Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε πια Ρομ έχει καλά ελληνικά?

 

Σε 4531 ειναι πολυ καλα αλλα ειναι beta.

Σε ολες τις stable εκτος 4.2.8.2.

Link to comment
Share on other sites

Πια προτείνεις να βάλω?

 

Αν θες ταχυτητα βαλε 4.2.8.2 me αγγλικα αν θες ελληνικα και smooth βαλε 4.5.3.1.

Link to comment
Share on other sites

Μια κουλή ερώτηση

Πρέπει να κάνω επαναφορά πριν και μετά το περασμένα της νέας Ρομ?

 

Κατεβαζεις την ρομ που θελεις.

Πατας πανω στο αρχειο και σου εμφανιζει ενα παραθυρο που μεσα εχει ενα κυκλακι.

Αν αυτο το τικαρεις σου κανει καθαρηεγκατασταση αλλα δεν χανεις φωτο τραγουδια βιντεο.

Αν δεν τικαρεις κανει αναβαθμιση.

Αν θες να ειναι σωστη 100% η εγκατασταση τικαρισε το κυκλακι και πατα ΟΚ.

ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΓΛΩΣΣΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αφού διάβασα αρκετές σελίδες του θέματος εχω δύο βασικές ερωτήσεις....

Το fastcardtech το έχει σε πολύ καλή τιμή. Διάβασα για κάποια προβλήματα σε σχέση με τη rom που καταναλώνει το σύστημα σε συσκευές που αγοράστηκαν από το συγκεκριμένο μαγαζί.... Τελικά έχουν κάποιο θέμα οι συσκευές από fastcardtech ή απλώς ήταν τυχαίο?

Επίσης έχετε παρατηρήσει ασυμβατότητες σε εφαρμογές λόγω της ασυνήθιστης ανάλυσης της οθόνης?

Ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει την πιο προσφατη ρομ απο meizufuns αλλα δεν την περναει

εχω κινητο ελληνικο απο γερμανο

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατεβασει την πιο προσφατη ρομ απο meizufuns αλλα δεν την περναει

εχω κινητο ελληνικο απο γερμανο

 

Επειδη το κινητο ειναι International πρεπει πρωτα να κανεις downgrade σε 4.0.4A και μετα πρεπει να βαλεις την 5.4A.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξήσουμε την ευαισθησία της touch screen? Είναι λίγο πρόβλημα αυτό γιατί δεν ανταποκρίνεται και πολύ εύκολα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το κινητο ειναι International πρεπει πρωτα να κανεις downgrade σε 4.0.4A και μετα πρεπει να βαλεις την 5.4A.

 

δεν περναει ουτε την 4.0.4Α

Πρεπει να την κατεβασω στο pc και απο εκει να την βαλω στο κινητο ?

Link to comment
Share on other sites

δεν περναει ουτε την 4.0.4Α

Πρεπει να την κατεβασω στο pc και απο εκει να την βαλω στο κινητο ?

 

Θα κατεβασεις στο pc την 4,0,4 θα την περασεις στο κινητο και θα την κανεις εγκατασταση επιλεγοντας clear data θα σβησεις την 4,0,4 απο το κινητο θα γραψεις απο το pc στο κινητο την 5,4 και θα κανεις παλι το ιδιο με clear data και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις στο pc την 4,0,4 θα την περασεις στο κινητο και θα την κανεις εγκατασταση επιλεγοντας clear data θα σβησεις την 4,0,4 απο το κινητο θα γραψεις απο το pc στο κινητο την 5,4 και θα κανεις παλι το ιδιο με clear data και εισαι ετοιμος.

 

κατεβασα την 4.0.4 στο pc

την εβαλα χυμα στο κινητο

πατησα update

εβγαλε σφαλμα firmware corrupt!!

απο εδω κατεβασα τις ρομ

http://downloads.meizufans.eu/?dir=mx4/firmware

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαγκες εβαλα την leacked 4.5.4Α.

Πρωτες εντυπωσεις ειναι οτι ειναι λιγο πιο γρηγορη απο την 4.5.3.1Α πιο σταθερη χωρις ομως παλι να δουλευουν ο λοι οι επεξεργαστες.

Antutu γυρω στα 36000 ποντους.

Το home δουλευει καλα.

Δεν παρατηρησα κατι κακο ακομα μετα απο μια ωρα δοκιμων.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω το Ελληνικό-Ευρωπαικό mx4 αλλά δε μου βγάζει τα updates του κινητού. Γιατί? Κάποιος είπε ότι είναι κλειδωμένος ο bootloader...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω το Ελληνικό-Ευρωπαικό mx4 αλλά δε μου βγάζει τα updates του κινητού. Γιατί? Κάποιος είπε ότι είναι κλειδωμένος ο bootloader...

Αν εισαι στην τελευταια I version δεν θα σου βγαλει update μεχρι να βγει η επομενη stable I

Αυτην η εκδοση που εβαλα ειναι beta (δοκιμαστικη) και πρεπει να κανεις μια διαδικασια για να την βαλεις εσυ που εχεις international.

Εγω εχω βαλει Α version.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο, μόλις άνοιξα την εφαρμογή Antutu στο κινητό και ενώ η μπαταρία ήταν στο 60% ξαφνικά κλείνει εντελώς το κινητό. Παω να το ανοίξω και μου λεει να το συνδεσω με φορτιστη γιατι η μπαταρια ειναι 0%. Τωρα εβαλα τον φορτιστη, ανοιξε και φορτιζει τωρα στο 2%.... Τι ειναι παλι τουτο; Εχω την 4.5.3.1Α
Link to comment
Share on other sites

εχω ελληνικο κινητο με Ι εκδοση

δεν μπορω με τιποτα να περασω εκδοση Α

Λογικό. Όταν έχεις Ι τότε δεν μπορείς να βάλεις Α .Το Ι είναι το ευρωπαϊκό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν λίγο, μόλις άνοιξα την εφαρμογή Antutu στο κινητό και ενώ η μπαταρία ήταν στο 60% ξαφνικά κλείνει εντελώς το κινητό. Παω να το ανοίξω και μου λεει να το συνδεσω με φορτιστη γιατι η μπαταρια ειναι 0%. Τωρα εβαλα τον φορτιστη, ανοιξε και φορτιζει τωρα στο 2%.... Τι ειναι παλι τουτο; Εχω την 4.5.3.1Α

Γενικά η 4.2.8.2 είναι η πιο καλή μέχρι τώρα . Δεν έχει θέματα και είναι και σε μπαταρία και ταχύτητα πολύ καλή.. Έχει ξανά ακουστεί το θέμα με τη μπαταρία και από άλλα παιδιά. Μη τρελενεσαι και ξαναγυρνά στην 4.2.8.2

Link to comment
Share on other sites

Λογικό. Όταν έχεις Ι τότε δεν μπορείς να βάλεις Α .Το Ι είναι το ευρωπαϊκό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δηλαδη δεν γινεται να αλλαξω ρομ?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν γινεται να αλλαξω ρομ?

Φίλε μου εγώ είχα την I αλλά δεν μου έβγαλε κανένα πρόβλημα όταν έβαλα την Α

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη δεν γινεται να αλλαξω ρομ?

 

Γίνεται. Θα πρέπει να περάσεις πτώρα την 4.0.4Ι και κατόπιν μπορείς να βάλεις όποια Α θέλεις. ΠΑΝΤΑ όμως για να πας από Ι σε Α θα πρέπει πρώτα να περνάς την 4.0.4Ι

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Θα πρέπει να περάσεις πτώρα την 4.0.4Ι και κατόπιν μπορείς να βάλεις όποια Α θέλεις. ΠΑΝΤΑ όμως για να πας από Ι σε Α θα πρέπει πρώτα να περνάς την 4.0.4Ι

A ok δε το γνώριζα αυτό παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Θα πρέπει να περάσεις πτώρα την 4.0.4Ι και κατόπιν μπορείς να βάλεις όποια Α θέλεις. ΠΑΝΤΑ όμως για να πας από Ι σε Α θα πρέπει πρώτα να περνάς την 4.0.4Ι

εγω είχα την 4.2.8.2I και πήγα χωρις κανενα προβλημα στην Α

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Θα πρέπει να περάσεις πτώρα την 4.0.4Ι και κατόπιν μπορείς να βάλεις όποια Α θέλεις. ΠΑΝΤΑ όμως για να πας από Ι σε Α θα πρέπει πρώτα να περνάς την 4.0.4Ι

 

Επειδή κάποιοι έχουν μπερδευτεί. Αυτό ισχύει μόνο για τα Ελληνικά mx4. Τα εισαγωγής με Ι πάνε απευθείας σε όποια Α θες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...