Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε δεν λες έστω κάτι παραπάνω για να πάρεις και καμιά απάντηση ?

Τι χρήστης είσαι (τι χρήση κάνεις στο τηλ βασικά), τι απαιτήσεις έχεις από τη συσκευή, τι έχεις ως προτεραιότητα (εμφάνιση, ταχύτητα, κάμερα, άλλο), τι ποσό διαθέτεις....

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια διαθετω μεχρι 200-210 ευρω για αγορα κινητου..η χρηση που κανω ειναι λιγο ιντερνετ , viber κλπ απλα πραγματα δηλαδη οποτε το θεωρω περιττο να δωσω πανω απο 210 ευρω..εχω δει στο σκρουτζ στο LG G3 S MINI το οποιο εμφανησιακα ειναι πολυ ομορφο και η τιμη του ειναι στα 214...βεβαια μεσα στο φορουμ δεν ακουσα καλα λογια γι αυτο το κινητο..ενα αλλο κινητο που μου αρεσει πολυ ειναι το Huawei ascend p6 αλλα δε βλεπω να πεφτει κατω απο τα 250 ευρω...εσεις εχετε να μου προτεινετε κατι? απλα επειδη ειμαι μια ελλαδα μια εξωτερικο δεν θα ηθελα να κανω παραγγελια καποιου κινητου απο κινα γιατι κανει 20 με 30 μερες να ερθει..σας ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ειδα αυτο το κινητο και μου φανηκε αξιο λογου. Ποια ειναι η γνωμη σας;

 

Ενδιαφερομαι για ενα κινητο απο Κινα μεχρι 100 ευρω με αξιοπρεπη χαρακτηριστικα (Quad core, MTK6582, αναλυση οχι λιγοτερο απο 854χ480, RAM 1GB, κλπ) και οχι πανω απο 136 mm σε υψος. Ιδανικα θα ηθελα 4.5 ιντσες και γυρω στα 125 mm, αλλα απ' οτι βλεπω εχει γινει αδυνατο.

 

Ολες οι προτασεις ευπροσδεκτες.

 

Παρεμπιπτοντως το συγκεκριμενο μαγαζι ειναι αξιοπιστο;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κυρίως πες μας τι ποσό διαθέτεις για να δούμε μήπως υπάρχουν και κάποιες άλλες επιλογές. Εκτός αν θες αποκλειστικά αυτά τα δύο..
Link to comment
Share on other sites

Moto G 2014 από μένα. Το καλύτερο κινητό για τα λεφτά του.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Moto G 2014 από μένα. Το καλύτερο κινητό για τα λεφτά του.

 

 

Συμφωνω.εκτος και αν ο φιλος θελει windows phone οποτε εχει λυσεις και αποκει.

Να σημειωσω πως το eshop εβγαλε το moto g το πρωτο το 8αρι στα 150 €....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

εκτός από το ψάξιμο για Android που είναι για μένα, για δώρο Χριστουγέννων ποιό από τα παρακάτω προτείνετε και γιατί? :

 

iPhone 5

iPhone 5C

iPhone 5S

 

το όριό είναι τα 400 ευρώ αλλά αν μου πείτε ότι για κάτι παραπάνω αξίζει το τάδε θα το τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται! μιλαμε για 70 ευρω παιρνεις αλλη συσκευη!

να τα πανω απο 150 θα σε λεγα δεν αξιζει!

 

Το 5s είναι καλύτερο από τα άλλα δύο και ας έχει και κάτι παραπάνω σε χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Το 5s είναι καλύτερο από τα άλλα δύο και ας έχει και κάτι παραπάνω σε χρήματα

 

ευχαριστώ :) νομίζω ότι η απόφαση πάρθηκε! topic locked :p

Link to comment
Share on other sites

Αναζητώ ένα δίκαρτο κινητό γύρω στα 150e. Χρήστης android μου κίνησε την περιέργεια να δοκιμάσω το νέο κινητό της Microsoft (αν και wp,αν και 480p ανάλυση βίντεο) lumia 535.

Μια άλλη σκέψη είναι να παραμείνω android και να αγοράσω το lg l90 dual για το οποίο βλέπω πολύ καλές κριτικές!

Τρίτη σκέψη είναι το motorolo moto g η πρώτη έκδοση, single sim που παίζει σε καλές τιμές πλέον κοντά στα 150 απλά και μόνο

για να πάρω ένα πολύ καλό κινητό σε εξαιρετική τιμή.

Για το lumia 535 τι πιστεύετε αξίζει η αλλαγή απο android, δεδομένου της φτωχής ανάλυσης βίντεο και των περιορισμένων εφαρμογών στο store?

Το Lg L90 είναι πράγματι τόσο καλό ώστε σε 1-2 χρόνια δεν θα κολλάει κι αυτό?

To Motorola moto g το απλό συμφέρει σε αυτήν την τιμή?

Lumia 535 vs Lg L90 vs Motorola moto g first version????

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα να μη δώσεις κάτι επιπλέον για το καινούργιο moto g. Καλύτερα να καθυστερησεις λίγο την αγορά. Δεν είναι μεγάλη η διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

αν δε πας σε lumia, τσεκαρε και το zte στο γερμανο στα 150 περιπου

 

To zte το κοίταζα αλλά δεν είναι δίκαρτο και έχει μη αποσπώμενη μπαταρία..

Μεταξύ των 3 ποιο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας !!

Θα ηθελα να αγορασω ενα καινουριο Smartphone και θελω να διαλεξω κατι πολυ καλο για της αναγκες μου

Κατα προτιμιση θα ηθελα ενα καλο κινητο που να εχει υψηλα mp καμερας ειδικα εμπροσθιας για τα γνωστα #selfie επισης εναν καλο λειτουργικο συστημα για ολα τα γνωστα apps (facebook,instagram,youtube etc) Αν και στην αρχη σκεφτηκα για Iphone αλλαξα γνωμη διοτι θα προτιμουσα κατι που να ειναι συμβατο σε ολες τις συσκευες ωστε να εχω προσβαση σε οτι τραγουδια,βιντεο θελησω οποτε αν επαιρνα Iphone θα ηταν αχρηστο προσωπικα για εμενα... Ελπιζω να με βοηθησετε σε μερικα πραγματα ωστε να μπορω να επιλεξω το καταλληλο smartphone για εμενα :)

Link to comment
Share on other sites

Από το 1949 παρήγγειλα ένα leagoo lead 2.

Μου ήρθε γρήγορα, και το leagoo super http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5726778#post5726778

Τσίπμησε το, άλλο στις 4,5" δε νομίζω να βρεις και η leagoo μου φάνηκε ότι μπαίνει δυνατά στην αγορά με εξαιρετική ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

LG G3 s ''mini'' ή LG G2 mini LTE;;ΤΟ Lg g3s αξίζει τα 50 ευρώ παραπάνω για την καλύτερη οθόνη και για 110 mAh μπαταρία πιο μεγάλη;;
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τα χρήματα όλες οι ναυαρχίδες υπερκαλυπτουν αυτό που θέλεις να κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...