Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι , από το site ,

στο download να προσέξεις να είναι επιλεγμένο το Redmi Note 4G , ξέρεις

http://en.miui.com/download-218.html#342

 

tora κατευθείαν από το κινητό το κατεβάζω? σωστά? ναι το προσεξα αυτο,ειναι εύκολη η εγκατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

tora κατευθείαν από το κινητό το κατεβάζω? σωστά? ναι το προσεξα αυτο,ειναι εύκολη η εγκατασταση ?

απο το κινητό είναι λίγο παρακινδυνευμένο , ίσως έχεις διακοπές

στο κομπιούτερ και το μεταφέρεις στο κινητό

 

πρώτα κάνεις :

πατάς κάτω αριστερά το πλήκτρο αφής της συσκευής το μενού δηλαδή

επιλέγεις settings/security/και ενεργοποιείς το unknow source

 

μετά πηγαίνεις πίσω , με το δεξί πλήκτρο αφής της συσκευής

κάτω χαμηλά βλέπεις το { } Developer options,το επιλέγεις, και ενεργοποιείς το usb debugging

 

στην επιφάνεια του κινητού σου έχεις το updater = Αναβάθμιση , μέσα στο φάκελο tools (αν δεν υπάρχει πες μας)

 

και θα την φλασάρεις απο το updater ,

πατάμε το «Κουμπί Μενού» (το πλήκτρο κάτω αριστερά, αφής, του κινητού) και μετά επιλέγουμε το «Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης» (select update pagage)

διαλέγουμε την rom ,φλασάρει

και στο τέλος επανεκκίνηση

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

απο το κινητό είναι λίγο παρακινδυνευμένο , ίσως έχεις διακοπές

στο κομπιούτερ και το μεταφέρεις στο κινητό

 

πρώτα κάνεις :

πατάς κάτω αριστερά το πλήκτρο αφής της συσκευής το μενού δηλαδή

επιλέγεις settings/security/και ενεργοποιείς το unknow source

 

μετά πηγαίνεις πίσω , με το δεξί πλήκτρο αφής της συσκευής

κάτω χαμηλά βλέπεις το { } Developer options,το επιλέγεις, και ενεργοποιείς το usb debugging

 

στην επιφάνεια του κινητού σου έχεις το updater = Αναβάθμιση , μέσα στο φάκελο tools (αν δεν υπάρχει πες μας)

 

και θα την φλασάρεις απο το updater ,

πατάμε το «Κουμπί Μενού» (το πλήκτρο κάτω αριστερά, αφής, του κινητού) και μετά επιλέγουμε το «Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης» (select update pagage)

διαλέγουμε την rom ,φλασάρει

και στο τέλος επανεκκίνηση

 

Την ρομ την κατεβαζω τώρα στο pc, μόλις κατέβει την ξεζιπαρω? η αναβάθμιση υπάρχει κανονικά, αλλά το developer options δεν το βρίσκω με τπτ :D

Link to comment
Share on other sites

1. Την ρομ την κατεβαζω τώρα στο pc, μόλις κατέβει την ξεζιπαρω?

2. η αναβάθμιση υπάρχει κανονικά, αλλά το developer options δεν το βρίσκω με τπτ :D

όχι δεν την αποσυμπιέζεις , όπως είναι στο κινητό

2. δεν το κατάλαβα , που υπάρχει η αναβάθμιση ? ......

την κατεβάζεις απο εδώ

 

bigota.d.miui.com/4.12.5/miui_H3LTE_4.12.5_41ffb8c8b9_4.4.zip

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

tora μου εγραψες οτι: στην επιφάνεια του κινητού σου έχεις το updater = Αναβάθμιση , μέσα στο φάκελο tools (αν δεν υπάρχει πες μας) κ εννοώ πως υπάρχει κανονικά (την ρομ την κατεβάζω κανονικά απο αυτό που στειλες)

Το { } Developer options δεν μπορω να βρω με τπτ, μήπως ειναί σε κάποιο φάκελλο μέσα?

Link to comment
Share on other sites

tora μου εγραψες οτι: στην επιφάνεια του κινητού σου έχεις το updater = Αναβάθμιση , μέσα στο φάκελο tools (αν δεν υπάρχει πες μας) κ εννοώ πως υπάρχει κανονικά (την ρομ την κατεβάζω κανονικά απο αυτό που στειλες)

Το { } Developer options δεν μπορω να βρω με τπτ, μήπως ειναί σε κάποιο φάκελλο μέσα?

μενού(κάτω αριστερά το πλήκτρο αφής του κινητού) =>ρυθμίσεις (settings)=>σχετικά με το τηλέφωνο (about phone)

πατάς 7 φορές το build number ,

μετά πηγαίνεις πίσω και το βλέπεις

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

μενού(κάτω αριστερά το πλήκτρο αφής του κινητού) =>ρυθμίσεις (settings)=>σχετικά με το τηλέφωνο (about phone)

πατάς 7 φορές το build number ,

μετά πηγαίνεις πίσω και το βλέπεις

 

tora σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα, δεν θα το εβρισκα με τπτ, τωρα που κατεβηκε η ρομ την βαζω ζιπαρισμενη στην SD card ?

Link to comment
Share on other sites

tora σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα, δεν θα το εβρισκα με τπτ, τωρα που κατεβηκε η ρομ την βαζω ζιπαρισμενη στην SD card ?

δεν θα την ξεζιπάρεις ,

όπως την κατέβασες ,θα την βάλεις μέσα στην εσωτερική του κινητού, χύμα , (όχι στην καρτούλα)

 

και θα την φλασάρεις απο το updater , το τρέχεις

πατάμε το «Κουμπί Μενού» (το πλήκτρο κάτω αριστερά, αφής, του κινητού)

και μετά επιλέγουμε το «Επιλέξτε πακέτο εγκατάστασης» (select update pagage)

διαλέγουμε την rom ,φλασάρει

και στο τέλος επανεκκίνηση

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5688861#post5688861

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αντιπρόεδρος της Xiaomi δίνει ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

http://thenextweb.com/mobile/2014/11/26/interview-xiaomi-vp-hugo-barra-talks-india-lollipop-4g-wearables/

 

Μεταξύ αυτών και ότι η σειρά Redmi (στην οποία ανήκει και το δικό μας) θα πάρει την αναβάθμιση σε Lollipop, χωρίς όμως συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα.

 

Upgrading to Lollipop is my #1 priority from a product perspective for our global business. As you know, we customize Android significantly and have our own design language — so what we’re tasked with now is not only all the technical aspects of putting Android 5.0 on our devices, like at the kernel level, but we also have to marry Google’s Material Design language with ours.

 

We want the best of both worlds for our customers. That’s in full swing at the moment, and you can expect MIUI 6 along with Android 5.0 on our Mi line of devices by the end of Q1 2015. That update will come to our Redmi devices too, but we don’t yet have an exact timeline just yet.

 

Καλά νέα από επίσημα χείλη!

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Τώρα την πέρασα αλλα τώρα αντιμετωπίζω τα έξεις προβλήματα δεν έχω ελληνικά k δεν παίζει το playstore. Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5931-4-12-5-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-4-12-5/#files

 

 

Κατέβασε και φλάσαρε αυτήν να είσαι χαλαρός. Ελληνικά κανονικά, prerooted και playstore..

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

ότι ισχύει για αναβαθμίσεις για τα mi4 , mi3 , θα ισχύουν και για το note 4g (και τα τρία έχουν snapdragon επεξεργαστές) , το note 4g είναι και το πιο νέο

το note 3g έχει mtk επεξεργαστή (η xiaomi σταμάτησε την συνεργασία με την mtk )

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα την πέρασα αλλα τώρα αντιμετωπίζω τα έξεις προβλήματα δεν έχω ελληνικά k δεν παίζει το playstore.

για το play store , είναι εύκολο να εγκατασταθεί , τα Ελληνικά όχι , δεν είσαι root δεν έχεις σωστό recovery

άρα , βάλε την Ελληνική , θα είσαι αυτόματα root και θα έχεις σωστό cwm recovery

.

Edited by navi55
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. γνωριζει καποιος αν το τηλεφωνο υποστηριζει otg καλωδιο με 3 θυρες? με ενδιαφερει αν μπορει συνχρονως να διαβαζει usb stick και να φορτιζει κιολας η μπαταρια οπως τα τελευταια samsung. βαζω και φωτο το καλωδιο να το δειτε. [ATTACH]53726[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

άλλη μια ερώτηση, τα αρχεία που κατεβάσαμε κ βάλαμε στον αποθηκευτικό χώρο, αφού περάστηκε η ρομ μπορούν να διαγράφουν ή πρέπει να βρίσκονται εκεί(για να ελευθερωθεί κ αποθηκευτικός χώρος.. )?
Link to comment
Share on other sites

άλλη μια ερώτηση, τα αρχεία που κατεβάσαμε κ βάλαμε στον αποθηκευτικό χώρο, αφού περάστηκε η ρομ μπορούν να διαγράφουν ή πρέπει να βρίσκονται εκεί(για να ελευθερωθεί κ αποθηκευτικός χώρος.. )?

 

Εννοείς το αρχείο με κατάληξη .zip που είναι το αρχείο της rom; Αν θέλεις το σβήνεις, εγώ το κρατάω πάντα το τελευταίο μήπως και χρειαστεί να ξαναφλασάρω τη rom.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν έχει κάποιος δοκιμάσει τις τελευταίες stable και developer ROM του note 4g , μπορεί να μου πει ποια είναι καλύτερη ROM ? όσον αφορά τα εξής :

1. ποιότητα φωτογραφιών ( γιατί πολλοί λένε ότι η miui 6 είναι καλύτερη , ασχέτως του προγραμματος που χρησιμοποιείται )

2. αντοχή μπαταρίας ( χωρίς να τρεχουν εφαρμογες χρήστη παρά μόνο οι υπάρχουσες της κάθε ROM )

3. push notifications για εφαρμογες χρήστη

4. να στελνει και να δεχεται SMS σε τετραψηφια

5. να μπορεί να αποθηκεύει φωτογραφίες και βιντεο στην sd από εφαρμογή χρήστη

6.να αποθηκευει το backup του TITANIUM στην sd

Γιατί εάν τα παραπάνω είναι τα ίδια και στις δύο ROM , για ποιο λόγο κάποιος να πειραματίζεται με την developer ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα το εκανα παραγγελία απ την ευρωπαϊκή αποθήκη του merimobile ,και έβαλα ups ,μου βγήκε 165 ευρώ ,άντε να δουμε !!!!
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το πήρα στα χέρια μου, το έχω και φορτίζει, μόλις τελειώσει πάω να περάσω rom, πιστεύω θα τα καταφέρω, το περίμενα πως είναι καλό, αλλά είναι ακόμα καλύτερο, προηγούμενα κινητά, Samsung Galaxy Ace & Jiayu G3, αλλά έχω δεί και επεξεργαστεί πολλά (iphone 3-4-5, samsung S3-S4-Note) μου αρέσει πολύ σαν ποιότητα, πανέμορφα icons miui, όπως και τα menu, smooth, ΟΘΟΝΑΡΑ!!!

 

Του κούμπωσα με το καλημέρα hard case Nilkin και tempered glass.

 

Αυτά για αρχή, θα τα πούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν : το update έκανε 3 λεπτά!!! περίμενα περισσότερο, το αρχείο είναι σχεδόν μισό γίγα. Πρώτες εντυπώσεις : ψάξιμο!!! συνηθισμένος σε 4.2.2 τώρα με Kitkat + Miui θέλω χρόνο.

 

Σε πρώτη φάση δεν βρίσκω πως μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD card, καμία βοήθεια???

 

Πάω να πάρω ένα titanium back up από την παλιά μου συσκευή να την περάσω στο Xiaomi και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

τα κουμπιά αφής να συνηθίσεις , άλλαξαν λίγο , οι ρυθμίσεις με το γρανάζι στην επιφάνεια εργασίας

 

για μεταφορά αρχείων αν τα καταφέρεις με το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.buak.Link2SD&hl=el

 

έτσι κάνω κι εγώ , τον φάκελο του titanium backup στο νέο κινητό , εγκατάσταση , και restore τις εφαρμογές

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη τιμή αυτή τη στιγμη για αυτό? Βλέπω αυριο το εχει το panda 150 happy hour...

 

Και λιγάκι offtopic, αν κανείς ξερει κανενα LTE κινητό σε προσφορά μέχρι 120 δολ. ας μου στειλει ενα pm..Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω κατεβάσει το clean master κ μου γράφει ότι ειναι σε χρήση το 85% της ραμ? πως γίνεται να ελευθερώσω ραμ? εχω κάνει κατι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...