Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Ευχαριστω για την απαντηση!το ειχα δει και γω αλλα προτιμα 8 ιντσες.Το 7αρι της φανηκε λιγο μικρο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας , θα ήθελα να μου προτείνατε μια συσκευή μέχρι 120 € , για χρήση απλή , δηλαδή για skype,viber,fb άντε και κανά game. Τι λέτε;
Link to comment
Share on other sites

1) Coolpad F1

2) ZTE V5 redbull

 

Και τα δύο με 2 gb ram και 5 in οθόνη!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, έφυγε η παραγγελία για το coolpad λοιπόν από το vickmall :p

Τίκαρα και την επιλογή να μου το ρουτάρουν κιόλας μαζί με το google play που έχει.Ελπίζω να μη το ξεχάσουν.

Μόνο που δε τους είπα να δηλώσουν χαμηλή τιμή, πιστεύω θα σκέφτουν να το κάνουν ε, τόσοι έλληνες έχουν πάρει από εκει έτσι και αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Στείλε τους κι ένα e-mail για να είσαι σίγουρος, εγώ αυτό είχα κάνει. Απαντούν και είναι και ευγενέστατοι!
Link to comment
Share on other sites

1) Σε ενδιαφέρει και αγορά από Κινα ή ψάχνεις μόνο μεσω skroutz/bestprice;

 

2) Αν κάνεις επαγγελματικη χρήση του Gmail καλό θα είναι να παραμείνεις σε android για να εκμεταλλευεσαι πλήρως τις λειτουργίες του. Αν όχι και απλώς έχεις μεγάλο όγκο κίνησης στο Gmail, θα σε καλύψουν άνετα και τα windows phone.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Η βαθμολογια το αδικει και παραπλανα.Αψογο ειναι το καταστημα,απλως θελει λιγο χρονο να στειλει τις παραγγελιες.Οι αρνητικες ειναι για το μπαχαλο που δημιουργηθηκε με το S200 που ηταν σε προπωληση,πολλοι δεν ειχαν κατανοησει τι σημαινει Κινεζικη προπωληση (εφταιγε και το καταστημα σε καποιο βαθμο) και εριξαν αρνητικη.Οσοι εχουν παραλαβει (και ειναι πολλοι) ειναι ευχαριστημενοι απολυτα καθως δινει απιστευτα κουπονια.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ μου έφυγε ένας δισταγμός μ' αυτή την εξήγηση. Γιατί όσο και να έψαξα δεν το βρήκα κάπου αλλού σ' αυτή την τιμή. Κι έλεγα μήπως υπάρχει λάκκος στην φάβα με το μαγαζί!
Link to comment
Share on other sites

Αν της πεις οτι την μοτοrolla την ειχε αγορασει η google που βγαζει το λειτουργικο για ολα τα andorid μπορει και να την πεισεις. Αλλιως δειξε της τα nokia (630, 635) σε αυτην την τιμη. Αν ουτε αυτα της αρεσουν, παρε το LG.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εντόπισα αυτήν την συσκευή ( http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_62903.html ) και ήθελα να ρωτήσω (είμαι αδαής και με περιορισμένο bugdet) αν γνωρίζει κανείς σχετικά με την συσκευή ή γενικά για την εταιρία. Και φυσικά δέχομαι προτάσεις για smartphone περίπου στα ίδια χαρακτηριστικά και χρήματα.. Edited by sagit
Link to comment
Share on other sites

βρήκα επίσης:1) http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_46416.html 2) http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_4168.html 3) http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_2104.html παρακαλώ όποιος μπορεί να μου δώσει τα φώτα του.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Zte blade vec φτηνότερο 5.0" 4G smartphone, αποκλειστικά από την COSMOTE!

Τετραπύρηνος επεξεργαστής 1.2GHz

Κάμερα 8MP με ενσωματωμένο φλας

Κομψή σχεδίαση με πάχος λιγότερο από 8χι 159 euro πολυ καλο για τα λεφτα αυτα.

Zte blade ,Sony sole ,galaxy s advance, Lg l9 ii.samsung galaxy s4 Microsoft 640 xl, lte, huawei p8 lite, Samsung galaxy s6 edge.
Link to comment
Share on other sites

Zte blade vec φτηνότερο 5.0" 4G smartphone, αποκλειστικά από την COSMOTE!

Τετραπύρηνος επεξεργαστής 1.2GHz

Κάμερα 8MP με ενσωματωμένο φλας

Κομψή σχεδίαση με πάχος λιγότερο από 8χι 159 euro πολυ καλο για τα λεφτα αυτα.

 

αν εξαιρεσουμε οτι δεν παιρνει καρτες sd (εχει 16gb rom) και το οτι η μπαταρια δεν αφαιρειται,

γιατι οχι, για ελλαδα σε αυτη την τιμη οκ ειναι. και ειναι και 4g.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ταπεινή μου γνώμη οτι το Μ8 θα γίνε πιο προσιτό τουλάχιστον 3 μήνες μετα την έλευση του Μ9 και αυτο το συμπέρασμα το βγάζω βλέποντας ποσο καλά κρατάει τη τιμη του το note3 παρά την διάθεση του note4 εδω κι ενα μήνα
motorola startac 130(1997)-->Nokia 3210(1999)-->Nokia 6310(2001)-->SonyEricsson T610(2004)-->Sony Ericsson S500(2007)-->Sony Ericsson K800i(2007)-->Samsung i900 Omnia(2008)-->iphone 4(2010)-->????
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα από τα δυο κινητά και χρειάζομαι τη βοήθειά σας, όποιος γνωρίζει: ή το Xolo Q900S Plus ή το ''Xolo Play 8x1100''. Οι προβληματισμοί μου είναι οι εξής:

 

1. Τι ξέρουμε για τη μάρκα αυτή? Δεν έχω καμία τρελή απαίτηση, αλλά να αξίζει έστω τα λεφτά του (μην είμαι συνέχεια για service). Από την άλλη σκέφτομαι ότι για να το επέλεξε η mls κάτι θα αξίζει.

2. Το επόμενο πρόβλημά μου είναι να αποφασίσω με βάση τα τεχνικά του χαρακτηριστικά. Μιας και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με το άθλημα, δεν έχω σαφή εικόνα.Παραθέτω τα εξής:

 

---- 7.2 Mbps /Qualcomm MSM8212 Snapdragon 200 /Quad-core 1.2 GHz /400MHz /Adreno 302 /150e

VS

----21.2Mbps / Mediatek MT6592 / Octa-core 1.7 GHz / 700 MHz / Mali-450MP4 /312e

 

3. Αν πάρω την ασιατική έκδοση ξέρουμε αν έρχονται σεταρισμένα στα ελληνικά?

 

Γενικά θέλω ένα κινητό με μια αξιοπρεπή ταχύτητα, να σηκώνει μερικές εφαρμογές και γενικά να μην κολλάει με το παραμικρό. Τα υπόλοιπα κάμερες, οθόνες κτλπ. δεν με ενδιαφέρουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by mec_jim
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κινηταρα αλλα σε αυτη την τιμη παίρνεις πιο καινούργιο πλεον.. Αν δεν σε προβληματιζει η τιμη πας se z3 470€ 5.2"inch. Αλλιως περιμενεις μεχρι να βγει το m9 για να πεσει το m8. Στο φιναλε ομως της υπόθεσης αν σου αρεσει πραγματικα το κινητο το παιρνεις και το απολαμβάνεις αφου προκειται για εγγυηνενη ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Nokia lumia 630 οχι οτι ειναι καμια φοβερή καμερα. 5mpixel... ειναι ομως το λογισμικό της nokia που βοηθαει μετα την ληψη για ενα καλυτερο οπτικο αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχοντας μαζέψει 250 euro θέλω να πάρω κινητό είμαι κάτοχος Xpreia P και με έχει τρελάνει στα call lag και λέω να το αλλάξω είμαι χρονιά στο android (απόxperia X10) και λέω να πάω σε windows phone (Niokia lumia 735) άλλα διαβάζω ότι δεν έχουν τις πιο χρήσιμες εφαρμογές και αυτές που έχουν υπολειτουργουν (χρησιμοποιώ eyrobank-facebook-Gmail(πάρα πολύ)instagram Viber(πάρα πολύ))>

Το λοιπόν ψάχνω κινητό μέχρι 250+- 30 euro μέχρι 4.7" οθόνη. Θα προτιμούσα την γνώμη από χρήστες που το έχουν το κινητό που θα μου προτείνουν. Σας Ευχαριστω

 

Καλημέρα. Από οτί κατάλαβα το android είναι μονόδρομος για αυτά που ζητάω δηλαδη????

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...