Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και καλες απόκριες να δούμε!Ανοίγω ενα θέμα που πιθανόν έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά όσο έχω ψάξει πρόσφατα στοιχεια δεν έχω.Αναφέρομαι για αγορές απο εξωτερικο μέσω ebay και amazon.

Για να μην σας κουραζω όμως πάμε κατευθείαν στις ερωτήσεις.

1)ebay η amazon να προτίμησω για αγορα κινητού και γενικά μς οτι έχει να κανει με τεχνολογία.

2)μήπως γνωρίζει τι παιζει με τελωνεία αυτές τις εποχές? Πχ αν αγοράσω μέσω ebay η amazon απί χώρα εντος Ευρώπης λογικά δεν πληρώνω τελωνείο.ισχυει?

3)πρεπει να προσεξω κάτι πριν αγοράσω απί κάποιο απο τα δυο site πιθανές παγίδες κλπ?

Όλες οι απαντήσεις καλοπροερετες απο χρήστες που έχουν χρησιμοποιησει και χρησιμοποιούν αυτά τα 2 site.ευχαριστώ για τον χρονο σας!!*

 

1. Καλύτερα κανένα από τα δύο. Προτίμησε αξιόπιστα κινεζομάγαζα. Ευτυχώς υπάρχουν πάρα πολλά. Για αξεσουάρ ή ότι άλλο, εγώ προτιμώ ότι με βολεύει σαν τιμή

2. Τελωνείο περνάνε κανονικά και πληρώνεις, εκτός εάν είναι από amazon.co.uk ή ebay.co.uk ή το αντίστοιχο γερμανικό ή ισπανικό, όπου λόγω ΕΕ δεν περνάει. Βέβαια δεν ξέρω τι παίζει με τις τιμές.

3. Υπόψιν υπάρχει μεν προστασία για να μην χάσεις τα λεφτά σου, το θέμα είναι σε περίπτωση βλάβης, θα τον βρεις τον πωλητή/μαγαζί ή θα κάνει τον κινέζο. Γι' αυτό λέω καλύτερα από τα γνωστά κινεζομάγαζα, όπου τουλάχιστον ξέρεις τι αντιμετωπίζεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1. απ οπου σε συμφερει. στο ebay πληρωνεις ΜΟΝΟ με paypal

 

2. αποστολη εντος ΕΕ δεν πληρωνουμε τελωνειο

 

3. απο αξιοπιστο πωλητη, οτι ανεφερα στο 1 για πληρωμη στο ebay, να μην ειναι κλειδωμενα σε καποιο παροχο (αναφερομαι σε κινητα τηλεφωνα) και να μην ειναι πιστοι κλωνοι

Link to comment
Share on other sites

G2 θα πρότεινα κι εγώ, αλλά στην 32gb έκδοση. Αν θες οπωσδήποτε αφαιρούμενη μπαταρία και επέκταση μνήμης να προτιμήσεις το s4 την i9506 έκδοση όμως.
Link to comment
Share on other sites

εκτός αν βρείς να πουλάνε κανένα του κουτιού σε αγγελία γιατί τώρα τελευταία έχω δεί αρκετές για το s4 στα 250 απο επιδοτήσεις που τα έχουν πάρει χωρίς να τα χρησιμοποιήσουν καν ...

 

Με 260 το 16άρι και από 280 το 32άρι δεν έχει νόημα να κοιτάς το s4 στα 250....πόσο μάλλον αν δεν είναι το i9506.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να μου προτεινεται κινητο δυκαρτο μεχρι 4.6" τετραπυρινο (και οχταπυρινο δεκτο εννοειται) με δυνατη μπαταρια. Τιμη οσο πιο φθηνο γινεται, δηλαδη με 90-100 e. θα ημουν πολυ ευχαριστημενος. Εχω το cubot s168 αλλα δεν με βολευει λογω του οτι η μπαταρια δεν κραταει καθολου αν η φωτεινοτητα ειναι λιγο ανεβασμενη και επισης δε με βολευει το οτι ειναι 5".Ευχαριστω εκ τον προτερων για το χρονο σας. Αν υπαρχει παρομοιο θεμα με συγχωρειται αλλα δεν το βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φορουμιτες και φορουμιτισες

Οπως βλεπετε ψαχνω εναν κινεζο εως 130€ (phablet)

Απαραιτητα χαρακτηριστικα

5.5 οθονη με καλη αναλυση

13 καμερα πισω και 5 ή 8 μπροστα

2gb ROM

8 πυρηνες γιατι θελω να πεταει

Εχουμε κατι σε τετοιο στυλ?

Νομιζω πως κλεινω προς λενοβο

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να πας σε moto g μονο αρνητικο το sar
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

το psar εννοείς, που ψήνει χαλαρά η συγκεκριμένη συσκευή αν ισχύει το 1.52!!! :lol: :p :lol:

 

παντος το εχουν 2 φιλοι μου της 1st generation και ο αλλος εχει την δευτερη. δεν εχουν 2 κεφαλια :lol::lol:

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Ulefone Be X.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις προτασεις αλλα ξεφευγουν λιγο

το THL 4000 τι λεει ?

Καλή επιλογή με μεγάλη μπαταρία. Μαζί με το CUBOT S200, θεωρούνται πολύ καλές επιλογές για τα λεφτά αυτά. Απλώς αυτό είναι 5 ίντσες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Δες και τα Ulefone Be X και Doogee DG280.Με 4.5αρες οθονες,το Be X με 8πυρηνο επεξεργαστη αλλα και τα δυο με μπαταρια κατω απο 2000mAh.

Το THL 4000 ειναι αξιοπιστο και δοκιμασμενο με μονο μειον το παχος λογω τεραστιας μπαταριας.

Για τα 2 που προτεινω δεν εχουμε ακομα παραλαβες στη χωρα μας (πλην Hands On για το DG280 εδω στο φορουμ).

Λογω σχεδιασης και χαρακτηριστικων προτιμω Ulefone Be X με κουπονι GBNEWY στα 81$ απο Gearbest.Υπαρχει και κουπονι στο everbuying (δες το θεμα της συσκευης).

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

 

Φαινεται εξαιρετικη προταση.Περιμενε να κυκλοφορησεις και σε αλλα σαιτ,πιο αξιοπιστα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...