Jump to content

Redmi Note 4G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν έχεις την πειραγμένη multi των καταστημάτων , μάλλον δεν θα παίρνεις αναβάθμιση

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη σε περιπτωση αναβαθμισης με τη multi , δεν υπαρχει φοβος να γυρισουμε στα αγγλοκινεζικα μονο , σωστα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλημερα !!ειμαι αναμεσα στο Hongmi 1s και το note 4G το μονο μου προβληματιζει για το note ενώ έχει καλυτερα χαρακτηριστικα και σχεδόν ιδια τιμη ειναι το μεγεθος αν θα μπορω να το εχω στην τσεπη στην δουλεια χωρις να με ενοχλει θα ηθελα και μια γνωμη απο αυτους που εχουν το κινητο.

επισης θελω να μαθω τι γινεται με τις αναβαθμισεις δεν θελω να ειναι το κινητό root αλλα "μαμα"

πως πρεπει να το αγοράσω για να κανει τα κανονικα uptade και καποια στιγμη να του βαλω και ελληνικα?βοηθεια αδερφιαα :p

Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου μετα απο 19 μερες παραγγελιας.Η πρωτη μου εντυπωση ειναι πολυ καλη εκτος απ την ανεπαρκη φωτεινοτητα της οθονης.Πριν μου το παρουν απ τα χερια (ειναι δωρο) απλα εβαλα Ελληνικα και μπηκα στο google store.Μου φανηκε γρηγορο και λειτουργικο.Το ερωτημα μου ως αδαης, ειναι αν δεν το πειραξω , δεν αντιμετωπισω καποιο προβλημα (πχ ελληνοκινεζικα δε βρηκα πουθενα και το Google store υπηρχε ηδη)και το αφησω ως εχει , τι χανω ?Πριν καταληξω σ αυτη τη συσκευη διαβασα αρκετες σελιδες εδω μεσα και παρ οτι αρχιζω να μπαινω στο κλιμα περι ρουταρισματος, ηθελα να ρωτησω αν τελικα πειραζοντας μια συσκευη που δεν εχει θεμα, βγαινουν νεα προβληματα που ως τοτε δεν υπηρχαν...

Περισσοτερα νεα για την συσκευη θα εχω συντομα.

Ανεπαρκή φωτεινότητα? Δεν νομίζω... Το έχω συγκρίνει με ένα σωρό πολύ ακριβότερα κινητά και ήταν πιο φωτεινή ή ίδιας φωτεινότητας οι οθόνες. Σε καμία περίπτωση δεν την λες ανεπαρκή (εκτός αν ήταν ρυθμισμένη "χαμηλά").

Βάλε την ελληνική ROM, είναι πολύ εύκολο και δεν έχει προβλήματα.

<a href="http://www.sellsmart.gr" class="internal"> Sellsmart </a>
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει να απαντήσει στο εξής :

Όταν τραβάμε προς τα κάτω την συλλογή των εικονιδίων των εργαλείων, στο πάνω μέρος της υπάρχει κάτι σαν player μουσικής. Έχω προσπαθήσει να παίξει κάποιο τραγούδι αλλά δεν...

 

Επίσης να ρωτήσω για το αν θα πάρει λολλιποπ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει μια καρτα 16 gb και δεν ξερω πως ν αποθηκευσω σ αυτη εφαρμογες.Στη διαχειρηση των εφαρμογων δε μου δινει δυνατοτητα μετακινησης απ τη μνημη του τηλεφωνου στην καρτα...Καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

http:// http://download.mokeedev.com/?device=dior

Θα φλασαριστεί μέσα στο ΣΚ. Από τις καλύτερες rom που είχα δοκιμάσει στο Galaxy Note II.

 

 

Άκυρο τελικά, την φλάσαρα και έβγαζε unknown baseband και imei, μάλλον είναι για την κινέζικη έκδοση του 4g.

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

για τον music player, πάτησα αναζήτηση στο ίντερνετ και με έβαλε στο baidu, βρήκα ένα τραγούδι, πάτησα το play και δεν ακούγεται τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Μετα την πρωτη φορτιση 12 ωρες κλειστο, η μπαταρια κρατησε γυρω στις 12 ωρες.το ιδιο βλεπω και για σημερα στη δευτερη φορτιση.Με αρκετα παιχνιδια ομως.Ειναι που δεν εχει στρωσε ακομα η μπαταρια, η εχει να κανει με τη multi rom που τρεχει (ειναι ενεργοβορα)?
Link to comment
Share on other sites

για τον music player, πάτησα αναζήτηση στο ίντερνετ και με έβαλε στο baidu, βρήκα ένα τραγούδι, πάτησα το play και δεν ακούγεται τίποτα...

 

Δοκίμασε να μπεις στην εφαρμογή και να παίξεις τραγούδι που έχεις αποθηκευμένο στο κινητό πρώτα. Εγώ τον έχω απενεργοποιημένο τον player και θα δοκιμάσω σε λίγο να σου πω.

Μετα την πρωτη φορτιση 12 ωρες κλειστο, η μπαταρια κρατησε γυρω στις 12 ωρες.το ιδιο βλεπω και για σημερα στη δευτερη φορτιση.Με αρκετα παιχνιδια ομως.Ειναι που δεν εχει στρωσε ακομα η μπαταρια, η εχει να κανει με τη multi rom που τρεχει (ειναι ενεργοβορα)?

 

Δώσε ένα screenshot από τη χρήση της μπαταρίας να δούμε. Λογικά θέλει 3-4 φορτίσεις η μπαταρία να στρώσει, αλλά εξαρτάται και απο τη χρήση.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μετα την πρωτη φορτιση 12 ωρες κλειστο, η μπαταρια κρατησε γυρω στις 12 ωρες.το ιδιο βλεπω και για σημερα στη δευτερη φορτιση.Με αρκετα παιχνιδια ομως.Ειναι που δεν εχει στρωσε ακομα η μπαταρια, η εχει να κανει με τη multi rom που τρεχει (ειναι ενεργοβορα)?

 

Το λες και μόνος σου, με αρκετά παιχνίδια.. Αν σου βγάζει 3μιση με 4 ώρες ανοικτή οθόνη είσαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις στην εφαρμογή και να παίξεις πρώτα. Εγώ τον έχω απενεργοποιημένο τον player και θα δοκιμάσω σε λίγο να σου πω.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!

 

Δοκίμασα να παίξω τραγούδι που έχω αποθηκευμένο στο κινητό και παίζει ΟΚ.

Ιντερνετικά δεν παίζει τίποτα...

 

edit: Παιδιά συγνώμη άκυρο. Ήθελε χρόνο (αρκετό θα έλεγα) μέχρι να το φορτώσει...

Edited by isskon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας!Ο φοβος μου ηταν μηπως τρωει γρηγορα τη μπαταρια η multi rom (δεν ειμαι σιγουρος οτι ευσταθει αυτο που λεω).μετα απο μερικες φορτισεις θα σας πω...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας!Ο φοβος μου ηταν μηπως τρωει γρηγορα τη μπαταρια η multi rom (δεν ειμαι σιγουρος οτι ευσταθει αυτο που λεω).μετα απο μερικες φορτισεις θα σας πω...

 

ναι μπορεί να ευσταθεί και ότι η ρομ που φοράς έχει υψηλή κατανάλωση.. εγώ ας πούμε η ρομ που έχω τώρα στο κινητό (όχι το Note) βγάζω γύρω στις 5 ώρες οθόνη ενώ με άλλη και με ακριβώς ίδια χρήση έβγαζα άνετα 6

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να παίζει ρόλο, αλλά πρώτα ας κάνει μερικούς κύκλους φόρτισης η μπαταρία και βλέπουμε.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

έτοιμη η Ελληνική ,

Redmi Note 4G/LTE => xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-4.12.5.

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

έτοιμη η Ελληνική ,

Redmi Note 4G/LTE => xiaomi-miui-hellas-4.4.4_dior_GTV-4.12.5.

 

πήγα να την εγκαταστήσω αλλά το κινητό βγάζει το σήμα της Mi και κολλάει εκεί. υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω την προηγούμενη ρομ από το pc;

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησες μέσω recovery και έχεις bootloop; Γιατί εγώ την κατέβασα και μου πετάει error το recovery. Θα δοκιμάσω να την ξανακατεβάσω, μήπως δεν κατέβηκε σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http:// http://download.mokeedev.com/?device=dior

Θα φλασαριστεί μέσα στο ΣΚ. Από τις καλύτερες rom που είχα δοκιμάσει στο Galaxy Note II.

 

 

Άκυρο τελικά, την φλάσαρα και έβγαζε unknown baseband και imei, μάλλον είναι για την κινέζικη έκδοση του 4g.

Προς γνώση.

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησες μέσω recovery και έχεις bootloop; ναι Γιατί εγώ την κατέβασα και μου πετάει error το recovery. Θα δοκιμάσω να την ξανακατεβάσω, μήπως δεν κατέβηκε σωστά. το έκανα 3 φορές και η τελευταία ήταν μοιραία:mad: καλύτερα μην επιμείνεις

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω μέσω pc;

Link to comment
Share on other sites

την Ελληνική την κατεβάζουμε απο εδώ

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5931-4-12-5-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-GTV-4-12-5/#files

 

Από Ελληνική σε Ελληνική δεν ξεχνάμε αυτό

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5785262#post5785262

 

εγκατάσταση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5788540#post5788540

 

επαναφορά αν δεν ανοίγει το κινητό , ΠΡΕΠΕΙ η μπαταρία του κινητού να είναι φορτισμένη , πάνω απο 50% , αν είναι στο 20% θα έχουμε προβλήματα

(μπαίνουμε σε recovery , κάνουμε wipe data/factory reset , αν δεν ανοίγει το κινητό , κάνουμε τα παρακάτω)

http://en.miui.com/thread-58821-1-1.html

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κατέβασα στο κινητό, μέσω του updater και έγινε κανονικά η αναβάθμιση. Όλα καλά μέχρι στιγμής.
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο χθες πέρασα την 4.11.28 (MIUI6) στην κάρτα μνήμης και μέσω του recovery το κινητό ζωντάνεψε. Σήμερα πέρασα την 4.12.5 (MIUI6) με επιτυχία. Οπότε όλα καλά!
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο χθες πέρασα την 4.11.28 (MIUI6) στην κάρτα μνήμης και μέσω του recovery το κινητό ζωντάνεψε. Σήμερα πέρασα την 4.12.5 (MIUI6) με επιτυχία. Οπότε όλα καλά!

 

Μετράει πολύ η ενεργή κοινότητα και η συνεχής υποστήριξη. Μας βλέπω να παίρνουμε και lollipop και να είμαστε άψογα!

;) ;)

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο χθες πέρασα την 4.11.28 (MIUI6) στην κάρτα μνήμης και μέσω του recovery το κινητό ζωντάνεψε. Σήμερα πέρασα την 4.12.5 (MIUI6) με επιτυχία. Οπότε όλα καλά!

 

Σε recovery , Κάνε backupτην rom , και αν δεν ανοίγει το κινητό , κάνεις restore , τα ξέρεις

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια σας μέχρι στιγμής. Μέχρι στιγμής το κινητό μου φαίνεται ότι "πετάει " ταχύτατο στις εφαρμογες, δεν κολλάει πουθενά κλπ. Μπαίνοντας σήμερα τυχαίως στο Miui.com μου βγάζει αν θέλω να κατεβάσω την Ρομ Miui6 εγω έχς την Multi v5 ! τι κάνω? την κατεβάζω απο το σιτε ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την βοήθεια σας μέχρι στιγμής. Μέχρι στιγμής το κινητό μου φαίνεται ότι "πετάει " ταχύτατο στις εφαρμογες, δεν κολλάει πουθενά κλπ. Μπαίνοντας σήμερα τυχαίως στο Miui.com μου βγάζει αν θέλω να κατεβάσω την Ρομ Miui6 εγω έχς την Multi v5 ! τι κάνω? την κατεβάζω απο το σιτε ή οχι?

ναι , από το site ,

στο download να προσέξεις να είναι επιλεγμένο το Redmi Note 4G , ξέρεις

http://en.miui.com/download-218.html#342

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...