Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με ενδιαφέρει και μένα.

Αν τελικα το φόρτωμα που του έκαναν μπουκωνει την ram τοτε δεν αξίζει .

Κάποιος που το έχει ας μας ενημερώσει πόση ελεύθερη ram μένει κατα την εκκίνηση της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και απο μενα με "παρθενικο" :D post.

Εν αναμονη του iPhone 6, παρήγγειλα το KingSing S2 από Tinydeals στα 85,64€.

Περιμενω με ενδιαφερον τις πρωτες εντυπωσεις από τους συναγωνιστες που το εχουν στα χερια τους!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δεν κολλάει, άδειο αφήνει περίπου 480 ελεύθερη μνήμη, αν το φορτώσεις δεν ξέρω αλλά δεν φαίνεται να διαφέρει από άλλα κινέζικα τετραπυρηνα που έχω δει. Επειδή όμως έχω 8πυρηνο με 2gb ram βλέπω μια μικρή διαφορά. Επίσης παίζει βίντεο fullhd τέλεια.

Η κάμερα, μου φαίνεται πως δεν εστιάζει γρήγορα σε κοντινό θέμα και η ποιότητα της είναι ανάλογη των περισσότερων κινεζικων, επαρκής αλλά όχι για instagram.

Edited by tolis2046
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο.Ειδα καποια βιντεος και με εντυπωσιασε η οθονη του για την αναλυση που εχει.Μπορει να μου καποιος που το εχει παραλαβει απο οθονη πως παει ??η καμερα ειναι καλη ???GPS εαν κλειδωνει δορυφορους τουλαχιστον και τελος εαν εχει υποστηριξη απο ρομ και απο μπαταρια πως παει ??
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κινητό σε σύνδεση δεδομένων 3g είναι αρκετά αδύνατο. Στο ίδιο μέρος με ίδια κάρτα, σε σχέση με το Coolpad f1 μέρα με τη νύχτα (1 γραμμή με ένδειξη Η αντί για 4 και Η+) . Οι δύο υποδοχές sim (μια κανονική και μια micro) δεν διαφέρουν στην σύνδεση δεδομένων, με μία απλή εναλλαγή διαλέγεις την κάρτα που θέλεις να συνδεθεί σε 3g. Αύριο θα τεστάρω και το GPS.

 

Άκυρο, η κάρτα έφταιγε , τα δεδομένα δουλεύουν μια χαρά, όλη τη βδομάδα είχα εξαιρετική πλοήγηση με 3G.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,ενδιαφερομαι να αγορασω το κινητο.Ειδα καποια βιντεος και με εντυπωσιασε η οθονη του για την αναλυση που εχει.Μπορει να μου καποιος που το εχει παραλαβει απο οθονη πως παει ??η καμερα ειναι καλη ???GPS εαν κλειδωνει δορυφορους τουλαχιστον και τελος εαν εχει υποστηριξη απο ρομ και απο μπαταρια πως παει ??

 

Η οθόνη είναι πολύ φωτεινή και ευκρινής.

Η κάμερα ικανοποιητική για απλή χρήση, βελτιώνεται με την εφαρμογή Lenovo super camera.

GPS δουλεύει καλά, αργεί λίγο να κλειδώσει, μάλλον θα το ρουτάρω και θα βάλω το faster gps.

Έχουν βγει custom roms, αναφέρεται και πιο πάνω.

Μπαταρία μετά απο μια βδομάδα μπορώ να πώ πως είναι πολύ καλή, σίγουρα βγάζει μέρα και δέν έχει απότομα σκαλοπάτια στην αποφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε απαντηση απο tinydeals :

 

[/indent]The item P05-KSS2 you ordered is very popular and sold out in this period, we are trying our best to urge the supplier for it and the item will be back to us in 2-3 working days generally.

 

Στο site βεβαια το δειχνει ακομη σε stock...

Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε απαντηση απο tinydeals :

 

[/indent]The item P05-KSS2 you ordered is very popular and sold out in this period, we are trying our best to urge the supplier for it and the item will be back to us in 2-3 working days generally.

 

Στο site βεβαια το δειχνει ακομη σε stock...

 

Και μένα το ίδιο μου είπαν και ακύρωσα την παραγγελία και το παράγγειλα από αλλού(1949deal) όχι ότι θα το έχουν εκεί σίγουρα αλλά δεν μου άρεσε που στο tinideal τη μια μέρα μου είπαν ότι αύριο στέλνουν και την επόμενη μου είπαν ότι δεν έχουν στοκ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκαναν και σε εμενα και το ακύρωσα…

Μαλιστα ηταν η δευτερη φορα που συνέβαινε αυτό όταν μαλιστα πρωτίστως τους ειχα ρωτήσει εάν το εχουν αμεσα διαθέσιμο και αυτοι μου απαντησαν θετικα.

Υποθετω πως δεν εχουν ουτε ένα κινητο σε απόθεμα και περιμένουν με τα χρηματα του κοσμου να κανουν τις αγορες τους.

Την πρωτη φορα μου το εκαναν με το THL t6s οπου τους περιμενα μια εβδομάδα και στο τσακ ημουν για να τους ακυρωσω και την δεύτερη τωρα με το kingsing.

Δεν είναι δυνατον να τους ρωτας εάν μπορούν να σου το στειλουν αμεσα και αυτοι με περίσσια ευκολια να σου αραδιάζουν ψεματα.

Ακυρώσεις από ολους με την πρωτη μερα καθυστέρησης μπας και βαλουν μυαλο.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο μου είπαν και ακύρωσα την παραγγελία και το παράγγειλα από αλλού(1949deal) όχι ότι θα το έχουν εκεί σίγουρα αλλά δεν μου άρεσε που στο tinideal τη μια μέρα μου είπαν ότι αύριο στέλνουν και την επόμενη μου είπαν ότι δεν έχουν στοκ

 

Μακρια απο tinydeal ειναι ψευτες

Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

θα περιμενω 3 μερες οπως λενε και στο email.

αν δεν ανταποκριθουν ακυρωση και παραγγελια απο αλλου...

κριμα που το antelife δεν το εχει στην αποθηκη στην ισπανια...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι θα περιμένεις τσάμπα

Εμένα μου είχαν πει προχθές ότι σήμερα θα το είχαν έτοιμο για αποστολή και σένα σου λένε από βδομάδα και βλέπουμε

 

 

Και δω μπαταρία για όποιον ενδιαφέρεται

http://www.aliexpress.com/item/New-In-Stock-100-Original-BT-S2-2000Mah-Battery-For-kingsing-s2-Smart-Mobile-Phone-Free/2039245805.html

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εδω το δειχνει με θηκη αλλα δεν νομιζω πως ταιριάζει και πιθανον να ειναι μουφα.

Μακαρι να βγαλουν θηκη συντομα

Link to comment
Share on other sites

Μουφα ειναι η θηκη αφου δεν εχει κενο για τα κουμπια.Τεταρτη Πεμπτη παραλαμβανω απο to2c.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκλεισα βδομαδα που τοχω στη κατοχη μου και σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο.

Παραθετω την εμπειρια μου αναλυτικοτερα.

 

1. Η Οθονη ειναι εξαιρετικη. Συγκρινομενη με High END μοντελα, στεκεται επαξια διπλα τους οσο παραξενο κι αν φαινεται.

Πραγματικα σου δινει την αισθηση υψηλοτερης αναλυσης απο το δηλωμενο !

 

2. Το ρουταρα απο δω Μια χαρα.

http://www.needrom.com/download/kingsing-s2/

Με Antutu 5.1 (μετα το ρουτ) 19224 σκορ ! Γενικοτερα στη χρηση αρκετα γρηγορο χωρις να λειπουν λαγκαρισματακια (οχι τοσο ενοχλητικα κατ' εμέ)

 

3. Η μνημη μπουκωνει σχετικα ευκολα (δεν ξερω αν γινεται το ιδιο και με τ'αλλα κινητα της κατηγοριας) αλλα μ' ενα Clean Master εξασφαλιζει 450mb περιπου και "ξεαγχωνεσαι" (ηδη εχω καμια 20αρια εφαρμογες κατεβασμενες/εγκατεστημενες).

Τουχω κι ενα microSD 16αρι με το οποιο αντιμετωπισα θεμα εγκαταστασης εφαρμογων απο εσωτερικη σε εξωτερικη μνημη.

Με το APP2SD και με ολα του ειδους, βγαζει μηνυμα πως ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ απο τη συγκεκριμενη συσκευη η μεταφορα εφαρμογων.

Το "μπαλωσα" με το LINK2SD το οποιο χρησιμοποιει μια μεθοδο "Συνδεσης" που χρησιμοποιει και τις δυο μνημες συνδυαστικα και αναλογικα μοιρασμενα τα δεδομενα.

 

Δεν ξερω αν θα ειχα θεμα προτου το ρουταρω (Ας το δοκιμασει καποιος χωρις ρουτ και ας μας πει).

Επειδη το ρουταρισμα ειναι το πρωτο βημα - για μενα - σ' ενα κινητο, ολες οι δοκιμες μου εγιναν μετα απ' αυτο.

 

4. Μουσικη με ακουστικα ειτε ενσυρματα ειτε ασυρματα (bluetooth συνδεση), αψογα. Κανενα προβλημα.

 

5. Δυο καρτες sim διαφορετικων παροχεων, μια χαρα στη λειτουργια τους και απλουστατη ρυθμιση για το ρολο της καθεμιας απο το μενου του κιτκατ (π.χ. Η 1η για κλησεις και η 2η για mobile internet - χωρις αυτο να σημαινει πως και οι δυο δεν τα κανουν ολα...)

 

6. Το Wifi λιγο πιο αδυνατο απο το μεσο ορο της κατηγοριας. Εφαρμοσα το κολπακι με το αλουμινοχαρτο και δεν μπορω να πω πως ειδα κατι αισθητο σε διαφορά. Ενα 10% ισως.

Καποιο εργαλειακια απο Play Store περι Wifi Boost "φανηκαν" να κανουν κατι μονο οταν ειχα 2 γραμμες συνδεση και το πηγαινοφερναν στις 3. Οταν απομακρυνομουν στη μια γραμμουλα, εμενε εκει, ειτε με boost wifi ενεργο ειτε ανενεργο.

 

Ενα "κουφο" θεμα που αντιμετωπιζω, ειναι το Wifi Mac ! Το Mac Address του κινητου μου αλλαζει καθε τρεις και λιγο χωρις λογο !

Κι επειδη εχω στο router μου φιλτρο ελεγχου συνδεσης κατα MAC ID (εκτος του password) για ολες τις wifi συσκευες μου, με πεταει εξω και για να ξαναμπω πρεπει καθε φορα να δηλωνω στο router μου τη νεα MAC ID του κινητου.

Θα εκτιμουσα πολυ αν μου ελεγε καποιος παρατηρωντας το MAC Address του, αν του κανει το ιδιο.

 

7. Απο καμερα δεν δοκιμασα τιποτε περισσοτερο εκτος απο QR Code scanning το οποιο το "πιανει" στο δευτερολεπτο ενω θελει κατι παραπανω για Barcodes.

 

Επισης δεν δοκιμασα GPS, αλλα απ'οτι διαβασα σε προηγουμενο ποστ τα παει μια χαρα και γρηγορα.

Οποιος βαλει screen protector (εγω εβαλα του gift αλλα δεν το βλεπω για πολυ...), θαχει μειωμενη διαδραστικοτητα με την εξαιρετικη οθονη του κατα 20-40%.

Η μπαταρια μου αυτη τη στιγμη ειναι στο 43% απο το πρωι που ασχολουμαι μαζι του (περιπου 4 ωρες γενικης χρησης χωρις παιχνιδι - ηταν 100% απο ολονυχτια φορτιση).

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Το προτεινω σε οσους θελουν κατι καλυτερο απ' αυτο που εχουν να ξοδεψουν...

Edited by kan1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκλεισα βδομαδα που τοχω στη κατοχη μου και σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο.

Παραθετω την εμπειρια μου αναλυτικοτερα.

 

2. Το ρουταρα απο δω Μια χαρα.

http://www.needrom.com/download/kingsing-s2/

Με Antutu 5.1 (μετα το ρουτ) 19224 σκορ ! Γενικοτερα στη χρηση αρκετα γρηγορο χωρις να λειπουν λαγκαρισματακια (οχι τοσο ενοχλητικα κατ' εμέ)

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Το προτεινω σε οσους θελουν κατι καλυτερο απ' αυτο που εχουν να ξοδεψουν...

 

Μεγεια και μονο καλα νεα να ακους!!!

ερωτηση: το rooting αλλαζει και τον launcher? (πχ. αυτο το KS για το μενου των εφαρμογων μένει το ιδιο?)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκλεισα βδομαδα που τοχω στη κατοχη μου και σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο.

Παραθετω την εμπειρια μου αναλυτικοτερα.

 

1. Η Οθονη ειναι εξαιρετικη. Συγκρινομενη με High END μοντελα, στεκεται επαξια διπλα τους οσο παραξενο κι αν φαινεται.

Πραγματικα σου δινει την αισθηση υψηλοτερης αναλυσης απο το δηλωμενο !

 

2. Το ρουταρα απο δω Μια χαρα.

http://www.needrom.com/download/kingsing-s2/

Με Antutu 5.1 (μετα το ρουτ) 19224 σκορ ! Γενικοτερα στη χρηση αρκετα γρηγορο χωρις να λειπουν λαγκαρισματακια (οχι τοσο ενοχλητικα κατ' εμέ)

 

3. Η μνημη μπουκωνει σχετικα ευκολα (δεν ξερω αν γινεται το ιδιο και με τ'αλλα κινητα της κατηγοριας) αλλα μ' ενα Clean Master εξασφαλιζει 450mb περιπου και "ξεαγχωνεσαι" (ηδη εχω καμια 20αρια εφαρμογες κατεβασμενες/εγκατεστημενες).

Τουχω κι ενα microSD 16αρι με το οποιο αντιμετωπισα θεμα εγκαταστασης εφαρμογων απο εσωτερικη σε εξωτερικη μνημη.

Με το APP2SD και με ολα του ειδους, βγαζει μηνυμα πως ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ απο τη συγκεκριμενη συσκευη η μεταφορα εφαρμογων.

Το "μπαλωσα" με το LINK2SD το οποιο χρησιμοποιει μια μεθοδο "Συνδεσης" που χρησιμοποιει και τις δυο μνημες συνδυαστικα και αναλογικα μοιρασμενα τα δεδομενα.

 

Δεν ξερω αν θα ειχα θεμα προτου το ρουταρω (Ας το δοκιμασει καποιος χωρις ρουτ και ας μας πει).

Επειδη το ρουταρισμα ειναι το πρωτο βημα - για μενα - σ' ενα κινητο, ολες οι δοκιμες μου εγιναν μετα απ' αυτο.

 

4. Μουσικη με ακουστικα ειτε ενσυρματα ειτε ασυρματα (bluetooth συνδεση), αψογα. Κανενα προβλημα.

 

5. Δυο καρτες sim διαφορετικων παροχεων, μια χαρα στη λειτουργια τους και απλουστατη ρυθμιση για το ρολο της καθεμιας απο το μενου του κιτκατ (π.χ. Η 1η για κλησεις και η 2η για mobile internet - χωρις αυτο να σημαινει πως και οι δυο δεν τα κανουν ολα...)

 

6. Το Wifi λιγο πιο αδυνατο απο το μεσο ορο της κατηγοριας. Εφαρμοσα το κολπακι με το αλουμινοχαρτο και δεν μπορω να πω πως ειδα κατι αισθητο σε διαφορά. Ενα 10% ισως.

Καποιο εργαλειακια απο Play Store περι Wifi Boost "φανηκαν" να κανουν κατι μονο οταν ειχα 2 γραμμες συνδεση και το πηγαινοφερναν στις 3. Οταν απομακρυνομουν στη μια γραμμουλα, εμενε εκει, ειτε με boost wifi ενεργο ειτε ανενεργο.

 

Ενα "κουφο" θεμα που αντιμετωπιζω, ειναι το Wifi Mac ! Το Mac Address του κινητου μου αλλαζει καθε τρεις και λιγο χωρις λογο !

Κι επειδη εχω στο router μου φιλτρο ελεγχου συνδεσης κατα MAC ID (εκτος του password) για ολες τις wifi συσκευες μου, με πεταει εξω και για να ξαναμπω πρεπει καθε φορα να δηλωνω στο router μου τη νεα MAC ID του κινητου.

Θα εκτιμουσα πολυ αν μου ελεγε καποιος παρατηρωντας το MAC Address του, αν του κανει το ιδιο.

 

7. Απο καμερα δεν δοκιμασα τιποτε περισσοτερο εκτος απο QR Code scanning το οποιο το "πιανει" στο δευτερολεπτο ενω θελει κατι παραπανω για Barcodes.

 

Επισης δεν δοκιμασα GPS, αλλα απ'οτι διαβασα σε προηγουμενο ποστ τα παει μια χαρα και γρηγορα.

Οποιος βαλει screen protector (εγω εβαλα του gift αλλα δεν το βλεπω για πολυ...), θαχει μειωμενη διαδραστικοτητα με την εξαιρετικη οθονη του κατα 20-40%.

Η μπαταρια μου αυτη τη στιγμη ειναι στο 43% απο το πρωι που ασχολουμαι μαζι του (περιπου 4 ωρες γενικης χρησης χωρις παιχνιδι - ηταν 100% απο ολονυχτια φορτιση).

 

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο. Το προτεινω σε οσους θελουν κατι καλυτερο απ' αυτο που εχουν να ξοδεψουν...

 

Όταν λες η μνήμη μπουκωνει τι εννοείς;

Σου μένουν λίγα mb διαθέσιμα η ξαφνικά παρατηρείς επαναφωρτωσεις κάποιων εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες η μνήμη μπουκωνει τι εννοείς;

Σου μένουν λίγα mb διαθέσιμα η ξαφνικά παρατηρείς επαναφωρτωσεις κάποιων εφαρμογών;

 

Σου μενουν λιγα MB διαθεσιμα (αρχικα). Με το Clean Master, καθαριζεις...

 

Τις επαναφορτωσεις τις ξεφορτωθηκα (θεωρητικα) αφου ρυθμισα το κινητο μου να κραταει μεχρι 4 διεργασιες απο πισω. Το "πιλοταρω" για την ωρα κι αν δεν δω τιποτα "περιεργα" θα τ' αφησω ετσι...

Edited by kan1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το wake up της οθόνης δεν λειτουργεί;

 

Αυτο Λειτουργει. Οπως και τα quick gestures. Μονο τα Air Gestures δεν λειτουργουν (τα οποια τα εβγαλα απο την αρχη OFF αφου επαιξα λιγο μαζι τους. Περα απο το εφε δεν βλεπω πρακτικοτητα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το double tad της οθόνης λειτουργεί με άλλον launcher?

 

Με το Nova - τουλαχιστον - ναι. Για αλλους δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Σου μενουν λιγα MB διαθεσιμα (αρχικα). Με το Clean Master, καθαριζεις...

 

αφου ρυθμισα το κινητο μου να κραταει μεχρι 4 διεργασιες απο πισω.

 

Πως ακριβώς το κάνεις αυτό;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...