Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχαχα αν πας στο thread του thl 5000 θα δεις οτι αλλαξα γνωμη και λεω και το γιατι :p

Και τα 2 είναι πολύ καλά κινητά! Καλή και γρήγορη παραλαβή! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνω κινητο μεχρι 50 ευρω με πληκτρα...το μονο που με καιει ειναι να εχει καλο ακουστικο γιατι με το νοκια 101 που εχω για την δουλειά μου δεν υπόφέρεται...μου αρεσει το νοκια 225 και το νοκια 301...εχετε να προτείνετε κάτι αλλο εσεις;
παοκ
Link to comment
Share on other sites

γραφεις μεχρι 50 αλλα το nokia 301 ειναι €58

 

πληκτρα ελλαδα samsung e1182 (€17-€30)

 

αφης κινα jiayu f1 (€57), coolpad 7236 (€60)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω windows tablet στις 10 ιντσες με 3g/4g στα 350ε περιπου με καμερα και καρτα μηνμης.Δεν θελω τρελα χαρακτηριστηκα το θελω για επαγγελματικη χρηση για πωλητη.

Επισης καλο ειναι να παιρνει πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

3G/4g windows tablet δεν υπάρχουν και όπου 1-2 μοντελα εχουν ειναι πανάκριβα,διότι ενσωματώνουν χαρακτηριστικα extra στον εξοπλισμό(full hd οθόνη,Wacom digitizer,fingerprint,4gb ram κ.α) και ετςι πολυ φουσκωμένη τιμή εχουν.

Απο εκει και πέρα στα λεφτά αυτα το γνωστό Asus T100 με πληκτρολόγιο στο πακέτο.

http://www.skroutz.gr/s/4135796/Asus-Transformer-Book-T100TA-DK002H-Z3740-2GB-32GB.html

Υπόψη εχει βγει refresh στο συγκεκριμένο μοντέλο με ανανεωμένο CPU(όλα τα αλλα τα ίδια και υπαρχει επιλογή σε λευκό και κόκκινο πέρα απο το γκρι)

http://www.amazon.de/T100TA-DK023H-Tablet-PC-Intel-Z3775-Touchscreen/dp/B00LIQD7MS/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1407403646&sr=8-8&keywords=asus+t100

 

Εναλλακτική αυτο το Acer που απο review υπερτερεί στην οθόνη(πιο ζωντανά χρώματα-ευκρίνεια απο το αντίστοιχο Asus αλλα χάνει στην αυτονομία καμία ώρα πανω κατω λιγότερο)

http://www.amazon.de/Acer-Aspire-SW5-011-Convertible-Notebook/dp/B00JM91HM0/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1407403216&sr=8-2&keywords=acer+aspire+switch+10

 

Και αυτο το Lenovo σε μαυρο και ασημι χρώμα.

http://www.amazon.de/Lenovo-Touch-Tablet-PC-Docking-silber/dp/B00KH6PFPC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1407403461&sr=8-1&keywords=lenovo+miix+2+10

 

Και στα 3 στο πληκτρολόγιο εχουν full USB θύρα άρα βάζεις στικακι Ίντερνετ οταν θες η απλα δίνεις απο κινητο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά; Ήμουν έτοιμος να παραγγείλω τον kingzone αλλά έπεσε η τιμή του xiaomi και δεν μπορώ να αποφασίσω. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι ήθελα δίκαρτο.
Link to comment
Share on other sites

Σεαυχαριστω πολυ Αλεξ!!Εσυ πιο θα μου προτεινες απο τα 3α?Πιστευω οτι το Asus ειναι η καλυτερη επιλογη.εσυ τι λες?
Link to comment
Share on other sites

Το Asus που είναι και πιο δοκιμασμένη λύση μιας και κυκλοφορεί κοντά 1 χρόνο με ιδιαίτερη επιτυχία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω, να ψάξω να βρω ένα παλιό Symbian για έναν φίλο επιχειρηματία, αλλά σε καινούργια τι μπορούμε να κάνουμε;

Θα αντικαταστήσει ένα Ε66...

Μεγαλύτερη οθόνη καλοδεχούμενη...

Σε ένα καινούργιο nokia Series 40 περάστηκαν σχεδόν όλες οι επαφές (μέχρι 1000 και θέλουμε 1300), αλλά μόνο ένα πεδίο σε κάθε μία...

Ευχαριστώ!

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για μεγάλο άνθρωπο... Το Qwerty απορρίπτεται, σκέφτηκα και λύση Windows Phone με Rap Dialer, αλλά δεν θέλει οθόνη αφής...

Ειδάλλως, ένα Nokia WP και το θέμα είχε λυθεί...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Το Asus που είναι και πιο δοκιμασμένη λύση μιας και κυκλοφορεί κοντά 1 χρόνο με ιδιαίτερη επιτυχία.

 

Ωραια.στικακι για ιντερνετ δεχετε κανονικα?επισης otg υποστιριζει?ειδα και το lenovo mix και μου φανηκε και αυτο ωραιο.Το θεμα ειναι αν θα δεχεται στικακι για μεταφορα αρχειων και για στικακι ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.στικακι για ιντερνετ δεχετε κανονικα?επισης otg υποστιριζει?ειδα και το lenovo mix και μου φανηκε και αυτο ωραιο.Το θεμα ειναι αν θα δεχεται στικακι για μεταφορα αρχειων και για στικακι ιντερνετ.

Οτι ισχύει για τα windows στα pc το ιδιο και εδω.

Και OTG υποστηρίζει το Asus οπως εχουν γράψει στο νήμα του Asus απο τη micro USB του tablet.

Απο τη full USB 3.0 θύρα του πληκτρολογίου εννοείται οτι θες βάζεις οπως σε ενα κοινό λάπτοπ.

Οτι άλλο ρωτα στο νήμα απο ήδη κατοχους.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372983

 

Για το Lenovo οτι διαβάσεις απο κατοχους στο amazon.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία,θελω να κανω μια αγορά κινητού στα παραπάνω χρηματα..ειμαι κάτοχος του nexus 3(της samsung το μοντελο δν ξερω αν ειναι το 3 η το 2 αφου μετα πηγε στην lg).Εχω σταμπαρει δυο -τρια κινητα...το νοτε 3 νεο το LG G2 και ΤΟ xiaomi το καινουριο αν και δν ξερω ακριβως την τιμή του ..

Θελω να εχει ικανοποιητικη μπαταρια , καλη οθονη για παρακολούθηση video. να ειναι γενικα γρηγορο και να μην κολλαει..και να με βγαλει πανω απο 2 χρονια οπωσ με εβγαλε το Nexus χωρις πολλα πολλα κολληματα..τι μου προτεινετε?

Αν καποιοσ προτεινει το κινεζικο θα παρακαλουσα να μου προτεινει και site για την αγορα..οσο για τα αλλα απο skroutz κοιταω κυριως.

Ευχαριστω.ολεσ οι απαντησεις ειναι ευπροσδεκτες

Link to comment
Share on other sites

Nokia , Samsung , Lg , Sony ή ποια μάρκα κινητού είναι ανθεκτικό αν πέσει κάτω για παράδειγμα μην σπάσει και να είναι ένα ποιοτικό κινητό που να κρατάει για χρόνια να μην χαλάει??? Για παράδειγμα, έχω ακούσει πως κάποιος έριξε αφής κινητό Nokia από το 2ο όροφο και δεν έπαθε τίποτα και το έχει για 3 χρόνια και είναι πολύ καλό. Αυτό εννοώ..μετά έχετε να μου πείτε συγκεκριμένες συσκευές που να είναι ποιοτικές και ανθεκτικές?? Εκτός από εμένα και ένας φίλος μου αναζητεί συσκευή αλλά αυτό είναι το σημαντικότερο που θέλουμε να ξέρουμε!
Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά,

Εχω δει ενα κινητό με τα τα παραπάνω χαρακτηριστικά στη ζελατινα της οθόνης τους σε Ινδικά και Πακιστανικά μαγαζιά στην Σοφοκλεους και αλλού να πωλούνται για €100. Ξέρει κανείς τίποτα περισσότερο; Είναι μαιμούδες κάποιου;

 

Ευχαριστώ

Καλές βουτιές σε όλους!!

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδήποτε συσκευή αν πέσει με την μούρη στο τσιμέντο θα σπάσει. Από κει και πέρα, εξαρτάται από το πόσα θα δώσεις. Πχ η Samsung έχει το πολύ ανθεκτικό S5, δεν σημαίνει όμως ότι όλα της τα κινητά θα έχουν την ίδια αντοχή.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Κινητό αφής από τον τρίτο όροφο και επέζησε; Ποιό μοντέλο;

Σε κάθε εταιρία υπάρχουν τα ανθεκτικά κινητά και τα μη ανθεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

Κινητό αφής από τον τρίτο όροφο και επέζησε; Ποιό μοντέλο;

Σε κάθε εταιρία υπάρχουν τα ανθεκτικά κινητά και τα μη ανθεκτικά.

Το δικό μου έπεσε από τον πρώτο αφού είχε κάνει γκελ 2 φορές στο πάτωμα. Με μια γρατζουνιά στην κάτω γωνία του κάλυμματος την έβγαλε. Είναι και θέμα τύχης.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν υπάρχει και το oneplus one, αν βρεις πρόσκληση για το 64αρι. Αλλιώς αν σου φτάνουν τα 16gb όλα καλά. Επίσης το xiaomi λόγω υποστήριξης είναι εξαιρετική επιλογή :)

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό που έχεις τώρα είναι ένα από τα χειρότερα στον τομέα της αυτονομίας.

 

Αφού έρχεσαι από Nexus θα σού πρότεινα το Nexus 5 να ξεμπερδεύεις (Android L απευθείας κτλ). Αν έχεις άχτι την μπαταρία όμως θα πρότεινα το Note 3 Neo που έχει άπειρη.. Η οθόνη του επειδή είναι SAMOLED θα σε κάνει να νιώσεις σα στο σπίτι σου. Προσωπικά αδιαφορώ για τα ppi πια και το μόνο που μού λείπει είναι το παλιό καλό μαύρο της οθόνης του παλιού μου κινητού...

http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

Nokia , Samsung , Lg , Sony ή ποια μάρκα κινητού είναι ανθεκτικό αν πέσει κάτω για παράδειγμα μην σπάσει και να είναι ένα ποιοτικό κινητό που να κρατάει για χρόνια να μην χαλάει??? Για παράδειγμα, έχω ακούσει πως κάποιος έριξε αφής κινητό Nokia από το 2ο όροφο και δεν έπαθε τίποτα και το έχει για 3 χρόνια και είναι πολύ καλό. Αυτό εννοώ..μετά έχετε να μου πείτε συγκεκριμένες συσκευές που να είναι ποιοτικές και ανθεκτικές?? Εκτός από εμένα και ένας φίλος μου αναζητεί συσκευή αλλά αυτό είναι το σημαντικότερο που θέλουμε να ξέρουμε!

 

Caterpillar, g shock

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...