Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά εγώ με τη 4.2.8.2ι έχω βάλει grenify αλλά και πάλι δε βλέπω τρομερη αυτονομία. Μια μέρα μου βγάζει απλά και το βράδυ έχω ένα 15-30% μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιτέλους με την 4.5.3.1Α διορθώθηκε το θέμα με το ποσοστό της μπαταρίας. Αλλά έχω μια ερώτηση. Είναι λογικά το κινητό μόνο για την αναμονή με 4 ώρες και έξι λεπτά αναμονή να μου καίει 6% μπαταρία;

 

Να κλεινεις gps και wifi και data οταν το αφηνεις και δεν καταναλωνει τιποτα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω το meizu mx3 με 2300 mAh μπαταρια, σε συνεχόμενη χρήση από τη στιγμή που φτανει 100 μεχρι 4-5% μου βγαζει κανα 5ωρο, με Wi-Fi ανοιχτό και φωτεινότητα στη μέση.

 

Χωρίς συνεχόμενη χρήση όμως κατα τη διάρκεια της μέρας, άλλες φορές με 3G αλλες με Wi-Fi και με διαφορετικα επίπεδα φωτεινότητας το πολυ να βγάλει κανα 3 ωρο αντε 3.5 οθόνη... Για 2300 mah νομίζω καλα είναι, αλλά για το meizu mx4 που εχει 3.000+ νομίζω θα πρεπε να πηγαίνει καλυτερα.

 

Εκδοση 4.2.8.2Ι .

Link to comment
Share on other sites

Μόνο Wi-Fi έχω ανοιχτό. Πολύ μου φαινεται.

 

Μπα, με ανοιχτά τα δεδομένα, GPS, Wi-Fi κτλ είναι φυσιολογικό. Βέβαια σε αναμονή δεν είναι κάτι απίστευτο γενικότερα αλλά κάνει πολύ καλή χρήση μπαταρίας αν το δουλεύεις το τηλέφωνο. Εχω και ένα G2 παράδειγμα που ως αναμονή το ξεπετάει το ΜΧ4 αλλά σε χρήση το G2 δεν φτάνει το ΜΧ4. Απαξ και κάνω streaming (ταινία, ράδιο, Youtube, OTG, οτιδήποτε streaming) ανάθεμα αν μου κρατήσει το G2 από 100% για 2 ώρες. Το ΜΧ4 στην ίδια ακριβώς φάση για την ίδια διάρκεια θα μου έχει φάει 40% μπαταρία.

 

Απλά στο ΜΧ4 τρέχουν πολλά από πίσω. Τρέχουν τα gestrures της οθόνης, τρέχει συνεχής υπηρεσία update, τρέχει ο ίδιος ο επεξεργαστής για κάποιες λειτουργίες, γενικά το τηλέφωνο είναι μόνιμα σε λειτουργία και standby. Τι να κάνουμε, αυτή είναι η λειτουργία του. Προσωπικά δεν με απασχολεί γιατί το τηλέφωνο το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ψαξει αρκετα και δεν εχω βρει το τοπικ για το meizu mx4 pro ?μηπως δεν υπαρχει?

 

Υπάρχει. Κοίτα σε προηγούμενες σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει. Κοίτα σε προηγούμενες σελιδες

 

Φιλε μου δεν βρηκα τιποτα στης προηγουμενες σελιδες για το mx4 pro μονο για το πιο απο τα δυο να προτιμησουν καποια παιδια τιποτα αλλο!!!!και να πω και της πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλο τηλεφωνο θα ηθελα να ειναι λιγο πιο μαζεμενο μικροτερα μπεζελ!το πληκτρολόγιο είναι μάπα και ακόμα δεν ξέρω αν μου αρέσει το flyme????είναι πιο αργό από το s6 σε όλα και εχει περισσότερο lag αλλά μέχρι στιγμής το δουλεύω σε νορμάλ και όχι performance mode!!!η μπαταρία του δεν με ικανοποίησε και τόσο το ίδιο με το s6 4:30-5 ώρες οθόνης περίμενα πιο πολυ από το mx4 pro !!!!η κάμερα παρά πολύ καλή μου έχει αφήσει παρά πολύ καλές εντυπώσεις αλλά και το ηχείο τέλειο και πολύ δυνατό!!! Σε low light το s6 τα καταφέρνει καλύτερα!!!αλλά το s6 είχε απαίσιο multitaskin!!!!!

Δεν βρήκα το τοπικ του mx4 pro??? Και το έψαξα αλλά τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν βρηκα τιποτα στης προηγουμενες σελιδες για το mx4 pro μονο για το πιο απο τα δυο να προτιμησουν καποια παιδια τιποτα αλλο!!!!και να πω και της πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλο τηλεφωνο θα ηθελα να ειναι λιγο πιο μαζεμενο μικροτερα μπεζελ!το πληκτρολόγιο είναι μάπα και ακόμα δεν ξέρω αν μου αρέσει το flyme????είναι πιο αργό από το s6 σε όλα και εχει περισσότερο lag αλλά μέχρι στιγμής το δουλεύω σε νορμάλ και όχι performance mode!!!η μπαταρία του δεν με ικανοποίησε και τόσο το ίδιο με το s6 4:30-5 ώρες οθόνης περίμενα πιο πολυ από το mx4 pro !!!!η κάμερα παρά πολύ καλή μου έχει αφήσει παρά πολύ καλές εντυπώσεις αλλά και το ηχείο τέλειο και πολύ δυνατό!!! Σε low light το s6 τα καταφέρνει καλύτερα!!!αλλά το s6 είχε απαίσιο multitaskin!!!!!

Δεν βρήκα το τοπικ του mx4 pro??? Και το έψαξα αλλά τίποτα!!!!

 

Δεν υπαρχει απο οτι ξερω φιλε .

Ολοι ειναι εδω γιατι ετσι κι αλλιως ειναι παρομοια κινητα με το ιδιο λογισμικο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν βρηκα τιποτα στης προηγουμενες σελιδες για το mx4 pro μονο για το πιο απο τα δυο να προτιμησουν καποια παιδια τιποτα αλλο!!!!και να πω και της πρωτες μου εντυπωσεις ειναι πολυ καλο τηλεφωνο θα ηθελα να ειναι λιγο πιο μαζεμενο μικροτερα μπεζελ!το πληκτρολόγιο είναι μάπα και ακόμα δεν ξέρω αν μου αρέσει το flyme????είναι πιο αργό από το s6 σε όλα και εχει περισσότερο lag αλλά μέχρι στιγμής το δουλεύω σε νορμάλ και όχι performance mode!!!η μπαταρία του δεν με ικανοποίησε και τόσο το ίδιο με το s6 4:30-5 ώρες οθόνης περίμενα πιο πολυ από το mx4 pro !!!!η κάμερα παρά πολύ καλή μου έχει αφήσει παρά πολύ καλές εντυπώσεις αλλά και το ηχείο τέλειο και πολύ δυνατό!!! Σε low light το s6 τα καταφέρνει καλύτερα!!!αλλά το s6 είχε απαίσιο multitaskin!!!!!

Δεν βρήκα το τοπικ του mx4 pro??? Και το έψαξα αλλά τίποτα!!!!

Το τοπικ για το mx pro ειναι αυτο μπορεις να ριξεις μια ματια

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=399274

Link to comment
Share on other sites

Και αυτη η βετα ειναι για κλωτσιες τελικα και εχω αρχισει να τσαντιζομαι με τους χαζοκινεζους.

Συνεχιζει το κουμπι home να δουλευει οποτε θελι και συνεχιζει να σερνετε συχνα αφου δεν δουλευουν οι μεγαλοι ποιρηνες.

Μετα απο τοσους μηνες ακομα δεν καταφεραν να δωσουν ενα σταθερο firmware.

Αν δεν δωσουν ανοιχτο κωδικα δεν ξαναπαιρνω με τιποτα meizu με flyme.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτη η βετα ειναι για κλωτσιες τελικα και εχω αρχισει να τσαντιζομαι με τους χαζοκινεζους.

Συνεχιζει το κουμπι home να δουλευει οποτε θελι και συνεχιζει να σερνετε συχνα αφου δεν δουλευουν οι μεγαλοι ποιρηνες.

Μετα απο τοσους μηνες ακομα δεν καταφεραν να δωσουν ενα σταθερο firmware.

Αν δεν δωσουν ανοιχτο κωδικα δεν ξαναπαιρνω με τιποτα meizu με flyme.

Θα συμφωνήσω. Την πέρασα και εγώ από περιέργεια αλλά πολύ χάλι. Το τηλέφωνο σερνοταν. Κολουσε το facebook συνέχεια το Nova launcher μαύρη οθόνη δεν άνοιγε με τίποτα. Το home button και αυτό ψιλοκολουσε το touch screen και αυτό δεν δούλευε καλά θέλει πολύ δουλειά ακόμα. Γύρισα σε 4.2.8.2 και το τηλέφωνο πετάει και όλα δουλεύουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Θελω βοηθεια... Σημερα παρελαβα το mx4 απο το "fastcardtech"... Κολλαει αρκετα και το κουτι τουσ ηταν περιεργο, πιστευω πωσ μπορει να ειναι κλωνος, μπορειτε να μου πειτε καμια βοηθεια να καταλαβω αν ειναι οριτζιναλ? Επισησ εχει 16gb πιασμενα στο συστημα και κατι κινεζικεσ εφαρμογεσ.. Πωσ μπορω να το κανω ριστορ και να σβηστουν ολα? Το εκανα φακτορι ρισετ αλλα παλι το ιδιο... Ευχαριστω για την βοηθεια....
Link to comment
Share on other sites

Και αυτη η βετα ειναι για κλωτσιες τελικα και εχω αρχισει να τσαντιζομαι με τους χαζοκινεζους.

Συνεχιζει το κουμπι home να δουλευει οποτε θελι και συνεχιζει να σερνετε συχνα αφου δεν δουλευουν οι μεγαλοι ποιρηνες.

Μετα απο τοσους μηνες ακομα δεν καταφεραν να δωσουν ενα σταθερο firmware.

Αν δεν δωσουν ανοιχτο κωδικα δεν ξαναπαιρνω με τιποτα meizu με flyme.

 

Τα παραλέτε παιδιά. Δεν έχει καμιά υποχρέωση να σου δώσει σταθερή beta. Για αυτό το λόγο είναι και beta. Οποιος θέλει δοκιμάζει αλλά η εταιρία δεν στην προτείνει για καθημερινή χρήση. Γύρνα στην σταθερή έκδοση και θα είσαι μια χαρά. Ντε και καλά με το στανιό να περάσεις γλυφιτζούρι; Γιατί; Για να λες ότι έχεις γλυφιτζούρι; Σιγά τα ωά.

 

Πέρασε την σταθερή official και περίμενε την official lollipop όταν με το καλό την δώσουν σε εμάς. Δεν είναι δα και τίποτα παράξενο, σκέψου ότι και άλλες εταιρίες μεγαθύρια πρόσφατα αναβάθμισαν τις συσκευές τους σε γλυφιτζουράκι. Δεν την καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή και δυσαρέσκεια από μια BETA έκδοση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια. Θελω βοηθεια... Σημερα παρελαβα το mx4 απο το "fastcardtech"... Κολλαει αρκετα και το κουτι τουσ ηταν περιεργο, πιστευω πωσ μπορει να ειναι κλωνος, μπορειτε να μου πειτε καμια βοηθεια να καταλαβω αν ειναι οριτζιναλ? Επισησ εχει 16gb πιασμενα στο συστημα και κατι κινεζικεσ εφαρμογεσ.. Πωσ μπορω να το κανω ριστορ και να σβηστουν ολα? Το εκανα φακτορι ρισετ αλλα παλι το ιδιο... Ευχαριστω για την βοηθεια....

 

Καποιοσ παιδια γτ τα εχω παιξει... Κολλαει απιστευτα....

Link to comment
Share on other sites

Τα παραλέτε παιδιά. Δεν έχει καμιά υποχρέωση να σου δώσει σταθερή beta. Για αυτό το λόγο είναι και beta. Οποιος θέλει δοκιμάζει αλλά η εταιρία δεν στην προτείνει για καθημερινή χρήση. Γύρνα στην σταθερή έκδοση και θα είσαι μια χαρά. Ντε και καλά με το στανιό να περάσεις γλυφιτζούρι; Γιατί; Για να λες ότι έχεις γλυφιτζούρι; Σιγά τα ωά.

 

Πέρασε την σταθερή official και περίμενε την official lollipop όταν με το καλό την δώσουν σε εμάς. Δεν είναι δα και τίποτα παράξενο, σκέψου ότι και άλλες εταιρίες μεγαθύρια πρόσφατα αναβάθμισαν τις συσκευές τους σε γλυφιτζουράκι. Δεν την καταλαβαίνω αυτήν την εμμονή και δυσαρέσκεια από μια BETA έκδοση λογισμικού.

φιλε μου αυτο εκανα γυρισα στην stable αλλα ποιος ειπε οτι και αυτη ειναι στα καλα της.

Εχω περασει καποιες εφαρμογες που κανουν κουλα στην stable αλλα δουλευουν στην λολιποπ.

Πχ το swiftkey οταν κανω καθαρισμο στο τηλεφωνο το χανει το πληκτρολογιο και γυριζει στο μαμα.στην λολιποπ το κραταει κανονικα.

Εχω περασει το edrawings και οταν ανοιγω ενα 3d το παει διακεκομενα και αναβοσβηνει η οθονη αλλα στο λολιποπ δουλευει τελεια.

Και διαφορα αλλα που βαριεμαι να γραφω.

Αρα φιλε μην δικαιολογεις τους χαζοκινεζους προγραμματιστες.

Αυτο που ειπα ειναι να μας δωσουν ανοιχτο λογισμικο αν δεν μπορουν να φτιαξουν κατι να δουλευει σωστα.

Αφυγα απο την apple για αυτον τον λογο για να εχω επιλογες και επεσα σε νες apple.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο εκανα γυρισα στην stable αλλα ποιος ειπε οτι και αυτη ειναι στα καλα της.

Εχω περασει καποιες εφαρμογες που κανουν κουλα στην stable αλλα δουλευουν στην λολιποπ.

Πχ το swiftkey οταν κανω καθαρισμο στο τηλεφωνο το χανει το πληκτρολογιο και γυριζει στο μαμα.στην λολιποπ το κραταει κανονικα.

Εχω περασει το edrawings και οταν ανοιγω ενα 3d το παει διακεκομενα και αναβοσβηνει η οθονη αλλα στο λολιποπ δουλευει τελεια.

Και διαφορα αλλα που βαριεμαι να γραφω.

Αρα φιλε μην δικαιολογεις τους χαζοκινεζους προγραμματιστες.

Αυτο που ειπα ειναι να μας δωσουν ανοιχτο λογισμικο αν δεν μπορουν να φτιαξουν κατι να δουλευει σωστα.

Αφυγα απο την apple για αυτον τον λογο για να εχω επιλογες και επεσα σε νες apple.

 

Δεν είναι μόνο το flyme το πρόβλημα φίλος. Υπάρχουν εφαρμογές (μεταξύ αυτών και το edrawings) που απλά δεν θέλει να λειτουργήσει σωστά σε πλήθος συσκευών με kitkat αλλά λειτουργεί σε lollipop σε αυτές τις συσκευές που έχουν θέμα. Εχω πρόσβαση σε ένα μικρό στρατό από android τηλέφωνα, ακριβά, φτηνά, ότι θες, σε όλα υπάρχουν θέματα με διάφορες εφαρμογές. Δεν είναι προνόμιο της meizu αυτό. Ασυμβατότητες θα βρεις παντού.

 

Για το swiftkey το έχουμε ξαναπεί, μετά από κάθε καθάρισμα πρέπει απλά να το τρέξεις μια φορά και να ξαναεπιλέξεις τη γλώσσα του γιατί το χάνει. Σιγά το πράγμα. Μια φορά την εβδομάδα και άμα κάνεις καθαρισμό. Δεν είναι το πρόβλημα συγκεκριμένα με τη συσκευή αν και υπάρχουν ορισμένα θεματάκια λόγο περίεργης ανάλυσης. Ακόμα και καθαρό android να έχεις τα θέματα σου θα τα έχεις.

 

Δουλεύοντας πολλές συσκευές προσωπικά βάζω τους κινέζους της Meizu ένα σκαλί κάτω από αυτούς της HTC και Cyanogen σε θέμα λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το flyme το πρόβλημα φίλος. Υπάρχουν εφαρμογές (μεταξύ αυτών και το edrawings) που απλά δεν θέλει να λειτουργήσει σωστά σε πλήθος συσκευών με kitkat αλλά λειτουργεί σε lollipop σε αυτές τις συσκευές που έχουν θέμα. Εχω πρόσβαση σε ένα μικρό στρατό από android τηλέφωνα, ακριβά, φτηνά, ότι θες, σε όλα υπάρχουν θέματα με διάφορες εφαρμογές. Δεν είναι προνόμιο της meizu αυτό. Ασυμβατότητες θα βρεις παντού.

 

Για το swiftkey το έχουμε ξαναπεί, μετά από κάθε καθάρισμα πρέπει απλά να το τρέξεις μια φορά και να ξαναεπιλέξεις τη γλώσσα του γιατί το χάνει. Σιγά το πράγμα. Μια φορά την εβδομάδα και άμα κάνεις καθαρισμό. Δεν είναι το πρόβλημα συγκεκριμένα με τη συσκευή αν και υπάρχουν ορισμένα θεματάκια λόγο περίεργης ανάλυσης. Ακόμα και καθαρό android να έχεις τα θέματα σου θα τα έχεις.

 

Δουλεύοντας πολλές συσκευές προσωπικά βάζω τους κινέζους της Meizu ένα σκαλί κάτω από αυτούς της HTC και Cyanogen σε θέμα λογισμικού.

 

Όλοι έχουν τα προβλήματα τους.

Εδώ συσκευές 700 ευρώ από έμπειρες εταιρίες όπως το G4 και το S6 και έχουν σοβαρά θέματα στο λογισμικό Κ τρέχουν να τα φτιάξουν. Αν θες να μην έχεις θέματα πάρε Nexus 5 pure Android.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για την απαντηση...

4.4.2

4.2.8.2A

 

Δεν ξέρω αν αυτό αποτελεί απόδειξη γνησιότητας άλλα νομίζω ότι δεν μπορεί να υπάρχει κλώνος με flyme. Οπότε αν φοράς flyme λογικά είναι γνήσιο. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο για να το μάθεις. Εκτός αν επικοινωνήσεις με την meizu Κ ρωτήσεις βάση του imei της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το flyme το πρόβλημα φίλος. Υπάρχουν εφαρμογές (μεταξύ αυτών και το edrawings) που απλά δεν θέλει να λειτουργήσει σωστά σε πλήθος συσκευών με kitkat αλλά λειτουργεί σε lollipop σε αυτές τις συσκευές που έχουν θέμα. Εχω πρόσβαση σε ένα μικρό στρατό από android τηλέφωνα, ακριβά, φτηνά, ότι θες, σε όλα υπάρχουν θέματα με διάφορες εφαρμογές. Δεν είναι προνόμιο της meizu αυτό. Ασυμβατότητες θα βρεις παντού.

 

Για το swiftkey το έχουμε ξαναπεί, μετά από κάθε καθάρισμα πρέπει απλά να το τρέξεις μια φορά και να ξαναεπιλέξεις τη γλώσσα του γιατί το χάνει. Σιγά το πράγμα. Μια φορά την εβδομάδα και άμα κάνεις καθαρισμό. Δεν είναι το πρόβλημα συγκεκριμένα με τη συσκευή αν και υπάρχουν ορισμένα θεματάκια λόγο περίεργης ανάλυσης. Ακόμα και καθαρό android να έχεις τα θέματα σου θα τα έχεις.

 

Δουλεύοντας πολλές συσκευές προσωπικά βάζω τους κινέζους της Meizu ένα σκαλί κάτω από αυτούς της HTC και Cyanogen σε θέμα λογισμικού.

Δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο αλλα αυτο πουλεω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι η meizu δεν δινει την επιλογη για custom roms και λειτουργει σαν την apple.

Σαν συσκευη ειναι πολυ καλη και θα ηταν τελεια αν ν την ελευθερια επιλογης firmware..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...