Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοντινο σε design, σε τιμη, σε χαρακτηριστικα? τι ακριβως ψαχνεις.

 

μπαταρια σχετικα μικρη και μη αφαιρουμενη, δεν υποστηριζει 4G, δεν παιρνει καρτα επεκτασης

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον θα πουλήσω το G3(16gb) μου (το έχω ψιλοβαρεθεί, άρχισε να με ενοχλεί η υψηλή κατανάλωση μπαταρίας και έχει αρχίσει να πετάει minor lags), και σκέφτομαι να πάρω το OnePlus One καθώς μου άρεσε από τότε που βγήκε (θα το έπαιρνα αντί του G3 αλλά με απώθησε το invite system). Θέλω να ξέρω αν θα κρατάει παραπάνω η μπαταρία και αν γενικότερα αξίζει η αγορά του αυτή την περίοδο (μιλάμε για το 64αρι). Θα ήθελα να ακούσω άλλες προτάσεις αν έχετε. Με ενδιαφέρει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, η καλή λήψη σήματος (είχα κάποια θεματάκια με το G3) και το ομαλό multitasking.
Link to comment
Share on other sites

θα σε καλυψει σε ολα το opo

 

αυτό πιστεύω κι εγώ απλά είχα κάποιες αμφιβολίες για το αν θα είναι future proof.. Και επίσης ήθελα να ακούσω αν υπάρχουν άλλες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτό πιστεύω κι εγώ απλά είχα κάποιες αμφιβολίες για το αν θα είναι future proof.. Και επίσης ήθελα να ακούσω αν υπάρχουν άλλες προτάσεις.

 

Mε την κοινότητα που έχει το ΟPO δε νομίζω ότι τίθεται σοβαρό ζήτημα σχετικά με το μέλλον του... Σίγουρα θα έχει υποστήριξη και πιστεύω και εγώ, πως και τώρα είναι εξαιρετική επιλογή σε όλα του... :)

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Για business χρήση και ποιότητα στο τηλέφωνο τότε πήγαινε για passport :)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το Asus zenfone 5 με τον Qualcomm επεξεργαστή!

Μπορεί να κλειδώσει το θέμα.

 

αν δεν σε ενδιαφερει καθολου η camera καλη επιλογη εκανες

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλη την κοινότητα..

 

λοιπόν ψάχνω για τον αδερφό μου νέο κινητό με τα εξής χαρακτηριστικά:

1)καλή οθόνη μέχρι FHD μέχρι 5.5"

2)όσο γίνεται καλή camera (δεν μας νοιάζει 2k, 4k video recording αλλά πιστά χρώματα )

3)καλό gps

4)καλή μπαταρία

5)όσο γίνεται πιο smooth (και ας μην φοράει lollipop αρκεί να είναι smooth χωρίς κολλήματα)

6)να έχει ή να μπορώ να βάλω playstore

7)θα μείνει stock, δεν με νοιάζουν official updates-αλλαγές rom Κλπ..

 

γενικά ένα αξιοπρεπές κινητό..μας ενδιαφέρει το every-day use και όχι top-scores στα benchmarks..;)

 

δεν αποκλείουμε την Κίνα όπως (jiayu, meizu, xiaomi κλπ...) αρκεί να είναι αξιόπιστο και δοκιμασμένο...αυτοί οι κατασκευαστές δηλαδή που αναφέρω ενδεικτικά νομίζω πως είναι όπως και πολλοί ακόμα...

Δεν κρύβω πως προσανατολίζομαι στο jiayu s3 advance αλλά θέλω να ακούσω και άλλες προτάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για καλο GPS πας σε qualcomm επεξεργαστή. Αν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω πας σε Xiaomi Mi3 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi3-16gb (στα 210 ευρώ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλη περίπτωση που υποστηρίζει και 4G είναι το ZTE V5 Max http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zte-v5-max ωστόσο έρχετε με αρκετέςς Κινέζικες εφαρμογές και ίσως χρειάζεται root κτλ...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ψάχνω ένα κινητό γύρω στα 120 ευρώ με χαμηλό sar. έχετε να μου προτείνετε κάτι;

δε θέλω να έρθει από Κίνα, οπότε από σκρουτζομάγαζα αν είναι εύκολο. ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

p6000 $120 (προσφορα 10-20 απριλιου)

vickmall.com, to2c.com, ...

πληρωμη paypal, αποστολη singpost

 

Πάει η προσφορά μας χαιρέτησε. Στα 144$ πλέον (ακόμα καλή θα έλεγα είναι η τιμούλα) και λίγο φθηνότερα στο to2c στα 137$.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ψιλοκαταλήξει να αγοράσω το lg g2 το 32αρι που στοιχίζει περίπου 270 ευρώ.

Έχετε κάποιο άλλο κινητό να μου προτείνεται σε αυτή την τιμή ?

Βασικά θέλω κάτι αλαγκαριστο με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και αξιοπρεπή φωτογραφική, γιαυτό και έχω καταλήξει στο G2.

Από την άλλη αν πάρω κάτι με αποσπόμενη μπαταρία, δεν με χαλάει. Μια έξτρα μπαταρία έχει μικρό μέγεθος να την κουβαλάς.

Έχετε προτάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ψιλοκαταλήξει να αγοράσω το lg g2 το 32αρι που στοιχίζει περίπου 270 ευρώ.

Έχετε κάποιο άλλο κινητό να μου προτείνεται σε αυτή την τιμή ?

Βασικά θέλω κάτι αλαγκαριστο με μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και αξιοπρεπή φωτογραφική, γιαυτό και έχω καταλήξει στο G2.

Από την άλλη αν πάρω κάτι με αποσπόμενη μπαταρία, δεν με χαλάει. Μια έξτρα μπαταρία έχει μικρό μέγεθος να την κουβαλάς.

Έχετε προτάσεις?

Από Ελλάδα μόνο το HTC One (E8) κοντά σε αυτές της τιμές (292 ευρώ) http://www.bestprice.gr/item/2154358120/htc-one-e8.html?qid=32dIguYYLAx_541e7&seq=1#item-features

Μετά πάμε πάνω από 300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το e8 θα επαιρνα. Ισως, να υστερει σε καποιο τομεα ελαχιστα η καμερα σε σχεση με το G2 αλλα δε θα με σταματαγε αυτο. Πρωτα ομως παρε τηλεφωνο την htc και ρωτα τους αν υποστηριζεται απο το service στην Ελλαδα κανονικα διοτι δεν βλεπω να εχει εισαχθει απο επισημη αντιπροσωπεια και καποιες εταιρειες σου δημιουργουν προβλημα με την εγγυηση, βλεπε lg με το g2 το 32αρι.
Link to comment
Share on other sites

δεν είπα πολλά γιατί δεν έχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις

ευχαριστώ :)

Σωστά. Απλά το πόσο μεγάλη οθόνη θα ήθελες είναι κάτι που θα βοήθαγε. :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ madman για τις συμβουλές...ωραία δηλαδή κοιτάμε για snapdragon λοιπόν..κάτι σε ποιό φτηνό έτσι απροβλημάτιστο υπάρχει? έστω και με χαμηλότερα specs (πχ μικρότερη οθόνη και 2gb ram)...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...