Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΟ ΧΑΙΔΑΡΙ ( 49R ) ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ,ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ .ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ??????????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ stelaras1

 

 

Στελάρα αυτά που γράφεις στα δύο post σου είναι εντελώς άσχετα μεταξύ τους :p

 

Αλλο είναι η προώθηση κλήσης (transfer) κι άλλο είναι η 3μερής συνομιλία (call meeting).

 

Αυτο που πήγες να κάνεις εσύ, ναι, θέλει να το ενεργοποιήσεις από τη Vodafone. Όμως είναι εντελώς διαφορετικό από αυτό που θέλεις να κάνεις. Για να έχεις συνομιλία με 2 ακόμα θα πρέπει να κάνεις το εξής. Να καλέσεις το ένα νούμερο (ή να σε καλέσουν) να βάλεις σε αναμονή τη γραμμή, να καλέσεις το δεύτερο νούμερο και όταν απαντήσει να κάνεις merge! Μόνο έτσι μπορείς να μιλάς ταυτόχρονα με 2! Αυτό που προσπάθησες να κάνεις εσύ είναι εκτροπή απαντημένης κλήσης (call forwarding).

 

Ελπίζω τώρα να το καταφέρεις :p :)

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

παιδιά sos! εν ξέρω οπραγματικά τι να κάνω! δεν έχω ξαναπάρει Motorola, και μου λένε όλοι πωσ το μενου του είναι πολύ δύσχρηστο! θέλω να πάρω το V600! πείτε μου σας παρακαλώ για το μενου αν είναι όντως έτσι, και για την μπαταρία του πόσο κρατάει! thanks!! ;)
Link to comment
Share on other sites

byzantine proth fora to akoyo re sy ayto.....

 

mhpos to parapeiraxes???

 

ti triplet ebales kai flex???

 

pantos ego shma pote den exasa gia na akoyso ayto poy les... tora gia tis foto xero go...... dokimase na mhn bazeis ellhnika san onomata kai pes moy

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ALTUS δεν το έχω πειράξει καθόλου, είναι ακριβός όπως το πήρα από την μάνα του (ούτε αναβάθμιση ούτε τίποτα). Όσον αφορά τον ήχο δεν με απασχολεί ιδιαίτερα θα έλεγα απλά το ανέφερα μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι. Αυτό που με απασχολεί είναι με τις φωτογραφίες. Όχι δεν βάζω ελληνικούς χαρακτήρες. Μου λέει ότι την αποθηκεύει στο τηλέφωνο (την ώρα της αποθήκευσης μου εμφανίζει και το εικονίδιο του τηλεφώνου). Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα το πάω στο service αλλά δεν νομίζω να ξέρουν και αυτοί κάτι.

 

Σ΄ ευχαριστώ φίλε για το ενδιαφέρον.

Byzantinos

 

Byzantine Empire - AEK 21

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!! Πριν 20 μέρες περίπου μπήκα και εγώ στο club των V600αριδων. :) Το κινητό ειναί γαμάτο όμως αν αποθήκευε και μηνυματάκια στη συσκευή θα ήταν τέλειο. :lol: Εχώ το πρόβλημα που εχω διαβάσει ότι είχαν πολοί, ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω κατηγορίες στις photo και με πετάει στο αρχικό μενού. :worry: Ξερει κανείς τελικά αν αυτα τα προβλήματα λύνονται με αναβάθμηση; Και μια τελευταία απορία. Από που αλλού μπορώ να κατεβάσω το Mobile phone tools επειδή στο motclub τρώω πορτά όταν προσπαθώ να κατεβάσω την 2.16version; :confused: Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. Στο Forum αυτό κάνετε εκπληκτικοί δουλειά!!! Keep on... ;) ;) ;)

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη!!! Πώς μπορώ να περάσω java με bluetooth; Τους drivers της widcom που μπορώ να τους βρω (τσάμπα εννοώ). Ευχαριστώ!!! :lol:

ΠΑΟ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Byzantinos (27 Αύγ. 2004 , 14:24)

 

Φίλε ALTUS δεν το έχω πειράξει καθόλου, είναι ακριβός όπως το πήρα από την μάνα του (ούτε αναβάθμιση ούτε τίποτα). Όσον αφορά τον ήχο δεν με απασχολεί ιδιαίτερα θα έλεγα απλά το ανέφερα μήπως κάποιος γνωρίζει κάτι. Αυτό που με απασχολεί είναι με τις φωτογραφίες. Όχι δεν βάζω ελληνικούς χαρακτήρες. Μου λέει ότι την αποθηκεύει στο τηλέφωνο (την ώρα της αποθήκευσης μου εμφανίζει και το εικονίδιο του τηλεφώνου). Κάποια στιγμή που θα έχω χρόνο θα το πάω στο service αλλά δεν νομίζω να ξέρουν και αυτοί κάτι.

 

Σ΄ ευχαριστώ φίλε για το ενδιαφέρον.

 

O ήχος που βγάζει όταν χάνεις το σήμα είναι φυσιολογικός και υπάρχει επιλογή για να τον απενεργοποιήσεις.

Ρυθμίσεις ->Δίκτυο ->Τόνος απόρριψης ->ΟΧΙ

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hristos13gr (27 Αύγ. 2004 , 13:04)

 

Γεια σας παιδιά!!! Πριν 20 μέρες περίπου μπήκα και εγώ στο club των V600αριδων. :) Το κινητό ειναί γαμάτο όμως αν αποθήκευε και μηνυματάκια στη συσκευή θα ήταν τέλειο. :lol: Εχώ το πρόβλημα που εχω διαβάσει ότι είχαν πολοί, ότι δεν μπορώ να δημιουργήσω κατηγορίες στις photo και με πετάει στο αρχικό μενού. :worry: Ξερει κανείς τελικά αν αυτα τα προβλήματα λύνονται με αναβάθμηση; Και μια τελευταία απορία. Από που αλλού μπορώ να κατεβάσω το Mobile phone tools επειδή στο motclub τρώω πορτά όταν προσπαθώ να κατεβάσω την 2.16version; :confused: Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. Στο Forum αυτό κάνετε εκπληκτικοί δουλειά!!! Keep on... ;) ;) ;)

 

File Christo 13, exei mia idiaiterothta to v600 sto thema ayto. Prepei to menu na vrisketai sta Agglika gia na mporeseis na valeis tis kathgories. Meta an to gyriseis sta Ellhnika einai mia xara.

Filika

Zeta

see ya
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrismasgr (24 Αύγ. 2004 , 20:11)

 

Γιατί είσαι τόσο απογοητευμένη από αυτή την συσκευή Sophika ; Τα nokia δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει το ίδιο πρόβλημα;Βέβαια η διαφορά είναι στο service .Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα συσκευής.Φιλικά

 

 

Γιατι??? Γιατι μετα απο αναβαθμιση λογισμικου μου επεστρεψαν το κινητο και σε 24 ωρες επαθε χειροτερη βλαβη. Τωρα το στειλαμε ταξιδακι στα κεντρικα...

Ναι, ισως εχεις δικιο πως μπορει να ειναι θεμα συσκευης... αλλα ειναι ακριβως τετοιοι λογοι που σε κανουν να μην εμπιστευεσαι μια εταιρεια. Η motorola σου δινει μονο 10 μερες περιθωριο αντικαταστασης της συσκευης σε περιπτωση βλαβης. Αρα εγω που το εχω ενα μηνα δεν δικαιουμαι αντικατασταση... "Δικαιουμαι" ομως να πηγαινω συνεχεια τη συσκευη μου για service! Μεχρι να τελειωσει και η εγγυηση και μετα να το χρεωνομαι κιολας :(

Link to comment
Share on other sites

Μου λες ότι η motorola σου δινει μονο 10 μερες περιθωριο αντικαταστασης της συσκευης σε περιπτωση βλαβης η nokia σου δίνει 24 ώρες. Για να πω την αλήθεια αν διάβασες παραπάνω και εγώ παράπονα με το service έχω .Το πήγα για αναβάθμιση μου βάλανε την ίδια version μου γρατζουνίσανε την οθόνη δεν το παραδεχόντουσαν. Και αν δεν κάνω λάθος δεν έχω και το καλό σήμα της motorola .Δηλαδή στα σημεία που μπορούσα να μιλήσω με πρόβλημα στο σήμα τώρα δεν μπορώ.Παρ'ολα αυτά τα motorola μου αρέσουν περισσότερο απο τα nokia.Άλωστε έχεις 2 χρόνια εγγύηση.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από chrismasgr

Μου λες ότι η motorola σου δινει μονο 10 μερες περιθωριο αντικαταστασης της συσκευης σε περιπτωση βλαβης η nokia σου δίνει 24 ώρες. Για να πω την αλήθεια αν διάβασες παραπάνω και εγώ παράπονα με το service έχω .Το πήγα για αναβάθμιση μου βάλανε την ίδια version μου γρατζουνίσανε την οθόνη δεν το παραδεχόντουσαν. Και αν δεν κάνω λάθος δεν έχω και το καλό σήμα της motorola .Δηλαδή στα σημεία που μπορούσα να μιλήσω με πρόβλημα στο σήμα τώρα δεν μπορώ.Παρ'ολα αυτά τα motorola μου αρέσουν περισσότερο απο τα nokia.Άλωστε έχεις 2 χρόνια εγγύηση.

 

kalhspera sumpasxontais :p i'm jocking.Filaraki gia rikse mia matia mesa sta setting kai meta network uparxoun kapoies rh8mhseis gia to Shma,mporei na veltiw8ei.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cableguy (28 Αύγ. 2004 , 04:36)

 

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

kalhspera sumpasxontais :p i'm jocking.Filaraki gia rikse mia matia mesa sta setting kai meta network uparxoun kapoies rh8mhseis gia to Shma,mporei na veltiw8ei.

 

 

λίγο πιο συγκεκριμένα?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από alfa 156

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cableguy (28 Αύγ. 2004 , 04:36)

 

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.1DR MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

kalhspera sumpasxontais :p i'm jocking.Filaraki gia rikse mia matia mesa sta setting kai meta network uparxoun kapoies rh8mhseis gia to Shma,mporei na veltiw8ei.

 

 

λίγο πιο συγκεκριμένα?

 

an pas mesa sta settings tou kinhtou sou k meta sto network kapou ekei nomizw network settings exei na epileksis poso suxna 8es na psaxnei gia shma h kati tetoio.Valto sto fast k pisteuw oti 8a deis diafora.

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου cableguy .Το πρόβλημα μου δεν είναι να το βάλω στο fast άλλωστε και πριν το service στο medium το είχα.Το πρόβλημα μου είναι ότι μετά το service το τηλέφωνο θυμίζει πιο πολύ sony-ericsson που "παίζει" το σήμα παρά motorola που έχει πιο σταθερό σήμα. Μιλάω για το γραφείο του σπιτιού μου που είχα 2 γραμμές και μίλαγα μια χαρά και τώρα "παίζει" 1 με 2 γραμμές και δεν μπορώ να μιλήσω και όχι μόνον.Γι'αυτό ρωτάω όποιον ξέρει 1) υπάρχει περίπτωση να είναι απο την "αναβάθμιση"; 2) Το service στην Αθήνα το έχει δοκιμάσει κανείς για να το πάω εκεί; Ευχαριστώ
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Kalispera distixos parousiase to kinito mou problima stin kamera kai otan einai bradi pixeliazei synexeis kai emfanizetai mia orizontia grami stin othoni genika skata!!den to ekane auto palia alla eimai mesa stin egiisi :rolleyes:

Mporei kaneis na mou pei pou na to pao se pio service ???

Eyxaristo poli ta leme!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chrismasgr (27 Αύγ. 2004 , 20:43)

 

Μου λες ότι η motorola σου δινει μονο 10 μερες περιθωριο αντικαταστασης της συσκευης σε περιπτωση βλαβης η nokia σου δίνει 24 ώρες. Για να πω την αλήθεια αν διάβασες παραπάνω και εγώ παράπονα με το service έχω .Το πήγα για αναβάθμιση μου βάλανε την ίδια version μου γρατζουνίσανε την οθόνη δεν το παραδεχόντουσαν. Και αν δεν κάνω λάθος δεν έχω και το καλό σήμα της motorola .Δηλαδή στα σημεία που μπορούσα να μιλήσω με πρόβλημα στο σήμα τώρα δεν μπορώ.Παρ'ολα αυτά τα motorola μου αρέσουν περισσότερο απο τα nokia.Άλωστε έχεις 2 χρόνια εγγύηση.

 

Διάβασα το μηνυμα σου... να σου πω εδώ πως κι εγώ είχα την τύχη να το πάω στο service του Πειραιά! Πέρα από αυτό που ανέφερα - οτι το κινητό τώρα έχει μεγαλύτερη βλάβη, όπως και οι ίδιοι ανέφεραν - μου επεστράφει γρατσουνισμένο και λερωμένο με κάτι κόκκινο που "απλά" δεν ξέρουμε τι είναι! Δεν είναι οτι υποστηρίζω τη nokia... αν και είχα 3 κινητά της και ποτέ δε χρειάστηκε να πάω σε service. Ίσως και γι 'αυτό να είμαι τόσο θυμωμένη, δεν είχα ποτέ την εμπειρία των service.

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Sophika θα συμφωνήσω μαζί σου με τα παραπάνω. Σε μένα δεν το παραδεχότανε και πήρα τα κεντρικά και έκανα επώνυμη καταγγελία. Προτείνω να κάνεις το ίδιο εάν δεν το έχεις κάνει για να καταλάβουν ότι κάτι τρέχει με το εν λόγο service. Μάλλον θα το πάω στην Αθήνα είναι πιο "κεντρικό" ίσως το προσέξουν καλύτερα.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Βυζαντινέ μήπως έχεις βάλει κωδικό στο μενού της κάμερας και των εικόνων? Εγώ όταν είχα βάλει είχα το ίδιο σύμπτωμα με σένα...
Link to comment
Share on other sites

Kostastnt, να είσαι καλά, τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα. Thanks a lot. Να σε ρωτήσω όμως κάτι, τις φώτο που είχες τραβήξει με το κλείδωμα ενεργό σου τις αποθήκευσε πουθενά ή όχι?

Byzantinos

 

Byzantine Empire - AEK 21

Link to comment
Share on other sites

kostastnt το ξέρω γιαυτό δεν το κάνω άλλωστε το τηλέφωνο ήταν στο medium και είχε πολύ καλή απόδοση.τώρα πήγε στο service της Αθήνας για να δούμε τι θα δούμε.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Hello guys nomiza oti otan to piges sto service sou allaksane ta settings gia to sima alla an einai opws ta les kala ekanes kai to esteiles stin athina.Pantos paidia pou to exoune paei den exoune provlhma, h toulaxiston den exoune vrei provlhma akoma! File nomizw na pane ola kala.GOOD LUCK :up: perimenoune ta results sou

Be a leader of your mind and your heart, believe in yourself and change your destiny..... :cool: The Dreams always came true!Be a Dreamer :zzz:


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...