Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το οριο το εχει θεσει αυστηρα εκει ...Απλως φανταζομαι οτι θα καλυφτει απολυτα αφου λεει το θελει για browsing κανα viber και αντε 2-3 εφαγμογες σαν gps ή τπτ αλλα utilities...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

O Snapdragon 410 ειναι 64bit. Το moto e ειναι πολυ καλη επιλογη, οριστε και κριτικες: http://www.notebookcheck.net/Motorola-Moto-E-2015.137800.0.html

Μεγαλο του ατου το Lollipop και η ποιοτικη κατασκευη του.

Στις 5 ιντσες αξιολογο ειναι και το Huawei G620s.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε πάντως μια ματιά και στο Lg Spirit 4G που αναφέρθηκε πιο πάνω. Αν και δεν υπάρχουν πολλά review έχει καλά χαρακτηριστικά για τα 164 ευρώ που το δίνει ο Γερμανός σε προσφορά.

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=71075&selectedCategoryId=93

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

ειμαι αναμεσα στα δυο τηλεφωνα και δεν ξερω που να καταληξω ,καμια βοηθεια?

 

υγ εχω ηδη htc m7

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .μπορει καποιος να μου πει το συγκεκριμενο κινητο που εχει 2 ραμ μνημη. ποσα ραμ χρησιμοποιει το συστημα ? ΜΑΖΙ ΜΕ FACEBOOK kai viber.εννοω κ με τις εφαρμογες που εχει μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τη ρομ. Με τη lollipop αφήνει γύρω στα 600mb ελεύθερα. Με τη στοκ 4.4.2 γύρω στα 800 και με κάποια Custom μπορεί να βλέπεις και 1gb ελεύθερο.

Μη δίνεις σημασία όμως το τηλέφωνο δεν κολλάει ποτέ.

Για περισσότερες πληροφορίες πας στο θέμα του τηλεφώνου

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Θέλω να αλλάξω κινητό(έχω το Samsung Galaxy S4 zoom) και θέλω να πάρω ένα κοντά στα 200 ευρώ με καλή κάμερα μπρος και πίσω,καλή μπαταρία,μεγαλούτσικη οθόνη να ναι γρήγορο και να μην κολλάει. Μετά από προσωπική έρευνα είχα καταλήξει στο Huawei Ascend P7..αλλά η τιμούλα του δεν λέει να πέσει..Οπότε πέρασα στο G750 που μου άρεσε αρκετά.Θα ήθελα την γνώμη σας αν υπάρχει κάτι ποιο οικονομικό με αυτές τις δυνατότητες(δεν με ενδιαφέρει η μάρκα) ή αν το G750 είναι αρκετά καλό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

600 μεγαμπαιτ μια χαρα ειναι . αρα το κινητο δεν θα κολλαει πιστευω με τιποτα. κ 300 φωτο να βΑΛΩ προβλημα δεν θα εχει . ακομα κ αν βαλω εφαρμογες δυο τρεις ακομα. το θεμα ειναι με τις αναβαθμισεις των εφαρμογων συνεχεια ζητανε επεκταση. αλλα δεν υπαρχει προβλημα πες αν θες δεν τις κανεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα το θεμα τηλεφωνου που ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

600 μεγαμπαιτ μια χαρα ειναι . αρα το κινητο δεν θα κολλαει πιστευω με τιποτα. κ 300 φωτο να βΑΛΩ προβλημα δεν θα εχει . ακομα κ αν βαλω εφαρμογες δυο τρεις ακομα. το θεμα ειναι με τις αναβαθμισεις των εφαρμογων συνεχεια ζητανε επεκταση. αλλα δεν υπαρχει προβλημα πες αν θες δεν τις κανεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα το θεμα τηλεφωνου που ειναι ?

 

κάπου τα έχεις μπλέξει,τι σχέση έχουν η 300 φώτο με την ram?

Link to comment
Share on other sites

600 μεγαμπαιτ μια χαρα ειναι . αρα το κινητο δεν θα κολλαει πιστευω με τιποτα. κ 300 φωτο να βΑΛΩ προβλημα δεν θα εχει . ακομα κ αν βαλω εφαρμογες δυο τρεις ακομα. το θεμα ειναι με τις αναβαθμισεις των εφαρμογων συνεχεια ζητανε επεκταση. αλλα δεν υπαρχει προβλημα πες αν θες δεν τις κανεις!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομα το θεμα τηλεφωνου που ειναι ?

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=204

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

οντος εχεις δικιο. αλλο ο αποθηκευτικος χωρος κ αλλο η μνημη ραμ .μπερδευτικα./ παντος 2 ραμ πιστευετε οτι γεμιζει ευκολα? οταν γινονται αναβαθμισεις εφαρμογων εννοω!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το m8 μη κοιτάς καν s5.. Να μου λεγες z3 το συζητούσαμε..

Το καλύτερο κινητό της χρονιάς που πέρασε το m8, ότι καλύτερο έχει βγάλει η HTC...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οντος εχεις δικιο. αλλο ο αποθηκευτικος χωρος κ αλλο η μνημη ραμ .μπερδευτικα./ παντος 2 ραμ πιστευετε οτι γεμιζει ευκολα? οταν γινονται αναβαθμισεις εφαρμογων εννοω!

 

ούτε αυτό έχει σχέση,η ram είναι για τις εφαρμογές που τρέχουν και με 2 γιγα δεν θα έχεις θέμα,αν χρειαστεί ραμ για κάποια εφαρμογή και δεν επαρκεί η διαθέσιμη τότε το σύστημα θα κλείσει κάποια εφαρμογή που τρέχει στο παρασκήνιο για να ελευθερώσει ραμ,γενικός όμως με τα 2 γιγα δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε αυτή την τιμή από Ελλάδα θα πήγαινα σε Huawei Ascend G7. Από άλλη μάρκα σε LG G2 ενώ άλλες επιλογές είναι το Lenovo Vibe Z2 και Huawei Honor 3C 4G.

 

Από Κίνα θα κοίταζα ZTE Nubia Z7 mini ενώ πιο φθηνό αλλά τούμπανο σε specs είναι και το Gionee Elife E7.

 

Από εκεί και πέρα καλή περίπτωση με αρκετά μεγάλο thread εδώ δείχνει το Elephone P3000S.

 

Ελπίζω να βοήθησα αλλά μάλλον σε μπέρδεψα περισσότερο... :p

 

Edit: Αυτό που έχεις σταμπάρει καλό είναι πάντως...

Edited by madman099
Link to comment
Share on other sites

εχε υποψη και το γενικα αρκετα καλο ulefone be pro στα €142 απο to2c.com

μην περιμενεις παρα πολλα απο τις καμερες, δες δειγματα ληψεων

Link to comment
Share on other sites

Για το huawei ascend p7 τι έχετε να πείτε?

 

Δες και το ECOO E04 PLUS (από Κίνα μεριά), είναι πολυαναμενόμενο νομίζω και ξεκινούν οι πωλήσεις σε 10 μέρες... Για τα λέφτα που κοστίζει, θεωρητικά είναι τρελό VFM... Ωστόσο περιμένουμε να δούμε εντυπώσεις... Καλές περιπτώσεις και αυτά που ανέφεραν τα παιδιά από πάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Lg g3 32 gb πολυ καλυτερο απο το Z2!!!αλλα μπαταρια στραγγιζει οχι λογω qhd αλλα λογω 5,5 ιντζες πιστευω
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ χρόνια πολλά σε όλους.

 

Ψάχνω κινητό αυτού του στυλ για τον πατέρα μου.

 

Βασική προϋπόθεση,πέρα του να γράφει ελληνικά είναι να έχει και ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα.

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή,αν είναι δυνατόν μαζί με το μαγαζί γιατί μόνο στο πλαίσιο έχω βρεί τηλέφωνα με ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα.

 

- Τώρα έχει ένα 2220s,το οποίο σε σχέση με το 220 που έχω πάρει στη γυναίκα μου,μου φαίνεται καταλληλότερο για ανθρώπους μεγαλύτερης ηλικίας λόγου της χαμηλής ανάλυσης και των υποχρεωτικά μεγαλύτερων χαρακτήρων στα μενού.-

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να προβώ σε αγορά καινούριου smartphone μιας και ήμουν κατοχος iPhone 5, Samsung S4 i9506 τελευταίως. Όσον αφορά το iPhone γνωρίζω λιγο πολύ την λειτουργικότητά του , μιας και ήμουν χρήστης iOS :). Εκείνο που δεν γνωρίζω καθόλου είναι το Blackberry OS;). Επίσης είμαι σε προβληματισμό με το μέγεθος του Passport. Κάποιος που έχει δοκιμάσει και τις δύο συσκευές και έχει κάποια εμπειρία.....:wacko:
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - Apple iPhone 5 16Gb Black- HTC One 32Gb Silver- Samsung Galaxy S4 i9506 Black Edition - LG G3 16Gb Gold - Apple iPhone 6 64Gb Space Grey
Link to comment
Share on other sites

αφου ειχες m7 δεν θα δεις μεγαλη διαφορα σε m8...το m7 σε ταχυτητα ισα ισα ειναι με το m8..s5 ειναι πολυ καλυτερο για εμενα...καταρχην η οθονη που εχει και τα χρωματα και η φωτογραφια του δεν παιζονται..η htc τα εχει πολυ πανακριβα τα κινητα της..περασε και το m8 απο τα χερια και ηταν σαν να ειχα m7..στην πορεια αυτο θα διαπιστωσεις!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε., πρόκειται να αλλάξω το Lumia 620 με ένα νεό τηλέφωνο android. Το budget είναι μέχρι 150e μαξ. Αλλάζω σε android διότι αφενός απογοητεύτηκα από το Lumia 620 λόγω τεχνικών προβλημάτων(και τώρα για αυτό το αλλάζω), αφετέρου βρίσκω πολύ φτωχό το store του.

 

Για το καινούριο κινητό, αγορά από Ελλάδα, δεν έχω πρόβλημα με σκρουτζομάγαζα, δεν έχω πρόβλημα με Κινέζους, αλλά θέλω οπωσδήποτε εγγύηση και η εξυπηρέτηση να είναι σύντομη, μην το στείλω δηλαδή και το πάρω μετά από δύο μήνες. Προτιμώ smartphones με μεγάλες οθόνες και μια ποιοτική κάμερα και μπαταρία, τα υπόλοιπα τα αφήνω σε εσάς.

 

Και ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by lebron15
Sony Ericsson T630 - Nokia 5300 - Samsung M3510 - Samsung Monte S5620 - Nokia Lumia 620 - Huawei G620s
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε., πρόκειται να αλλάξω το Lumia 620 με ένα νεό τηλέφωνο android. Το budget είναι μέχρι 150e μαξ. Αλλάζω σε android διότι αφενός απογοητεύτηκα από το Lumia 620 λόγω τεχνικών προβλημάτων(και τώρα για αυτό το αλλάζω), αφετέρου βρίσκω πολύ φτωχό το store του.

 

Για το καινούριο κινητό, αγορά από Ελλάδα, δεν έχω πρόβλημα με σκρουτζομάγαζα, δεν έχω πρόβλημα με Κινέζους, αλλά θέλω οπωσδήποτε εγγύηση και η εξυπηρέτηση να είναι σύντομη, μην το στείλω δηλαδή και το πάρω μετά από δύο μήνες. Προτιμώ smartphones με μεγάλες οθόνες και μια ποιοτική κάμερα και μπαταρία, τα υπόλοιπα τα αφήνω σε εσάς.

 

Και ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αν μπορείς διευκρίνισε εάν θέλεις να υποστηρίζει 4G. Πάντως οι κάμερες σε κινητά των 150 ευρώ είναι συνήθως μέτριες. Μην περιμένεις δηλαδή θαύματα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...