Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να ρουταρω το τηλεφωνο? το πηρα απο τον αδερφο μου και δε θυματε κωδικο για το flyme και δε μπορω ουτε να μπω ουτε να αποσυνδεθω

Αν δεν ξερεις τον κωδικό και θυμάται ο αδελφό σου το username πατάς δυπλα στον κωδικό το forgot και μετα βαζεις το Mail ασφαλείας που πιθανόν θα ειναι το Mail toy gmail yahoo η οτι αλλο εχει.

Θα σου στείλει στο mail να κανεις reset και να ζεις νεο κωδικό.

Μετα αλλάζεις οτι θελεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκει εχει θεμα το εμαιλ που εχει βαλει δε ξερει κωδικο ελεγα μηπως μπορεις με κανενα προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

εκει εχει θεμα το εμαιλ που εχει βαλει δε ξερει κωδικο ελεγα μηπως μπορεις με κανενα προγραμμα

 

Ποιο Mail εχει ξεχάσει αυτο που χρησημοποιει γενικα η το @flyme.cn?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θυμήθηκε τον κωδικό και το ξεκλείδωμα, όλα οκ. Έχω βάλει το Flyme beta 5 σήμερα μου είχε διαγράψει το ιστορικό από μηνύματα και κλείσεις. Είναι bug λόγο beta η απλός επειδή άλλαξε το Flyme account?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θυμήθηκε τον κωδικό και το ξεκλείδωμα, όλα οκ. Έχω βάλει το Flyme beta 5 σήμερα μου είχε διαγράψει το ιστορικό από μηνύματα και κλείσεις. Είναι bug λόγο beta η απλός επειδή άλλαξε το Flyme account?

 

 

Λογω νέου λογαριασμού....

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά εντυπώσεις με το τελευταίο firmware stable. Κάποια βελτίωση σε κάποιο τομέα; Επίσης, είναι φυσιολογικό τέτοιο score antutu; 60294.
Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά εντυπώσεις με το τελευταίο firmware stable. Κάποια βελτίωση σε κάποιο τομέα; Επίσης, είναι φυσιολογικό τέτοιο score antutu; 60294.

 

Ποιος έβγαλε τόσο,εμένα με το ζόρι 40000 έδωσε στο antutu 6.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έβγαλε τόσο,εμένα με το ζόρι 40000 έδωσε στο antutu 6.

 

Γύρνα το σε high performance. Εμένα γύρω στις 50κ έπαιζε συνήθως, τώρα το έτρεξα και πάλι καθαρά για λόγους σύγκρισης με το Redmi note 2 που έχω και έβγαλα το παραπάνω σκορ και ψιλοέπαθα μια πλάκα όταν με το Redmi note 2 έβγαλα 48652. Το έτρεξα και άλλες 2 φορές για σιγουριά μετά από αυτό και πάλι εκεί παίζω (στα 60κ περίπου δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα το σε high performance. Εμένα γύρω στις 50κ έπαιζε συνήθως, τώρα το έτρεξα και πάλι καθαρά για λόγους σύγκρισης με το Redmi note 2 που έχω και έβγαλα το παραπάνω σκορ και ψιλοέπαθα μια πλάκα όταν με το Redmi note 2 έβγαλα 48652. Το έτρεξα και άλλες 2 φορές για σιγουριά μετά από αυτό και πάλι εκεί παίζω (στα 60κ περίπου δηλαδή).

 

Όντως τόσο βγάζει 61337 για την ακρίβεια...μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το τρέξω (performance mode, μετά από restart κλπ), πάντα βγάζω γύρω στις 46Κ.

 

3D: 12040

UX: 14764

CPU: 14505

RAM: 5335

 

Antutu Benchmark 6.0 μαζί με το έξτρα 3Dbench app

Android Version: 5.1

Flyme OS: 5.5.12.18 daily

 

Το μόνο που ίσως να φταίει είναι ότι δεν έκανα clean install όταν πέρασα στο νέο flyme OS. Χλωμό μεν καθώς το κινητό πετάει - κανένα κόλλημα σε παιχνίδια/gps apps..

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το τρέξω (performance mode, μετά από restart κλπ), πάντα βγάζω γύρω στις 46Κ.

 

3D: 12040

UX: 14764

CPU: 14505

RAM: 5335

 

Antutu Benchmark 6.0 μαζί με το έξτρα 3Dbench app

Android Version: 5.1

Flyme OS: 5.5.12.18 daily

 

Το μόνο που ίσως να φταίει είναι ότι δεν έκανα clean install όταν πέρασα στο νέο flyme OS. Χλωμό μεν καθώς το κινητό πετάει - κανένα κόλλημα σε παιχνίδια/gps apps..

 

Δεν ξέρω, ίσως παίζει κάποιο ρόλο το flyme 5. Εμείς βγάζουμε τέτοιο σκορ με Flyme 4.

 

Edit : και με την τελευταία σταθερή 4.5.7.1 το σκορ με καμιά 6-7 περάσματα έπαιζε μεταξύ 58-62κ.

Edited by donkyxotis
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές και να το τρέξω (performance mode, μετά από restart κλπ), πάντα βγάζω γύρω στις 46Κ.

 

3D: 12040

UX: 14764

CPU: 14505

RAM: 5335

 

Antutu Benchmark 6.0 μαζί με το έξτρα 3Dbench app

Android Version: 5.1

Flyme OS: 5.5.12.18 daily

 

Το μόνο που ίσως να φταίει είναι ότι δεν έκανα clean install όταν πέρασα στο νέο flyme OS. Χλωμό μεν καθώς το κινητό πετάει - κανένα κόλλημα σε παιχνίδια/gps apps..

βασικά δεν λειτουργεί πάλι το high performace ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Εχω ένα mx4 32gb αγορασμένο από cosmote. Η έκδοση του λειτουργικού ειναι παλιά, android 4.4.2 και flyme 4.2.2.2i. Αλλά δεν μου βγαζει κάποιο update. Τι πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Εχω ένα mx4 32gb αγορασμένο από cosmote. Η έκδοση του λειτουργικού ειναι παλιά, android 4.4.2 και flyme 4.2.2.2i. Αλλά δεν μου βγαζει κάποιο update. Τι πρεπει να κανω;

 

Αν δεν λειτουργεί αυτόματα το ΟΤΑ πήγαινε στο εικονίδιο update και πάτα το εσύ και δες αν σου βγάζει κάτι. Αν όχι τότε κάνε το χειροκίνητα από εδώ:

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3158/flyme-os-4-5-7-stable-mx4/2

 

Αφού έχεις έκδοση Ι τότε πάρε την έκδοση 4.5.7Ι και τρέξε την.

 

Iobelika αν είσαι με test firmware (που είσαι) ναι είναι κλασσικό φαινόμενο να μην λειτουργεί το high performance. Υπομονή μέχρι να γίνει stable ή έκδοση που έχεις ή αν θες επέστρεψε σε μια stable.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω. Θα διαγραφούν τα πάντα; Η εκδοση android 442 ειναι η νεωτερη;

 

Αν επιλέξεις να διαγραφούν τα πάντα τότε θα διαγραφούν αλλιώς όχι. Προσωπικά κάνω πάντα αναβάθμιση χωρίς καμιά διαγραφή και τρέχω άψογα 14 μήνες τώρα. Η έκδοση που τρέχουμε τώρα είναι η 5.0.1 αλλά μην σε ζορίζει αυτό ιδιαίτερα, ούτε καν σε νοιάζει. Εκδοση Flyme σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση και όλα καλά. Γύρισα και το πληκτρολόγιο σε touch pad. Έχω πάθει την πλάκα μου με το τηλέφωνο. Έρχομαι από flex 2 και πριν είχα το meizu mx4pro. Μακράν καλύτερο και από τα δύο. Η κάμερα του mx4 είναι καλύτερη του pro. Και πραγματικά απίστευτη οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα την αναβάθμιση και όλα καλά. Γύρισα και το πληκτρολόγιο σε touch pad. Έχω πάθει την πλάκα μου με το τηλέφωνο. Έρχομαι από flex 2 και πριν είχα το meizu mx4pro. Μακράν καλύτερο και από τα δύο. Η κάμερα του mx4 είναι καλύτερη του pro. Και πραγματικά απίστευτη οθόνη.

 

Το αντίθετο ισχύει, υπάρχουν και αντίστοιχα reviews ;)

Link to comment
Share on other sites

Για ποια εκδοση λετε ρε παιδια.....

Για την Flyme 4.5.7Ι ή για την Flyme OS 5.5.12.22 test firmware ;

 

Το ΜΧ4 ειναι καλυτερο απο το flex 2 και το MX4 PRO ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι είναι καλύτερο το mx4 λαμβάνω υπόψιν ότι είναι παλιότερο. Λογικά δεν μπορεί να είναι καλύτερο. Νομίζω ότι η κάμερα στις βραδυνές λήψεις είναι καλύτερη. Το πλεονέκτημα του mx4 είναι η χορταστική οθόνη του, η ποιότητα της και η αναλογίες της.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανέφερες πιο από τα δύο ηχεία οπότε θα σου πω και για τα δυο.

Λοιπόν αυτό που είναι για κλήσεις είναι αρκετά δυνατό και πολύ καθαρό δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα. Το άλλο είναι εξαιρετικά δυνατό αλλά στην υψηλή ένταση θα παρατηρήσεις την διαστρέβλωση του ήχου. Η αλήθεια είναι οτι δεν θα χρειαστεί να πας τόσο ψηλά γιατί χαλάει τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...