Jump to content

Αγορά Smartphone με FullHD(ή καλύτερη) ανάλυση


kgeorgeg7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

 

Είμαι στην αναζήτηση για ένα καινούργιο κινητό με τουλάχιστον FullHD ανάλυση ή και καλύτερη.

Budget δεν έχω βάλει, γενικά θέλω κάτι με πολύ καλό VFM.

Για παράδειγμα, το Sony Xperia Z αν και περσινό στα 260 που βλέπω στο skroutz, καλή τιμή μου φαίνεται.

 

Τα smartphone μου μέχρι στιγμής:

Sony Xperia S (2012/3 - 2013/3)

Huawei Ascend P1 (2013/3 - Τώρα)

 

Γενικά η μετάβαση από το Xperia S στο Huawei δεν ήταν εύκολη. Είχα συνηθήσει στο 342ppi και λέω να πάω πάλι σε κάτι με καλή ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

Είμαι στην αναζήτηση για ένα καινούργιο κινητό με τουλάχιστον FullHD ανάλυση ή και καλύτερη.

Budget δεν έχω βάλει, γενικά θέλω κάτι με πολύ καλό VFM.

Για παράδειγμα, το Sony Xperia Z αν και περσινό στα 260 που βλέπω στο skroutz, καλή τιμή μου φαίνεται.

 

Τα smartphone μου μέχρι στιγμής:

Sony Xperia S (2012/3 - 2013/3)

Huawei Ascend P1 (2013/3 - Τώρα)

 

Γενικά η μετάβαση από το Xperia S στο Huawei δεν ήταν εύκολη. Είχα συνηθήσει στο 342ppi και λέω να πάω πάλι σε κάτι με καλή ανάλυση.

 

Αlcatel idol x+ 441ppi.το εχω μια βδομαδα κ εχω να πω τα καλυτερα...δες το.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από full hd το oppo 7 ( http://europe.oppostyle.com/14-find-7 ) ή και το lg g3. Για full hd δες το lg g2, που βρίσκεις στα 280 το 16αρι και 350 το 32αρι.
Link to comment
Share on other sites

Αlcatel idol x+ 441ppi.το εχω μια βδομαδα κ εχω να πω τα καλυτερα...δες το.

 

μια φιλη μου πηρε ALCATEL POP C7 Pure White - (7041D) . ειναι καλυτερο απο αλλες μαρκες το συγκεκριμενο και δεν θα χαλασει οπως κατι φθηνα κινεζικα?? σωστα?? γιατι της αρεσει πολυ και δεν θελει να της χαλασει.

Edited by Th3
Link to comment
Share on other sites

Αν βλέπεις διάφορα σε κινητό απο Full HD σε παραπάνω τότε πρεπει να εισαι ο Superman, άρα πετάξου (κυριολεκτικά :p ) σε Κίνα και Ιαπωνία και δες τα και κρίνε μόνος σου. :D

 

Μην αγχωνεσαι που δεν υπάρχουν ακόμα apps ή games που να τρέχουν σε uHD βέβαια. Σε 2 χρόνια που θα υπάρχουν είμαι σίγουρος πως θα χεις το ίδιο κινητό. :)

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο VFM κινητό αυτή την στιγμή με FullHD που θέλεις εσύ (και ανεξάρτητα), είναι το Xiaomi Mi3. Ανάλογα με την χωρητικότητα διαλέγεις και τιμή -> 16GB - 215€ τελική ή 64GB - 282€ τελική! Υπάρχει βέβαια και το Mi4, που τώρα άρχισε να κυκλοφορεί και ακόμα δεν έχει βγει σε LTE έκδοση που λένε, αλλά αξίζει και αυτό να το έχεις υπόψιν σου.
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι θέλω οπωσδήποτε να δέχεται εξωτερική TF(microSD) και υποστήριξη 4G.

Δεν με νοιάζει τόσο πόσο θα είναι η εσωτερική μνήμη.

 

Είδα αυτό: http://www.minideal.net/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html

και μπορώ να πω ότι έχει ό,τι χρειάζομαι. 4G, TF, FullHD και Dual SIM που θα βόλευε αρκετά. Και GLONASS

Edited by kgeorgeg7
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι θέλω οπωσδήποτε να δέχεται εξωτερική TF(microSD) και υποστήριξη 4G.

Δεν με νοιάζει τόσο πόσο θα είναι η εσωτερική μνήμη.

 

Είδα αυτό: http://www.minideal.net/zte-nubia-z7-mini-4g-lte-android-4-4-2-3ghz-5-0-1080p-ram-2gb-rom-16gb-smartphone.html

και μπορώ να πω ότι έχει ό,τι χρειάζομαι. 4G, TF, FullHD και Dual SIM που θα βόλευε αρκετά. Και GLONASS

Αυτά δεν τα είπες στην αρχή..... ;)

4G δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολέψει. Οι ταχύτητες που πιάνει το Xiaomi πάντως είναι σαν 4G. Όσο για τον χώρο, εγώ προτιμώ 64Gb εσωτερικό χώρο από κάποια κάρτα που μπορεί να είναι ασύμβατη, να μου καεί, να τα χάσει όλα όσα είναι μέσα, αλλά αυτά είναι γούστα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή έχω και γω παρόμοιους προβληματισμους με τον φίλο, να ρωτήσω, από εγγύηση τα κινέζικα που αναφέρετε πώς τα πάνε?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και γω παρόμοιους προβληματισμους με τον φίλο, να ρωτήσω, από εγγύηση τα κινέζικα που αναφέρετε πώς τα πάνε?

 

1 χρονο εγγυηση προσφερουν πια ολα τα καταστηματα και αν παθει κατι μπορεις να το στειλεις πισω με δικα σου μεταφορικα(9 ευρω...)Και σε 30-40 μερες απο οτι ξερω θα το εχεις πισω...

 

Υ.Σ εχω δει και επιστροφη να κανει 2 μηνες... το θεμα ειναι παντως οτι εγγυηση εχεις...

Υ.Σ2 αν βαριεσαι να το στειλεις στην κινα υπαρχει μαγαζι στην Ελλαδα το οποιο επιδιορθωνει το προβλημα με μικρο κοστος... Δεν θα πω παρολα αυτα το ονομα αν και ο παιδι ειναι φιλος μυο για να μην θεωρηθει διαφημιση(πληροφοριες σε πμ) ελπιζω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

1 χρονο εγγυηση προσφερουν πια ολα τα καταστηματα και αν παθει κατι μπορεις να το στειλεις πισω με δικα σου μεταφορικα(9 ευρω...)Και σε 30-40 μερες απο οτι ξερω θα το εχεις πισω...

 

Υ.Σ εχω δει και επιστροφη να κανει 2 μηνες... το θεμα ειναι παντως οτι εγγυηση εχεις...

Υ.Σ2 αν βαριεσαι να το στειλεις στην κινα υπαρχει μαγαζι στην Ελλαδα το οποιο επιδιορθωνει το προβλημα με μικρο κοστος... Δεν θα πω παρολα αυτα το ονομα αν και ο παιδι ειναι φιλος μυο για να μην θεωρηθει διαφημιση(πληροφοριες σε πμ) ελπιζω να σε καλυψα

Και από Ελλάδα μη σου χαλάσει κανα Sony.Εκεί να δεις μήνες !!!!!!!!!!!

Και δεν θα κάνουν και σωστή δουλειά..... :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...