Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πάντως ασχετο αλλα απο προγραμματισμό εκει στη λενοβο,ειναι εντελώς άσχετοι.

η Ρομ του κινητού,πρεπει να ειναι οτι χειρότερο.

Γιατί το λες αυτό? Τί δε σου αρέσει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα είχε την καλοσύνη κάποιος να μου πει αν υπέρ θερμαίνεται κ σε εσάς το κινητό; Η cpu έφτασε μέχρι κ 70 βαθμούς κ η μπαταρία είναι μόνιμα γύρω στους 40-41 κατά τη χρήση. Μπορεί να απαντήσει κάποιος πώς συμπεριφέρεται το δικό σας;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα στο φορουμ

Πρωτες εντυπωσεις για το τλφ μιας και προερχομαι απο το mate 7 και το Honor 6 plus

1.Δεν με εντυπωσιασε πουθενα ισως ειναι λιγο πιο γρηγορο στο ανοιγμα εφαρμογων σε συγκριση με το mate και το γραφω αυτο επειδη ηδη το mate το εχω δωσει στη γυναικα μου αρα η συγκριση γινεται απευθειας

2.Η μπαταρια του ειναι τραγικη για 4000mh μου βγαζει περιπου 4+ ανοιχτης οθονης οταν το αλλο πανω απο 8,για ενα φιλο που σχολιασε οτι ειναι ψυχολογικο το θεμα του λεω οτι εγω προσωπικα το τηλεφωνο το χρησιμοποιω στην δουλεια μου συνεχως με αποτελεσμα να γραφει πανω απο πεντε σχεδον ωρες ανοιχτης οθονης

3.Μου κανει καποια restart στο Lenovo home χωρις λιγο και αιτια

4.Νομιζω οτι το mate 7 ειναι πιο premiun συσκευη(εντελως προσωπικη αποψη)

Και τωρα το μονο θετικο για μενα ειναι οτι εχει πιο δυνατο ηχο και στα ακουστικα και στους ηχους

Αυτα τα ολιγα προς το παρων,περιμενα περισσοτερα τα οποια δυστυχως δεν τα βρηκα,για μενα μεγαλο λαθος η 2κ οθονη(αχρειαστη) :)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα της μπαταρίας και για τα της οθόνης. Χωρίς να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο, είμαι στο 75% με 1 ώρα ακριβώς οθόνης. Άρα 4 ώρες με φωτεινότητα στο αυτόματο, χωρίς 4G.

Αν δεν ήταν τόσο διαβολικά γοητευτικό και αν δεν είχε αυτή την καταπληκτική κάμερα και το υπέροχο ηχείο, θα είχε φάει σουτ...

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι είναι, τι περιμένεις? Με ποιο πρόγραμμα κοιτάς τις θερμοκρασίες?

 

 

Το δοκίμασα και σε παγωμένο δωμάτιο με κλιματιστικό. Επειδή είμαι σε χωριό για διακοπές δεν μπόρεσα να το στείλω μέσα σε 7 μέρες για αντικατάσταση. Ξέρετε κανένα καλό σέρβις να το στείλω όταν μπορέσω; Κατέβασα όλες τις εφαρμογές από το play store που μετράνε τη θερμοκρασία , όπως Cpu Temperature, Cooler Master –Cooling Android, Θερμοκρασία συσκευής, Battery Temperature Guard free, CPU-Z.Θερμοκρασίες cpu 55-70 κ μπαταρία σταδιακά ανεβαίνει μέχρι 41.Μετά το κλείνω γτ φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τα της μπαταρίας και για τα της οθόνης. Χωρίς να κάνω τίποτα το ιδιαίτερο, είμαι στο 75% με 1 ώρα ακριβώς οθόνης. Άρα 4 ώρες με φωτεινότητα στο αυτόματο, χωρίς 4G.

Αν δεν ήταν τόσο διαβολικά γοητευτικό και αν δεν είχε αυτή την καταπληκτική κάμερα και το υπέροχο ηχείο, θα είχε φάει σουτ...

να κανω τον δικηγορο του διαβολ.......ικου τηλεφωνου . περιμενε δηλαδη κανεις με 6ιντση οθονη 2κ πανω απο 4-5 ωρες οθονη !!!!???? εγω με καμια συσκευη που περασε απο τα χερια μου δεν πηγα παραπανω , και ας ειχαν μικροτερη αναλιση ..μικροτερη οθονη .κατα τα αλλα θα συμφωνησω μαζι σου ...διαβολικά γοητευτικό ,μοναδικο ,καμερα ,οθονη ,ηχος υπερανω κριτικης .και για 6ιντσο πολυ μαζεμενο.
Link to comment
Share on other sites

να κανω τον δικηγορο του διαβολ.......ικου τηλεφωνου . περιμενε δηλαδη κανεις με 6ιντση οθονη 2κ πανω απο 4-5 ωρες οθονη !!!!???? εγω με καμια συσκευη που περασε απο τα χερια μου δεν πηγα παραπανω , και ας ειχαν μικροτερη αναλιση ..μικροτερη οθονη .κατα τα αλλα θα συμφωνησω μαζι σου ...διαβολικά γοητευτικό ,μοναδικο ,καμερα ,οθονη ,ηχος υπερανω κριτικης .και για 6ιντσο πολυ μαζεμενο.

 

μα το θεμα ειναι οτι δεν χρειαζοταν την 2κ οθονη. το ματε 7 με full hd ειναι εξαιρετικο αλλωστε και απο οτι καταλαβαινω ανωτερο σαν συσκευη

Link to comment
Share on other sites

μα το θεμα ειναι οτι δεν χρειαζοταν την 2κ οθονη. το ματε 7 με full hd ειναι εξαιρετικο αλλωστε και απο οτι καταλαβαινω ανωτερο σαν συσκευη

 

Ακριβως,μια χαρα ειναι το mate 7 με χαμηλοτερη αναλυση τα καταφερνει να περναει με ανεση τις 8 ωρες ανοικτης οθονης παρολο που και αυτο ειναι 6ιντσο,το μεγαλο του αρνητικο οι χαμηλοι γενικα ηχοι στα ακουστικα και στο ηχειο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,μια χαρα ειναι το mate 7 με χαμηλοτερη αναλυση τα καταφερνει να περναει με ανεση τις 8 ωρες ανοικτης οθονης παρολο που και αυτο ειναι 6ιντσο,το μεγαλο του αρνητικο οι χαμηλοι γενικα ηχοι στα ακουστικα και στο ηχειο

 

οφφτοπικ αλλα ισως παιζει ρολο και ο επεξεργαστης του mate που ειναι κατασκευασμενος απο την εταιρεια αποκλειστικα για τις συσκευες της. ο σναπ 801 δεν ειναι κανα τερας αυτονομιας και με 2κ οθονη πιεζεται πολυ(οπως φαινεται και στο g3)

Link to comment
Share on other sites

οφφτοπικ αλλα ισως παιζει ρολο και ο επεξεργαστης του mate που ειναι κατασκευασμενος απο την εταιρεια αποκλειστικα για τις συσκευες της. ο σναπ 801 δεν ειναι κανα τερας αυτονομιας και με 2κ οθονη πιεζεται πολυ(οπως φαινεται και στο g3)

Καθόλου δεν πιέζεται ο 801. Είναι κατασκευασμένος να προβάλει ακόμα υψηλότερες αναλύσεις.

 

https://www.qualcomm.com/products/snapdragon/processors/801

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα λεμε ολοι ,υπαρχουν δεκαδες καλες συσκευες για να βρει ο καθενας οτι του ταιριαζει .ολοι ξεραμε απο την αρχη τι αγοραζουμε ,ξεραμε οτι η 2κ οθονη μασαει μπαταριες ,για καποιον που το λιωνει στα παιχνιδια συγουρα η αυτονομια ειναι θεμα αλλα αυτο δεν ειναι λογος να βγαλουμε [ κακη τη συσκευη ] .προσωπικα το εχω κοντα 2 μηνες τωρα και στη λειτουργεια του ειναι αψογο .ουτε ενα κολημα μεχρι τωρα κατι να πεις οτι δεν παει καλα .τωρα θα βρω εκτος θεματος μιας και αναφερθηκε πιο πανω το lg g3 [[της συζυγου συσκευη ]].....εχμ ...εμ .... δεν εχω δουλεψει το mate 7 αλλα στη θεση στο θαθρο ειναι πανω απο το g3.
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι είναι, τι περιμένεις? Με ποιο πρόγραμμα κοιτάς τις θερμοκρασίες?

 

Ελααα είχαμε κι άλλα κινητά καλοκαίρι αλλά δεν τηγανιζαμε αυγά πάνω τους... :p:lol::lol:

 

Εγώ με cpuz πάντως που κοιτάζω ανεβάζει κοντά στο 48 με 50 βαθμούς θερμοκρασία... Και το καταλαβαίνεις κ στο χέρι βασικά...

 

Αν το πάει κανείς για σέρβις για αυτό το λόγο ας μας πει τι του είπαν..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω ρε παιδιά εσείς βλέπετε αυτή την θήκη να κάνει για το κινητό????μήπως δεν βλέπω καλά εγώ η όλα τα έχει στραβά??

http://deltabox.gr/product/%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-book-leather-stand-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-lenovo-vibe-z2-pro-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-vl/

 

αυτή την θήκη την έχει κανένας αξίζει?

http://www.cellphones.gr/p/5564/

 

τι διαφορα υπάρχει σ αυτή την μεμβράνη από την άλλη που έχει 4 ευρώ?

http://www.cellphones.gr/p/5636/?ref=bestprice.gr

 

ξέχασα έκανα και γω το

cpu 40% battery 33% internet-photo-video.φαντάζομαι ότι στα παιχνίδια θα ανεβούν αυτά αλλα γενικά για την χρήση που του κάνω η θερμοκρασία του είναι μια χαρά

Edited by matsas
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη αγγελία, η φωτογραφία είναι ενδεικτική. Αν λέει ότι είναι για το κινητό μας, θα είναι.

Για τη δεύτερη αγγελία, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μια τέτοια θήκη και με καλύπτει απόλυτα.

Η τρίτη αγγελία είναι ένα tempered glass. Και ένα τέτοιο χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω ρε παιδιά εσείς βλέπετε αυτή την θήκη να κάνει για το κινητό????μήπως δεν βλέπω καλά εγώ η όλα τα έχει στραβά??

http://deltabox.gr/product/%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7-book-leather-stand-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-lenovo-vibe-z2-pro-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-vl/

 

αυτή την θήκη την έχει κανένας αξίζει?

http://www.cellphones.gr/p/5564/

 

τι διαφορα υπάρχει σ αυτή την μεμβράνη από την άλλη που έχει 4 ευρώ?

http://www.cellphones.gr/p/5636/?ref=bestprice.gr

 

ξέχασα έκανα και γω το

cpu 40% battery 33% internet-photo-video.φαντάζομαι ότι στα παιχνίδια θα ανεβούν αυτά αλλα γενικά για την χρήση που του κάνω η θερμοκρασία του είναι μια χαρά

 

το deltabox έχει πολύ κακή εξυπηρέτηση, πρόσεξέ το. Οι θερμοκρασίες σου είναι μια χαρά εμένα και μόνο με ανοιχτή την οθόνη η θερμοκρασία πάει 41 σε 5 λεπτά. Είναι χαλασμένο το κινητό μου. Παιδιά, όσοι ξέρουν από κινητά, μπορεί να επιδιορθωθεί ή όχι; Δηλαδή αλλάζει μπαταρία και επεξεργαστής;

Link to comment
Share on other sites

το deltabox έχει πολύ κακή εξυπηρέτηση, πρόσεξέ το. Οι θερμοκρασίες σου είναι μια χαρά εμένα και μόνο με ανοιχτή την οθόνη η θερμοκρασία πάει 41 σε 5 λεπτά. Είναι χαλασμένο το κινητό μου. Παιδιά, όσοι ξέρουν από κινητά, μπορεί να επιδιορθωθεί ή όχι; Δηλαδή αλλάζει μπαταρία και επεξεργαστής;

Μάλλον ολόκληρη πλακέτα θα χρειαστείς....αν είσαι στην εγγύηση ακομα, δεν βλέπω τον λόγο να περιμένεις....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ολόκληρη πλακέτα θα χρειαστείς....αν είσαι στην εγγύηση ακομα, δεν βλέπω τον λόγο να περιμένεις....

 

Αν φτιάχνεται μακάρι!!!! :cool::worry::O

Link to comment
Share on other sites

Το άσκημο με την Αρβάτο είναι ότι η τηλεφωνική επικοινωνία είναι ανύπαρκτη, δεν σηκώνουν τα τηλέφωνα, και όποτε απαντήσουν το σήμα είναι χάλια, και ότι αν δεν έχουν το ανταλλακτικό θα περιμένεις κάνα μήνα, ίσως και περισσότερο. Και πρέπει να τους αφήσεις και το τηλέφωνο εκεί. Οπότε σκέψου το καλά.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πω οτι πέταξα 430 ευρώ θα πρέπει να το δώσω σε σέρβις. Εγώ το πήρα από κατάστημα wind (το μετάνιωσα) κ μ είπε ότι πρέπει να το δώσω σε κατάστημα wind της περιοχής κ θ τ στείλουν αυτοί κάπου. Τωρα που θα το πάνε ενας Θεος ξέρει. Ξέρει κανείς καλο σέρβις να το στείλω βρε παιδιά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το έχει στείλει κάποιος σε σέρβις και έμεινε ευχαριστημενος ας μ στείλει ενα μνμ γ ν μν γεμιζουμε εδω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πω οτι πέταξα 430 ευρώ θα πρέπει να το δώσω σε σέρβις. Εγώ το πήρα από κατάστημα wind (το μετάνιωσα) κ μ είπε ότι πρέπει να το δώσω σε κατάστημα wind της περιοχής κ θ τ στείλουν αυτοί κάπου. Τωρα που θα το πάνε ενας Θεος ξέρει. Ξέρει κανείς καλο σέρβις να το στείλω βρε παιδιά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το έχει στείλει κάποιος σε σέρβις και έμεινε ευχαριστημενος ας μ στείλει ενα μνμ γ ν μν γεμιζουμε εδω.

Δεν έχεις επιλογές. Το σέρβις της Lenovo είναι η Arvato, που βρίσκεται στα ΚΤΕΛ του Κηφισού. Ακριβώς στα ΚΤΕΛ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις επιλογές. Το σέρβις της Lenovo είναι η Arvato, που βρίσκεται στα ΚΤΕΛ του Κηφισού. Ακριβώς στα ΚΤΕΛ.

 

Δεν είμαι από Αθήνα επομένως δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν λίγο καιρό έσπασα το lg g3 μου και ψήνομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, τι παίζει με το θέμα της υπερθέρμανσης ?

Νομίζω οτι απ' οσο εχω διαβάσει με καλύπτει, με μόνο μάλλον ερωτηματικό το συγκεκριμένο θέμα.

 

Αλλοι λένε οτι είναι νορμάλ κι άλλοι οτι δεν μπορούν να το αγγίξουν.

Τι ακριβώς συμβαίνει ?

 

Υπάρχουν κάποια ελλατωματικά κομμάτια τα οποία έχουν το πρόβλημα ?

Υπάρχει υπερβολή απο κάποιους όπως γίνεται πάντα ?

 

Για βοηθάτε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πριν λίγο καιρό έσπασα το lg g3 μου και ψήνομαι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο, τι παίζει με το θέμα της υπερθέρμανσης ?

Νομίζω οτι απ' οσο εχω διαβάσει με καλύπτει, με μόνο μάλλον ερωτηματικό το συγκεκριμένο θέμα.

 

Αλλοι λένε οτι είναι νορμάλ κι άλλοι οτι δεν μπορούν να το αγγίξουν.

Τι ακριβώς συμβαίνει ?

 

Υπάρχουν κάποια ελλατωματικά κομμάτια τα οποία έχουν το πρόβλημα ?

Υπάρχει υπερβολή απο κάποιους όπως γίνεται πάντα ?

 

Για βοηθάτε.

 

Κοίτα το τηλέφωνο είναι μια χαρά σε γενικές γραμμές... Αξίζει δλδ.

Υπερβολή πάντα θα υπάρχει γτ ο καθένας το βλέπει διαφορετικά το κάθε πρόβλημα.

 

Οσο αφορά το θέμα της υπερθέρμανσης ναι ισχύει. Αν το ζορίσεις λίγο παραπάνω με ανοιχτές εφαρμογές ανεβάζει θερμοκρασία αρκετή για να γίνεται λίγο ενοχλητικό στο χέρι. Βέβαια παίζει ρόλο και η μεταλική κατασκευή που ζεσταίνεται γρηγορότερα από τα πλαστικά κινητά. Πάντως εγώ παρατήρησα ότι όσο γρήγορα ζεσταίνεται το ίδιο γρήγορα κρυώνει... Βλέποντας και τις θερμοκρασίες που δίνει το CPU-Z.

Και μην ξεχνάμε ότι τα κινητά έχουν παθητική ψύξη (δεν έχουν ανεμιστηράκι) όποτε όλη η εσωτερική θερμότητα φευγει από το πίσω μέρος, το καπάκι...

 

Αναφορικά πάντως στην ομιλία δεν ζεσταινεται καθόλου. (προσωπικό παράδειγμα , 1 ώρα και, συνεχόμενη κλήση και η θερμοκρασία ήταν νορμαλ). όπως επίσης κατα τη διάρκεια της φόρτισης η θερμοκρασία είναι επίσης σε νορμάλ επίπεδα.

Edited by ivoulg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...