Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστω για τις απατησεις μαλλον για παω για ASUS το οποιο φαινεται εξεραιτικο και σαν εταιρια στους υπολογιστες ειναι κορυφη.

Εχω μια αππορια δεν ξερω ποια εκδοση ειναι καλυτερο να επιλεξω την original multilanguage version η την google playstore , επισης αξιζει το ρουταρισμα στην συγκεκριμενη συσκευη η να μην ασχοληθω καθολου? γιατι βλεπω οτι υπαρχει επλιογη για ρουταρισμα με + 3 δολαρια.

 

στους υπολογιστες η lenovo ειναι #1, η asus μερικες θεσεις πιο κατω, αλλα λιγη σημασια εχει αυτο.

αν θα παρεις το zenfone 5 προτιμησε την εκδοση με μπαταρια 2400mah οχι 2100mah.

 

το ρουταρισμα μπορεις να το κανεις και μετα εσυ ακολουθωντας απλα βηματα

αλλα για να μην ασχοληθεις και πολυ, παρε τη multilang να εχει ελληνικα και διαλεξε root.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Honor 3c είναι δίκαρτο και μιας και έχουν περάσει 5+ τεμάχια από τα χέρια μου μπορώ να πω πως είναι πολύ καλό κινητό και η Huawei δίνει πολλές αναβαθμίσεις. Τώρα είναι εν αναμονή της EMUI 3.0.

 

Προσωπικά θα προσανατολιζομουν είτε στο Xiaomi είτε στο Honor. Ανάμεσα στα δύο θα διάλεγα το Honor αν και νομίζω πως έχει χειρότερα χαρακτηριστικά, μόνο και μόνο γιατί δεν μου αρέσει η MIUI της Xiaomi.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

στους υπολογιστες η lenovo ειναι #1, η asus μερικες θεσεις πιο κατω, αλλα λιγη σημασια εχει αυτο.

αν θα παρεις το zenfone 5 προτιμησε την εκδοση με μπαταρια 2400mah οχι 2100mah.

 

το ρουταρισμα μπορεις να το κανεις και μετα εσυ ακολουθωντας απλα βηματα

αλλα για να μην ασχοληθεις και πολυ, παρε τη multilang να εχει ελληνικα και διαλεξε root.

 

Καλύτερα να το πάρει από το vickmall που το κινητό είναι ήδη η έκδοση WW για να μην μπλέκει με μετατροπές. Τo root είναι βέβαια μία άλλη ιστορία.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα χρηματα ποιο κινητο προτεινεται?Προσωπικα εχω βαλει στο ματι το lg g3

Μπορω να δωσω χονδρικα μεχρι 300 εκτος και αν για 100 παραπανω υπαρχει τεραστια διαφορα

Ειχα windows phone και ημουν αρκετα ευχαριστημενος αλλα θα προτιμουσα να δοκιμασω android και ios

Αυτα που με ενδιαφερουν κυριως ειναι οσο το κατα δυναμην καλυτερη μπαταρια,αναλυση και φωτογραφικη και κατα προτιμηση τουλαχιστον 5 ιντσες

Για κινεζικο δε γνωριζω καθολου τι παιζει.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μη χρειαζεται για service η τπτ τετοιο να πρεπει να το στελνω κινα

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα χρηματα ποιο κινητο προτεινεται?Προσωπικα εχω βαλει στο ματι το lg g3

Μπορω να δωσω χονδρικα μεχρι 300 εκτος και αν για 100 παραπανω υπαρχει τεραστια διαφορα

Ειχα windows phone και ημουν αρκετα ευχαριστημενος αλλα θα προτιμουσα να δοκιμασω android και ios

Αυτα που με ενδιαφερουν κυριως ειναι οσο το κατα δυναμην καλυτερη μπαταρια,αναλυση και φωτογραφικη και κατα προτιμηση τουλαχιστον 5 ιντσες

Για κινεζικο δε γνωριζω καθολου τι παιζει.Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μη χρειαζεται για service η τπτ τετοιο να πρεπει να το στελνω κινα

 

Πάρε ένα Note 3 στα 380€.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Το θέμα μου σήμερα είναι το εξής. Ποιό είναι (κατά την άποψή σας) το καλύτερο Κινέζικο Smartphone μέχρι 350 Ευρώ?

Το ψάχνω καιρό γιατί προσπαθώ να καταλάβω αν σε αυτά τα λεφτά είναι όντως μικρή η διαφορά μεταξύ Κίνας-Υπολοίπων.

Κοιτάω να δω το καλύτερο συνολικά, χωρίς να εστιάζω σε μεμονωμένα χαρακτηριστικά. Μήπως, τελικά σε αυτά τα λεφτά, τα Κινέζικα δεν είναι τόσο ανταγωνιστικά ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις .

Π.Α.Ο.Κ. Θύρα 4

Αγαπάτε Αλλήλους

Link to comment
Share on other sites

xiaomi mi4 16 gb version 280 ευρω, xiaomi mi4 64 gb version 345 euro, Huawei honor 6 (dual sim active) 16 gb version 265 euro, Huawei honor 32 gb version/nfc 305 euro, meizu mx4 300 euro, one plus one 16 gb version 300 euro, one olus one 64 gb version 64 gb 355 euro, zte nubia z7 mini 225 euro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η αλήθεια είναι ότι δεν "καίγομαι" να έχει δύο sim (μιας και το 2ο νούμερο δε το χρησιμοποιώ πολύ). Όσο για το Honor 3C αν δε κάνω λάθος υπάρχει η έκδοση με 1 G RAM και 1 Sim και η έκδοση με 2G RAM και 2 Sim. Επίσης το Redmi Note έχει 3100 μπαταρία, το Hongmi 1S έχει 2000 και το Honor 3C έχει 2300. Αν λοιπόν εξαιρέσουμε το μέγεθος όπου το Hongmi 1S είναι το μικρότερο (4.7 Inch), γνωρίζεται όσον αφορά την αξιοπιστία (όχι προβλήματα) και την ανταπόκριση (ταχύτητα -gps) αν πρέπει τλχ να αποκλείσω κάποιο;
Link to comment
Share on other sites

Εχω το coolpad 7236, πολύ μικρό για τις απαιτησεις που θες, απλα σου γραφω για να σου αναφερω την παρα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευής και οτι δουλευει ρολοι, εδω και 4 μηνες που το εχω. Φανταζομαι το f1 θα είναι πολύ καλύτερο. Για μένα coolpad δαγκωτό.
Link to comment
Share on other sites

εγώ ένα g2 και δεν είμαι ευχαριστημένος με το σήμα τηλεφώνου είναι απαράδεχτο και το radio η "κερεατου" και αύριο θα το δώσω σε ένα φίλο και λέω να πάρο ένα κινεζικο μέχρι 200 και θέλω να είναι 5.5 η 5.7 έχετε κάτι να προτείνεται μέχρι 200 e
Link to comment
Share on other sites

Το Honor 3c είναι δίκαρτο

 

εχεις δικιο οτι ειχες δικαρτο. το νεο (4g) ειναι μονοκαρτο.

 

Καλημέρα. Η αλήθεια είναι ότι δεν "καίγομαι" να έχει δύο sim (μιας και το 2ο νούμερο δε το χρησιμοποιώ πολύ). Όσο για το Honor 3C αν δε κάνω λάθος υπάρχει η έκδοση με 1 G RAM και 1 Sim και η έκδοση με 2G RAM και 2 Sim. Επίσης το Redmi Note έχει 3100 μπαταρία, το Hongmi 1S έχει 2000 και το Honor 3C έχει 2300. Αν λοιπόν εξαιρέσουμε το μέγεθος όπου το Hongmi 1S είναι το μικρότερο (4.7 Inch), γνωρίζεται όσον αφορά την αξιοπιστία (όχι προβλήματα) και την ανταπόκριση (ταχύτητα -gps) αν πρέπει τλχ να αποκλείσω κάποιο;

 

οχι το 1s κυριως λογω μπαταριας-αυτονομιας.

 

το honor 3c εχει 3 εκδοσεις (εκτος κι αν μου ξεφυγε καποια):

- δικαρτο χωρις 4g, με 1ram, 8rom, android 4.2 out-of-the-box

- μονοκαρτο με 4g, 1ram, 8rom, android 4.4 out-of-the-box

- μονοκαρτο με 4g, 2ram, 16rom, android 4.4 out-of-the-box

 

το redmi note που αναφερεις, εννοεις το νεο (μονοκαρτο, 4g)

ή το προηγουμενο (δικαρτο, χωρις 4g)?

 

αν προσεξεις τα χαρακτηριστικα (μπαταρια, rom, ram κτλ) και συγκρινεις

με τα υπολοιπα που ανεφερες, θα δεις οτι το a806 που εγραψα πιο πανω,

ειναι πολυ καλη περιπτωση εφοσον δε σε ενδιαφερει να ειναι δικαρτο . . .

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

παρόλο που αυτά που είπες δεν ακούγονται και "σοφά" (χααχα) εμένα με "οργάνωσαν" λίγο, μιας και με τις δουλειές που έχω δεν προλαβαίνω να τα δω καλά. Άρα σε ευχαριστώ και πάλι. Θα τα δω και αν είναι θα ξαναστείλω κάτι πιο συγκεκριμένο.

 

Αν παρόλα αυτά έχει και κάποιος άλλος να πει τη γνώμη του, ευχαρίστως!

Link to comment
Share on other sites

Στα παραπάνω θα προσέθετα τα Huawei Ascend P7 στα 305 Ευρώ, και το OnePlus One 64GB στα 320 Ευρώ.

Αν προσθέσεις άλλα 50 πάς με κλειστά μάτια στο κορυφαίο απο όλες τις απόψεις (ποιότητα χρήσης, ποιότητα κατασκευής, εγγύηση, support, ταχύτητα παραγγελίας κλπ)

Oppo Find 7a , γιατί όπως και να το κάνουμε η Oppo είναι εταιρία "άλλου" επιπέδου....

http://europe.oppostyle.com/find-7a-international

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλουν όλοι κινέζικο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Lenovo a806 :D ...ΝΑΙ....τελικα αποφασισα,πηρα την πιστωτικη καρτα στο χερι,αποφασιζω τι χρωμα θηκη θα παρω μαζι,κ αν χρειαζομαι φορτιστη αυτοκινητου......κ ζντουπ :w00t: βγαινουν τα παιδια κ λενε :elephant: Elephone p3000s με ολα τα καλα,με μπαταριαρα κ χαμηλη τιμη κ απο πανω εκπτωση :thanks:

αλλα με παρατραγουδα η :elephant: με παραπονα απο τους κατοχους κ το ιδιο κινητο να παιρνει αναβολη λογω προβληματων :ninja:

τι κανουμε τωρα??

καμια σκεψη???

Link to comment
Share on other sites

Τον φορτιστή αυτοκινήτου πες να στον δωρίσουν.Να πεις και το χρώμα της silicon case γιατί στέλνουν ότι να'ναι.

Και να μη βγάλουν τις "κινεζιές".

Όταν έρθει,μπες στο "θέμα" του για τυχόν απορίες....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σαν να λες,εκει που εχω κλεισει το Mercedes και εχω αποφασισει τι εκδοση και με τι εξτρα θα το παρω,βγαζει η Lada ενα μοντελο εξαιρετικο,στα ιδια λεφτα (και παραπανω) με το Mercedes!

Αυτη ειναι η συγκριση Lenovo Elephone.Κολοσσος ο ενας,ανυπαρκτος ο αλλος.

170$ το Α8,190 το P3000s,το οποιο βλεπω μονο οτι εχει 650mAh περισσοτερα μπαταρια απο το Α8.Πιθανοτατα η πραγματικη χωρητικοτητα να μην ειναι ουτε η μιση.

Μην ρισκαρεις με αυτη τη μαρκα.

Αφου δεν θες 2καρτο 3G (Coolpad F1) ή 5.5αρι 4G (Coolpad F2,Xiaomi Note,Coolpad 7320),παρε το Α8.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

αν δε θες δικαρτο, προχωρα με a806.

αν δε βιαζεσαι, εχε υποψη το zte v5 max στις 5.5".

 

ολο βγαινουν νεα μοντελακια :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...