Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ζ2

 

+αγορα αμεσα απο ελλαδα, καλη μπαταρια, στιβαρό, αδιαβροχο

-16gb ειχα κακια εμπειρια απο sony, σχετικα παλιο, μεγαλο για 5,2

 

G3

 

+λεπτεπιλεπτο σχετικα μου αρεσει το ui, 32gb, πολυ καλη εγγυηση

-κακη μπαταρια σχετικα , ακριβο πρεπει να κοιταξω μονο μεταχειρισμενο,

 

Honor 6

 

+ωραιο εμφανησιακα, μαζεμενο σε σχεση με τα αλλα, 32gb

-εγγυηση, μεταπωληση?,

 

οποια βοηθεια ευπροσδεκτη ειχα g2 μεπολυ καλη μπαταρια το εδωσα καθαρα λογο μνημης ειμαι hard user.

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Z2 θα ελεγα εγω... Ερωτηση..γιατι τα 16 GB τα εχεις ως μειον αφου παιρνει επεκταση αποθηκευτικου χωρου? Αφου εισαι hard user νομιζω θα σε καλυψει πολυ περισσοτερο απο τα αλλα 2. Το οτι καποτε μπορει να πηρες καποιο αλλο sony και να μην εμεινες ευχαριστημενος δεν αποτελει απολυτο επιχειρημα. Αν μη τι αλλο αν ριξεις μια ματια και στο topic και γενικα τις εμπειριες των κατοχων..δυσαρεστημενους δεν τους λες.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. Επιθυμητα χαρακτηριστικα:

 

1. πολυ καλη μπαταρια (καλομαθα απο lenovo s660)

2. καλο σημα/ποιοτητα κλησης

3. γρηγορο gps

 

καποια που σκεφτομαι ειναι , coolpad f2, meizu m1 note, jiayu s3.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα προσφατα το lenovo a806 απο vickmall και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Τωρα ψαχνω να αγορασω και ενα αλλο οχι για εμενα οποτε θελω παλι γνωμες.

 

βασικα χαρακτηριστικα στα επιπεδα του lenovo αλλα οπωσδηποτε 2καρτο λιγο μικροτερο κατα προτιμηση και διαθεσιμο σε καποιο αλλο χρωμα απο μαυρο ( οχι απαραιτητο ).

 

Πειτε καμια γνωμη....

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το meizu m1 note είναι ότι πρέπει. Διαφορετικά αν θες κάτι φθηότερο πας σε xiaomi hongmi note 4g (160-170ευρώ)
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Ζ2

 

+αγορα αμεσα απο ελλαδα, καλη μπαταρια, στιβαρό, αδιαβροχο

-16gb ειχα κακια εμπειρια απο sony, σχετικα παλιο, μεγαλο για 5,2

 

G3

 

+λεπτεπιλεπτο σχετικα μου αρεσει το ui, 32gb, πολυ καλη εγγυηση

-κακη μπαταρια σχετικα , ακριβο πρεπει να κοιταξω μονο μεταχειρισμενο,

 

Honor 6

 

+ωραιο εμφανησιακα, μαζεμενο σε σχεση με τα αλλα, 32gb

-εγγυηση, μεταπωληση?,

 

οποια βοηθεια ευπροσδεκτη ειχα g2 μεπολυ καλη μπαταρια το εδωσα καθαρα λογο μνημης ειμαι hard user.

 

εγώ έχω το G3 32αρι είμαι πλήρως ικανοποιήμενος και μέχρι τώρα δεν έχω καθόλου προβλήματα. Η μπαταρία ισχύει οτι δεν είναι οτι καλύτερο λόγω της QHD οθόνης αλλά καθότι αποσπόμενη μπορείς με 15€ να αγοράσεις μια δεύτερη γνήσια απο την PROCORDIA και να είσαι μια χαρά ( είναι το μόνο απο τα αλλά δυο με αποσπόμενη) εφόσον είσαι hard user. Εμένα προσωπικά για την χρήση που κάνω με καλύπτει αλλά δεν θα με χάλαγε καθόλου να κράταγε και παραπάνω.Θέματα με κολλήματα κτλ δεν έχει καθώς με τα update έχουν εξαφανιστεί ( εγώ το έχω 4 μήνες δεν έχω παρατηρήσει κάτι πέρα από το ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΌ στιγμιαίο lag που εμφανίζουν όλες οι android συσκευές περιστασιακά) Για τα άλλα δυο δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη, τα θεωρώ πολύ καλά ωστόσο δεν έχω δουλέψει μαζί τους. Κάποιος κάτοχος τους θα μπορούσε να σε βοηθήσει καλύτερα.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το ευρος τιμης με 3gb, υπαρχουν τα:

jiayu s3, elephone p7000, elephone p3000s (εκδοση fhd), ecoo aurora

(αποκλειω το iocean rock λογω μπαταριας).

 

θα ηταν καλο να διευκρινισεις αν προτιμας 5.5" ή 5". απο τα πιο πανω, το p3000s fhd ειναι 5".

 

καποια ειναι σε pre-sale, δεν εχουν ακομα κυκλοφορησει.

το p7000 που εχεις ηδη αναφερει, θα ειναι διαθεσιμο απο την εταιρια αρχες απριλιου,

οποτε τελη απριλιου εως αρχες μαϊου θα το λαβεις αν το παραγγειλεις.

 

ειναι ενα "μεταβατικο" σταδιο που αρχιζουν ολες οι κινεζικες εταιριες να βγαζουν συσκευες

με παρομοια χαρακτηριστικα εχοντας κυρια ατου τα 3gb ram με οχταπυρηνο 64μπιτο επεξεργαστη.

θα ηταν καλυτερα να περιμενεις ωστε να εχουμε περισσοτερες πληροφοριες-συγκρισεις.

 

για τα αλλα απαντησε ο immortal ;)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Έχω το OnePlus One τους τελευταίους δυο μήνες και είμαι ευχαριστημένος συνολικά από την συσκευή. Απλά υπάρχει το μικρόβιο της αλλαγής. Οπότε σκέφτομαι να το πουλήσω ανταλλάξω με άλλη συσκευή. Μπορώ να δώσω επιπλέον 50€. Σκέφτομαι και για μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση. Με ενδιαφέρει και η μελλοντική μεταπώληση οπότε δύσκολα θα πάω σε κάποια ψιλοάγνωστη κινέζικη συσκευή. Κάποιες σκέψεις είναι:

1) Samsung Galaxy Note 3

2) HTC One M8 (Και το Dual Sim)

3) Microsoft Lumia 640 Dual Sim LTE

 

Θα προτιμούσα βέβαια να παραμείνω σε android και δη σε lollipop.

Θέλω οπωσδήποτε να έχει διάρκεια μπαταρίας τουλάχιστον ίση με του OnePlus One.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έχω το OnePlus One τους τελευταίους δυο μήνες και είμαι ευχαριστημένος συνολικά από την συσκευή. Απλά υπάρχει το μικρόβιο της αλλαγής. Οπότε σκέφτομαι να το πουλήσω ανταλλάξω με άλλη συσκευή. Μπορώ να δώσω επιπλέον 50€. Σκέφτομαι και για μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση. Με ενδιαφέρει και η μελλοντική μεταπώληση οπότε δύσκολα θα πάω σε κάποια ψιλοάγνωστη κινέζικη συσκευή. Κάποιες σκέψεις είναι:

1) Samsung Galaxy Note 3

2) HTC One M8 (Και το Dual Sim)

3) Microsoft Lumia 640 Dual Sim LTE

 

Θα προτιμούσα βέβαια να παραμείνω σε android και δη σε lollipop.

Θέλω οπωσδήποτε να έχει διάρκεια μπαταρίας τουλάχιστον ίση με του OnePlus One.

 

Αν θες να αλλάξεις εντελώς την αίσθηση πήγαινε σε Note 3. Θα το απολαύσεις. Αν θες κάτι αντίστοιχο, αλλά με ανώτερη ποιότητα κατασκευής πήγαινε στο One M8. Θα έχεις και αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες να αλλάξω την αίσθηση τι εννοείς; Η αλήθεια είναι πως μου είναι πιο εύκολο να πάω σε note λόγω μεγέθους οθόνης.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά για να μην ανοιγω καινούριο θεμα,

είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κινητά -> Dyal sim & τα 2

1οΝ -> Sony Xperia E4 DS Black στα 139 ευρώ..

2οΝ -> Microsoft Lumia 535 DS Orange

δελεαστικό το Power Bank άλλα ψιλό φοβάμαι επιδει πολλά παιδιά που αγόρασαν lumia

από το πλαίσιο είχανε πολλά προβλήματα στην συσκευή,

μάλλον κλείνω προς το sony εσείς τι λέτε..?,

Link to comment
Share on other sites

έχει για επισκευή αλλά σε περίπτωση που χρειαστεί αντικατάσταση συσκευής δεν καλύπτεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεωρειτε καλυτερο, το one plus one ή το meizu mx4 pro?

Σε χαρακτηριστικα κλινω πιο πολυ προς το mx4 αλλα το αρνητικο ειναι οτι δεν ξερουμε sar.

Το 1+1 εχει πολυ χαμηλο sar, οπως και πολυ καλη διαχειριση μπαταριας (ισως την καλυτερη σε 5,5'')

Ακουω τις αποψεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Σαν υλικά και μπαταρια το 1 ειναι μπροστα

 

Οθονη υπερτερει το pro

Επιδοσεις το pro

Ποιο πολλούς σενσορες το pro

Καμερα το pro

Συνδεσιμότητα ελαφρώς το pro

Πλοήγηση το pro

 

Δλδ στα περισσότερα το meizu ειναι μπροστα ειναι και πιο φρέσκο. Αλλα το 1 υπερτερει σε βασικούς και κρίσιμους τομείς . Δύσκολη αποφαση .

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παιδες,

αναζητώ ταμπλετ, 3-4G (ισως δικαρτο), λειτουργια τηλεφωνου, ΕΩΣ 8 ιντσες, πολύ καλη οθονη, με αφθονο χωρο για εφαρμογες, super GPS-με χρηση ΧΩΡΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΑ, αφθονη μπαταρια-6-7 ωρες οθονη, με ραδιο, με δυνατοτητα video/skype, καλες φωτογραφικες, αριστη κατασκευη, ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΕΙ, ΝΑ ΜΗ ΛΑΓΚΑΡΕΙ

 

Για επαγγελματικη χρήση/διάβασμα βιβλίων κτλ

Με τιμη ΤΟ ΠΟΛΥ 100-110 $$

 

Αγορά ειτε από Ελλάδα, ειτε από Κινα, ειτε από τον...Πλούτωνα...

 

Ξερω ζητάω πολλά, αλλά....εδω το φορουμ ειναι για τα δύσκολα...

 

BTW μεσω τετοιας αναρτησης αγόρασα το super ZTE V5 2/8,

ΠΟΥ @@@ΜΑΕΙ κ δερνει......

 

Οπότε αδερφια

ΣΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για κάποιο από τα τηλέφωνα του θέματος σε έκδοση 16 GB ROM.

Μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε λίγο στην επιλογή μου γιατί έχω πελαγώσει?

 

Δε θέλω LG, ενώ δεν απορρίπτω και άλλες επιλογές.

 

Χρειάζομαι κάτι σε 5 ή 5.5 ίντσες, καλή ανάλυση, αυξημένη διάρκεια μπαταρίας, και να μην με ταλαιπωθεί με κολήματα καθώς δεν είμαι και ο πιο σχετικός του κόσμου.

 

Σας ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

 

ειμαι αναμεσα στα δυο

LG L BELLO η Motorola Moto G 2nd Gen (8GB) Dual

 

οι βασικες διαφορες τους ειναι οτι το motorola εχει οθονη 720 x 1280 pixels(Gorilla Glass 3) και το LG 480 x 854 pixels

το lg Android OS, v4.4.2 (KitKat) ενω το motorola Android OS, v4.4.4 (KitKat), upgradable to Android L

το LG Mediatek MT6582 Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7 ενω το motorola Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400 Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7

τιμη €169

Τι λετε και αν προτεινετε κατι αλλο παρομοιο και καλυτερο στην ιδια τιμη?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αυξημένη διαρκεια μπαταριας τα 3 τελευταια με την σειρα που τα εχεις τα ξεχνάς! Για το πρωτο δεν εχω εικόνα.

 

Επισης οι τιμες ειναι διαφορετικές στα κινητα που ρωτάς απο 350 ως κατω απο 200 το Jiayu. Μεγάλο εύρος τιμης. Αν μπορεις να πληρώσεις τα + 300 για το mx4 ποιος ο λόγος να κοιταξεις το note?

 

Αν θες να δώσεις τα +300 πάρε το mx4. Aν μείνεις στα +200 τα αλλα δυο ειναι ισοδύναμα. Κάπου το s3 αλλου το note

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Γνωστος μου παρηγγειλε προσφατα το sony e4 που απ'οτι καταλαβαινω ειναι στα ιδια επιπεδα με το bello http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6882&idPhone2=6593

 

Προσωπικα θα προτιμουσα το moto g 2nd gen αν και ειναι ακριβοτερο, θα εριχνα και μια ματια και εδω http://www.skroutz.gr/s/5467135/LG-G3-s-mini-8GB.html?from=recommendation κυριως λογω εμφανισης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι για κινητό από Κίνα,με 2gb ram και οθόνη 5.5 ίντσες.Έψαξα λίγο και χάθηκα...Είναι πάρα πολλά. Έχετε να μου προτείνετε κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...