Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως να μπορούσα να συμβιβαστώ και στο μονόκαρτο αν οι προσφορές είναι όντως πολύ καλές

 

EDIT: Το THL 5000 έχει κερδίσει αρκετή προσοχή, γιατί δεν προτιμάται;

thl έχει μηδενικό quality control στην παραγωγή, για να πάρεις απροβλιματιστη συσκευή πρέπει να παίξεις joker

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί εάν αγοράσεις από σκρουτζομάγαζο θα έχεις την επίσημη εγγύηση!?

 

Αν το μοντελο προοριζεται για την Ευρωπαικη αγορα ναι εχεις κανονικοτατα επισημη εγγυηση.Μονο εγω την εχω χρησιμοποιησει 3 φορες σε Samsung και μια για LG.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κινητό για κλήσεις&μηνύματα μόνο:

1.feature phone με πλήκτρα (όχι smartphone, όχι touch)

2.dual sim [mini sim (regular), όχι micro sim]

3.sar<0.90

4.επεκτάσιμη μνήμη με card slot 16-32gb να μπορώ να το φορτώνω με Mp3.

5.μικρό μέγεθος&βάρος, κατά προτίμηση clamshell (αλλά και candybar μου κάνει)

6.χωρίς σοβαρά Bugs

7.αδιάφορο αν έχει/δεν έχει κάμερα

8.μπαταρία που διαρκεί..διαρκεί..διαρκεί..

9.δυνατό μεγάφωνο & ήχους κλἠσης.

10.τιμή<50Ε

 

τα 1,2,3,5,6,8,9,10 είναι Must.

Να σας διαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να δώσω το HTC One X για 120 ευρώ και να πάρω ένα εκ των HTC Desire 816 ή Galaxy Note 3. Τείνω προς το Desire γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος από την HTC. Πιστεύετε ότι αξίζει? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λέγοντας τις διαφορές του Galaxy note 3 N7505 και Galaxy note 3 N9005 (επειδή έχουν διαφορά 100 ευρώ). Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να δώσω το HTC One X για 120 ευρώ και να πάρω ένα εκ των HTC Desire 816 ή Galaxy Note 3. Τείνω προς το Desire γιατί είμαι πολύ ικανοποιημένος από την HTC. Πιστεύετε ότι αξίζει? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει λέγοντας τις διαφορές του Galaxy note 3 N7505 και Galaxy note 3 N9005 (επειδή έχουν διαφορά 100 ευρώ). Ευχαριστώ!!

 

Και εγώ το HOX έχω:lol:Δεν αξίζει για μένα να χαλάσεις τόσα χρήματα για να πας στο Desire 816.

Το φθηνό Note τώρα, έχει λίγο πιο αδύναμο επεξεργαστή, 2GB RAM (αντί για 3GB), 16GB εσωτερική μνήμη (αντί για 32) και ανάλυση 720p (αντί 1080p).Για μένα το κανονικό δεν αξίζει με τίποτα τα 130 ευρώ παραπάνω που έχει στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλοι μου,

πηρα προ καιρου, χωρις να ρωτησω εδω την εμπειρια σας, το UMI C1 και βγηκε καλο μεχρι που πηρα και 2 παραγγελιες απο το συγγενολοι...

Λεω τωρα να πασαρω το UMI και να παρω για μενα ενα καλο Full HD 1920x1080 ειτε απο vickmall ειτε minideal... Κανοντας μια ερευνα στα λεφτα που διαθετω ειχε το Vickmall το UMI X2 (οπου και το παρηγγειλα-πληρωσα αλλα την επομενη μου ειπαν οτι δεν το εχουν πια και δεν ηταν καλη ποιοτητα οποτε και μου γυρισαν τα λεφτα διοτι δεν βρηκα κατι αλλο Full HD σε αυτα τα λεφτα.

 

Ψαχνοντας στο Minideal ειδα αυτο http://www.minideal.net/amoi-a928w-smartphone-mtk6592-1-7ghz-with-5inch-ogs-fhd-ips-1920x1080p-ram-2gb-rom-32gb.html και τολμω να σας ρωτησω αν εχετε καποια εμπειρια απο την μαρκα ή κατι αλλο να προτεινετε αν το εχετε ψαξει φιλοι μου!

 

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

 

Πανος

Link to comment
Share on other sites

μη σε παρασυρει η υψηλη αναλυση.

υψηλοτερη αναλυση σημαινει και πιο ενεργοβορο, αρα μικροτερη αυτονομια.

 

το κινητο που δινεις στο link εχει οθονη 5" (1920x1080) με μπαταρια 2100mah.

θεωρω οτι δεν ειναι ισοζυγισμενος συνδυασμος και οριακα θα βγαζεις τη μερα με μια φορτιση.

βεβαια εξαρταται και τι χρηση κανει ο καθενας.

 

καταλληλοτερα κατα τη γνωμη μου χαρακτηριστικα στις 5" ειναι αναλυση

720x1280 με 2500+ mah. ή αν το κινητο που γραφεις ειχε μπαταρια εστω 3000mah.

 

εσυ τι ακριβως ψαχνεις? απλως ενα κινητο με υψηλοτερη αναλυση απο αυτο που εχεις τωρα?

αντι €136 (minideal.net) που κανει το amoi a928w, δες lenovo a806 €141

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

 

από αναβολή σε αναβολή το κινητάκι που είχα το δικαρτο τα παιξε!!

Ψάχνω κάτι οικονομικό (up to 150e) να έχει καλή αυτονομία μπαταρίας, 2GB RAM και ει δυνατόν καλές κάμερες (εμπρόσθια και πίσω).

Έχουμε κάτι υπόψιν;

Κάπου έβλεπα για τα Coolpad F1 και HUAWEI Honor 3C. πως πάνε από κριτικές; Είδα ένα post στο forum αλλά με 200+ σελίδες θέλω κάτι πιο μαζεμένο σε κριτική.

Υπάρχει κάποιο link για συγκρίσεις;;

 

Ευχαριστώ

Edited by Frogy
Πρόσθεση σχολίων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα έχω στην διάθεση μου σε λίγες μέρες από επιδότηση Vodafone το HTC desire 610 σε λευκό. (Εννοείται σφραγισμένο στο κουτί του). Τσέκαρε το και αν σε ενδιαφέρει στο δίνω με 200€.
Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι οι τιμές είναι σχεδόν ίδιες για τις 2 εκδόσεις, και με ελάχιστα χρήματα μπορείς να πάρεις sd κάρτες πλέον, ποιό να προτιμήσω?

 

Η αλήθεια είναι ότι το g3 με έχει τρομάξει με αυτά που διαβάζω με τις επανεκινήσεις, τη ζέστη που βγάζει το κινητό και την μπαταρία, αλλά όπως και να το κάνουμε είναι το καινούργιο που σε τραβάει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΣΩΣ!!! είμαι σε κατάσταση απελπισίας :P δεν μπορώ να αποφασίσω με τίποτα... πείτε μου λίγο την γνώμη σας σχετικά με το ZTE Nubia Z7 MAX και το Sony Xperia Z1....(παρεμπιπτόντως το xperia z1 έχει temperated glass?)

 

Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

EDIT: Sorry παιδιά έκανα λάθος.. το nubia z7 δεν είναι το σκέτο είναι το max!!

Edited by Animastic
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 εξαιρετικα.Επελεξε οποιο σ αρεσει πιο πολυ απο vickmall.com και θα ρθει σε 10-15 μερες απο την παραγγελια με απλο ταχυδρομειο SGP παντα.

Προσωπικα προτιμω F1.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ο συνδυασμος 2000αρη μπαταρια και FHD στο TCL ειναι τραγικος.F1 απο μενα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και πάνω που είχα ένα δίλλημα μεταξύ δύο τηλεφώνων, σκάει μύτη το Α806 και άντε πάλι απ' την αρχή..:wacko:

Εσείς ποιό από τα τρία κινητά θα διαλέγατε..;

Με ενδιαφέρει να έχει καλή ποιότητα κατασκευής, οθόνη και φωτογραφική μηχανή..:rolleyes:

Επίσης σημαντικό για μένα είναι να υποστηρίζεται και από θήκη με ενεργό καπάκι για να μπορώ να το χειρίζομαι και με την θήκη κλειστή..;)

Αν μπορώ να αποφύγω αλλαγές στην ROM θα ήμουν ευτυχής, γιατί είμαι άσχετος με το θέμα, αλλά στην ανάγκη θα στρωθώ και θα μάθω...:worry:

Ευχαριστώ..!:)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω τότε καλύτερα lenovo σου ταιριάζει και οι λόγοι είναι οι εξής:

 

Πρώτον, προσωπικά δεν θεωρώ την JIAYU σε καμία περίπτωση ισοδύναμη με τη lenovo, από απόψη αξιοπιστίας κλπ.

Δεύερον το Coolpad από τι γνωρίζω θα χρειαστεί να ασχοληθείς με αλλάγες ROM και τέτοια..

Οπότε καλύτερα lenovo

Link to comment
Share on other sites

Το g3 να πάρεις, δεν υπάρχουν πλέον αυτά τα θέματα που αναφέρεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας σχετικά με το Sony Xperia Z2 και το Samsung Galaxy S5...

πείτε μου τα θετικά τους και τα αρνητικά τους και επίσης πιο θα μου προτείνατε να πάρω και γιατί..

 

Ευχαριστώ πολύ καλό απόγευμα!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...