Jump to content

[Επίσημο] Motorola V600


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn ( 8 Ιούλ. 2004 , 10:50)

 

Α, και κάτι άλλο δεν είμαι οπαδός της Motorola αλλά φέρτε μου ένα άλλο μοντέλο που έχει ολα ξεκλεδωμένα και μπορείς να το πειράξεις τόσο πολύ όσο το V525-V600. Τέτοια προβλήματα που λέτε παρουσιάζουν όλα τα clamshell κινητά...

 

 

Siemens!!!!!!!!!!! :whistle: :whistle: :whistle:

 

Τοσα patches που βαζαμε καναμε οτι θελαμε κυριολεκτικα με τιο κινητο, και ολα αυτα με backups ωστε αν χρειαζοταν να το επαναφεραμε!!!!!Περισσοτερο πειραγμα δε νομιζω να γινεται σε αλλα κινητα σε τετοιο βαθμο!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να σου πω, δεν έχει περάσει από τα χέρια μου για να έχω σαφή άποψη. Αλλά και εδώ έχεις τη δυνατότητα να κάνεις backup για οτιδήποτε πειράξεις. Παράλληλα όμως μιλάω και σαν τιμή για το V525... είχα 3 Motorola μέχρι στιγμής και με έχουν βγάλει παληκάρι και τα 3.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn ( 8 Ιούλ. 2004 , 11:52)

 

Τι να σου πω, δεν έχει περάσει από τα χέρια μου για να έχω σαφή άποψη. Αλλά και εδώ έχεις τη δυνατότητα να κάνεις backup για οτιδήποτε πειράξεις. Παράλληλα όμως μιλάω και σαν τιμή για το V525... είχα 3 Motorola μέχρι στιγμής και με έχουν βγάλει παληκάρι και τα 3.

 

 

Οταν λεω backup εννοω να κανεις για ενα κομματι της flash που θες!!!!!!

Θυμαμαι απο αυτα που ειχα βαλει σε ενα siemens μου, blacklist για να κλεινει το τηλεφωνο σε οσους εβαζα ως ανεπιθυμητους, επιπλεον κρυμμενος χωρος των 1.5 ΜΒ, να ανοιγει το τηλεφωνο μονο του σε συγκεκριμενη ωρα, δημιουργια αρχειο στο τηλεφωνο με κλησεις κλπ.......απο πειραγμα δε γινεται περισσοτερο!!!!!Καποια στιγμη θα επιστρεψω εκει με ενα διαλειμα απο V525>600!!!Ηρθα γιατι αναγκαστηκα αφου δεν ειχαν βγει τα νεα siemens και το ΜΟΤΟ μας ειναι στην καλυτερη τιμη για τις δυνατοτητες που προσφερει!!!!!!!!!!1

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsopanoskylo (10 Μάι. 2004 , 13:01)

 

ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΕΚΔΟΣΗ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 38 ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ. ΛΕΨ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟ ΜΟΤΟSERVICE...ΑΛΛΙΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΤΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ....

 

Παιδιά κι εγώ έχω την ίδια έκδοση και σε μένα συμβαίνει αυτό.

Στην προηγούμενη έκδοση συνέβαινε ?

Εγώ δεν το ξέρω γιατί αγόρασα το κινητό με την 38R

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsopanoskylo (12 Ιούλ. 2004 , 10:17)

 

FILE CSOTI POTE TO AGORASES?

EXEI KANENAS H' EKANE KAPOIOS KAMIA NEA ANAVATHMISI, NA PAME KAI MEIS NA TO XANANAVATHMISOUME...

 

Το αγόρασα πριν 20 ημέρες και απ' ότι μου είπαν στο service της Smartec (Πανεπιστημίου 56), έχει την πιο πρόσφατη έκδοση S/W και προς το παρόν δεν παίρνει αναβάθμιση.

Τουλάχιστο το bug του καταλόγου όπου παρά το ότι έχεις δηλώσει να εμφανίζονται μόνο τα Primary, εμφανίζονται όλα τα τηλέφωνα σε κάποια contacts, αντιμετωπίστηκε επιτυχώς με τη λύση που πρότεινες.

Οι φωτό όμως...δεν κλειδώνουν με τίποτε.

Προς το παρόν και μέχρι να βρεθεί λύση για την...πρωινή μπλέ οθόνη μετά το alarm, για να μη με βγάλουν... ΑΑ στη δουλειά, έχω σηκώσει από τον πάγκο και το παλιό καλό Τ39m για...σίγουρα ξυπνήματα !!!

Επειδή έχω γράψει και στη Motorola, θα επικοινωνήσουμε όταν έχω κάποια απάντηση κι απ' αυτούς.

Προς το παρόν κοίτα και αυτό το link http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=35411

στο οποίο έχω γράψει για δύο άλλα σοβαρά bug που μου έχουν τύχει και να μου πεις τη γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ BUGS ΤΟΥ V600.ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΟΤΙ ΑΝΑΒΕΙ ΕΑΝ ΤΟ ΤΗΛ. ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ (ΠΕΡΙΠΟΥ) ΓΙΑ 8 ΩΡΕΣ. ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΩΡΑ, ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΑ ΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ (ΕΙΤΕ BUGS ΕΙΤΕ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ) ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΣΤΟ ΤΗΛ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 3 1/2 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ. 1)ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΕΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΑ SMS,2) ΤΟ ALARM ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΠΡΟΔΙΔΕΙ,3)ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ (ΕΝΩ ΤΟ ΡΥΘΜΙΖΩ) ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΥΠΟΜΕΝΟΥ (π.χ. ΜΟΝΟ ΕΙΚΟΝΕΣ Η' ΜΟΝΟ ΗΧΟΙ).

 

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ 3ος ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ (ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ EIMAI MOTOROLAKIAΣ) ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΗΛ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ. ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΘΟΝΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ.

 

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ FLASH ΔΙΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΩ ΧΩΡΟ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

Byzantinos

 

Byzantine Empire - AEK 21

Link to comment
Share on other sites

ego to piga 1 fora gia anavathmisi giati den ekline kolouse kai genika itan vari!tora anagastika na vgalw to energo portaki kai na valw gia ixo to ring ring giati alios kolaei!pola bugs!edosa 400 euro gia na parw afto to ******!to exw metaniosi!alla den thelw na to paradextw giati panta ekana kales agores!gia 25 euro den pira to SΧ1!den tha vgei ena clamshel sybian ?????olo kai kapios mlkz tha vrethei na to parei 350 euro!
http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατι, το sx1 έχει λιγότερα bugs; Πέρνα μια βόλτα απο το φόρουμ της siemens και θα δείς...

Πάντως εγώ έχω την παλιότερη έκδοση λογισμικού (το πήρα 5 Μαρτίου και δεν έχω κάνει αναβάθμιση) και τα μόνα bugs που διαπίστωσα είναι με την δημιουργία κατηγοριών στις εικόνες και το κλείδωμα των εικόνων. Δέν είναι και τόσο τραγικά αυτα. Το ξυπνητήρι λετε οτι δέν χτυπάει με κλειστό το τηλέφωνο; Γιατι με ανοιχτό χτυπάει πάντα! Ούτε μια φορα δεν με πρόδωσε. Επίσης στους 4,5 μήνες που το έχω μου έχει κολήσει κανα δυό φορες.

Κατα την γνώμη μου το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και αυτά που προσφέρει συνολικά, υπερκαλύπτουν τα λίγα bugs που έχει. Στο κάτω κάτω απο πoιά ηλεκτρονική συσκεύη απουσιάζουν τα bugs;

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

paidia einai ola uema software. kai go to eixa to alarm etsi kai me prodose arketes fores mexri poy to ekana anabaumiosh.... tora kleisto anoikto einai poly axiopisto!!

 

100% sigoyros giayto poy leo pante to gia anabaumish se antiprosopeia kai peite to ekei.... den ua xasoyme kai tis doyleies mas apo to xypnhthri toys !!! OK?

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALTUS (13 Ιούλ. 2004 , 08:56)

 

paidia einai ola uema software. kai go to eixa to alarm etsi kai me prodose arketes fores mexri poy to ekana anabaumiosh.... tora kleisto anoikto einai poly axiopisto!!

 

100% sigoyros giayto poy leo pante to gia anabaumish se antiprosopeia kai peite to ekei.... den ua xasoyme kai tis doyleies mas apo to xypnhthri toys !!! OK?

 

Φίλε ALTUS, τι έκδοση S/W έχεις τώρα και πότε έκανες την αναβάθμιση ;

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.38R MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από alfa 156

το bluetooth αν το έχω συνεχώς ανοιχτό (τροφοδοσία->ναι) τρώει πολύ μπατταρία?

 

Ευχαριστώ

 

ΟΞ΅ Οαδια Ξ· ΟΟΞ½Ξ·ΟΞΉΞΊΞ· κληΟΞ· ΟΟΞΏ bluetooth ΟΞΉ Ριναι ? ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ± sms ΟΞΏΟ Ξ±ΟΞΏΞΈΞ·ΞΊΞ΅ΟΞΏΞ½ΟΞ±ΞΉ ? (sim Ξ· ΟηλΡΟΟΞ½ΞΏ ? )

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.38R MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από pok

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.38R MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από alfa 156

το bluetooth αν το έχω συνεχώς ανοιχτό (τροφοδοσία->ναι) τρώει πολύ μπατταρία?

 

Ευχαριστώ

 

ΟΞ΅ Οαδια Ξ· ΟΟΞ½Ξ·ΟΞΉΞΊΞ· κληΟΞ· ΟΟΞΏ bluetooth ΟΞΉ Ριναι ? ΞΊΞ±ΞΉ ΟΞ± sms ΟΞΏΟ Ξ±ΟΞΏΞΈΞ·ΞΊΞ΅ΟΞΏΞ½ΟΞ±ΞΉ ? (sim Ξ· ΟηλΡΟΟΞ½ΞΏ ? )

 

h fonitiki klhsh sto bluetooth ti einai ? kai 2. ta sms apothikevodai sth karta sim h mnimi thlefonou?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V600/0B.09.38R MIB/2.2 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από alfa 156

το bluetooth αν το έχω συνεχώς ανοιχτό (τροφοδοσία->ναι) τρώει πολύ μπατταρία?

 

Ευχαριστώ

 

nai poly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω πολύ καιρό να γράψω εδώ λόγω δουλειάς.

Περιμένω να κλείσει χρόνο το συμβόλαιο για αναβάθμιση. σκέφτομαι ανάμεσα στο samsung 710 και το motorola v600.

 

Αυτό που με ενοχλεί είναι ότι δεν έχει δόνηση και ήχο ταυτόχρονα, επειδή δουλέυω σε περιβάλλον με πολλή φασαρία. Δεν μπορώ να χάνω τις μισές κλήσεις.

Υπάρχει λύση σε αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν χρησιμοποιείς hands free και ειδικότερα bluetooth hands free.

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (16 Ιούλ. 2004 , 21:02)

 

το bluetooth αν το έχω συνεχώς ανοιχτό (τροφοδοσία->ναι) τρώει πολύ μπατταρία?

 

Ευχαριστώ

 

Αν έχεις μόνο (τροφοδοσία > ναι) δεν τρώει σχεδόν καθόλου μπαταρία παραπάνω απο το κανονικό και αυτό γιατί δέν στέλνει σήμα. Αυτο φαίνεται καθαρά οταν το ανιχνέυσεις απο άλλο κινητό δέν το βρίσκει. Το βρίσκει μόνο οταν ενεργοποιήσεις την επιλογή "ανιχνεύσιμο".

Εγώ εδω και ένα μήνα που έχω αγοράσει το bluetooth headset, έχω συνεχώς την τροφοδοσία ανοιχτή και (άν δεν χρησιμοποιήσω το ακουστικό) δέν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά στην αυτονομία.

Αυτό είναι πλεονέκτημα μόνο του V600 ;) γιατι δέν χρειάζεται να ανοιγοκλείνεις το bluetooth στο τηλέφωνο κάθε φορα που θές να χρησιμοποιήσεις το ακουστικό. Σε όλα τα άλλα κινητά οταν έχεις το bluetooth ανοιχτό, η αυτονομία μειώνεται δραματικά...

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΥΟ ΑΠΟΡΙΕΣ,ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Η ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ( ΣΥΝΔΕΣΗ> bluetooth>ΡΥΘΜΙΣΗ>ΦΩΝΗΤΙΚΗ ΚΛΗΣΗ )ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ?

2. ΤΑ ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ΣΜΣ ΠΟΥ ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ, ΚΑΡΤΑ Ή ΜΝΗΜΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Για την 2η ερώτησή σου αν δεν έχεις κάνει καμία αναβάθμιση στο κινητό τότε μόνο στην κάρτα...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...