the following:

 

1) Gets EVENNESS passwords (RAS=remote Access service, for dialup)

2) Gets ICQ contact lists and saved passwords from programs ICQ, Miranda, Trillian.

3) Gets Windows system account info via LsaRetrievePrivateData API.

4) Gets Officers' Club of Revolutionary Armed Forces and Windows Commander FTP INI cases out (with saved passwords...)

5) Gets email accounts and passwords (to either IMAP and POP3) from The Bat! and Outlook/win **** standards.

6) this is the nicest. it sends out dates... two ways.

first, by smtp engine from "tech911@inbox.ru to" tech911@inbox.ru "

second, with x-www-form-urlencoded to http://www.vulf.tv/123.php ace HTTP POST.

 

********************************************

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους σας .

Είμαι κάτοχος του V600 ενάμιση μήνα περίπου και θα ήθελα να αναφέρω τα αρνητικά που έχω δει στο τηλέφωνο . ΠΡΟΣΟΧΗ θα αναφέρω ΜΟΝΟ τα αρνητικά γιατί τα θετικά έχουν ειπωθεί πολλές φορές .

Λοιπόν έχουμε και λέμε

1.Η ένδειξη της μπαταρίας που έχει στο menu (όχι στην οθόνη)είναι αστεία , διαβάθμιση μέχρι το 6 με βήματα του ενός αλλά ένδειξη με μονό αριθμό δεν βλέπεις ποτέ .

2.Ο τηλεφωνικός του κατάλογος , τι χάλι είναι αυτό ; μας γυρίζει πολύ πίσω το να χρειαζόμαστε μία καταχώρηση για κάθε τηλέφωνο που θέλουμε να περάσουμε για το ίδιο πρόσωπο . Θέλουμε να βάλουμε κινητό ,σταθερό ,δουλειάς ,ίσως και δεύτερο για την δουλειά του καθώς και e-mail ; τότε έχουμε 5 καταχωρήσεις . Αν επιλέξουμε να εμφανίζονται μόνο τα πρωτεύοντα αυτό δεν θα δουλέψει για όλες τις επαφές μας . Ακόμα ,αν θέλεις να κάνεις κλήση όχι σε πρωτεύον αλλά σε άλλο τηλέφωνο είναι ιστορία ολόκληρη , αν έχεις την ευχέρεια εντάξει , αλλά αν οδηγείς για παράδειγμα , κάποιος θα στενοχωρηθεί όταν θα τον κοπανάς από πίσω με το αυτοκίνητο σου .

3.Το ξυπνητήρι με κλειστό το τηλέφωνο πολλές φορές μου έχει κολλήσει το τηλέφωνο και επανέρχεται με βγάλε-βάλε την μπαταρία . Αυτό λύνεται βέβαια αν το αφήνεις ανοιχτό αλλά δεν θέλω να με ξυπνούν 4 τα χαράματα και να μου λένε , συγνώμη λάθος .

4.Δυστυχώς δεν μπορείς όταν σε καλούν να έχεις ήχο και δόνηση ταυτόχρονα . Πρώτα έχεις δόνηση και μετά ο ήχος κλήσης .

5.Το γνωστό bug με την ανάγνωση της αναφοράς στα μηνύματα .

6.Δεν μπορείς να επιλέξεις την αναφορά στα μηνύματα σαν default αλλά πρέπει να την βάζεις σε κάθε μήνυμα .

7.Δεν υπάρχει εμφάνιση εικονιδίου όταν είσαι συνδεδεμένος μέσω BlueTooth με κάποια άλλη συσκευή (αν και στο manual αναφέρει ότι υπάρχει) .

8.Δεν έχω βρει τρόπο να εξαφανίσω το εικονίδιο του Gprs από την οθόνη του κινητού και πιστεύω ότι δεν γίνεται γιατί έχω ψάξει αρκετά το τηλέφωνο και ακόμα αν και έχουν ρωτήσει πολλοί για το θέμα αυτό στο forum απάντηση δεν έχει πάρει κανένας .

9.Ο χρόνος που χρειάζεται για την πλήρη φόρτιση της μπαταρίας είναι 3-3,5 ώρες . Αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα .

10.Η ένταση του ακουστικού , ακόμα και στο maximum , δεν με ικανοποιεί , αντίθετα από την ανοιχτή ακρόαση που είναι πάρα πολύ καλή .

11.Η κατανάλωση σε μπαταρία χρησιμοποιώντας εφαρμογές java είναι πολύ μεγάλη , αν και εδώ για να είμαι αντικειμενικός δεν έχω κάποιο σοβαρό μέτρο σύγκρισης .

12.Δεν έχει υπέρυθρες .

13.Το θεωρώ βαρύ κινητό αν και με την ποιότητα που δείχνει πως έχει δεν νομίζω πως θα μπορούσαν να γίνουν και πολλά πράγματα σε αυτόν τον τομέα.

 

Εδώ κλείνω και να σας τονίσω πάλι ότι αναφέρω ΜΟΝΟ τα αρνητικά για να μην ορμήξετε να με φάτε που θάβω το κινητό ΜΑΣ . Δεν το θάβω , αναφέρω αυτά που δεν μου άρεσαν .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pikoka (16 Απρ. 2004 , 09:26)

 

1.Η ένδειξη της μπαταρίας που έχει στο menu (όχι στην οθόνη)είναι αστεία , διαβάθμιση μέχρι το 6 με βήματα του ενός αλλά ένδειξη με μονό αριθμό δεν βλέπεις ποτέ .

 

Χμμ...πόσοι βλέπουν αυτη την ένδειξη? Περισσότερο για διακοσμητικούς λόγους υπάρχει

 

2.Ο τηλεφωνικός του κατάλογος , τι χάλι είναι αυτό ; μας γυρίζει πολύ πίσω το να χρειαζόμαστε μία καταχώρηση για κάθε τηλέφωνο που θέλουμε να περάσουμε για το ίδιο πρόσωπο . Θέλουμε να βάλουμε κινητό ,σταθερό ,δουλειάς ,ίσως και δεύτερο για την δουλειά του καθώς και e-mail ; τότε έχουμε 5 καταχωρήσεις . Αν επιλέξουμε να εμφανίζονται μόνο τα πρωτεύοντα αυτό δεν θα δουλέψει για όλες τις επαφές μας . Ακόμα ,αν θέλεις να κάνεις κλήση όχι σε πρωτεύον αλλά σε άλλο τηλέφωνο είναι ιστορία ολόκληρη , αν έχεις την ευχέρεια εντάξει , αλλά αν οδηγείς για παράδειγμα , κάποιος θα στενοχωρηθεί όταν θα τον κοπανάς από πίσω με το αυτοκίνητο σου .

 

Όπως έγραψα και σε άλλο μήνυμα, δεν έχω αυτό το πρόβλημα. Οσο για το κλήση στο αυτοκίνητο, την τελευταια φορ που κοιταξα, ήταν παρανομο να οδηγεις την ωρα που τηλεφωνεις. Το λέω γιατι έχω δει το χαρο με τα μάτια μου αρκετες φορες απο μερικους που εχουν κανει το κινητο τους σκουλαρίκι.

 

3.Το ξυπνητήρι με κλειστό το τηλέφωνο πολλές φορές μου έχει κολλήσει το τηλέφωνο και επανέρχεται με βγάλε-βάλε την μπαταρία . Αυτό λύνεται βέβαια αν το αφήνεις ανοιχτό αλλά δεν θέλω να με ξυπνούν 4 τα χαράματα και να μου λένε , συγνώμη λάθος .

 

Διορθώνεται με firmware update

 

4.Δυστυχώς δεν μπορείς όταν σε καλούν να έχεις ήχο και δόνηση ταυτόχρονα . Πρώτα έχεις δόνηση και μετά ο ήχος κλήσης .

 

Δεν ειναι και τόσο ασχημο αυτό. Εχω χάσει αρκετές κλήσεις επειδή δεν ένιωθα τη δόνηση του παλιού μου τηλεφώνου.

 

5.Το γνωστό bug με την ανάγνωση της αναφοράς στα μηνύματα .

 

Ούτε αυτό το έχω δει...

 

6.Δεν μπορείς να επιλέξεις την αναφορά στα μηνύματα σαν default αλλά πρέπει να την βάζεις σε κάθε μήνυμα .

 

Όντως, κάπως ενοχλητικό αλλα είναι θέμα συνηθειας με τα απο λίγο

 

8.Δεν έχω βρει τρόπο να εξαφανίσω το εικονίδιο του Gprs από την οθόνη του κινητού και πιστεύω ότι δεν γίνεται γιατί έχω ψάξει αρκετά το τηλέφωνο και ακόμα αν και έχουν ρωτήσει πολλοί για το θέμα αυτό στο forum απάντηση δεν έχει πάρει κανένας .

 

Το εικονίδιο αυτο φευγει με ένα απο τα προγράμματα του MOTclub. Διάβασα κάπου με ποιό αλλα δεν το θυμάμαι αυτη τη στιγμή (ο καφες δεν έφτασε ακόμα στον εγκέφαλο, μην περιμένετε θαυματα :) )

 

9.Ο χρόνος που χρειάζεται για την πλήρη φόρτιση της μπαταρίας είναι 3-3,5 ώρες . Αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα .

 

Τι να κάνεις, δεν είναι όλοι Panasonic...Αυτό που με ενοχλει ειναι η μονιμη ενδειξη χαμηλης μπαταριας στην εξωτερική οθόνη για 2-3 ώρες. Κρυβει το ρολόι

 

10.Η ένταση του ακουστικού , ακόμα και στο maximum , δεν με ικανοποιεί , αντίθετα από την ανοιχτή ακρόαση που είναι πάρα πολύ καλή .

 

Εγω πάλι το χαμηλώνω γιατι με ξεκουφαίνει

 

11.Η κατανάλωση σε μπαταρία χρησιμοποιώντας εφαρμογές java είναι πολύ μεγάλη , αν και εδώ για να είμαι αντικειμενικός δεν έχω κάποιο σοβαρό μέτρο σύγκρισης .

 

Με ένδειξή χαμηλης μπαταρίας, παίζω παιχνιδάκια καμια ωρα για να τη "σκοτωσω"

 

12.Δεν έχει υπέρυθρες .

 

Όσοι έχουν υπέρυθρες παραπονιούνται για έλλειψη ΒΤ και όσοι έχουν ΒΤ παραπονιούνται για έλλειψη υπέρυθρων...τι να πει κανεις...

 

13.Το θεωρώ βαρύ κινητό αν και με την ποιότητα που δείχνει πως έχει δεν νομίζω πως θα μπορούσαν να γίνουν και πολλά πράγματα σε αυτόν τον τομέα.

 

Το προτιμώ έτσι βαρυ και στβαρό. Πήρα στα χερια μου ένα Panasonic GD87 και φοβομουν να το πιεσω πολύ μηπως και διαλυθεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pikoka (16 Απρ. 2004 , 09:26)

 

7.Δεν υπάρχει εμφάνιση εικονιδίου όταν είσαι συνδεδεμένος μέσω BlueTooth με κάποια άλλη συσκευή (αν και στο manual αναφέρει ότι υπάρχει) .

 

Αυτό μου την δίνει υπερβολικά! Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιό λόγο η MOTOROLA θεώρησε περιττό να βάλει ενα σημαδάκι όποτε είναι ανοικτό το bluetooth που καταναλώνει μεγάλη ποσότητα ενέργειας. Εχω ξεχασει το bluetooth πολλές φορές ανοιχτό και αναγκαζομαι να μπαίνω στην τροφοδοσία bluetooth για να το ελεγχω...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...