Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=HDV&sku=20285762

Εκτός αν είναι "λάθος" , αν και δεν νομίζω.

 

Α, εγώ το είχα δει στο Γερμανό, και γιαυτό νόμιζα ότι έκανες λάθος. Ευχαριστώ, θα της το δείξω και θα σας πω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο την Ελλάδα

 

LG Optimus L9 II 170 eyro (αρκετά καλή συσκευη χάνει όσον αφορα camera λιγο και τα πλαστικά του είναι σχετικά χάλια)

Motorola Moto G 160 ευρω (άψογη συσκευη αλλα έχει όλο και όλο 4 gb αποθηκευτικού χώρου χωρίς επέκταση αν δεν σε χαλαει παρτο με την μια)

Samsung Galaxy Core (140 euro) (καλούτσικη συσκευη αν και έχει αθλιοτατο software που θα σιχτιρίζεις μετά απο κανα μήνα)

Alcatel One Touch Idol Ultra 6033Χ 195 eyrο (πολυ καλη συσκευη αν και δεν ασχολήθηκα σχολαστικά να πω λεπτομεριες)

Huawei Ascend P6 (210 ευρω) (άψογη και πανεμορφη συσκευη με πάρα πολύ καλή ποιότητα κατασκευής αν δεν σε χαλαει μια μικρη υπέρβαση πας για αυτο)

 

 

μετα παμε για κινα μερια εκει αλλα ψαρια υπαρχουν πχ το zte nubia z5s mini στα 210 ευρω (θηρίο)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ως χρήστης moto g στο προτείνω φίλε αξίζει κάθε σεντ!

 

αν του φτάνουν τα 4gb ναι ειναι άψογη έως τέλεια(για τα λεφτά του) αν δεν του φτάνουν....................... next

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι πατρινός απλα έτυχε να βρίσκομαι εδώ! Σε 2g όλα καλά,στο 3g παρόλα αυτά ανεβοκατεβαίνει το πράμα ενοχλητικά.οποτε μάλλον θέμα λογισμικού ειβαι .ασχέτως αυτου,γνωρίζεται αν τα lenovo η και τα zopo ακόμη έχουν παρόμοια θέματα;
Link to comment
Share on other sites

το κινητό θα αγοραστεί απο εδώ με συμβόλαιο αρα δεν εχώ πολλές επιλογές.Θα είναι δώρο για την μητέρα μου,4 gb θα είναι αρκετά πιστεύω ,αν και στα σπεκτς του γράφει ότι είναι 8 gb
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό θα αγοραστεί απο εδώ με συμβόλαιο αρα δεν εχώ πολλές επιλογές.Θα είναι δώρο για την μητέρα μου,4 gb θα είναι αρκετά πιστεύω ,αν και στα σπεκτς του γράφει ότι είναι 8 gb

 

αν ειναι για την μανα σου μονοδρομος moto g

όσο για τα 8gb έχουμε και λέμε 1,8 system partition 2 gb data prtition ~4 storage partition

 

με λίγα λόγια έφυγες για το moto g και καλορίζικο :D:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι πατρινός απλα έτυχε να βρίσκομαι εδώ! Σε 2g όλα καλά,στο 3g παρόλα αυτά ανεβοκατεβαίνει το πράμα ενοχλητικά.οποτε μάλλον θέμα λογισμικού ειβαι .ασχέτως αυτου,γνωρίζεται αν τα lenovo η και τα zopo ακόμη έχουν παρόμοια θέματα;

 

αν με το 2g ολα καλα και ανεβοκατεβαίνει με το 3g εχεις δυο περιπτώσεις

 

1. πρόβλημα με παροχο η το σημείο

2. προβληματική συσκευη πέτυχες (3g modem ουσιαστικά σκαρτο ει ναι)

 

και ναι μπορεί να σου πετιχει προβληματική συσκευη απο οπου και αν πάρει ειτε lenovo ειτε htc ειτε samsung (Κοινος θέμα τύχης)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω απλα τα λες αυτα επειδη τα εχεις απλα ακουσει και οχι απο προσωπικη αποψη.Γτ απο οσα προ ειπες μονο το πρωτο ισχυει. Τα υπολοιπα ουτε καν.Δεν ενθαρυνω για αγορα του sp αλλα ας μιλαμε απο προσωπικης καλυτερα εμπειριας.

 

Το moto G to εχει φιλος και ειναι καλυτερο απο το σπ ενα κλικ.Το μονο μειον η καμερα του και κλασικα η sd

 

προσωπική εμπειρία με 3 συσκευές και το εχω ακουσει (ολα μαζί κοινός)

 

MOTOG έστω και με 8gb και δωρεάν 50gb στο google drive. Άρα θέμα με μβήμη για μένα δεν παίζει.Στα θετικά του moto και το stock android.Τα sony ericsson κολλάνε από μένα moto g δαγκωτό

 

αν είχε 8 gb δεν θα συζητάγαμε, δυστυχώς για τον χρήστη είναι ειναι διαθέσιμα ~4 gb

Link to comment
Share on other sites

Δες τo sony M2 που έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή 1,2 Ghz Qualcomm Snapdragon που ο κάθε πυρήνας ενεργοποιείται και απενεργοποιείται ανεξάρτητα από τους υπόλοιπους και έτσι δεν εξαντλεί την μπαταρία . Μεταξύ moto g και Μ2 είναι δύσκολη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Δες τo sony M2 που έχει τετραπύρηνο επεξεργαστή 1,2 Ghz Qualcomm Snapdragon που ο κάθε πυρήνας ενεργοποιείται και απενεργοποιείται ανεξάρτητα από τους υπόλοιπους και έτσι δεν εξαντλεί την μπαταρία . Μεταξύ moto g και Μ2 είναι δύσκολη επιλογή

 

μακρια παο το m2 το μονο που το εκαναν ειναι να το μεγαλοσουν σχετικα με το m το moto g καλυτερη επιλογη (αφου ειπε τον καλυπτει 4g δεν θα βρει κατι καλυτερο τωρα)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Τον τελευταίο καιρό ψάχνω ένα tablet για τα ανιψακια μου. Βασικά ψάχνω κάτι οικονομικό γύρω στα 70€ και κατα προτίμηση από ελλαδα. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο ;;
Link to comment
Share on other sites

Από τα Lumia που παίρνουν 8.1

Ποιό έχει τον καλύτερο/δυνατότερο ήχο στα ακουστικά;

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

 

Από ότι θα είδες και στο νήμα του τηλεφώνου, ένας το έχει αυτή τη στιγμή και το δοκιμάζει, άρα μηδενική εμπειρία.

Μπορείς πάντα βέβαια να κάνεις τον δεύτερο κάτοχο...

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

 

Πάρε καλύτερα το honor 3c λόγω μάρκας πιστεύω πως θα έχεις τα λιγότερα προβλήματα (μπορεί και με τα άλλα να μην έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα βέβαια, αλλά αν είναι να έχεις με κάποιο, πιστεύω αυτό συγκεντρώνει τις λιγότερες πιθανότητες).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

για την ωρα οτι αφορα soft (player κλπ για μουσικι) δεν ειναι και στα καλυτερα στα wp αλλα εξελίσσεται

 

αν θελεις πουσικη και δεν σε ενδιαφερουν παρα πολυ ολα τα αλλα παρε htc m7 mini

Link to comment
Share on other sites

Από τα Lumia που παίρνουν 8.1

Ποιό έχει τον καλύτερο/δυνατότερο ήχο στα ακουστικά;

εχω διαβασει πως το νοκια λουμνια 920 εχει πολυ καλο ηχο και good eq .
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Από όσα βρήκα ως τώρα, είναι:

στο 1520 πιο μεγαλη η ένταση απο το 920 στα ακουστικά.

Με ενδιαφέρει κι η ποιότητα, αλλά πρώτα η ένταση.

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι λιγο καιρο στο φορυμ και δεν εχω μαθει καλα τα πραγματα γτ δν εχω δουλεψει περαν της αντικαταβολης γενικα. βρηκα μια ευκαιρια ( ετυχε βεβαια που ειναι στο σιτε της χρυσης ευκαιριας). ο πωλητης μου λεει οτι το κινητο ειναι στην πενα και γενικα οτι λενε ολοι αλλωστε. αλλα μ ζητα να γινει καταθεση στην τραπεζα γιατι χρειαζεται τα λεφτα αμεσα γτ ειναι σε αναγκη. αν γινει κ το κινητο βγει χαλασμενο κλειδωμενο κλεμμενο ψευτικο ή οτιδηποτε αλλο μπορω να παρω τα λεφτα αυτα πισω? αν οχι τα λεφτα τα χανω τελειως? τι μπορω να κανω σε τετοιεσ περιπτωσεις? συγγνωμη αν το εβαλα σε λαθος ενοτητα το θεμα μου παιδια! >.<
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι λιγο καιρο στο φορυμ και δεν εχω μαθει καλα τα πραγματα γτ δν εχω δουλεψει περαν της αντικαταβολης γενικα. βρηκα μια ευκαιρια ( ετυχε βεβαια που ειναι στο σιτε της χρυσης ευκαιριας). ο πωλητης μου λεει οτι το κινητο ειναι στην πενα και γενικα οτι λενε ολοι αλλωστε. αλλα μ ζητα να γινει καταθεση στην τραπεζα γιατι χρειαζεται τα λεφτα αμεσα γτ ειναι σε αναγκη. αν γινει κ το κινητο βγει χαλασμενο κλειδωμενο κλεμμενο ψευτικο ή οτιδηποτε αλλο μπορω να παρω τα λεφτα αυτα πισω? αν οχι τα λεφτα τα χανω τελειως? τι μπορω να κανω σε τετοιεσ περιπτωσεις? συγγνωμη αν το εβαλα σε λαθος ενοτητα το θεμα μου παιδια! >.<

 

προτίμησε η χέρι χέρι η αντικαταβολή......... όλα τα αλλα μόνο με άτομά που είτε ξέρεις εσύ ειτε καποιος γνωστός σου

Link to comment
Share on other sites

αντικαταβολη και να το κοιταξω πριν το παρω δηλαδη??

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισης με αντικαταβολη μπορω να το κοιταξω πριν το παρω? με ελτα ξερω πως ουτε κατα διανοια αλλα με courier εχω ακουσει πως γινεται

του ζητάς του αποστολεα να δώσει εκ των προτέρων εντολή στην εταιρία ταχυμεταφορών να επιτρέψει τον έλεγχο του περιεχομένου από τον παραλήπτη πρό της παράδοσης, οπότε και οι εταιρίες το δέχονται. ισχυει κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...