Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω να αγορασω ενα κινητο απο την Κινα για να αντικαστησω το κινητο μου (Zte V967s), το budget μου ειναι μεχρι 200 ευρω -+30. Μεχρι στιγμης εχω δει το Lenovo Vibe X2, Xiaomi Mi 3 (16gb) και ΖΤΕ Νubia Ζ7 Μini ποιο απο αυτα ειναι καλυτερο σε υποστηριξη, καμερα, και σε ποιο κραταει περισσοτερο η μπαταρια και να μην εχει γενικα προβληματα (Lag). Θα ηθελα να μου προτεινετε και κανενα αλλο κινητο. Μου αρεσει το Lenovo Vibe X2 εξωτερικα και σαν specs αλλα δεν ξερω τι υποστηριξη εχει. (Μαζι θα ηθελα να μου πειτε και κανενα αξιοπιστο καταστημα για να αγορασω το κινητο οπως και καμια θηκη για αυτο, τα Nillkin Tempered glass protector χρειαζονται ή οχι;)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κινητο για τον πατερα μου και θα ηθελα κινητο απο κινα με οριο τα 200 ευρω. Μετα απο ψαξιμο και διαβασμα εδω στο φορουμ κατεληξα στα 2 κινητα του τιτλου. Αυτα που αναζητω είναι:

1) Απο 5,5 inches και πανω

2) dual sim

3) να περνει sd card

4) αξιοπιστο gps

5) μπαταρια που να βγαζει ανετα μια μερα

6) η καμερα αρκει να ειναι μετρια

 

Τι μου προτινεται? Επισης απο ποιο site να το παρω? vickmall?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω ενα κινητο απο την Κινα για να αντικαστησω το κινητο μου (Zte V967s), το budget μου ειναι μεχρι 200 ευρω -+30. Μεχρι στιγμης εχω δει το Lenovo Vibe X2, Xiaomi Mi 3 (16gb) και ΖΤΕ Νubia Ζ7 Μini ποιο απο αυτα ειναι καλυτερο σε υποστηριξη, καμερα, και σε ποιο κραταει περισσοτερο η μπαταρια και να μην εχει γενικα προβληματα (Lag). Θα ηθελα να μου προτεινετε και κανενα αλλο κινητο. Μου αρεσει το Lenovo Vibe X2 εξωτερικα και σαν specs αλλα δεν ξερω τι υποστηριξη εχει. (Μαζι θα ηθελα να μου πειτε και κανενα αξιοπιστο καταστημα για να αγορασω το κινητο οπως και καμια θηκη για αυτο, τα Nillkin Tempered glass protector χρειαζονται ή οχι;)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

θα σου προτεινα να κοιταξεις και το meizu m1 note σε σχεση με το lenoνo νibe x2 εχει πολυ καλυτερη μπαταρια

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να κοιταξεις και το meizu m1 note σε σχεση με το lenoνo νibe x2 εχει πολυ καλυτερη μπαταρια

 

εκτος απο την μπαταρια, στα υπολοιπα;

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο την μπαταρια, στα υπολοιπα;

η μεγαλη τους διαφορα ειναι στην μπαταρια μεγαλο - της Lenovo να βαλει τετια μπαταρια αλλα απο τι εχο ακουσει εχει καλη αυτονομια! εχει και διαφορα στο ui το meizu εχει flyme os που εμενα μαρεσει πολυ αλλα δεν περνει αλλες custom rom ετσι λενε τουλαχιστον..

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εισαι ηδη χρηστης windows phone, δεν θα βρεις τιποτα καλυτερο σε αυτα τα λεφτα απο τις δυο προτασεις του atlantian. Ή 735 ή 830, αναλογα το μεγεθος που σε βολευει! Οχι android σε αυτα τα χρηματα, εκτος εαν πας σε μεταχειρισμενο (πχ Nexus 5).
Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα τρία πολύ καλά.

Το mi3 πιο παλιό, εξαιρετικό και τουμπανάκι αλλά δεν έχει 4G.

To ZTE είναι το πιο ακριβό απ' όλα, το mi3 αν και παλιό κρατάει ψηλά τη τιμή του και είναι κοντά με το Lenovo που το βρίσκεις λίγο πάνω από τα 200 (πάντα από Κίνα μιλάμε).

Για την αυτονομία του lenovo, επειδή το ψαχνα και γω, ακούγεται όντως ότι είναι ικανοποιητική λόγω νέας τεχνολογίας επεξεργαστή κλπ που είναι λιγότερο ενεργοβόρος.

Αφού όμως πας μέχρι τα 230, γιατί δεν ανεβαίνεις ένα 20-ρικο για τα εξαιρετικά Huawei ascend P7 ή το LG G2 από Ελλάδα με διετή εγγύηση, service, σε 2-3 μέρες τα χεις κ.λ.π. κ.λ.π.?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι και τα τρία πολύ καλά.

Το mi3 πιο παλιό, εξαιρετικό και τουμπανάκι αλλά δεν έχει 4G.

To ZTE είναι το πιο ακριβό απ' όλα, το mi3 αν και παλιό κρατάει ψηλά τη τιμή του και είναι κοντά με το Lenovo που το βρίσκεις λίγο πάνω από τα 200 (πάντα από Κίνα μιλάμε).

Για την αυτονομία του lenovo, επειδή το ψαχνα και γω, ακούγεται όντως ότι είναι ικανοποιητική λόγω νέας τεχνολογίας επεξεργαστή κλπ που είναι λιγότερο ενεργοβόρος.

Αφού όμως πας μέχρι τα 230, γιατί δεν ανεβαίνεις ένα 20-ρικο για τα εξαιρετικά Huawei ascend P7 ή το LG G2 από Ελλάδα με διετή εγγύηση, service, σε 2-3 μέρες τα χεις κ.λ.π. κ.λ.π.?? ;)

 

το p7 δεν είναι καλύτερο απο αυτά που έχει επιλέξει

Link to comment
Share on other sites

διαβάζωντας καλα λογια για το cube 9x(u65gt) εδώ μέσα, έπεσα πάνω στο u31gt. δεν βρηκα καμιά αναφορά για το 31 κ είπα να ρωτήσω γνώμες γτ είμαι στο παρά 5 για το κινεζάκι αυτό. γενικά κοιτάω για 9-10", τουλαχ 1gb ram, 3G, android os και κατω από 200ε όσο πιο σοβαρή κατασκευή γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

meizu m1 note, Zte Nubia Z7 Mini και Lenovo Vibe X2. Ποιο εχει την καλυτερη καμερα (Μπροστα και πισω);

Και ποιο την καλυτερη υποστηριξη;

Edited by chourdis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας το προηγουμενο σαββατο (14/2/2015) εχω αγορασει το Nokia Lumia 530 στα 79 ευρω απο τον Stephanis ομως τωρα τελευταια εχει μπει μεσα μου το Nokia Lumia 730 απο την Cytanet με συμβολαιο 26 ευρω τον μηνα για δυο χρονια. Ενας απο τους λογους που το θελω αυτο ειναι για την μπροστινη καμερα που εχει και που ειναι μεγαλη η οθονη του. Θα ηθελα να μου πειτε εσεις που το εχετε εισαστε ευχαριστημενοι βρε παιδια, παιζει κανενα προβλημα στο λειτουργικο συστημα ; θα παιρναει στα Windows Phone 10 ; Γενικα εισαστε ικανοποιημενοι με αυτο παρα με το Nokia Lumia 530 ;

Σας ευχαριστω παρα πολυ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

το p7 δεν είναι καλύτερο απο αυτά που έχει επιλέξει

 

Δεν έγραψα πουθενά ότι είναι καλύτερο!:what: :secret::dizzy: :fool: :tease: :chair:

Άλλα είναι τα καλά του, τα οποία τα έγραψα κιόλας....δεν προσέχεις...δεν προσέχεις....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το 730 είναι πολύ ανώτερο σε σχέση με το 530. Οθονη, καμερες, επεξεργαστης, ραμ. Αξιζει η αλαγή. Εγω βεβαια θα σου προτεινα να κοιτάξεις το Lumia 830 λόγω καμερας, μεγέθους οθονης, και εσωτερική μνημης. Θα θυσιασεις βεβαια την μπροστινή. Το λειτουργικο είναι πολύ σταθερο, δεν θα εχεις προβλήματα. Εφαρμογες εχει αρκετες. Από τι βασικες σχεδόν τα παντα. Θα αναβαθμιστεί και επισημά σιγουρα σε Windows 10.
Link to comment
Share on other sites

Το 730 είναι πολύ ανώτερο σε σχέση με το 530. Οθονη, καμερες, επεξεργαστης, ραμ. Αξιζει η αλαγή. Εγω βεβαια θα σου προτεινα να κοιτάξεις το Lumia 830 λόγω καμερας, μεγέθους οθονης, και εσωτερική μνημης. Θα θυσιασεις βεβαια την μπροστινή. Το λειτουργικο είναι πολύ σταθερο, δεν θα εχεις προβλήματα. Εφαρμογες εχει αρκετες. Από τι βασικες σχεδόν τα παντα. Θα αναβαθμιστεί και επισημά σιγουρα σε Windows 10.

Καλημερα φιλε μου και εγω ηθελα να κοιταξα το 830 αλλα δυστοιχως παμε παρα πολλα πανω και στο χρημα και στο προγραμμα συμβολαιου της Cytanet και για να αγορασω το 830 με αρχικο κοστος 0 τοτε θα πρεπει να πληρωνω 41 ευρω τον μηναν και τα τηλεφωνηματα και τα μηνυματα οποτε:

 

http://s24.postimg.org/ca934r9bp/image.png

Μου συμφερει καλυτερα να το παρω αυτο εδω:

 

http://s3.postimg.org/gtpf30oqr/image.png

 

Με 0 Αρχικο Κοστος 26 Ευρω τον μηνα και αλλα τα τηλεφωνηματα μηνυματα κλπ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι φιλε, προχωρα, ειναι η μερα με την νυχτα με το 530. Εξαιρετικη συσκευη, πολυ καλη οθονη, καλες καμερες και ναι θα παρει αναβαθμιση στα 10αρια.
Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι φιλε, προχωρα, ειναι η μερα με την νυχτα με το 530. Εξαιρετικη συσκευη, πολυ καλη οθονη, καλες καμερες και ναι θα παρει αναβαθμιση στα 10αρια.

Καλησπερα και παλι φιλε μου. Το εχω αγορασει με προγραμμα συμβολαιου Cytanet οριστε και οι φωτο παρακατω:

 

http://postimg.org/gallery/2wj1c5jb6/ee960053/

 

http://s24.postimg.org/6b2f90s8k/P1030777.jpg

 

http://s24.postimg.org/yqhsmbhmc/P1030778.jpg

 

http://s24.postimg.org/qdc3rnies/P1030779.jpg

 

http://s24.postimg.org/bjxg6wano/P1030780.jpg

 

http://s24.postimg.org/ldenjpcs4/P1030781.jpg

 

http://s24.postimg.org/nxaadt0c4/P1030782.jpg

 

http://s24.postimg.org/f8dyew5x0/P1030783.jpg

 

Ομολογο οτι εχω δει τεραστια διαφορα σε συγκριση με το Lumia 530 ο χρονος θα δειξει αλλα απο οσο διαβασα και στο φορουμ μας δεν ακουσα το παραμικρο προβλημα απο κανεναν και απο καμιαν.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

απ ότι βλέπω δεν υπάρχει κανένας κατοχος να μας πει εντυπωσεις. μηπως να προτιμήσω το u65gt που το ξερει η κοινοτητα και γίνεται και ρουτ απ οτι βλεπω? δεν εινια κ τεραστια η χρηματικη διαφορα
Link to comment
Share on other sites

από Ελλάδα τπτ(που να είναι οκ έστω) από κινα το συζητάμε.. εκτός και αν δεν πάρεις Android τότε υπάρχει lymia 630 στα 80 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα δύσκολο,εκτός αν ανέβεις 50 ευρώ και πας για κανά LG L90, με 80 ευρώ από κίνα μπορείς να πάρεις κάνα Cubot S168 ή το Cubot S200 αν το βρεις εκεί κοντά στα 80
Link to comment
Share on other sites

Το moto e λιγο πιο πανω απο τα 80€ ειναι οτι καλυτερο μπορω να σκεφτω απο Ελλαδα.

 

Συμφωνω απολυτα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...