Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον μολις περασα το φρεσκο flash TRIPLETS_G_0B.09.72R, το νεο lang flash του TRIPLETS_G_0B.09.72R_lang0038 και αλλο flex που εχει "πειραχθει" και εχει ελευθερο χωρο περιπου 7.2ΜΒ..........Απ οτι φαινεται το γεγονος οτι δεν αναβαθμισαμε σε καποια εκ των εκδοσεων 55r η 58r βοηθησε μιας και οσοι εχουν καποια εξ αυτων δε μπορουν να αναβαθμιστουν στην εκδοση 72r.....Προσοχη λοιπον σε οσους εχουν βαλει τις δυο πιο πανω εκδοσεις γιατι δε θα δουλεψει η νεα οπως αναφερεται σε φορα του εξωτερικου......Αυτα απο μενα, καλο μοντινγκ..... :yahoo:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια θα ηθελα να ρωτισω κατι

Εκανα αναβαθμιση στην μοτορολα ενω πριν δεν ειχα προβλημα με τα ελληνικα

ονοματα στον καταλογο τορα εαν πατισω το προτο γραμμα οστε να παω γρηγορα

στο αναλογο ονομα ο καταλογος αρνειτε να μετακινηθει και πηγαινει παντα στην αρχη

Ξερει κανενας πως λυνετε αυτο το προβλημα και γιατι συμβαινει σε αυτο το firmware

(εχω το 49R) ενω πριν με το 38R δεν ειχα προβλημα.

Καπου ειχα διαβασει για ενα seem που ελυνε το προβλημα αλλα δεν το βρισκω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και η συμβιωση εδω και μια μερα με την εκδοση 72r ειναι πολυ καλη οριστε και τα λινκς για οσους ενδιαφερονται για την αναβαθμιση......

>>>> ΕΔΩ

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτισω κατι

Εκανα αναβαθμιση στην μοτορολα ενω πριν δεν ειχα προβλημα με τα ελληνικα

ονοματα στον καταλογο τορα εαν πατισω το προτο γραμμα οστε να παω γρηγορα

στο αναλογο ονομα ο καταλογος αρνειτε να μετακινηθει και πηγαινει παντα στην αρχη

Ξερει κανενας πως λυνετε αυτο το προβλημα και γιατι συμβαινει σε αυτο το firmware

(εχω το 49R) ενω πριν με το 38R δεν ειχα προβλημα.

Καπου ειχα διαβασει για ενα seem που ελυνε το προβλημα αλλα δεν το βρισκω τωρα

αν τα έχεις αποθυκευμένα στην ΣΙΜ κάνει αυτό το πρόβλημα !

όσα είναι στο τηλ λειτουργούν κανονικά !!! κανε copy :)

 

 

Λοιπον μιας και η συμβιωση εδω και μια μερα με την εκδοση 72r ειναι πολυ καλη οριστε και τα λινκς για οσους ενδιαφερονται για την αναβαθμιση......

>>>> ΕΔΩ

πάλι register θέλουν.... :(

 

1)κι εφόσον την κάνουμε την αναβάθμιση, φότο/βίντεο/τηλέφωνα που έχουμε ήδη, χάνονται ;;;

 

2) SE6446AXXF1148_7.12MB που το βρήκες βρε ;;; :(

αχά, το βρήκα, αλλα είναι νορμάλ που είναι τόοοοοσσο μικρό ; 255ΚΒ ;

 

3)Αν αναβαθμίσουμε σε ν620 που είναι το καλό και το κακό της ιστορίας ;;;

βίντεο θα τραβάμε μετά ;;;

 

4) διαβάζω πολλά για java update εκεί ! συμφέρει ; που το νόημα ;

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

πάλι register θέλουν.... :(

 

1)κι εφόσον την κάνουμε την αναβάθμιση, φότο/βίντεο/τηλέφωνα που έχουμε ήδη, χάνονται ;;;

 

2) SE6446AXXF1148_7.12MB που το βρήκες βρε ;;; :(

αχά, το βρήκα, αλλα είναι νορμάλ που είναι τόοοοοσσο μικρό ; 255ΚΒ ;

 

3)Αν αναβαθμίσουμε σε ν620 που είναι το καλό και το κακό της ιστορίας ;;;

βίντεο θα τραβάμε μετά ;;;

 

4) διαβάζω πολλά για java update εκεί ! συμφέρει ; που το νόημα ;

 

 

α) Και τι δε θελει register πλεον!!! :lol: Οπου να πας πρεπει να το κανεις!!! :p

 

1) Εγω καλου κακου εκανα μπακαπ και επειδη ενδιαμεσα εκανα και ενα master clear-reset δεν ξερω να σου πω σιγουρα αν θα τα χασεις...Εχω την εντυπωση πως επειδη ειναι reflash απλο και οχι monster pack δεν πειραζει σιγουρα javas,videos,mp3s εικονες αλλα για τον τηλ καταλογο δεν ειμαι βεβαιος.... :O

 

2)Και εμενα μου φανηκε περιεργο που ειναι τοσο μικρο αλλα μαλλον δικαιολογειται μιας και αυτος που το "πειραξε" εχει αφαιρεσει πολλα απο μεσα για να πετυχει τα 7.12ΜΒ οποτε το δικαιολογησα ετσι και προχωρησα σε φλεξ...Προβλημα δεν παρουσιασε κανενα.....

 

3)Οτι η αναβαθμιση αυτη ειναι ψιλοπεριεργη και γινεται αγνοοντας ολα τα σφαλματα που προκυπτουν στην πορεια της αναβαθμισης...Πολλοι αναφερουν διαφορα προβληματα μετα με ringtones,καταλογο και κολληματα....Το καλο ειναι μονο οτι θα μπορεις να χρησιμοποιεις τα skins και οτι εχει καπως πιο ωραια μενου....Για το Βιντεο να το ξεχασουμε οριστικα...... :X

 

4) Απ οτι λενε στα φορα με το τζαβα απντειτ δεν παιζει απολυτως τιποτα οποτε και δεν δοκιμαζουμε κατι νεο...Βεβαια αν βαλες καποιο απο τα teleytaia monster pack υποθετω θα εχεις και καλη εκδοση java!!! :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε αγνοστε ας εισαι καλα με το λινκ που εδωσες

Εκανα αναβαθμιση σε 72R και τελικα λυθηκε το προβλημα

με τα ελληνικα ονοματα και τωρα παταω ενα γραμμα και ο καταλογος

με παει κατευθειαν στο ονομα.

Εν πασει περιπτωση το 72R μου φενεται πολυ γρηγορο.

Το μονο που πρεπει να διορθωσω τωρα μετα την αναβαθμιση

ειναι οτι δεν φαινονται τα 4 εικονιδια στην οθονη και ειναι κρυμενα

πισω απο το background της μοτορολα. Εχω το μοτο theme

Με ολα τα προηγουμενα firmwares τα 4 εικονιδια ηταν μονιμα στην οθονη.

Μηπως ξερει κανενας πως να τα επαναφερω

Γινετε απο το μενου η απο καποιο seem.

Link to comment
Share on other sites

σωστή ερώτηση του prince... μούφαγε λίγο χρόνο να το βρώ !

---->Mενού ----> Διαμόρφωση -----> Οικεία οθόνη---->πλήκτρα χειρισμών---->Εικονίδια : ΕΜΦΑΝΙΣΗ !

 

παρ'όλ'αυτα εγώ έβαλα και το flex με τα 7.12ΜΒ και έχω άλλο προβ....δέν παίζει τα βιντεάκια ! κι εσένα το ίδιο είναι ?

why ?

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Πατερας εισαι σωστος

Στα update της μοτορολα τα εικονιδια ηταν εμφανισιμα

και δεν ειχα ασχοληθει αλλα με το 72R δεν ηταν

Εν παση περιπτωση τωρα ειναι μια χαρα

Εγω πατερα εβαλα το master file απο το λινκ του αγνωστου παραπανω

με το language pack 32 γιατι ηθελα και το flash file.

Μετα εκανα και flex kai to language pack 38 για να βαλω ελληνικα

και τωρα το τηλ ειναι μια χαρα

Βεβαια παρατηρησα οτι το προβλημα με τον τηλ καταλογο υπαρχει

παρολο που νομιζα οτι λυθηκε.

Εκανα update τον τηλ καταλογο μου με το mobile phone tools

ενω το τηλ ηταν στα ελληνικα.

Οταν παταγα ενα γραμμα στον τηλ καταλογο ο καταλογος

πηγαινε κατευθειαν στο γραμμα

οταν ομως γυρισα το τηλ στα αγγλικα ο τηλ καταλογος δεν παει πουθενα

Αυτο δεν γινοταν με το 38R που ειχα

Link to comment
Share on other sites

βασικά σωστά ονομαστικά θα στα βγάλει όταν τα τηλ είναι αποθηκευμένα στην μνήμη του κινητού και όχι στην κάρτα !

Αυτό΄έχω καταλάβει μέχρι τώρα !

 

έβαλα το SE6446AXXF1148 και έχουμε 7 ΜΒ free !

καλό πολύ απλό flex βάζεις ότι θές μέσα, και βίντεο παίζει τελικά :)

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Πατερα και εγω μιλαω για τα ονοματα που ειναι στην μνημη του

κινητου και οχι στην καρτα. Την sim δεν την χρησιμοποιω καθολου

Link to comment
Share on other sites

kalhspera mages!!!!

 

loipon os' anafora to sortarisma ston thlefonio katalogo prepei na einai ola sta ellhnika giati allios an exete mperdepsei ellhnika - agglika se ena onoma ta mpoyrdoyklonei.... epishs na xerete oti pano apo 4 pathmata toy plhktroy poy uelete na pate (gramma), den ginetai meta. kanete reset kai meta einai ok

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση, οτι γραφετε εδω ισχυει και για το v80? Απ' οτι ξερω εχουν το ιδιο λειτουργικο Θα εκτιμουσα πολυ μια απαντηση γιατι σκεφτομαι να το αγορασω, ειναι πολυ ομορφο :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides eimai kainourios sto forum

Exw mia erwthsh, katebasa to mobile phone tools apo ena link pou edwse o valtrex. To egkatestisa kai prospa8isa na brw to V600 mou meso bluetooth kai enw exw ru8misei to kinhto na einai anixneushmo den to blepei :blink: . Yp opsin oti den exw ton bluetooth adaptor ths motorola, exw enan tis D-Link. Me to mobile phone tools molis to ebala mou parousiasan problhma oi drivers ths D-Link kai etsi tous ebgala kai afhsa ton windows gia to BT.

Elpizw na edwsa oso stoixeia xriazete. An kapoios mporesei na boh8isei 8a to ektimousa polu. Euxaristw prokatabolika :D

Link to comment
Share on other sites

@Orb

Και εγω το ΒΤ της Dlink εχω και συνηθως δουλευει σωστα με τα mpt....Πολλες φορες ομως μου κανει ναζακια και κολπακια σαν τις γυναικες.....Ε τοτε αλλαζεις γυναικα....εεεεεε μεσω ηθελα να πω και ησυχαζεις.... :lol: Βαζω το καλωδιο!!!! :X ....Λοιπον για πηγαινε στο μενου setup και μετα new phone και πριν πατησεις το οκ Κανε το κινητο σου ανιχνευσιμο......Θα ειναι ανιχνευσιμο μονο για 60 δευτερολεπτα οποτε μη σου ξεφευγει ο χρονος!!!!Τωρα τι αλλο να προτεινουμε, αφαιρεση και επανεγκατασταση των BT drivers και των MPT και ξαναματαφτου απο την αρχη..... :this:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Vre pedia exo to V600 (Vodafone Live siskevi) alla h sindesi pou exo ine tis Q-Telecom (etairiko) kai eno vazo tis rithmisis gia MMS pou exi h Q-Telecom otan paei na kani sindesi vagazi to minima 400: λάθος εντολή.

 

sas leei kati ?? mipos paizi rolo oti h siskevi mou ine Vodafone Live ?

 

ΥΓ: Firmware upgrade den tis exo kani oute kseri pio exei ktl...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δεν είναι λίγο επικίνδυνο να έχεις όλα τα ονοματα του τηλ. καταλόγου στη συσκευή, μήπως γίνει καμιά στραβή και χαθούνε όλα? δεν είναι καλύτερα στην κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δεν είναι λίγο επικίνδυνο να έχεις όλα τα ονοματα του τηλ. καταλόγου στη συσκευή, μήπως γίνει καμιά στραβή και χαθούνε όλα? δεν είναι καλύτερα στην κάρτα?

Κανεις ενα backup στο pc και εισαι οκ!!! ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δεν είναι λίγο επικίνδυνο να έχεις όλα τα ονοματα του τηλ. καταλόγου στη συσκευή, μήπως γίνει καμιά στραβή και χαθούνε όλα? δεν είναι καλύτερα στην κάρτα?

 

Απο το τηλέφωνο διαβάζονται ποιό γρήγορα οι επαφές, μπόρείς να συνδέσεις κάποια επαφή με μια εικόνα ώστε να βλέπεις ποιο "κριάρι" σες καλεί... κ.τ.λ.

Απο την άλλη αν χαθεί το τηλέφωνο θα χαθεί και η σίμ οπότε ...

From mt. Olympus Kirko the....

HTC TyTN ii Power User !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθησα να συνδεσω με bluetooth το motorοla μου με το Sharp GX30i ενός φίλου..

ενώ μπορούσα να του στείλω αρχεία, δεν μπορούσα να δεχθώ...

γιατί συμβαίνει αυτο? έχει συμβεί και σε άλλους?

thanks!! ;)

Link to comment
Share on other sites

αααχ φίλε, κι εγώ μέχρι να καταλάβω πώς συνδέθηκα με ένα Sony είδα κι έπαθα...

άν και πάλι δεν κατάλαβα, απλά προσπάθησα τα πάντα,

έκανα ένα restart το Sony που λές, έβαλα το μοτο ενεργό και μετά καπάκι Ανίχνευση !

και κάπως έτσι έγινε :)

 

Εγώ έχω άλλη απορία, θέλω να γράψω 2-3 προτάσεις και να τις αποθηκεύσω σαν μύνημα π.χ. στα πρόχειρα ! ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΡΕ ΓΜΤ ;;;;;

και φωνιτική ατζέντα μόνο 2 λεπτά πέρνει ;;;

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν,για να αποθηκεύσεις ένα μήνυμα στα πρόχειρα,το γράφεις κανονικά, μετά πατάς ΟΚ ,

βάζεις το όνομα

αυτού που θέλεις να το στείλεις από τον κατάλογο.Πατάς προσθήκη.Μετά τέλος.

Και τώρα, πατας το κουμπάκι με τις 3 γραμμούλες, και πας αποθήκευση..

Έχει λίγο ζόρι.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πως γίνεται να κλειδώσω τη συσκευή? μου ζητάει κωδικό, και όταν βάζω 1111 ή 0000 λέει λάθος κωδικό..ποιός είναι ο σωστος?

και κ΄κατι ακόμα..

άν δοκιμάσω πολλές φορές λάθος, τί γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...