Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@miketra μπορείς να στείλεις λινκ από το γαλλικό site για να είμαι σίγουρος; Επίσης από ελληνική ip φαντάζομαι μπορεί να γίνει η παραγγελία,σωστά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@miketra μπορείς να στείλεις λινκ από το γαλλικό site για να είμαι σίγουρος; Επίσης από ελληνική ip φαντάζομαι μπορεί να γίνει η παραγγελία,σωστά;

 

http://search.rueducommerce.fr/search?s=meizu+mx+4&a=&so=2&sb=1

 

Το είχε ποστάρει ένας άλλος φίλος και το είδα κ εγώ!

Εννοείται ότι μπορείς να το κάνεις από Ελλάδα, αλλά δεν στέλνουν Ελλάδα, θα πρέπει κάποιος να το παραλάβει για σένα!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί δεν έχω άτομο στη Γαλλία. Εν τέλη Ελλάδα μπορεί να έρθει από τα Κινεζομάγαζα και από το Ιταλικό επίσημο αλλά με αλλαγμένη ip;; Αυτές είναι οι λύσεις; Να σημειώσω ότι θέλω απαραίτητα με ελληνική γλώσσα,αλλά απ'ότι κατάλαβα λύθηκε και αυτό από όπου κι αν έρθει,σωστά ;
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί δεν έχω άτομο στη Γαλλία. Εν τέλη Ελλάδα μπορεί να έρθει από τα Κινεζομάγαζα και από το Ιταλικό επίσημο αλλά με αλλαγμένη ip;; Αυτές είναι οι λύσεις; Να σημειώσω ότι θέλω απαραίτητα με ελληνική γλώσσα,αλλά απ'ότι κατάλαβα λύθηκε και αυτό από όπου κι αν έρθει,σωστά ;

 

Η international εκδοση μπορει να ερθει απο το meizumart.com, το meizu.it και καποιους resellers οπως το γαλλικο rueducommerce, το liaow.com και αλλους. Τωρα για τα Ελληνικα στην A εκδοση του firmware ας περιμενουμε 1-2 ημερες να δουμε τι λενε οι κατοχοι που ειναι λιγοι ακομα. (ή τον beta tester που ανεφερε ο pik.) Παρακολουθησε και το meizufans.eu καθως αρκετοι εχουν την ιδια απορια.

 

edit: η κινεζικη εκδοση που ειναι συμβατη με τα δικα μας δικτυα(unicom) πωλειται απο τα γνωστα minideal, vickmall κτλ και απο ali απο λιγο ως αρκετα φθηνοτερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως ειπα ο HondaRacer ελυσε το θεμα, υπαρχουν και στην A εκδοση. Ληξη συναγερμου!

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γειά στην παρέα καθώς είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ μέσα. Κατά δεύτερον παιδιά με λίγα λόγια προχωρούμε άνετα και άφοβα στην αγορά της συσκευής από καταστήματα όπως vickmall, coolicool κτλ ναι;
Link to comment
Share on other sites

προσοχη η 4.0.1A/4.0.2A δεν εχουν ελληνικα!

μονο οι εκδοσεις με τελικο L εχουν τα ελληνικα,αρα μονο οσα κινητα πωλουνται επισημα στην Ευρωπη.

βεβαια αυτο μπορει να αλλαξει.

 

antdel το ειπε ο ΗΟNDA? :wacko:

http://i58.tinypic.com/msk7q8.png

Τωρα ποιον να πιστεψω;

2 δικοι μου με την 4.0.2Α μου λενε δεν υπαρχει...

Για να οργανωθουμε αν θελει καποιος μια και αυριο δεν δουλευω μπορω να τηλεφωνησω στο ιταλικο στορ και να μαθω λεπτομερειες για να στειλουν με την μια κινητα στην Ελλαδα.

 

οι κινεζικες εκδοσεις του ΜΧ4 που ειναι αυτες που ερχονται απο Κινα,φερουν τις εκδοσεις fw .Α/.C/.U :)

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινεζομάγαζα είναι πλέον πανάκριβα σε βαθμό που αγγίζουν τις επίσημες τιμές international (χώρια τον μονόδρομο singapore post ειδάλλως.. δασμοί), δεν νομίζω να αξίζει.

 

Εξαίρεση από aliexpress που είναι μάλλον το φθηνότερο 32gb με αποστολή DHL από EU, τιμή περίπου €330 ($420)

 

Επίσης, δοκίμασα με το tunnelbear για meizu.it, όλα ωραία όλα καλά μέχρι που βάζεις τα στοιχεία αποστολής, έχει μόνο Ιταλικές regions και δεν μπορείς να αλλάξεις. Άρα δεν ξέρω πώς αλλιώς μπορείς να παραγγείλεις από εκεί - εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

Edited by cv01302
meizu.it
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, δοκίμασα με το tunnelbear για meizu.it, όλα ωραία όλα καλά μέχρι που βάζεις τα στοιχεία αποστολής, έχει μόνο Ιταλικές regions και δεν μπορείς να αλλάξεις. Άρα δεν ξέρω πώς αλλιώς μπορείς να παραγγείλεις από εκεί - εκτός αν κάνω κάτι λάθος.

 

αυτο θα ρωτησω αυριο το πρωι....

πως μπορει να κανει καποιος με την μια την παραγγελια...

υπομονη και αυριο το μεσημερι θα εχω νεα. :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

προσοχη η 4.0.1A/4.0.2A δεν εχουν ελληνικα!

μονο οι εκδοσεις με τελικο L εχουν τα ελληνικα,αρα μονο οσα κινητα πωλουνται επισημα στην Ευρωπη.

βεβαια αυτο μπορει να αλλαξει.

 

antdel το ειπε ο ΗΟNDA? :wacko:

http://i58.tinypic.com/msk7q8.png

Τωρα ποιον να πιστεψω;

2 δικοι μου με την 4.0.2Α μου λενε δεν υπαρχει...

 

Δυσκολο αλλα μπορει καμμια φορα να κανει λαθος και ο honda.... Τελικα ισχυει αυτο που λεμε οτι πρεπει να το δεις για να το πιστεψεις... οπως και να εχει, αν οχι τωρα, σε επομενη αναβαθμιση θα μπουν με τον εναν ή τον αλλο τροπο τα ελληνικα οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

aliexpress τελικα μηπως ειναι οτι πιο αξιοπιστο?φοβαμαι πολυ τα κινεζομαγαζα παιδια

 

Το ali το πιο αξιοπιστο; αν ξερεις πολυ καλα απο ποιον πωλητη παιρνεις οκ... αλλα το vickmall ειναι ισως το πιο αξιοπιστο. Γνωμη μου, για διαφορα μικροτερη των 50 ευρω κοιταξτε τουλαχιστον αν μπορει να γινει κατι απο ιταλια/ευρωπη

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο αλλα μπορει καμμια φορα να κανει λαθος και ο honda.... Τελικα ισχυει αυτο που λεμε οτι πρεπει να το δεις για να το πιστεψεις... οπως και να εχει, αν οχι τωρα, σε επομενη αναβαθμιση θα μπουν με τον εναν ή τον αλλο τροπο τα ελληνικα οποτε δεν υπαρχει προβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ali το πιο αξιοπιστο; αν ξερεις πολυ καλα απο ποιον πωλητη παιρνεις οκ... αλλα το vickmall ειναι ισως το πιο αξιοπιστο. Γνωμη μου, για διαφορα μικροτερη των 50 ευρω κοιταξτε τουλαχιστον αν μπορει να γινει κατι απο ιταλια/ευρωπη

 

Φιλε εγω εκανα την ερωτηση και ημουνα ετοιμος να το παραγγειλω απο κινεζομαγαζο αλλα τωρα τι θα κανω δεν ξερω δεν τα ξεκαθαριζει η meizu τα πραγματα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

αυριο ρωταμε και μου φαινεται θα στειλω κανενα καραβι στην Ελλαδα με ευρωπαικα mx4

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν το ασφαλιστήριο από την Allianz!! :lol::lol::lol:

Πλήρωσα κ ασφάλεια κινητού, τι άλλο θα ζήσω???

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

 

τι να λεμε.....

 

Άντε να το δούμε από κοντά!!! :p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

τι να πω, εχω πηξει με τα κινητα.....

 

ειμαι ενα βημα πριν αγορασω ενα απο τα MX4 mEIZU, HONOR 6 kai Xiaomi Mi4

 

ειναι και τα τρια απο τα ΤΟΠ με τα θετικα και αρνητικα τους

 

το meizu παιζει με το 4G εδω ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

τι να πω, εχω πηξει με τα κινητα.....

 

ειμαι ενα βημα πριν αγορασω ενα απο τα MX4 mEIZU, HONOR 6 kai Xiaomi Mi4

 

ειναι και τα τρια απο τα ΤΟΠ με τα θετικα και αρνητικα τους

 

το meizu παιζει με το 4G εδω ελλαδα?

 

Φυσικα και ναι!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να το δούμε από κοντά!!! :p

 

Πάντως laggαρει πολυ οταν είναι στον browser οχι μόνο στον μανίσιο αλλά και στον Chrome αργεί πολύ να τον ανοίξει όταν πατάει ο τύπος πάνω του.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ποιος νοιάζεται? Αφού βάζουμε ότι να ναι...

;)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηρα τηλεφωνο την meizu.it

 

μου ειπαν οτι οι ιδιοι εχουν και ενα αλλο site (το οποιο γνωριζα μια και εχω αγορασει) και απο το οποιο μπορουν να πουλησουν τα ΜΧ4 απευθειας σε οποιαδηποτε χωρα της ΕΕ

Εννοειται με 2 χρονια εγγυηση και τα κινητα ειναι τα επισημα international ΜΧ4 που προοριζονται για Ιταλια.

απλα στο εξωτερικο τα δινουν μεσω αυτου γιατι χρεωνουν την αποστολη ενω στο meizu.it που ειναι αποκλειστικα για Ιταλια τα εξοδα ειναι δωρεαν.

Εχουν μεσα και ελληνικα και φερουν το τελευταιο fw.

Μου ειπε επισης αν κανουμε group buy θα δωσουν δωρο τις ζελατινες ή κατι κοβερ σιλικονης .

Αν αγορασει καποιος μονος τους να υπολογιζει θα του βγει 339/379E + 15E να του ερθει Ελλαδα απο Ιταλια ,οι ανθρωποι στελνουν με fedex

Taκινητα δεν εχουν ανοιχτει ποτε εχουν μεσα κανονικα google services και play store ενω η εγγυηση ειναι η επισημη meizu απο το εργοστασιο.

 

To site ειναι αυτο http://www.topresellerstore.it

αν καποιοι φιλοι ειναι Αθηνα μπορουν ,μου ειπε, να στειλουν ολα τα κινητα μαζι ωστε να βγουν τα μεταφορικα στον καθενα 3/4 Ευρω.

 

απλα μου ειπε να πω αν ενδιαφερεστε ωστε να ενεργοποιησει το mx4 για αγορα απο σημερα.

Της ειπα ναι.(ηταν η υπευθηνη πωλησεων)

Οσα θα σταλουν ,θα σταλουν μετα τις 25.10 αλλα ειναι ,επαναλαμβανω ,τα επισημα ιταλικα μοντελα με εγγυηση κλπ.

 

για ο,τι αλλο θελετε ειμαι εδω

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Εδώ και οι όροι εγγύησης http://www.topresellerstore.it/content/6-garanzia-e-assistenza

 

Το μόνο επιπλέον κόστος σε περίπτωση εγγύησης είναι τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Εδώ και οι όροι εγγύησης http://www.topresellerstore.it/content/6-garanzia-e-assistenza

 

Το μόνο επιπλέον κόστος σε περίπτωση εγγύησης είναι τα μεταφορικά.

 

ειδικα για το meizu mx4 ισχυει η εγγυηση η επισημη που υπαρχει και στο meizumart.com μια και η meizu.it ειναι επισημο site οπως φαινεται εδω

 

http://www.meizu.it/about/legalstatement

 

απλα η meizu.it πουλαει εξωτερικο μεσω topresellerstore.it μια και οι ιδιοκτητες της επισημης και του απλου store ειναι ιδιοι.

 

συμπερασματικα να μην το κουραζουμε,2 χρονια εγγυηση ,επισημη υποστηριξη μεσω της ιδιας της εταιριας και το κινητο παιρνει την rom που ληγει σε .L που ειναι και αυτη με τα ελληνικα

 

τι αλλο θελετε :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη άσπρο μπορούμε να παραγγείλουμε;;

Να ακυρώσω το γαλλικό να πάρω αυτό...

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν έχει νόημα! Εγώ 5-6 θα το έχω! Χα χα χα
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...