Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, με ενδιαφέρει να αγοράσω κινητό και δεν ξέρω πιο από τα δυο είναι καλύτερο έχω μπερδευτεί, εσείς πιο μου προτείνεται το OnePlus One ή Huawei honor 6? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω συμφωνώ με τον Ziaba.. από περιέργια, θες να το αλλάξεις επειδή έπαθε κάτι το S4 ή δεν ικανοποιεί πλέον κάποιες ανάγκες σου, ή απλά θες να πάρεις ένα καλύτερο κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε το Coolpad F1 λογω του οτι χρειαζομουν δυο καρτες SIM. Ευχαριστω για την βοηθεια.
Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι στην αναζητηση κινιτου για τον πατερα μου με ταβανι τα 150 ευρω.

χαρακτηριστικα : οθονη <=5'

ικανοπιοιτικο σερφαρισμα στο ιντερνετ(τοσο με wifi Οσο και με 3G)

android διοτι εχει και ενα ταμπλετ οποτε το εχει μαθει λιγο.

Σκεφτομουν να του παρω κινεζικό διοτι μπορω να βρω καλυτερεσ συσκευες στα ιδια λεφτα απο οτι στο σκρουτζ.

τι θα μου προτεινατε?

θελω σχετικα αξιοπιστεσ κινεζικεσ εταιριεσ τυπου : xiaomi,lenovo Κτλπ.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ειμαι στην αναζητηση κινιτου για τον πατερα μου με ταβανι τα 150 ευρω.

χαρακτηριστικα : οθονη <=5'

ικανοπιοιτικο σερφαρισμα στο ιντερνετ(τοσο με wifi Οσο και με 3G)

android διοτι εχει και ενα ταμπλετ οποτε το εχει μαθει λιγο.

Σκεφτομουν να του παρω κινεζικό διοτι μπορω να βρω καλυτερεσ συσκευες στα ιδια λεφτα απο οτι στο σκρουτζ.

τι θα μου προτεινατε?

θελω σχετικα αξιοπιστεσ κινεζικεσ εταιριεσ τυπου : xiaomi,lenovo Κτλπ.

ευχαριστω

 

coolpad f1 και μην το σκέφτεσαι ;)

You can do anything, but not everything.

David Allen

Link to comment
Share on other sites

..Μια χαρά αξίζει η μετάβαση σε Ζ2, πάτε καλά ?

3 γιγα και ατέλειωτη μπαταρία και καλύτερος επεξεργαστής και μεγαλύτερη οθόνη και και...

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις εγκυρες απαντησεισ σας.θελω να ρωτισω αν οποιοδιποτε και αν διαλεξω θα εχει μεσα το Play store και ελληνικα?η θα πρεπει να το ροοταρω εγω και να περασω ρομ και σχετικα..σας το λεω επειδη προσφατα ξεκινισα να ασχολουμε με τα ροοτς και δν τα ξερω καλα. επισης θα ηθελα να πω οτι ψαχνω και μια ικανοποιιτικη μπαταρια..διοτι απο το φορτισμα μια φορα την εβδομαδα θα του ειναι δυσκολο στο να μπει στο τρυπακι να φορτιζει δυο φορεσ την μερα..ετσι θα ηθελα να βγαζει μια μερα με ανετη χρηση.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

στο vickmall για τις 2 συσκευες που εγραψα το root ειναι δωρεαν και ναι θα εχουν ελληνικα και τα αλλα που ρωτας (δες επιλογες δεξια για root, γλωσσα κτλ). και τα 2 βγαζουν πανω απο 1 μερα (μπαταριες 2500mah). πληρωσε με paypal και διαλεξε αποστολη με ταχυδρομειο σιγκαπουρης (singpost).
Link to comment
Share on other sites

Από επίσης πολύ αξιόπιστο και έμπιστο μαγαζί, ορίστε κάποιες άλλες προτάσεις:

1) LENOVO P780 MTK6589 1.2GHz Quad Core 5 Inch IPS HD Screen - τελική τιμή 148€. Το κινητό αυτό έχει 4000mAh μπαταρία, οπότε ο πατέρας σου θα ξεχνάει να το φορτίζει.... :p

2) ASUS ZENFONE 5 Intel Z2560 1.6GHz Dual core 2GB RAM 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen - 129€ τελική. Πολύ καλό κινητό, δυνατό, αλλά με μικρότερη μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο, 2100mAh.

3) COOLPAD F1 8297W DASHEN MTK6592 1.7GHz Octa Core 5.0 Inch 1280*720 IPS Screen - 125€ τελική που βλέπω σου το έχουν ήδη πει.

Link to comment
Share on other sites

Προορίζεται για κοπέλα

 

Budget : 200 - 250 euro

Μέχρι 4 ιντσες, άντε 4+

Εύκολο στη χρήση, και κυρίως να μην αρχίσει να κολλάει μετά από λίγο καιρό γιατί αυτός είναι ο λόγος αλλαγής του samsung galaxy s duos που υπάρχει τώρα.

 

Αυτά τα ολίγα κύριοι.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και το ZTE Blade VEC 4G στα 159Ε. Είναι καινούριο κινητό και φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του. Παρόλο που είναι 5" η οθόνη του, έχει αρκετά "συμμαζεμένες" διαστάσεις και είναι πολύ λεπτό.

 

Πολυ ανταγωντιστικό το blade vec! To είδα κι εγω και για τα χαρακτηριστικά του θεωρώ οτι σε αυτήν την τιμή δεν θα έχει αντίπαλο..το σκέφτομαι! Ή ίσως να έχει το Lenovo Α536 ή το Zte Blade l2.Τα μόνα αρνητικά που βλέπω είναι ότι δεν δέχεται κάρτα micro sd,έχει μη αποσπώμενη μπαταρία κατα τα άλλα φυσάει!

Link to comment
Share on other sites

2 καλές επιλογές έχεις δυστυχώς. Η "μικρή" οθόνη είναι σημαντικός περιορισμός καθώς πλέον το στανταρντ ειναι 4.5 +

 

Philips W6500 ~ 4.3

http://www.etotalk.com/philips-w6500_p4590.html

 

Zopo ZP600+ ~ 4.3

http://www.etotalk.com/zopo-zp600_p4871.html

 

Εγώ θα πήγαινα στο πρώτο. Αλλά από σένα εξαρτάται

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μετα απο σχεδον 3 χρονια με ενα Huawei ειναι καιρος για αλλαγη.Οχι και πολυ σχετικος μια και το κινητο ειναι για μενα τα βασικα θελω την γνωμη σας.Μεχρι 120 γιουρος περιπου,οθονη μεχρι 4,5 το πολυ,σχετικα αξιοπιστο και το σημαντικοτερο,το πηρα εβαλα την καρτα και τελος,δεν θελω ουτε root ουτε περασμα αλλων εφαρμογων,σερφαρισμα και κανα παιχνιδι μονο.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Φίελ μου θα σου πρότεινα το Xiaomi Mi2s αν σε φτάνουν τα 16GB RAM και δεν σε ενοχλεί η μία SIM, αλλά προς το παρόν το βλέπω παντού out of stock.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Αν ψαχνεις απο Κινα μονο Jiayu G2F.Οικονομικο και εξαιρετικο.Τιποτα αλλο.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μετα απο σχεδον 3 χρονια με ενα Huawei ειναι καιρος για αλλαγη.Οχι και πολυ σχετικος μια και το κινητο ειναι για μενα τα βασικα θελω την γνωμη σας.Μεχρι 120 γιουρος περιπου,οθονη μεχρι 4,5 το πολυ,σχετικα αξιοπιστο και το σημαντικοτερο,το πηρα εβαλα την καρτα και τελος,δεν θελω ουτε root ουτε περασμα αλλων εφαρμογων,σερφαρισμα και κανα παιχνιδι μονο.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Απο Ελλαδα

LG L9 ii (ειναι 4,7 αλλα πηγαινε να το δεις δεν κανει μεγαλη διαφορα απο ενα 4,5)

Samsung Galaxy core

LG G2 mini (με 30€ παραπανω, αν εχεις παρτο)

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

όχι, δεν θα θέλει να δουλέψει παρά μόνο με ελληνικά ...

 

είδα λίγο και αυτά με firefox os και δεν είμαι σίγουρος ότι είναι καλή επιλογή ...

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20296258

http://www.gsmarena.com/alcatel_fire_e-6139.php

... αλλά ούτε και κακή καθώς θα έχουμε υποστήριξη τοπικά.

 

μάλλον θέλω ένα με μεγάλη οθόνη και χαμηλή ανάλυση, ώστε να είναι μεγάλα τα γράμματα, σωστά;

επίσης θα προτιμούσα να μην μπλέξω με custom rom και να μου επαρκούν οι ρυθμίσεις.

 

παλαιότερα είχα πάρει και από chinavasion αλλά θα προτιμούσα μια ποιο ασφαλή λύση :wacko:

Edited by mesastou
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θέλω επειγόντως δικαρτο μέχρι 200 ευρώ, περίπου στις 5 ίντσες, και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Προέρχομαι από note 2. Μου αρέσει το moto αλλά με προβληματιζει το υψηλό του sar (1.5) νομίζω. Θα ήθελα τη βοήθεια σας ή κι άλλες προτάσεις
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το 1.5 sar είναι για την αμερικάνικη συσκευή, η ευρωπαϊκή έχει χαμηλότερο δείκτη sar.

Πάντως όπως και να χει προτείνω το Motorola μόνο και μόνο για τις αναβαθμίσεις που θα πάρει.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σε προβληματιζει το sar; Το μεγιστο επιτρεπτο ειναι 2 για την Ευρωπη αρα εισαι οκ.

Γνωμη μου να πας για το Moto G, εξαιρετικη συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...