Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (29 Μάρ. 2004 , 15:26)

 

Περίεργο είναι που λες ότι αν κλείσεις το πορτάκι, δεν φαίνεται το καμμένο Pixel μετά :confused:

 

Όπως και να 'χει, αν δεν σε ενοχλεί, no problem τότε, γιατί δεν σημάινει κάτι για το "μέλλον" της οθόνης το ότι έχει ένα καμμένο Pixel.

Μπορείς να ζητήσεις αντικατάσταση, αλλά στο διάστημα της πρώτης εβδομάδας από ότι θυμάμαι από άλλους φίλους που είχαν κάνει το ίδιο, ακόμα και για σκόνη που υπήρχε στην οθόνη και λαμπίριζε σαν καμμένο Pixel (μπορεί και κανάς κόκος σκόνης να είναι αυτό που βλέπεις και επειδή "χτυπά" το φως από πίσω, λάμπει αρκετά.

 

Πριν ένα χρόνο περίπου, είχαμε κάνει μεγάλες συζητήσεις για αυτό και τελικά, για τους περισσότερους είναι αυτό που λέμε: "ιδέα μου είναι" και τελικά δεν τους ενοχλούσε. Αν το καμμένο Pixel είναι σε περιοχή που δεν βρίσκεται σε ότι φαίνεται στην επιφάνεια εργασίας της οθόνης του κινητού και βρίσκεται στο περιθώριο, τότε δεν βλέπω λόγο να τρέχεις για αλλαγή οθόνης.

 

Στο δικό μου είχα-έχω 2-3 μικρούς κόκους σκόνης, τους οποίους δεν είχα δει ποτέ και επειδή είχε γίνει κουβέντα εδώ για αυτό, τους πρόσεξα και είχα κολλήσει μετά :rolleyes: Αλλά μετά από λίγο καιρό ούτε που πρόσεχα την σκόνη.

 

 

Είναι σίγουρα καμμένο Pixel το τσέκαρα και με το mirror. Σήμερα το πρωί υπήρχε το καμμένο pixel, σε κάποια φάση κοιτάω και είχε φτιάξει! Το τσέκαρα και πάλι με το Mirror μέχρι πριν λίγο που χρειάστηκε να το κλείσω και να το ξαναανοίξω όπου εμφανίστηκε και πάλι... :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dioptra999 (29 Μάρ. 2004 , 17:55)

 

1) re paidia iparxei radiofwno sto p800? An oxi yparxei apllication? An nai pou tha to brw giati den to briskw!!!!

 

Ραδιόφωνο υπάρχει μόνο ως αξεσουάρ.

Αpplication όχι δεν υπάρχει τίποτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (13 Μάρ. 2004 , 17:11)

 

Magkes? Ti paizei me to "SMan" ?

Douleuei se P900? parousiazei kanena provlima? einai vlavero gia tin leitourgia tou kinitou? Opoiadipote pliroforia tha voithouse poli!!!

THaNKs!

 

Douleuei kanonika xwris kanena ma kanena provlima,to sinistw me kleista ta matia :cool:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

paidia voitheia epigontos!!!egatestisa prin ligo to candidcam4u kai den mou douleuei to camcorder.apegatestisa to meta to candidcam4u kai meta mou elege ptan phgaina na anoixw to camcorder oti den mpoorei na to vrei,to xanaegatestisa apo thn arxi alla tipota.to idio ginetai kai opoio allo app exei sxesi me camera ektos apo thn communicam.kamia idea pls?
VaiosZ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vaiosz (29 Μάρ. 2004 , 21:46)

 

paidia voitheia epigontos!!!egatestisa prin ligo to candidcam4u kai den mou douleuei to camcorder.apegatestisa to meta to candidcam4u kai meta mou elege ptan phgaina na anoixw to camcorder oti den mpoorei na to vrei,to xanaegatestisa apo thn arxi alla tipota.to idio ginetai kai opoio allo app exei sxesi me camera ektos apo thn communicam.kamia idea pls?

 

Ρίξε μία ματιά εδώ!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο υπάρχει μόνο ως αξεσουάρ.

Αpplication όχι δεν υπάρχει τίποτα.

 

 

Thank you Billy!!! Pantws einai aparadekto til 500E na min exei radiofwno :mad:

 

Exei remote control kai excel!!!!! :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (30 Μάρ. 2004 , 00:57)

 

An kai ligo...arga :D ThaNks my friend! :D

 

Wx ontos itan ligo arga :D alla den ftaiw egw o server mou to evgale san last page :( ,anyway ama thes tipota allo steile mou pm :o
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία:

 

Απο προχτές που αγόρασα μια 128ΜΒ κάρτα στο Ρ800 μου έχει αρχίσει τα περίεργα το κινητό μου. Ναι μεν το φόρτωσα με παραπάνω εφαρμογές μην φανταστείτε υπερβολικά πράγματα (εχω ακομα 90ΜΒ ελεύθερα) αλλά τώρα πυκνά συχνά όταν ανοίγω το κινητό μετά απο λίγο ή σε διάφορες στιγμές το μενού " εφαρμογές" είναι λευκό! :eek:

Ενω λοιπόν μπορώ να μπώ σε άλλες επιλογές (μηνύματα, επαφές κλπ.) που υπάρχουν σε συντομεύσεις επάνω, το μενού με τις υπόλοιπες εφάρμογες είναι κενό και πρέπει να κάνω επανεκκίνηση το κινητό να εμφανιστεί! Αλλά υπάρχει η πιθανότητα μετά την επαννεκίνηση μετά απο λίγο να χαθεί το μενόυ και πάλι... :blink:

Καμμιά ιδέα? :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το προβλημα με το λευκο μενου στις εφαρμογες το εκανε και σε μενα και η αιτια (ποτε δεν θα το μαθω γιατι, την καθαρισα απο τα προγραμματα)και τα εβαλα φρεσκα και μεγαλη προσοχη ενα - ενα αφου εβλεπα αν δουλευουν σωστα........εκανα και μια επαναφορα απο το backup στο c και τωρα ειναι οκ
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτό με την άσπρη οθόνη γίνεται αφού εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή.Λύνεται είτε βγάζοντας την Memory Stick,υπάρχουν όμως και καλύτεροι τρόποι.

Ο πρώτος μέσω του SMan πας Fn->Fix Applist και ο δεύτερος μέσω του Taskman όπου κλείνεις το 'alaunch'.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (26 Μάρ. 2004 , 12:19)

 

Φίλε bill_viper το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ και τελικά κατέληξα στόν 6.20.

Τι αλχημεία πρέπει να κάνουμε για βλέπουμε ελληνικά??? To email μου είναιεδώ !!!!!!!!

 

 

 

Θα 'θελα και εγω τα fonts please αν ειναι δυνατο στο tasosz@vip.gr

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasosz (31 Μάρ. 2004 , 13:43)

 

Θα 'θελα και εγω τα fonts please αν ειναι δυνατο στο tasosz@vip.gr

 

Ευχαριστω!!

 

Mόλις τα έλαβες! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (31 Μάρ. 2004 , 11:28)

 

Συνήθως αυτό με την άσπρη οθόνη γίνεται αφού εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή.Λύνεται είτε βγάζοντας την Memory Stick,υπάρχουν όμως και καλύτεροι τρόποι.

Ο πρώτος μέσω του SMan πας Fn->Fix Applist και ο δεύτερος μέσω του Taskman όπου κλείνεις το 'alaunch'.

 

 

Μετά την εγκατάσταση μιας εφάρμογης το εχω παρατηρήσει το θέμα είναι και μετά απο μια επανεκκίνηση μετά απο μερικά sec. χάνονται και πάλι οι εφαρμογές. :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (31 Μάρ. 2004 , 16:22)

 

Γινεται να εκτυπωσουμε τις φωτο του Ρ800 απο την MSD σε φωτογραφιο? Η θα ειναι μικρες οι φωτο?

 

Αν και δεν το έχω κάνει,αν πας στο φωτογραφείο με τον αντάπτορα για Memory Stick κι έχεις βγάλει και τις φωτογραφίες σε ανάλυση 640x480 ίσως!Και λέω ίσως γιατί μην ξεχνάμε ότι η κάμερα του κινητού μας είναι 110.000 pixels και δεν ξέρω τί ποιότητα θα έχουν! :confused:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bad_freddy (31 Μάρ. 2004 , 22:51)

 

Μετά την εγκατάσταση μιας εφάρμογης το εχω παρατηρήσει το θέμα είναι και μετά απο μια επανεκκίνηση μετά απο μερικά sec. χάνονται και πάλι οι εφαρμογές. :worry:

 

Δοκίμασες να λειτουργήσεις το κινητό για λίγο χωρίς την Memory Stick να δεις αν σου παρουσιάζει το πρόβλημα?

Λογικά θα είναι η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησες που σου δημιουργεί το πρόβλημα.Γιατί δεν την κάνεις ένα uninstall και να παρατηρήσεις την "συμπεριφορά" του τηλεφώνου σου?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (31 Μάρ. 2004 , 23:02)

 

Δοκίμασες να λειτουργήσεις το κινητό για λίγο χωρίς την Memory Stick να δεις αν σου παρουσιάζει το πρόβλημα?

Λογικά θα είναι η τελευταία εφαρμογή που εγκατέστησες που σου δημιουργεί το πρόβλημα.Γιατί δεν την κάνεις ένα uninstall και να παρατηρήσεις την "συμπεριφορά" του τηλεφώνου σου?

 

 

Μάλλον τα ανακάλυψα! Το Bugme to έβγαλα και τώρα δεν χάνεται το μενού! Μετά παρατήρησα οτι όταν κάνω Quit απο το MIB2 που δίνει στο CD συμβαίνει το ίδιο οπότε το έβγαλα κι αυτό...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά δεν βρει αντίστοιχο πρόβλημα

 

Όταν με καλούν και χρησιμοποιώ το hands-free ή το ακουστικό bluetooth

στα πρώτα 10'' κλείνει η γραμμή

Αυτό συμβαίνει κυρίως με τις πρώτες εισερχόμενες κλήσεις μετά την ενεργοποίηση ή την 1η κλήση μετά απο αρκετή ώρα...

Στην αρχή νόμιζα ότι έκανε επαφή το πορτάκι με την οθόνη (μιας και είχε σπάσει η αριστερή ακίδα)

Μετά νόμιζα ότι είχε πρόβλημα το ακουστικό bluetooth και το πήγα για σέρβις (εδώ και 2 μήνες μου το αντικαθιστούν)

Επειδή τo ίδιο πρόβλημα συνέβει και με το handsfree είμαι σίγουρος ότι φταίει η συσκευή.

στις 29/03/04 έκανα 2η αναβάθμιση αλλα το πρόβλημα παραμένει

 

Υπάρχει παρόμοιο περιστατικό με κανέναν απο εσάς?

Μπορεί να οφείλεται σε αστάθεια του δικτύου ή λόγω δικής μου μετακίνησης?

Χρησιμοποιώ Cote!

thanx anyway

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cepheus ( 9 Μάρ. 2004 , 21:18)

 

Fws ston (omologoumenws asxeto) Tyflo!!!

 

Exw ki egw to idio provlhma me message-storer,

ma den katalava kala....

Pws xrhsimopoioume to ISO88597? To katevazoume apo kapou? To ega8istoyme kapou allou? (pc 'h kinhto?)

 

Ektimw poly th voh8eia sas, giati einai to mono sxetiko progr. pou mporw na xrhsimopoihsw, afou to sms-manager de leitourgei sta win'98 poy exw.

Eyxaristw...

 

 

Στο msgstorer για να επιλέξεις να φαίνοντα τα ελληνικά στο πισί σου, θα πας στις επιλογές-Misc-Charset-Unicode.....Το μαρκάρεις, κάνεις ένα refresh κι όλα θα φαίνονται.....εντάξει!

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...