Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,μια βοηθεια παρακαλω?πως κανουμε επιστροφη στην προηγουμενη εκδοση?κατεβασα την τελευταια ιντερνασιοναλ και τα ελληνικα ειναι απλως χαλια

 

κατεβαζεις την εκδοση που θελεις την πετας μεσα σε ενα φακελο...και μετα κανεις clear data...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο φορτιστης όταν κάνω μια πλήρη φόρτιση και τον βγάζω είναι πολύ ζεστός.Πολυ πιο ζεστός από άλλες εταιρίες που είχα. Έτσι είναι και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...με το ξυπνητηρι εχει βγαλει κανεις ακρη?

Εγω δεν μπορω να το κανω να χτυπησει...κατεβασα αλλο απο το μαρκετ κ ουτε κ αυτο χτυπαει...υποψιαζομαι οτι εχει να κανει με το security και τα permissions αλλα του εχω δωσει ολα τα δικαιωματα...αλλα τιποτα...

εσεις πως πατε στη δουλειa σας?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...με το ξυπνητηρι εχει βγαλει κανεις ακρη?

Εγω δεν μπορω να το κανω να χτυπησει...κατεβασα αλλο απο το μαρκετ κ ουτε κ αυτο χτυπαει...υποψιαζομαι οτι εχει να κανει με το security και τα permissions αλλα του εχω δωσει ολα τα δικαιωματα...αλλα τιποτα...

εσεις πως πατε στη δουλειa σας?

Φίλε εμένα μια χαρά χτυπάει. Το έχω ψάξει και δεν ξέρω τι φταίει; Την λειτουργία τροφοδοσίας που την έχεις ορισει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...με το ξυπνητηρι εχει βγαλει κανεις ακρη?

Εγω δεν μπορω να το κανω να χτυπησει...κατεβασα αλλο απο το μαρκετ κ ουτε κ αυτο χτυπαει...υποψιαζομαι οτι εχει να κανει με το security και τα permissions αλλα του εχω δωσει ολα τα δικαιωματα...αλλα τιποτα...

εσεις πως πατε στη δουλειa σας?

 

Μήπως έχεις κάνει απεγκατασταση την στοκ εφαρμογή του καιρού?

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς το power mode το έχω στο balance.

 

Στις εφαρμογές της συσκευής έχει μια μου λέγεται προστασία και μέσα εκεί έχει μια επιλογή που λέει λειτουργία τροφοδοσία. Εκεί σου έχει κάποιες επιλογές.Εχεις ενεργοποιήσει κάποια από εκεί; Αν και πάλι δεν νομίζω κάτι από αυτά να σου απενεργοποιεί την αφύπνιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχεις κάνει απεγκατασταση την στοκ εφαρμογή του καιρού?

 

Δεν έχει να κάνει. Και εγώ την έχω απεγκαταστησει αλλά το ξυπνητήρι χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογές της συσκευής έχει μια μου λέγεται προστασία και μέσα εκεί έχει μια επιλογή που λέει λειτουργία τροφοδοσία. Εκεί σου έχει κάποιες επιλογές.Εχεις ενεργοποιήσει κάποια από εκεί; Αν και πάλι δεν νομίζω κάτι από αυτά να σου απενεργοποιεί την αφύπνιση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχει να κάνει. Και εγώ την έχω απεγκαταστησει αλλά το ξυπνητήρι χτυπάει.

 

Επειδή το είχα κάνει και εγώ και δεν χτυπούσε και μόλις το επανεφερα λειτούργησε

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει Nova launcher. Όποιο live wallpaper και να βάλω, σε άσχετη στιγμή, μπορεί και μετά από αρκετές ώρες, το χάνει.

Είναι κάτι σύνηθες?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει Nova launcher. Όποιο live wallpaper και να βάλω, σε άσχετη στιγμή, μπορεί και μετά από αρκετές ώρες, το χάνει.

Είναι κάτι σύνηθες?

 

Νομίζω πως πρέπει να δώσεις δικαιώματα να μην σταματάει μετά από 3 λεπτά. Έχει στο κέντρο ασφαλείας/εφαρμογές τέτοια επιλογή. Δες το

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...με το ξυπνητηρι εχει βγαλει κανεις ακρη?

Εγω δεν μπορω να το κανω να χτυπησει...κατεβασα αλλο απο το μαρκετ κ ουτε κ αυτο χτυπαει...υποψιαζομαι οτι εχει να κανει με το security και τα permissions αλλα του εχω δωσει ολα τα δικαιωματα...αλλα τιποτα...

εσεις πως πατε στη δουλειa σας?

 

Εγώ στην θέση σου θα ξαναπερναγα την rom. Μπορεί να έχει γίνει κάποιο λάθος κατά την εγκατάσταση. Αλλά ακόμα και από τις ρυθμίσεις αν έχεις πειράξει κάτι αν ξαναπερασεις την rom με clear data θα λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις αν το ΜΧ4 ΡRΟ έχει οπτικό σταθεροποιητή? Υπάρχει στο φόρουμ κατηγορία για το ΡRΟ? γιατί έψαξα και δεν βρήκα τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάνεις αν το ΜΧ4 ΡRΟ έχει οπτικό σταθεροποιητή? Υπάρχει στο φόρουμ κατηγορία για το ΡRΟ? γιατί έψαξα και δεν βρήκα τίποτα..

 

 

Οχι, δεν έχει οπτικό σταθεροποιητή. Κάτι πρέπει να μην έχει για να μπορούν να πουλήσουν (ίσως) εξέλιξη στο επόμενο ΜΧ5.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

αξίζει να βαλω Flyme OS 4.5.2.1A ή να μείνω στην 4.2.8.2I η lollipop εχει σοβαρα προβλημα ή μικροπροβληματακια...?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,σκέφτομαι να παραγγείλω το 32άρι από εδώ->http://www.to2c.com/meizu-mx4-2gb-ram-32gb-rom-4g-fdd-lte-original-phone-mtk6595-octa-core-5-36-ips-ogs-1920x1152-screen-20-7mp-dual-camera-otg-gps.html

-Πιστεύετε είναι καλή τιμή ή παίζει κάπου αλλού φθηνότερα;

-έχει παραγγείλει κάποιος από to2c;είναι αξιόπιστο;

-στο shipping τι διαλέγετε;singapore post ή dhl;

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι η δευτερη φθηνότερη που εχω βρει μετα την πρόταση σε προηγούμενο ποστ για το fastcardtech.com που το εχει 20€ κατω. Απο το to2c.com προσωπικά εχω αγορασει πανω απο 4 κινητα τα τελευταια 2 χρονια και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, παντα επιλέγοντας το free shipping με την Sigapore για αποφυγή τελωνείων!
Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι η δευτερη φθηνότερη που εχω βρει μετα την πρόταση σε προηγούμενο ποστ για το fastcardtech.com που το εχει 20€ κατω. Απο το to2c.com προσωπικά εχω αγορασει πανω απο 4 κινητα τα τελευταια 2 χρονια και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα, παντα επιλέγοντας το free shipping με την Sigapore για αποφυγή τελωνείων!

 

Άψογος!Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!Τώρα κάτι άλλο αν και καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να είστε αντικειμενικοί μια και έχετε το Meizu:Αξίζει να δώσω 40-50€ παραπάνω για να πάρω το Lg g3 για να έχω 1gb ram παραπάνω,ελληνική εγγύηση κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μιλάω με το vickmall για το mx4, μου ειπαν οτι ειναι η chinese version, Υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπίσω καποιο προβλημα με συμβατότητες στα ελληνικα, 3g και 4g, ενημερωσεις λογισμικού κλπ? Είναι η πρωτη μου αγορα και επαφη με κινεζικη συσκευη, οποτε ειμαι λιγο επιφυλακτικος. Υπάρχει καποια αλλη συσκευή που να ειναι πανω κατω στην ιδια τιμη η και πιο χαμηλα με ιδια specs που μου προτείνετε ως εναλλακτικη?

(Μολις ειδα στο to2c δεν υποστηρίζει play store. ισχυει? πως μπορώ να το περάσω?)

Edited by manosgagalis
Link to comment
Share on other sites

Άψογος!Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!Τώρα κάτι άλλο αν και καταλαβαίνω ότι δε γίνεται να είστε αντικειμενικοί μια και έχετε το Meizu:Αξίζει να δώσω 40-50€ παραπάνω για να πάρω το Lg g3 για να έχω 1gb ram παραπάνω,ελληνική εγγύηση κτλ;

 

Αν έχεις αυτά τα λεφτά πήγαινε και πάρε το meizu από τον Γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει να μας πει καποιος αν η 4.52 ειναι αργη σε σχεση με την κιτκατ και το πως δουλευει η καμερα η γενικες αποψεις για την λειτουργια της?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αυτά τα λεφτά πήγαινε και πάρε το meizu από τον Γερμανό.

 

στα 359€ ξεφεύγει και είναι το 16άρι ρε γμτ

Link to comment
Share on other sites

Ψαξτε το λιγο καλυτερα ρε παιδια , 32αρι ειναι στα 359 http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=70433&selectedCategoryId=93
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια, μιλάω με το vickmall για το mx4, μου ειπαν οτι ειναι η chinese version, Υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπίσω καποιο προβλημα με συμβατότητες στα ελληνικα, 3g και 4g, ενημερωσεις λογισμικού κλπ? Είναι η πρωτη μου αγορα και επαφη με κινεζικη συσκευη, οποτε ειμαι λιγο επιφυλακτικος. Υπάρχει καποια αλλη συσκευή που να ειναι πανω κατω στην ιδια τιμη η και πιο χαμηλα με ιδια specs που μου προτείνετε ως εναλλακτικη?

(Μολις ειδα στο to2c δεν υποστηρίζει play store. ισχυει? πως μπορώ να το περάσω?)

 

Εγώ θα σου μιλήσω για το Μx4. Το έχω κάτι λιγότερο από 1.5 μήνα και το κινητό είναι ΑΣΤΕΡΙ. Το πήρα από Vickmall(πρώτη μου φορά και εμένα που αγοράζω κινητό από Κίνα μέσω ίντερνετ) και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Μη σε αγχώνει τίποτα από αυτά που ρωτάς, όλα λειτουργούν ρολόι. Εγώ από τη μεριά μου θα σου πω μόνο 2, αν θέλεις να το πεις κι έτσι, αρνητικά.

 

Το ένα είναι η μπαταρία. Ενώ κυλούσαν όλα άψογα -2 μέρες κρατούσε με 30' κλήσεις, wi-fi όλη μέρα, καμιά ώρα παιχνίδια και "εξοικονόμηση ενέργειας" για 8 ώρες το βράδυ- τις τελευταίες 5 μέρες κρατάει το μισό χρόνο, δηλαδή 1 μέρα. Δε ξέρω αν έχω κάνει κάτι λάθος εγώ ή είναι με τις μέρες του. Πάντως έχω κι εγώ την 4.2.8.1Α.

 

Το άλλο είναι κάτι σκαλώματα που μου τρώει και δεν μπορώ να ανοίξω την οθόνη. Ουσιαστικά εκείνη τη στιγμή με κρατάει δεμένο και δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο παρά μόνο "Επανεκκίνηση". Αυτό το έχω πάθει 7-8 φορές στο διάστημα που έχω το κινητό.

 

Για να μη σε ταλαιπωρώ και εσένα και τα παιδιά το κινητό είναι αυτό που λέμε value for money και το vickmall είναι από τα πιο αξιόπιστα κινεζομάγαζα για να το πάρεις. Αν αυτά που αντιμετωπίζω εγώ τυχαίνουν μόνο σε εμένα, ΜΗΝ κάνεις δεύτερες σκέψεις!! :):p

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι ψιλοασχετος παιδες,παιρνω την προγουμενη εκδοση που εχω κατεβασει στο υπολογιστη σε μορφη.rar και την πεταω χυμα στο κινητο?και μετα τι πρεπι να κανω?Βοήθεια παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...