Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου όπως έγραψα και πιο πάνω όταν βάλεις καινούρια κάρτα micro SIM στη θέση ένα θα δεις τρομερή διαφορά δύο 3g εγώ έχω φουλ σήμα έτσι

Όσο για το GPS σε εμένα δουλεύει άψογα

 

Δοκίμασα σήμερα τη SIM του γιου μου, κανονική κι αυτή στη θέση δύο. Πολύ καλό σήμα 3g κι επιτέλους δούλεψε το gps. Όχι άψογα, αλλά ικανοποιητικά. Είμαι για αλλαγή SIM λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

 

Η συγκεκριμένη θηκη έχει ταινία διπλής όψης και κολλας το τηλέφωνο πανω της. Καθόλου βολική. Δεν προσαρμόζει και το φλας της κάμερας!!! Και φυσικά δεν ξεκολαει εύκολα...μέχρι και το καπάκι μπορείς να σπασεις αν δεν ξεκουμπωσει απο την συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη θηκη έχει ταινία διπλής όψης και κολλας το τηλέφωνο πανω της. Καθόλου βολική. Δεν προσαρμόζει και το φλας της κάμερας!!! Και φυσικά δεν ξεκολαει εύκολα...μέχρι και το καπάκι μπορείς να σπασεις αν δεν ξεκουμπωσει απο την συσκευή!

 

Γι'αυτό και γω έδωσα μόνο τις άλλες δυο και έγραψα "θήκες της ανθρωπιάς"

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη θηκη έχει ταινία διπλής όψης και κολλας το τηλέφωνο πανω της. Καθόλου βολική. Δεν προσαρμόζει και το φλας της κάμερας!!! Και φυσικά δεν ξεκολαει εύκολα...μέχρι και το καπάκι μπορείς να σπασεις αν δεν ξεκουμπωσει απο την συσκευή!

 

αποφευγουμε δηλαδη! να για αυτο ειναι τα φορα!

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Επειδή έχω φαγωθεί να αλλάξω κινητό και η αφορμή είναι ότι το galaxy S2 μου, δεν βγάζει καν τη μέρα πλεόν, θα ήθελα να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένοι από το κινητό. Διάβασα ότι διάφοροι είχατε προβλήματα, κάποια από τα οποία ξεπεράστηκαν. Εκείνο που ενδιαφέρει είναι η μπαταρία. Βγάζει 24ωρο με γερή χρήση;

 

Συνολικά σαν κινητό, ανεξαρτήτως τιμής, είναι βολικό και αξιόπιστο; Επίσης, αν πείτε ποιο site παραγγελιών σας έκανε καλύτερη εντύπωση θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Επειδή έχω φαγωθεί να αλλάξω κινητό και η αφορμή είναι ότι το galaxy S2 μου, δεν βγάζει καν τη μέρα πλεόν, θα ήθελα να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένοι από το κινητό. Διάβασα ότι διάφοροι είχατε προβλήματα, κάποια από τα οποία ξεπεράστηκαν. Εκείνο που ενδιαφέρει είναι η μπαταρία. Βγάζει 24ωρο με γερή χρήση;

 

Συνολικά σαν κινητό, ανεξαρτήτως τιμής, είναι βολικό και αξιόπιστο; Επίσης, αν πείτε ποιο site παραγγελιών σας έκανε καλύτερη εντύπωση θα το εκτιμούσα. Ευχαριστώ!

 

Το πήρα από To2c.com κι έχω παραγγείλει και δεύτερο. Δεν είχα κανένα πρόβλημα από το κατάστημα. Το κινητό είναι βολικό, τα θεματάκια που έχεις ήδη διαβάσει προφανώς, δε νομίζω ότι είναι τόσο σημαντικά ώστε να το αποκλείσω σαν αγορά και συγκριτικά με την τιμή του είναι πολύ καλό. Πολύ όμορφο και μικρό για 5". Η οθόνη του πάρα πολύ καλή. Μην περιμένεις ιδιαίτερα αξιόπιστη πλοήγηση με gps, που όπως έχω διαβάσει είναι γενικότερο θέμα με τα κινέζικα κινητά που φοράνε MTK επεξεργαστές. Το έχω φορτώσει με ένα σωρό εφαρμογές, και παρόλα αυτά δεν έχει καταλάβει τίποτα, σε αντίθεση με τα Samsung galaxy sIII mini των παιδιών μου. Μη σου πω το κοιτάνε με το ένα μάτι να το αρπάξουν :p Ένα θέμα που μπορεί να σε ενοχλήσει είναι η ευαισθησία της οθόνης. Έχω μερικές φορές ghost touch κι άλλες φορές πρέπει να πατήσω και δεύτερη φορά για να καταλάβει. Ιδίως όταν είναι καθαρό και με κρύα και στεγνά χέρια. Τρώγοντας πιτόγυρο και με τα χέρια λαδωμένα δε θα σε προβληματίσει καθόλου. Γενικότερα, το συνιστώ λόγω της πολύ καλής οθόνης και του σχεδιασμού του.

Κι ένα τελευταίο. Με τη μπαταρία δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Με βαριά χρήση θα μου κρατήσει κανένα δωδεκάωρο το πολύ, αλλά έχω διαβάσει από άλλα κινητά ότι το συγκεκριμένο θέμα μπορεί να λυθεί με νέα κάρτα SIM που θα κάνω πολύ σύντομα.

Edited by sotirisba
Link to comment
Share on other sites

Τρώγοντας πιτόγυρο και με τα χέρια λαδωμένα δε θα σε προβληματίσει καθόλου. Γενικότερα, το συνιστώ λόγω της πολύ καλής οθόνης και του σχεδιασμού του.

 

Δεν το περίμενα αυτό το σχόλιο. Με έστρωσες κάτω από τα γέλια.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κ απο μενα..Ξερεις κανεις πως θα εχουμε 160 χαρακτηρες στα sms?Μου βγαζει ενα λουκετακι πανω δεξια τι ειναι?Τα μενου ειναι αναμεικτα Ελληνικα-αγγλικα?Δεν ειμαι πολυ σχετικος οπως βλεπετε..Ευχαριστω.. Edited by ktmz
προσθεση ερωτησεων
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να βάλω το Nova Launcher στο κινητό; Θα έχει διαφορά στην αίσθηση (πιο ομαλή κίνηση, εξαφάνιση ghost touch κτλ) ή όχι;

Επίσης ένα πολύ εκνευριστικό πρόβλημα που παρουσιάζει το κινητό είναι ότι εξαφανίζει από τις αρχικές σελίδες τις συντομέυσεις με τις επαφές για απευθείας κλήσεις. Έχω βάλει τουλάχιστον 5 φορές τις αγαπημένες επαφές ως συντόμευση στην αρχική σελίδα και μετά από κάποια ώρα μου τις εξαφανίζει έτσι ξαφνικά. Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό; Όπως επίσης ότι εξαφανίζει την εικόνα που έχεις βάλει wallpaper στην οθόνη κλειδώματος. Αν βάλω Nova Launcher θα σταματήσουν αυτά το κολλήματα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω εάν αξίζει να βάλω το Nova Launcher στο κινητό; Θα έχει διαφορά στην αίσθηση (πιο ομαλή κίνηση, εξαφάνιση ghost touch κτλ) ή όχι;

Επίσης ένα πολύ εκνευριστικό πρόβλημα που παρουσιάζει το κινητό είναι ότι εξαφανίζει από τις αρχικές σελίδες τις συντομέυσεις με τις επαφές για απευθείας κλήσεις. Έχω βάλει τουλάχιστον 5 φορές τις αγαπημένες επαφές ως συντόμευση στην αρχική σελίδα και μετά από κάποια ώρα μου τις εξαφανίζει έτσι ξαφνικά. Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό; Όπως επίσης ότι εξαφανίζει την εικόνα που έχεις βάλει wallpaper στην οθόνη κλειδώματος. Αν βάλω Nova Launcher θα σταματήσουν αυτά το κολλήματα;

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασα και το nova αλλά αυτό που χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι το go launcher. Και με το lock screen για να δουλεύει το κλείδωμα με διπλό tap είναι ακριβώς αυτό που θέλω. Πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που δε μου δουλεύει είναι είναι το guest mode. Με το ξεκλείδωμα θα με πάει στη δική μου οθόνη κι όχι σε guest.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To Goophone εχει RAM=512M, αδιανόητο για τέλη του 2014...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

 

Κανένα από αυτά τα δυο ψάξε άλλο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι και κανει και αλλα ακομα, μονο που να συμπληρωσω νομιζω οτι θελει να γινει και ενα partition στην SD καρτα ως ext2 για να το δει το προγραμμα.

 

Καλησπερα και απο εμενα

Σημερα το πηρα στα χερια μου εντυπωσεις σε λιγες μερες

 

Μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως κανουμε partition για να μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες ;

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όπως έγραψα και πιο πάνω όταν βάλεις καινούρια κάρτα micro SIM στη θέση ένα θα δεις τρομερή διαφορά δύο 3g εγώ έχω φουλ σήμα έτσι

Όσο για το GPS σε εμένα δουλεύει άψογα

 

Δεύτερη μέρα σήμερα με καινούρια microSIM. Καμία βελτίωση σε αυτονομία και σήμα 3g. Πλέον παραιτήθηκα και από το gps. Και κάτι τελευταίο. Έχει κανένας θέμα με παράσιτα σε συνομιλίες? Σε μερικές κλήσεις έχει τόσο θόρυβο που δε με καταλαβαίνουν. Και με την προηγούμενη και τη νέα SIM. Ήρθε και το δεύτερο τηλέφωνο. Θα τσεκάρω αν έχει τα ίδια θέματα και θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παρέλαβα προχθές ένα και λίγο που το δούλεψα (γιατί για άλλον προοριζόταν) μου άρεσε πολύ για 85 ευρώ είναι πολύ καλό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα

Σημερα το πηρα στα χερια μου εντυπωσεις σε λιγες μερες

 

Μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως κανουμε partition για να μπορω να μεταφερω τις εφαρμογες ;

 

Ευχαριστω πολυ

 

Δεν χρειάζεται να κάνεις αφού τα 8 GB της εσωτερικής είναι πιστεύω υπεραρκετά αφου είναι όλα διαθέσιμα

 

 

Όποιος ενδιαφέρεται TWRP Recovery από εδώ http://forum.xda-developers.com/android/general/kingsing-s2-lg-g3-g2-clone-knockon-4-4-t2864848/page16

Το δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά μόνο που αποθηκεύει το back up στην εσωτερική μνήμη και όχι στην sd card

Edited by mplevris
TWRP recovery
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν ξερει πως βαζουμε 160 χαρακτηρες στο μηνυμα?Δεν ειμαστε ολοι γνωστες..Ευχαριστω..

 

http://grdroid.info/2012/02/160-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CF%8D%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

3 μερες με το s2 και εκτος της μπαταριας που δεν καταλαβαινω ακομη πως δουλευει μιας και ακομη το πειραζω συνεχεια

- το gps κλειδωσε 1η φορα σε 30 δευτερα και δουλευει τελεια με sygic

- τα ghost touch εξαφανιστικαν με την απενεργοποιηση των air gestures οποτε ολα τελεια

- 3g και wifi πανω απο τον μέσο ορο σε συγκριση αρχικα με inew v3 , jiayu g4s και star n9800 που εχω εδω για τεστ

- δεν εχει κολησει καθουλου με τις εφαρμογες που εχω φορτωσει μεχρι τωρα

- ακουω και με ακουνε τελεια αλλα θα ηθελα λιγο ποιο δυνατο μεγαφωνο , θα προσπαθησω να το πειραξω με τον uncle μολις βρω χρονο

- για την οθονη τι να πω , καποιο λοθος θα εχουνε κανει αποκλειεται να μην ειναι hd , για 85 euro τα σπαει

- καμερα δοκιμασα ελαχιστα αλλα ειναι σκετη απογοητευση αλλα οπως προειπα ''μονο'' 85 euro

- εχω εντυπωσιαστει με το ποσο γρηγορα φορτιζει και δεν εχω βαλει τον δικο του φορτιστη ακομη , εχω τον προηγουμενο κινεζo απο το star n9800

- να μην το ματιασω ειμαι τοσο ευχαριστημενος που σκεφτομαι να το κρατησω για βασικο τηλεφωνο

 

μια ερωτηση μονο

εχει καταφερει κανεις να απενεργοποιησει τον ηχο οταν ξεκλειδωνει χωρις να αλλαξει locker?

 

αυτα για τωρα , καλη συνεχεια σε ολους

Edited by stratigos292
Link to comment
Share on other sites

 

leather και καλά

silicon case

Tempered glass

 

μέχρι στιγμής στο banggood έχω βρει τις καλύτερες τιμές για αξεσουάρ και Paypal ,λίγο αργό καμιά φορά

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

just letting you know

καμια αντοχη στις πτωσεις

με θηκη και με φιλμ μπροστα επεσε με την οθονη προς τα κατω και η οθονη μαυρισε η μιση και η αλλη μιση εχει δειχνει κατακορυφες ριγες....

:( καλο κινητο αλλα κραταει μολις ενα μηνα????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...