Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ακουσει κατα καιρους ατομα να το βαζουν το κινητο τους κατω απο το μαξιλαρι.. αλλα σταντ by ρε παιδια.. κατωαπο το μαξιλαρι και και να φορτιζει ομως πρωτη φορα.. ειναι σαν να δινεις φαγητο αρκετο σε καποιον και να του κλεισεις την μυτη.. ε θα σκασει στο τελος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι αραγε καθυστερούν τόσο πολύ την 4.0.4 Ι ;;;;

 

και πότε θα βγάλουν την lolipop;; :rolleyes:

 

δεν θα υπαρξει 4.0.4Ι αλλα παμε με την μια σε 4.0.5Ι

 

Lollipop δεν ξερω....θα εχω αυριο περισσοτερα νεα που παρουσιαζεται και το Pro.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω αυτη τη στιγμη ΜΧ4, νοτε 4 και mate 7.

Περιττο να πω πως το ΜΧ4 ειναι το ταχυτερο γενικα απο τα 3 (ναι και απο το "πολυ" νοτε 4).

Ουσιαστικα το ματε και το ΜΧ4 κανουν πλακα με τους εξωτικους οκταπυρηνους τους στο νοτελι.

Δεν το περιμενα αυτο πραματικα.

Με λιγα λογια, αυτη τη στιγμη το ΜΧ4 ειναι μακραν το πιο vfm κινητο της αγορας...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω αυτη τη στιγμη ΜΧ4, νοτε 4 και mate 7.

Περιττο να πω πως το ΜΧ4 ειναι το ταχυτερο γενικα απο τα 3 (ναι και απο το "πολυ" νοτε 4).

Ουσιαστικα το ματε και το ΜΧ4 κανουν πλακα με τους εξωτικους οκταπυρηνους τους στο νοτελι.

Δεν το περιμενα αυτο πραματικα.

Με λιγα λογια, αυτη τη στιγμη το ΜΧ4 ειναι μακραν το πιο vfm κινητο της αγορας...

 

Άν και λάτρης του mx4 αφού ήδη το έχω παραγγείλει κιόλας θα ήθελα να πω οτι αυτή η καθυστέρηση απόκρισης στις note συσκευές οφείλεται καθαρά στο λειτουργικό και όχι στον επεξεργαστή.Σαν κάτοχος του note 3 το xiaomi mi3 μου έκανε πλάκα στο άνοιγμα εφαρμογών και βασικών λειτουργιών κτλπ με το ταχύτατο miui που όταν το πέρασα και εγώ στο note 3 το κινητό έτρεχε σφαίρα.Το ίδιο συμβαίνει και στο Note 4.Ο επεξεργαστής του και στις 2 του εκδόσεις ειναι πολύ καλύτερος από τα 2 άλλα μοντέλα που τα σύγκρινες αλλά λόγω 2K και touchwiz η απόδοση του μειώνεται δραματικά.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιουσα Nexus 5 και τωρα Μ8 και Oneplus One ενω εχω και το MX4....

το τελευταιο ειναι το μοναδικο 5.3+ με τοσο ομορφη αισθηση ...εχει καμπυλη στο πλαι και ενω οι διαστασεις ειναι ιδιες με το Ο+1 χανεται και μπορω ανετα σχεδον να το χρησιμοποιω με το ενα χερι.

 

Δυστυχως πιστευω πλεον οι 5αρες οθονες δεν κανουν για μενα.

Φίλε άσχετο αλλά επειδή έχεις ένα σωρό συσκευές μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ σε smooth του nexus 5 ποιο μπορεί να συγκριθεί μαζί του; και κυρίως με ενδιαφέρει η άποψη σου για το oneplus one συγκριτικά

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Άν και λάτρης του mx4 αφού ήδη το έχω παραγγείλει κιόλας θα ήθελα να πω οτι αυτή η καθυστέρηση απόκρισης στις note συσκευές οφείλεται καθαρά στο λειτουργικό και όχι στον επεξεργαστή.Σαν κάτοχος του note 3 το xiaomi mi3 μου έκανε πλάκα στο άνοιγμα εφαρμογών και βασικών λειτουργιών κτλπ με το ταχύτατο miui που όταν το πέρασα και εγώ στο note 3 το κινητό έτρεχε σφαίρα.Το ίδιο συμβαίνει και στο Note 4.Ο επεξεργαστής του και στις 2 του εκδόσεις ειναι πολύ καλύτερος από τα 2 άλλα μοντέλα που τα σύγκρινες αλλά λόγω 2K και touchwiz η απόδοση του μειώνεται δραματικά.

 

Δε διαφωνώ σε τίποτα από όσα λες, αλλά η ουσία μετράει. Ας μην έβαζαν το άχρηστο tw και την περιττή 2k

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ σε τίποτα από όσα λες, αλλά η ουσία μετράει. Ας μην έβαζαν το άχρηστο tw και την περιττή 2k

 

 

Για αυτό και εμείς θέλουμε ένα mx4 με fhd οθόνη και τον Exynos του Note 4 να κάνουμε πλάκα σε ότι κυκλοφορεί :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη με βαση τα οσα ξερουμε, εμεις οι απεξω τουλαχιστον, μαλλον παμε για ενα mx4 με 2κ και exynos 5430 στα 2ghz. Αλλα και παλι κορυφαιο θα ειναι. Μεγαλη μερα μας περιμενει... Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την στιγμη με βαση τα οσα ξερουμε, εμεις οι απεξω τουλαχιστον, μαλλον παμε για ενα mx4 με 2κ και exynos 5430 στα 2ghz. Αλλα και παλι κορυφαιο θα ειναι. Μεγαλη μερα μας περιμενει...

 

αυτος δεν ειναι του Note ο exynos, νομιζω το Note φοραει 5433

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω για να αναφέρω την δύναμη του GPS της συσκευής που κυκλοφορούσα σχεδόν όλη μέρα στη Λευκωσία και Λάρνακα δεξιά και αριστερά. Είναι απλά άψογη και αστραπιαία από κάθε άποψη η απόκριση και το κλείδωμα καθώς και ο επαναπροσανατολισμός και ακρίβεια.

 

Πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το Navigator. Πραγματικά δηλώνω εντυπωσιασμένος από την ταχύτητα καθώς και από την διάρκεια της μπαταρίας σε όλο αυτό το πανηγύρι. Ξεκίνησα στις 1 το μεσημέρι τη γύρα και επέστρεψα τώρα και τον περισσότερο χρόνο τον περνούσα στο αυτοκίνητο με μπόλικο χρόνο screen time και GPS. Εφυγα με 92% μπαταρία και επιστρέφω τώρα με 42%. Πραγματικά εντυπωσιασμένος.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω για να αναφέρω την δύναμη του GPS της συσκευής που κυκλοφορούσα σχεδόν όλη μέρα στη Λευκωσία και Λάρνακα δεξιά και αριστερά. Είναι απλά άψογη και αστραπιαία από κάθε άποψη η απόκριση και το κλείδωμα καθώς και ο επαναπροσανατολισμός και ακρίβεια.

 

Πρόγραμμα που χρησιμοποιώ είναι το Navigator. Πραγματικά δηλώνω εντυπωσιασμένος από την ταχύτητα καθώς και από την διάρκεια της μπαταρίας σε όλο αυτό το πανηγύρι. Ξεκίνησα στις 1 το μεσημέρι τη γύρα και επέστρεψα τώρα και τον περισσότερο χρόνο τον περνούσα στο αυτοκίνητο με μπόλικο χρόνο screen time και GPS. Εφυγα με 92% μπαταρία και επιστρέφω τώρα με 42%. Πραγματικά εντυπωσιασμένος.

 

ποσο ακριβως χρονο οθονη ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς αλλά μέσα στο αυτοκίνητο (δεν έχω φορτιστή ακόμα για αμάξι) ήμουν τουλάχιστον 4 ώρες και επειδή δεν είχα και ιδέα από Λευκωσία το τηλέφωνο δούλευε υπερωρίες κανονικότατα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να ξέρω ακριβώς αλλά μέσα στο αυτοκίνητο (δεν έχω φορτιστή ακόμα για αμάξι) ήμουν τουλάχιστον 4 ώρες και επειδή δεν είχα και ιδέα από Λευκωσία το τηλέφωνο δούλευε υπερωρίες κανονικότατα.

 

αν πας ρυθμισεις/μπαταρια, λεει τις ωρες οθονης

Link to comment
Share on other sites

Γράφει 64% screen -> 4h22m

 

το συμπέρασμα μου για το θεμα μπαταρία ειναι πως χανει στο stand by υπερβολικά. αν το χρησιμοποιεις ασταμάτητα βγάζει ΠΟΛΕΣ ώρες οθόνη το deep sleep ώμος εχει θεμα. σε μερικές αναβαθμίσεις θα στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάζεται σε λίγη ώρα το MX4 Pro.Νομίζω ότι σε αυτό το site μπορείτε να παρακολουθήσετε το event σε ζωντανή σύνδεση http://www.weibo.com/meizumobile

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ενα ερωτηματικο ειναι και αν θα υπαρξει εκδοση pro με 3gb RAM και αν θα βαλουν τον νεο exynos απο το ΝΟΤΕ4.

 

Εκει θα μιλαμε για κορυφαια οντως συσκευη.

file moy nai..etsi erxetai to mx4 pro..me 3gb kai exynos! alla kai peripou 700 $!! se ena xrono isvw to skefto...tora exo to mx4 pou einai karifaio!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω αυτη τη στιγμη ΜΧ4, νοτε 4 και mate 7.

Περιττο να πω πως το ΜΧ4 ειναι το ταχυτερο γενικα απο τα 3 (ναι και απο το "πολυ" νοτε 4).

Ουσιαστικα το ματε και το ΜΧ4 κανουν πλακα με τους εξωτικους οκταπυρηνους τους στο νοτελι.

Δεν το περιμενα αυτο πραματικα.

Με λιγα λογια, αυτη τη στιγμη το ΜΧ4 ειναι μακραν το πιο vfm κινητο της αγορας...

 

Άν και λάτρης του mx4 αφού ήδη το έχω παραγγείλει κιόλας θα ήθελα να πω οτι αυτή η καθυστέρηση απόκρισης στις note συσκευές οφείλεται καθαρά στο λειτουργικό και όχι στον επεξεργαστή.Σαν κάτοχος του note 3 το xiaomi mi3 μου έκανε πλάκα στο άνοιγμα εφαρμογών και βασικών λειτουργιών κτλπ με το ταχύτατο miui που όταν το πέρασα και εγώ στο note 3 το κινητό έτρεχε σφαίρα.Το ίδιο συμβαίνει και στο Note 4.Ο επεξεργαστής του και στις 2 του εκδόσεις ειναι πολύ καλύτερος από τα 2 άλλα μοντέλα που τα σύγκρινες αλλά λόγω 2K και touchwiz η απόδοση του μειώνεται δραματικά.

 

Εκτός όμως από την ταχύτητα συγκρίνεται σε οθόνη, μπαταρία και κάμερα με το νοτέλι ?? Αυτό να μας πεις. Η ταχύτητα αν θα είναι 1 δευτερόλεπτο ή 1,2 προσωπικά δεν με "κόφτει" καθόλου. Γιατί VFM τα κινέζικα αλλά σε οθόνη που έχω συγκρίνει το 1+1 και το oppo 7 (κινέζικα) με το sony z3 ή το note 3 , όπως και στην κάμερα (με εξαίρεση κάπως το oppo 7) δεν συγκρίνονταο δυστυχως και μην έχουμε αυταπάτες αλλα ακόμα εχουν δρομο οι κινεζοι μπροστά τους. Τώρα για το meizu δεν ξερω...μπορείς να μας πεις ????

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

file moy nai..etsi erxetai to mx4 pro..me 3gb kai exynos! alla kai peripou 700 $!! se ena xrono isvw to skefto...tora exo to mx4 pou einai karifaio!!!

 

ναι αλλα ποιον exynos δεν ειδες... τον 5430 του galaxy alpha.... μπα...δε θα παρω... ουτε η 2κ με τρελαίνει ουτε το fingerprint scanner. μονο το καινούριο sound chip με ψήνει αλλα δε χανει και σε τίποτα το wolfson του ΜΧ4 μου... αν εβαζαν τον exynos 5433 aka exynos 7 θα καναν τρελες πωλήσεις, τώρα θα ανέβουν οι πωλήσεις του απλου μετα απο αυτο :P

 

edit: παμε στο νήμα του pro σιγα σιγα γιατι εδω είμαστε off topic.

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Φαουλ οι 5.5' για εμένα.Επίσης καλό θα ήταν να έβαζαν τον 5433 η μπαταρία θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερη;)

2499 γουάν=325 ευρώ με την σημερινή ισοτιμία.Βάλε και το καπέλο που βάζουν οι μεταπωλητές θα πάει πάνωαπό 400 ευρώ

Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα για το απλο η τιμη κινας ηταν 225€ και μετα απο την Meizu για την ευρωπη κανει 350€.

Με αντιστοιχη αυξηση της τιμης του Pro, νομιζω χανεται το vfm και προσωπικα δεν μου αρεσε που τετραγωνησαν τον κυκλο :P

 

Ποση ειναι η διαθεσιμη Ram στο απλο?

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα για το απλο η τιμη κινας ηταν 225€ και μετα απο την Meizu για την ευρωπη κανει 350€.

Με αντιστοιχη αυξηση της τιμης του Pro, νομιζω χανεται το vfm και προσωπικα δεν μου αρεσε που τετραγωνησαν τον κυκλο :P

 

Ποση ειναι η διαθεσιμη Ram στο απλο?

 

Εγώ με 1+ με viber Facebook κλπ να τρέχουν background

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω αυτη τη στιγμη ΜΧ4, νοτε 4 και mate 7.

Περιττο να πω πως το ΜΧ4 ειναι το ταχυτερο γενικα απο τα 3 (ναι και απο το "πολυ" νοτε 4).

Ουσιαστικα το ματε και το ΜΧ4 κανουν πλακα με τους εξωτικους οκταπυρηνους τους στο νοτελι.

Δεν το περιμενα αυτο πραματικα.

Με λιγα λογια, αυτη τη στιγμη το ΜΧ4 ειναι μακραν το πιο vfm κινητο της αγορας...

 

μολις γινει διαθεσιμη η εκδοση 64gb με την 4.1 που λυνει ολα τα προβληματα που εχει το κινητο και μαλιστα σε χρωματισμο panda τοτε θα το αγορασω σχεδον αμεσως.

δεν αγοραζω το Pro.

 

και θα δωσω το δικο μου.

Μακραν το καλυτερο κινητο σημερα,μαζι με το oneplus.

Ενα κλικ πανω το meizu σε ολα πλην μπαταριας.

και εκει ομως θα πλησιασει συντομα το Mx4

Αν καποιος θελει mods/roms ειναι μονοδρομος το 1+1.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...