Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε βρει εύκολο τρόπο για root σε Lollipop;

Δοκίμασα το towel και το root genius αλλά δεν δούλεψαν. Στο lenovo-forums.ru έχει έναν ακόμα τρόπο αλλά δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να αλλάξει το recovery και δεν το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το τερας πανω απο ενα μηνα τωρα και δεν εχω βρει τιποτα που να με ενοχλει πανω του οσο και να ψαχνω .[για τα δικα μου δεδομενα ] . δεν εχω περασει loli... το εχω με την τελευταια πριν . οσοι την περασαν ειδαν πουθενα διαφορα ? τιποτα bugs κατι που να μην τους αρεσε .η συσκευη δουλευει αψογα τωρα, και δεν ξερω αν θα πρεπει να αναβαθμισω η να κατσω στα αυγα μου.???
Link to comment
Share on other sites

εχω το τερας πανω απο ενα μηνα τωρα και δεν εχω βρει τιποτα που να με ενοχλει πανω του οσο και να ψαχνω .[για τα δικα μου δεδομενα ] . δεν εχω περασει loli... το εχω με την τελευταια πριν . οσοι την περασαν ειδαν πουθενα διαφορα ? τιποτα bugs κατι που να μην τους αρεσε .η συσκευη δουλευει αψογα τωρα, και δεν ξερω αν θα πρεπει να αναβαθμισω η να κατσω στα αυγα μου.???

Ούτε εγώ έχω βρει κάτι ενοχλητικό στη lollipop.

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ' οτι βλεπω και οι ευρωπαικης προελευσης (Lenovo Hellas - http://shop.lenovo.com/gr/el/smartphones/vibe/vibe-z2-pro/) συσκευες δεν υποστηριζουν δικτυο 4G στα 800Mhz :wacko:

[ATTACH]63249[/ATTACH]

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παντως απ' οτι βλεπω και οι ευρωπαικης προελευσης (Lenovo Hellas - http://shop.lenovo.com/gr/el/smartphones/vibe/vibe-z2-pro/) συσκευες δεν υποστηριζουν δικτυο 4G στα 800Mhz :wacko:

[ATTACH]63249[/ATTACH]

Υποστηριζει Κώστα...είναι η band 20...το γράφει..

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει Κώστα...είναι η band 20...το γράφει..
OK λοιπον. Βουρ ..... τοτε :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

SOS βοηθήστε. Μπορεί να μου πει κανείς, αν ξέρει, γιατί σε κάποια καταστήματα του σκρουτζ έχει μαζί ακουστικά και σε άλλα όχι; Τι παίζει;;;
Link to comment
Share on other sites

SOS βοηθήστε. Μπορεί να μου πει κανείς, αν ξέρει, γιατί σε κάποια καταστήματα του σκρουτζ έχει μαζί ακουστικά και σε άλλα όχι; Τι παίζει;;;

 

Το κινητό συνοδεύεται με τα ακουστικά του. Είναι βασικό αξεσουάρ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ νομίζω,ειναι άλλη συσκευή

 

το είπα στην υπάλληλο και μου είπε ειρωνικά, μάλλον έγινε λάθος, είναι δυνατόν να δίνουμε δώρο θήκη που δεν ταιριάζει (χαχανίζοντας).... τι ν πω...

Link to comment
Share on other sites

το είπα στην υπάλληλο και μου είπε ειρωνικά, μάλλον έγινε λάθος, είναι δυνατόν να δίνουμε δώρο θήκη που δεν ταιριάζει (χαχανίζοντας).... τι ν πω...

 

αφου τη σφαλιαρισεις ή μιλήσεις στον υπεύθυνο.

πες της να μάθει το αλφάβητο και να ξεχωρίσει το Ζ απο το Χ.

Link to comment
Share on other sites

αφου τη σφαλιαρισεις ή μιλήσεις στον υπεύθυνο.

πες της να μάθει το αλφάβητο και να ξεχωρίσει το Ζ απο το Χ.

 

κατάλαβαν ότι είναι λάθος οι θήκες και θα περιμένουν να φέρουν καινούργιες, και θα μου το καθυστερήσουν! :cry:

να ρωτήσω αυτούς που το έχουν, το ότι είναι 4πύρηνο και όχι 8πύρηνο το κάνει αργό; ή καμία σχέση;

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβαν ότι είναι λάθος οι θήκες και θα περιμένουν να φέρουν καινούργιες, και θα μου το καθυστερήσουν! :cry:

να ρωτήσω αυτούς που το έχουν, το ότι είναι 4πύρηνο και όχι 8πύρηνο το κάνει αργό; ή καμία σχέση;

Καμια σχέση...παιζουν και άλλοι παράγοντες σχέση για το ποσο γρήγορο θα είναι ενα κινητό σε σχέση με ενα άλλο...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,να ρωτήσω για πολλοστή φορά σαν καινούργιο μέλος αν συμφέρει να πάρω το κινητό απο κίνα (vickmall) ή από ελλάδα?έχει αρκετή διαφορά στην τιμή αλλά είμαι σκεπτικός στο αν μπορέσω να το ρυθμίσω και να κάνω τις απαιτούμενες αλλαγές για να έρθει κοντά στην ευρωπαική έκδοση,αν τελικά το πάρω από κίνα.σαν κινητό με καλύπτει και με το παραπάνω αλλά θα είναι η πρώτη φορά που θα πάρω από έξω για αυτό έχω κάποιους ενδοιασμούς.ένας φίλος το πήρε από έξω και έιναι σούπερ-ευχαριστημένος χωρίς μάλιστα να το πειράξει.αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει..ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,να ρωτήσω για πολλοστή φορά σαν καινούργιο μέλος αν συμφέρει να πάρω το κινητό απο κίνα (vickmall) ή από ελλάδα?έχει αρκετή διαφορά στην τιμή αλλά είμαι σκεπτικός στο αν μπορέσω να το ρυθμίσω και να κάνω τις απαιτούμενες αλλαγές για να έρθει κοντά στην ευρωπαική έκδοση,αν τελικά το πάρω από κίνα.σαν κινητό με καλύπτει και με το παραπάνω αλλά θα είναι η πρώτη φορά που θα πάρω από έξω για αυτό έχω κάποιους ενδοιασμούς.ένας φίλος το πήρε από έξω και έιναι σούπερ-ευχαριστημένος χωρίς μάλιστα να το πειράξει.αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει..ευχαριστώ!

 

πάρε το Ελλάδα να ξεμπερδεύεις,σιγα τη χρηματική διαφορά που έχει.

και θα έχεις και 2 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,να ρωτήσω για πολλοστή φορά σαν καινούργιο μέλος αν συμφέρει να πάρω το κινητό απο κίνα (vickmall) ή από ελλάδα?έχει αρκετή διαφορά στην τιμή αλλά είμαι σκεπτικός στο αν μπορέσω να το ρυθμίσω και να κάνω τις απαιτούμενες αλλαγές για να έρθει κοντά στην ευρωπαική έκδοση,αν τελικά το πάρω από κίνα.σαν κινητό με καλύπτει και με το παραπάνω αλλά θα είναι η πρώτη φορά που θα πάρω από έξω για αυτό έχω κάποιους ενδοιασμούς.ένας φίλος το πήρε από έξω και έιναι σούπερ-ευχαριστημένος χωρίς μάλιστα να το πειράξει.αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει..ευχαριστώ!

Εγώ φίλε το έχω πάρει απο Vickmall και είμαι οκ ....δεν θα έχεις θέμα να του βάλεις ROW...η πρώτη φορά ίσως σε δυσκολέψει λίγο...μετά είναι νεράκι...Πάντως γύρω στα 150$ που είναι η διαφορά Ελλάδας - Κίνας, για μένα αξίζει από Κίνα...

Απλά απο εδώ είσαι πιο ήσυχος...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το to2c μου έστειλε για ένα φίλο μου branded στην China Mobile. Ελεός. Παρολ'αυτά η διαδικασία να περαστεί η row είναι πανεύκολη απλά πρέπει να γίνουν όλες οι αναβαθμίσεις μέχρι την 246 και μετά να ξεκλειδωθεί ο bootloader , να μπει recovery και να περαστεί το modem
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το to2c μου έστειλε για ένα φίλο μου branded στην China Mobile. Ελεός. Παρολ'αυτά η διαδικασία να περαστεί η row είναι πανεύκολη απλά πρέπει να γίνουν όλες οι αναβαθμίσεις μέχρι την 246 και μετά να ξεκλειδωθεί ο bootloader , να μπει recovery και να περαστεί το modem

 

Σωστός...και εμένα το Vickmall...branded China Mobile μου έστειλε....!!!! Το μόνο που με χαλάει λίγο ...είναι το γελίο σήμα 4G στην πάνω δεξιά γωνία...σε σχέση με το Ευρωπαϊκό...αλλιώς το κινητό τα σπάει λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού σχεδόν 2 βδομάδες... Αγορασμένο απο Public. Το αναβάθμισα σε Lollipop. Μέχρι στιγμής δεν διαπιστώνω κανένα θέμα. Το μόνο θεματάκι είναι οτι ζεσταινεται σχετικά γρήγορα αν του ανοίξεις ταυτόχρονα μερικές εφαρμογές.

 

Δε ξέρω αν το χει παρατηρήσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διάβασα κάπου πως ζεσταίνεται πάρα πολύ, σε σημείο που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Έτσι είναι;;;
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διάβασα κάπου πως ζεσταίνεται πάρα πολύ, σε σημείο που δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Έτσι είναι;;;

Το διάβασα κάπου για κάτι δεν νομίζω να ισχύει χωρίς να συνοδεύεται με την πηγή του άρθρου.... Φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...