Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας,

 

Ενδιαφερομαι για αγορα νεου κινητου γυρω στα 150 ευρω.

 

κατα προτιμηση android

θα προτιμουσα ελληνικη αγορα κ οχι κινεζικη

 

πειτε καμια ιδεα και αν εχετε βρει καμια προσφορα που να ειναι καλη.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 100 ευρώ πιστεύω ότι καλύτερο από ελληνική αγορά είναι το νέο Lumia 535, εάν το Android δεν σου είναι απαραίτητο.

Για Android με 100 ευρώ δεν θα κοιτούσα τίποτα προσωπικά.

 

http://e-deal.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=659642

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το LG L90 https://www.skroutz.gr/s/4706233/LG-L90-D405N-8GB.html

 

σε αυτά τα λεφτά είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί σχεδόν,εκτός αν βάλεις λίγα παραπάνω και πας για το Moto G

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

φιλαρακι ενδιαφερεται να παρει κινητο μεχρι 4,7 ιντσες απο Κινα .

Να σερφαρει ικανοποιητικα, να μην κολλαει και να εχει ικανοποιητικη καμερα οι απαιτησεις του.

Link to comment
Share on other sites

εχω εδω και 1 μηνα περιπου το Α806 και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Σημερα παρηγγειλα για ενα φιλο το ECOO E04 Aurora, και οφειλω να ομολογησω οτι τα χαρακτηριστικα του και το συνολικο σκορ του τηλεφωνου στο http://www.kimovil.com ειναι εντυπωσιακα. Οψομεθα οταν το παραλαβω.

 

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ecoo-e04

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια σκοπευω να αγορασω καινουργιο κινητο και ειμαι αναμεσα στο HTC Desire 816 και στο Huawei Ascend P7 και πραγματικα δεν ξερω ποιο ειναι καλυτερο απο τα δυο.Θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας ειτε απο προσωπικη χρηση ειτε απο πληροφοριες που εχετε ωστε να δω ποιο αξιζει απο τα δυο.Με ενδιαφερει το κινητο να εχει καλη μπαταρια,καμερα και κυριως να μην κολλαει...Περιμενω τις αποψεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το P7 είναι ανώτερο σαν συσκευή διότι έχει διπλάσια εσωτερική μνήμη (16 έναντι 8gb) μεγαλύτερη ram (2 έναντι 1,5gb) και καλύτερη ανάλυση οθόνης (full hd σε 5 ίντσες έναντι hd σε 5,5 ίντσες)

Συν οτι είναι πιο ελαφρύ, κομψό και συμμαζεμένο σε διαστάσεις.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6124&idPhone2=6073

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνει γνωστη μου οικονομικο dual sim.....δεν εχει απαιτησεις....:D Ποιο θεωρειτε ποιο καταλληλο.....το μονο που θελει αν γινετε να ειναι samsung....οχι απαραιτητα....

 

BUDGET κοντα στα 60 ευρω.....;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στους επομενους 2 μηνες θα ξεκινησω την επιχειρηση μου και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας, τι τηλεφωνο να επιλεξω για χρηση αποκλειστικα με πελατες.

 

Θελω 2ο τηλεφωνο γιατι ο δικος μου αριθμος κινητου θελω να παραμεινει προσωπικος.

 

Σαν τηλεφωνο τωρα εχω ενα Note 4, το οποιο θα παραμεινει ως εχει. Η γυναικα μου, η οποια θα ειναι και αυτη στην επιχειρηση εχει τωρα ενα iPhone 5S. Εννοειται πως δουλεια δεν γινεται με iPhone οποτε θα παρω δυο ιδια, και πιο συγκεκριμενα θελω 2 Samsung καθως τα εχω βολευετει τοσα χρονια (εχω περασει απο HTC, LG).

 

Απο Samsung τι εχετε να προτεινετε;

Σκεφτομουν το Α5 ή το Alpha, και τα 2 επειδη ειναι μικρα και ελαφρια. Επισης σκεφτομουν το Note 3 Neo επειδη εχει το πενακι και γλυτωνεις και λιγο μεγεθος. Τι γνωμη εχετε;

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερό ως τηλέφωνο για επιχείρησή.όλα για επιχείρησή είναι,τα smartphone.ωστόσο θα πρότεινα το a5.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από θέμα επιδόσεων δεν έμεινα ευχαριστημένος με το p7.κινητό με παλιά specs....αυτό θυμίζει,αυτό είναι.με έναν μέτριο επεξεργαστή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο αρκετή περιήγηση στο φόρουμ μπαίνει υπό σκέψη και το lenovo vibe x2

Οποτε έχουμε meizu vs zte vs lenovo.

Ποιο απο αυτά αξίζει με γνώμονα τη. αξιοπιστία ?

Link to comment
Share on other sites

 

θελει απο εδω..αγορα,αμεση...δηλ να παει την δευτερα να το παρει.......γυναικα γαρ....:wacko:

Edited by tarirs
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μεσα στους επομενους 2 μηνες θα ξεκινησω την επιχειρηση μου και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας, τι τηλεφωνο να επιλεξω για χρηση αποκλειστικα με πελατες.

 

Θελω 2ο τηλεφωνο γιατι ο δικος μου αριθμος κινητου θελω να παραμεινει προσωπικος.

 

Σαν τηλεφωνο τωρα εχω ενα Note 4, το οποιο θα παραμεινει ως εχει. Η γυναικα μου, η οποια θα ειναι και αυτη στην επιχειρηση εχει τωρα ενα iPhone 5S. Εννοειται πως δουλεια δεν γινεται με iPhone οποτε θα παρω δυο ιδια, και πιο συγκεκριμενα θελω 2 Samsung καθως τα εχω βολευετει τοσα χρονια (εχω περασει απο HTC, LG).

 

Απο Samsung τι εχετε να προτεινετε;

Σκεφτομουν το Α5 ή το Alpha, και τα 2 επειδη ειναι μικρα και ελαφρια. Επισης σκεφτομουν το Note 3 Neo επειδη εχει το πενακι και γλυτωνεις και λιγο μεγεθος. Τι γνωμη εχετε;

 

Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις ή θα κάνεις, αλλά αν είναι να μην έχεις internet στο εταιρικό τότε δεν βρίσκω νόημα να έχεις smartphone. Στις δουλειές που βλέπω δίνουν feature phone για να επικοινωνούν με πελάτες και συναδέλφους...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ειμαι σε διλημμα αν και ειμαι περισσοτερο προς το htc αλλα θελω να ειμαι σιγουρος για μια τετοια αγορα.Με ενδιαφερει να μην κολλαει το σο βραχυπροθεσμα οσο και μακροπροθεσμα ΚΑΙ δεν μπορω να βρω πουθενα το htc σε ασπρο χρωμα αν καποιος γνωριζει καποιο μαγαζι Edited by basilis13
Link to comment
Share on other sites

Εαν πρόκειται να ανοίξεις καφέ ή εστιατόριο και θες να διαχειρίζεσαι τις παραγγελίες με το smartphone, προτίμησε κάποιο με πενάκι. Το note 3 neo είναι οτι πρέπει.
Link to comment
Share on other sites

Αν θελει απλο τηλ, αυτο που πρότεινε ο egodemis ειναι μια χαρα.

Αν θελει smartphone, να δει το Lumia 530 dial sim στα 63 ευρώ

https://www.skroutz.gr/s/5191825/Nokia-Lumia-530-Dual.html

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ειμαι σε διλημμα αν και ειμαι περισσοτερο προς το htc αλλα θελω να ειμαι σιγουρος για μια τετοια αγορα.Με ενδιαφερει να μην κολλαει το σο βραχυπροθεσμα οσο και μακροπροθεσμα ΚΑΙ δεν μπορω να βρω πουθενα το htc σε ασπρο χρωμα αν καποιος γνωριζει καποιο μαγαζι

 

Το p7 πάντως έχει το lag του.και κατά την γρήγορη πληκτρολόγηση ακόμα.

Να δούμε και πότε θα του δώσουν την lolipop και πως θα δουλεύει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...