Jump to content

Lenovo A328


mlojim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gkalen, παρακολουθώ το thread στο xda. :)

Είναι απίστευτο στο τι έχει μεταμορφωθεί το "τηλεφωνάκι" με τα τελευταία λογισμικά σου !

Ελπίζω να συνεχίσεις να το στηρίζεις!

Δύο πραγματάκια :

1) Εν αναμονή της νεότερης έκδοσης του MiUi, ποιό απο τα δύο λογισμικά θεωρείς ότι είναι καλύτερο? Το "μαμά" ή το MiUi ?

2) Κάνε μια διόρθωση στο "μαμά" στα sms το κουτάκι που στα αγγλικά λέει "Send" στα Ελληνικά λέει "Εχει".

Ευχαριστούμε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@gkalen, παρακολουθώ το thread στο xda. :)

Είναι απίστευτο στο τι έχει μεταμορφωθεί το "τηλεφωνάκι" με τα τελευταία λογισμικά σου !

Ελπίζω να συνεχίσεις να το στηρίζεις!

Δύο πραγματάκια :

1) Εν αναμονή της νεότερης έκδοσης του MiUi, ποιό απο τα δύο λογισμικά θεωρείς ότι είναι καλύτερο? Το "μαμά" ή το MiUi ?

2) Κάνε μια διόρθωση στο "μαμά" στα sms το κουτάκι που στα αγγλικά λέει "Send" στα Ελληνικά λέει "Εχει".

Ευχαριστούμε !!!

 

Γεια σου φιλε !!!

Ναι , είναι δυναμη και με το κερνελ αυτό , ουτε link2sd ούτε τίποτα , φουλ χώρος για όλα.

Το Flight A328 εχει πιο πολύ Ραμ , αλλά το Miui είναι άλλο επιπεδο.

Προτιμώ Miui εγω.

Για το sms , θα το φτιαξω το'χω δει αλλά το ξέχασα , θ'ανεβασω το apk φτιαγμένο.

Ευχαριστώ κι εγω !!!!!

 

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ

Ξέρω οτι σίγουρα 20 ατομα απο το myphone κατέβασαν τα πρωτα Ρομ που εφτιαξα και τ'ανεβασα μονο στο myphone , θα ηθελα να γνωρίζεται όλοι οτι θα πηγαινετε στο xda για να κατεβάσετε τα πιο καινούρια Ρομ , δεν είναι οτι δεν θέλω να τα βάζω εδώ , απλα βαριεμαι το γραψιμο .. :eek:

 

Τα νέα Ρομ ( Flight A328 και Miui 6 ) , εχουν τη δυνατότητα να μην χρειαζεται πλεον link2sd η οτιδήποτε άλλο για μεταφορά των εφαρμογών στην sd card.

Τώρα πια το τηλ... θ'αναγνωριζει την micro sdcard σαν μνήμη τηλεφώνου , οποτε ανάλογα με την κάρτα σας θα έχετε και τη μνημη.

Αυτό βέβαια δεν παει να πει οτι αν έχουμε 32 ,16 , 8gb sd card οτι θα έχουμε όλο το χώρο για εγκατάσταση εφαρμογων.

Το τηλ.. θα έχει την ίδια μνήμη των 2gb αλλά θα πηγαίνουν μονο τα mb της καθε εφαρμογής στη μνήμη ( π.χ. εγώ με το sygic και ενα παιχνιδι μου άφηνε 300mb υπολοιπο , τώρα με τις ίδιες εφαρμογές μου αφήνει 1,5 gb υπολοιπο , όπως καταλαβαίνετε με μια εγκατασταση του facebook ας πούμε , οριακά θα μας έφταναν τα υπολοιπα 300mb και μετα τέλος , τώρα όμως κανεις και εγκατάσταση του facebook και σου μενουν 1,45gb .. ;) ) και όλα τα υπολοιπα θα πηγαίνουν στην εξωτερική sd κάρτα μας , γι'αυτο θέλουμε μια κάρτα πανω απο 8gb για να εχουμε ανεση στον αποθηκευτικό μας χώρο πλεον.

 

Θα ευχαριστήσω λοιπον τον REVED

.. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=582979&st=6140#entry38016044 ... απο το 4pda για το edit των αρχείων τα οποία και χρησιμοποίησα για το miui κερνελ και βαση αυτων τροποποιησα με παρομοιο τροπο τα ανάλογα αρχεία για το στοκ κερνελ και το εβαλα στο Flight A328.

 

Το μείον είναι οτι το τηλ.. δε μπορεί να συνδεθεί σαν usb mass storage , παρα μονο σαν mtp/ptp device.

 

Αυτά τα ολίγα για τώρα ... :eek::eek:

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

@gkalen,

Δοκίμασα το miui δύο φορές (όχι την τελευταία 7) και πέρα το ότι μου φάνηκε πέρα για πέρα εξωτικό είδα ότι δεν ήταν rooted.

Δοκίμασα διάφορα root checker και μου έβγαζαν ότι δεν είναι root το τηλέφωνο.

Τελικά ξαναέβαλα την Flight 150708 και όλα τέλεια.

Τι λάθος κάνω με την MiUi ?

Φυσικά σε κάθε περίπτωση η εγκατάσταση γινόταν κανονικά.

Περιτώ να πώ ότι το lenovo με την Flight 150708 απλά .... σπέρνει. :X:up:

Edited by gascp
Link to comment
Share on other sites

@gkalen,

Δοκίμασα το miui δύο φορές (όχι την τελευταία 7) και πέρα το ότι μου φάνηκε πέρα για πέρα εξωτικό είδα ότι δεν ήταν rooted.

Δοκίμασα διάφορα root checker και μου έβγαζαν ότι δεν είναι root το τηλέφωνο.

Τελικά ξαναέβαλα την Flight 150708 και όλα τέλεια.

Τι λάθος κάνω με την MiUi ?

Φυσικά σε κάθε περίπτωση η εγκατάσταση γινόταν κανονικά.

Περιτώ να πώ ότι το lenovo με την Flight 150708 απλά .... σπέρνει. :X:up:

Είναι rooted κανονικά , απλα δεν τη γνωρίζεις τη γκομενα καλά ακόμα και την εβγαλες μονο για εναν καφέ και μετα δεν σου'κατσε , καλυτερα να την πας και για φαγητο και μετα θα σου κάτσει , που να την πας και για παγωτό να δεις τι έχει να σου κανει ... :p:p:p

 

Για root στη Miui ανοίγουμε την εφαρμογή που είναι για rooted συσκευές , όπως το root explorer , πατάμε να μπούμε στο φάκελο data ας πούμε , μετα παγώνει η εφαρμογή και κλεινει .

Ανοίγουμε την εφαρμογή "κεντρο ασφαλείας" / δικαιώματα / και voila τα προνομια root , μπαινεις μέσα και ενεργοποιεις το ροοτ σε οποία εφαρμογή ειναι για rooted συσκευή.

 

Για το Flight ασ'το , το λέει τ'ονομα απο μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί να μου πει κάποιος πως (και αν) γίνεται να πάρουμε κοντινές φωτογραφίες καθαρές.

Προσπαθώ να βγάλω κάτι μικρές ετικέτες από κοντά και όλα είναι θολά.

Προφανώς είναι λόγο του fixed focus αλλά λέω μήπως γίνεται κάτι και δεν το γνωρίζω.

Πάντως βρήκα μάλλον το μοναδικό σοβαρό (κατ εμέ) μειονέκτημα του...

Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορεί να μου πει κάποιος πως (και αν) γίνεται να πάρουμε κοντινές φωτογραφίες καθαρές.

Προσπαθώ να βγάλω κάτι μικρές ετικέτες από κοντά και όλα είναι θολά.

Προφανώς είναι λόγο του fixed focus αλλά λέω μήπως γίνεται κάτι και δεν το γνωρίζω.

Πάντως βρήκα μάλλον το μοναδικό σοβαρό (κατ εμέ) μειονέκτημα του...

Ας απαντήσει κάποιος αν γνωρίζει κάτι

Η κάμερα είναι δραματική , οπως και το flash.

Είναι θέμα του focus όπως λες , δεν είμαι σίγουρος αν μπορεί να φτιαχτει.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τις φωτό και την έλλειψη focus έχω κι εγώ. Δοκίμασα με ότι εφαρμογή κυκλοφορεί και δεν είδα φως. Αν κάποιος έχει καταφέρει να το διορθώσει ας γράψει τον τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα με τις φωτό και την έλλειψη focus έχω κι εγώ. Δοκίμασα με ότι εφαρμογή κυκλοφορεί και δεν είδα φως. Αν κάποιος έχει καταφέρει να το διορθώσει ας γράψει τον τρόπο.

Θα τσεκαρω ξανά τα αρχεία της κάμερας , αλλά αν ξέρει κάποιος ας μας πει αν ηταν οκ το φοκους με το στοκ Ρομ .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα αρχεία της κάμερας.

Δυστυχώς εκ των υστέρων διαπίστωσα ότι οι κάμερες του Α328 είναι FIXED FOCUS (σταθερής εστίασης) οπότε κοντινές καθαρές φωτογραφίες γιοκ.

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μάγκες SOS άνοιξα την εφαρμογή της αναβάθμισης και έβγαλε νέο firmware (το 329) το επέλεξα ξεκίνησε η αναβάθμιση μπήκε σε powermode και μετά κόλλησε. Καλά σκέφτομαι δε τρέχει τίποτα ευκαιρία να αλλάξω rom. Επέλεξα wipe data/factory reset και δούλεψε. Μετά κατέβασα το flight rom του gkallen το έβαλα στην κάρτα αλλά δεν το εγκαθιστά. Δοκίμασα και με το miui rom τίποτα. Μόνο σε recovery Mode Μπαίνει το τηλ και όταν του βάζω να κάνει restart μονο το logo δείχνει και ξανακλείνει. To είχα ρουτάρει με kingoroot και είχα εγκατεστημένο και το link2sd.

Κοίταξα και στο xda αλλά δε βρήκα κάτι να βοηθήσει την κατάσταση.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες SOS άνοιξα την εφαρμογή της αναβάθμισης και έβγαλε νέο firmware (το 329) το επέλεξα ξεκίνησε η αναβάθμιση μπήκε σε powermode και μετά κόλλησε. Καλά σκέφτομαι δε τρέχει τίποτα ευκαιρία να αλλάξω rom. Επέλεξα wipe data/factory reset και δούλεψε. Μετά κατέβασα το flight rom του gkallen το έβαλα στην κάρτα αλλά δεν το εγκαθιστά. Δοκίμασα και με το miui rom τίποτα. Μόνο σε recovery Mode Μπαίνει το τηλ και όταν του βάζω να κάνει restart μονο το logo δείχνει και ξανακλείνει. To είχα ρουτάρει με kingoroot και είχα εγκατεστημένο και το link2sd.

Κοίταξα και στο xda αλλά δε βρήκα κάτι να βοηθήσει την κατάσταση.:wacko:

Εχεις βαλει twrp recovery η εισαι με το στοκ recovery ???

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το service menu δεν εχω πειράξει τίποτα είναι το stock.

Δεν εννοώ αυτό , αλλά κατάλαβα , δεν εχεις πειράξει τίποτα στο τηλ... εκτός απο ροοτ και link2sd.

Πρεπει να βάλεις ΤWRP recovery για να φλασαρεις Ρομ και να ευχαριστηθεις το τηλ..

Οι επιλογές σου είναι δυο ..

1. Μελετας για mtk droid tools και sp flash tool στη προηγούμενη σελιδα , έχω λινκ και οδηγίες για όλα αυτά.

2. Πας το τηλ.. στο service και στο φτιάχνουν εκεί , απλα θα χρειαστεί να το ροοταρεις ξανά μετα το service.

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει το λογαριασμό του πόσες φορές δοκίμασα να ακολουθήσω τις οδηγίες σου βήμα βήμα ακόμα και από το xda στα αγγλικά για το ενδεχόμενο κάποιας λάθος μετάφρασης. Κάθε φορά κολλάει στο βήμα του φλασαρίσματος μέσω του spflash των αρχείων boot και recovery. Τώρα στην κατάσταση που είναι δεν το βλέπει κανένα πρόγραμμα (spflash, mtkdroid tools)
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει το λογαριασμό του πόσες φορές δοκίμασα να ακολουθήσω τις οδηγίες σου βήμα βήμα ακόμα και από το xda στα αγγλικά για το ενδεχόμενο κάποιας λάθος μετάφρασης. Κάθε φορά κολλάει στο βήμα του φλασαρίσματος μέσω του spflash των αρχείων boot και recovery. Τώρα στην κατάσταση που είναι δεν το βλέπει κανένα πρόγραμμα (spflash, mtkdroid tools)

Είναι πολύ ευκολο , που κόλλας δε μπορω να καταλάβω.

Ακόμα και τώρα , με το sp flash tool μπορείς να κανεις δουλεια.

Κατέβασε το recovery twrp απο το λινκ που έχω στις οδηγιες.

Φτιαξε ενα νεο φάκελο στο desktop του pc και ρίξε μέσα το scatter file που θα βρεις μέσα στο zip που θα κατεβάσεις και το twrp recovery.img επίσης.

Ανοίξε το sp flash tool και διάλεξε το scatter loading , ξετικαρε τα όλα και μετα τικαρεις την επιλογη recovery , ακριβως εκεί που τικαρες το recovery θα πατήσεις διπλό αριστερο κλικ και θ'ανοιξει ενα popup window , σ'αυτο το παράθυρο θα διαλέξεις το φάκελο που εφτιαξες στο desktop και θα επιλέξεις το recovery.img ( twrp 2.8.0.0 ) , μετα θα πατήσεις το κουμπί download και με σβηστο τηλ.. θα το καρφώσεις στο usb , λογικά θα κανει την εγκατάσταση χωρίς πρόβλημα , θα γράψει "done" και θα'σαι οκ.

Βασικο να διαβασεις τις οδηγίες καλά και να εχεις εγκαταστήσει τους Vcom drivers.

Θα βρεις όλα τα λινκ στον οδηγό .

Δε μπορω να καταλάβω που κόλλας ( σε ποιο σημείο ) και τόσες φορες το εχεις δοκιμάσει όπως λες και δεν το πετυχαινεις.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα gkalen και ευχαριστούμε για τη διάθεσή σου πάντα να βοηθάς! Πριν ευχηθώ σε όλους καλό μήνα για αύριο, να σου ζητήσω να θυμηθείς αν βγει ποτέ καμία επίσημη αναβάθμιση στο Α328 και φτιάξεις το αντίστοιχο Flight A328, τουλάχιστον να διορθώσεις το πρόβλημα με το boot-loοp ώστε να αποφύγουμε να βάζουμε δύο φορές ROM δηλ. την παλιά σου και την πιο πρόσφατη :-) (ιδίως αν ερχόμαστε από άλλες π.χ. MiUi)

 

Παρεμπιπτόντως, έχω ένα μικρό θεματάκι με τις υπενθυμίσεις (π.χ. γενέθλια). Τα χρώματα της υπενθύμισης (όταν σε οθόνη κλειδώματος) είναι πολύ αχνά (όταν πατάω το power να ενεργοποιηθεί η οθόνη) θυμάμαι την μαμίσια ROM να μην έχει αυτό το πρόβλημα. Ίσως να είναι μαμίσιο το πρόβλημα (update). Αν δεν είναι αχνά, τότε κάτι συμβαίνει (Flight A328) γιατί όταν το ξεκλειδώνω με swipe αμέσως σκουραίνουν τα χρώματα (στο σωστό επίπεδο) και η διαφορά είναι εμφανής...

 

Σε επόμενη υπενθύμιση γενεθλίων θα προσπαθήσω να τραβήξω screenshot... έτσι για την ιστορία!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε GKALLEN ειλικρινά είσαι μέγιστος! Πάνω που ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω και έψαχνα τηλ για service με παρακίνησες να το πιάσω το θέμα από την αρχή και τελικά δεν είχαν εγκατασταθεί οι VCOM drivers σωστά. Τώρα παίζω με το miui!

:respect:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε GKALLEN ειλικρινά είσαι μέγιστος! Πάνω που ήμουν έτοιμος να τα παρατήσω και έψαχνα τηλ για service με παρακίνησες να το πιάσω το θέμα από την αρχή και τελικά δεν είχαν εγκατασταθεί οι VCOM drivers σωστά. Τώρα παίζω με το miui!

:respect:

Χαίρομαι πολύ , επίσης ... :D

Ετσι μπράβο , τώρα μπορείς να δοκιμασεις κι εσύ κάποια Ρομ να ευχαριστηθεις το τηλ..

Θέλει λίγο μελέτη η Miui , έχει πολλα τρικ και κόλπα , οτι άλλο θες εδώ θα'μαστε να τα βρούμε.

Να θυμάσαι πλεον οτι στα Ρομ μου θα εχεις και την άνεση να το φορτωσεις εφαρμογές χωρίς πρόβλημα χώρου , έχω γράψει σχετικα με αυτό λίγο πιο πίσω , ίσως το'χεις δει ηδη ( ποστ #177 ).

 

ΝΟΤΕ

Στη Μiui , να προσεξεις αν εχεις FC στα μηνύματα , θ'αλλαξεις τη γλώσσα σε Αγγλικά , μετα θ'ανοιξεις την εφαρμογή μηνύματα ( sms ) , θα εμφανιστεί ενα popup που θα λέει κάτι για mi messaging , θα πατήσεις cancel και μετα θα'σαι OK , ξαναγυρνα το στα Ελληνικά και δε θα'χεις πρόβλημα ξανά.

 

@ konsti

Θα βγει σίγουρα κι αλλη αναβάθμιση , κι αν δε βγει θα κοιτάξω να διορθωσω οτι μπορω με το Flight.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ενας φίλος ζήτησε τη βοήθειά μου για το A328 που έχει, με firmware A328_ROW_S329_150798. Δεν ξέρω αν είναι official, ο ίδιος αναφέρει ότι το πήρε ως κανονικό-ευρωπαϊκό Lenovo.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αν και το κινητό έχει καλή αυτονομία (4-5 μέρες), σβήνει όταν η ένδειξη της μπαταρίας είναι 60%. Μου φαίνεται για θέμα καλιμπραρίσματος, αλλά δεν είναι ρουταρισμένο, είναι μέσα στην εγγύηση οπότε δεν πρόκειται να μπει χέρι με root. Απλά θέλει να αποφύγει το πήγαινε-έλα στην Αθήνα από επαρχία...

 

Μπορώ να κάνω κάτι; Κανένα service menu ας πούμε, κανά μυστικό battery calibration μενού;

Link to comment
Share on other sites

Ενας φίλος ζήτησε τη βοήθειά μου για το A328 που έχει, με firmware A328_ROW_S329_150798. Δεν ξέρω αν είναι official, ο ίδιος αναφέρει ότι το πήρε ως κανονικό-ευρωπαϊκό Lenovo.

 

Το πρόβλημα είναι ότι αν και το κινητό έχει καλή αυτονομία (4-5 μέρες), σβήνει όταν η ένδειξη της μπαταρίας είναι 60%. Μου φαίνεται για θέμα καλιμπραρίσματος, αλλά δεν είναι ρουταρισμένο, είναι μέσα στην εγγύηση οπότε δεν πρόκειται να μπει χέρι με root. Απλά θέλει να αποφύγει το πήγαινε-έλα στην Αθήνα από επαρχία...

 

Μπορώ να κάνω κάτι; Κανένα service menu ας πούμε, κανά μυστικό battery calibration μενού;

Είναι κανονικά official , αλλά έχει λάθος στο τελος , κανονικά είναι 150708 , αλλά δεν έχει σημασια.

Εφόσον δε θέλει ροοτ καλα είναι όπως ειναι εκτος αν υπάρχει εφαρμογή για battery calibration χωρίς να χρειαστεί ροοτ , ας ψαξει στο μάρκετ.

Προτείνω να τ'αφησει ως έχει , απ'οτι φαίνεται ο φίλος σου δεν το πολυδουλεύει το τηλ... , εκτός απο κλήσεις και μηνύματα οπότε δε χρειαζεται και πολλά πολλά.

Το οτι μπορεί να το ροοταρει και να κανει battery calibration δεν νομιζω οτι θα του λύσει το πρόβλημα , το πιο πιθανό είναι οτι η μπαταρία θα συμπεριφέρεται με τον ίδιο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια!εχω κ γω το lenovo κ ηταν μια χαρα μεχρι που χρειαστηκε να βγαλω τη σιμ μου για λιγο κ οταν την ξανα εβαλα δεν την αναγνωριζε.στην υποδοχη γ την δευτερη σιμ την δεχεται ομως.ειναι και κομμενη η σιμ βασικα αλλα μεχρι τωρα δεν μου ειχε βγαλει προβλημα.ξερετε τι μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!εχω κ γω το lenovo κ ηταν μια χαρα μεχρι που χρειαστηκε να βγαλω τη σιμ μου για λιγο κ οταν την ξανα εβαλα δεν την αναγνωριζε.στην υποδοχη γ την δευτερη σιμ την δεχεται ομως.ειναι και κομμενη η σιμ βασικα αλλα μεχρι τωρα δεν μου ειχε βγαλει προβλημα.ξερετε τι μπορω να κανω;

Βάλε τη δεύτερη sim στη πρωτη και δες αν δουλευει.

Αν δουλεύει , πας για sim.

Κάπως θα'χε κάτσει και σου δούλευε , δοκίμασε με κάνα χαρτάκι μήπως τη σφηνωσεις κάπως και ξαναδουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα παιδια, βλεπω εδω εχει γινει μεγαλη δουλεια απο τον gkalen πολλα μπραβο απο μενα!

Λεω να βαλω και εγω MiUi7 στο a328 μου, ακομα δεν το εχω πειραξει καθολου. Δεν εχω κανει ουτε root ακομα, τιποτα. Θελω ομως να εχω και την δυνατοτητα να επαναφερω το κινητο στην μανισια κατασταση του, δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κρατησω, ωστε να μην χαθει. Για αυτο μπηκα εδω να μου δωσετε τα φωτα σας. ας αρχησουμε λοιπον με το root(;) διαβασα κατι στο #151 με ποιο τροπο να το κανω;

 

θα ηθελα αν γινεται επισης να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να κρατησω(αν υπαρχει κατι που πρεπει) ωστε εαν χρειαστει να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση.

 

ευχαριστω για καθε απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια, βλεπω εδω εχει γινει μεγαλη δουλεια απο τον gkalen πολλα μπραβο απο μενα!

Λεω να βαλω και εγω MiUi7 στο a328 μου, ακομα δεν το εχω πειραξει καθολου. Δεν εχω κανει ουτε root ακομα, τιποτα. Θελω ομως να εχω και την δυνατοτητα να επαναφερω το κινητο στην μανισια κατασταση του, δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κρατησω, ωστε να μην χαθει. Για αυτο μπηκα εδω να μου δωσετε τα φωτα σας. ας αρχησουμε λοιπον με το root(;) διαβασα κατι στο #151 με ποιο τροπο να το κανω;

 

θα ηθελα αν γινεται επισης να μου πειτε τι ακριβως πρεπει να κρατησω(αν υπαρχει κατι που πρεπει) ωστε εαν χρειαστει να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση.

 

ευχαριστω για καθε απαντηση!

 

Πρωτα πρεπει να κανεις root με το kingroot όπως λες κι εσύ στο ποστ #151 θα το βρεις.

Μετα θα διαβάσεις το ποστ #142 , εδώ ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6170290#post6170290

Διάβασε κι αυτό το thread στο xda , έχω link για βοήθεια με το mtk droidtools , sp flashtool και Vcom drivers ... http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-how-to-backup-stock-rom-twrp-t3137410

 

Για να επαναφερεις το τηλ.. ξανά σε εργοστασιακή κατασταση , κατέβασε το Ρομ εδώ ... http://www.needrom.com/download/lenovo-a328/

Μετα θα διαβάσεις στο ποστ #164 , εδώ ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6196760#post6196760 ... έχω λινκ με οδηγό για το πως φλασαρεις το εργοστασιακό Ρομ με το sp flash tool.

Αν διαβάσεις απο το ποστ #157 μέχρι το #164 , θα δεις μια συζήτηση που έχουμε με τον gacp για το φλασαρισμα του εργοστασιακου Ρομ.

Ανετα μπορείς να ξανακανεις το τηλ.. μαμισιο σε 10 λεπτα.

Οτι δεν καταλαβαινεις ξαναρωτας.

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...