Jump to content

Lenovo Vibe Z2 Pro (K920)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συγνωμη και παλι το twrp recovery αυτο δεν καταλαβα πως το χρησημοποιουμε εγω βρηκα rom 143 που μπενει χωρις αναβαθμηση αλλα δεν ξερω πως να περασω τα modem σε αυτο θελω λιγο βοηθεια πως δουλευει το twrp recovery

ευχαριστω

 

Συνέδεσε το κινητο με το pc και τρέξε το αρχειο 0_run_twrp_recovery_K920Pro απο τον φάκελο twrp_2.8.0.1_recovery_K920Pro. μετα πας στο install διαλέγεις την αναβάθμιση που θες και πατας install. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάσε αυτό με το google translate

Εγώ δε θα το έκανα στην θέση σου απευθείας εγκατάσταση 143 εκτός αν κάποιος το δοκίμασε και βρήκες οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνέδεσε το κινητο με το pc και τρέξε το αρχειο 0_run_twrp_recovery_K920Pro απο τον φάκελο twrp_2.8.0.1_recovery_K920Pro. μετα πας στο install διαλέγεις την αναβάθμιση που θες και πατας install. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάσε αυτό με το google translate

Εγώ δε θα το έκανα στην θέση σου απευθείας εγκατάσταση 143 εκτός αν κάποιος το δοκίμασε και βρήκες οδηγίες.

 

μπορεις να μου πεις αν η row rom που εχεις περασει εχει καλυτερα ελληνικα στο μενου απο την κινεζικη?

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσε το κινητο με το pc και τρέξε το αρχειο 0_run_twrp_recovery_K920Pro απο τον φάκελο twrp_2.8.0.1_recovery_K920Pro. μετα πας στο install διαλέγεις την αναβάθμιση που θες και πατας install. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάσε αυτό με το google translate

Εγώ δε θα το έκανα στην θέση σου απευθείας εγκατάσταση 143 εκτός αν κάποιος το δοκίμασε και βρήκες οδηγίες.

 

βρε φιλε,δοκιμσα με twrp και πεταει σφαλμα.

δοκιμασα με το qfil ζηταει αρχειο mbn,το οποιο δεν υπαρχει..

τι διαλο κανο λαθος;

 

@tavraki16

που τη βρηκες την έκδοση που είπες;

 

 

---------------------------------------

ολα καλα,το εφτιαξα.

το θέμα ειν το εξης τωρα...μου έβγαλε ενημέρωση να πάω σε λολιποπ,αν την περασω,θα χαθούν άραγε οι οδηγοί των μόντεμ;

υπόψιν πως αν χαθούν,δεν παίζει ανάκτηση για λολιποπ και πρέπει να γίνει επιστροφή σε κιτ κατ(την έπαθα ηδη μια φορά,που δεν είχα περάσει τα μόντεμ.

Αν κάποιος εχει όρεξη,ας δοκιμάσει,το κινητό παίρνει κανονικά όλες τις ενημερώσεις.

Edited by aplostra
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις αν η row rom που εχεις περασει εχει καλυτερα ελληνικα στο μενου απο την κινεζικη?

 

είναι ελληνική

Add another Official ROM Lenovo K920 / Vibe Z2 Pro version: K920_ROW_S143_150211-qsb_user_1502111023

Gapps include – No Rooted

Language support: Multilang

Install with QSB Method

Rom install :

Install with QSB Method :

Need a memory card, create folder sdfuse and copy to install on this ROM (QSB tailed).

a) normal phone boot into Android OS, use a USB cable to connect PC, the pop-up screen, select USB mass storage devices, and turn on USB storage device;

b) New sdfuse folder, unrar the downloaded firmware, and copied file QSB to the phone sdfuse directory;

Note: Make sure before upgrading phone there is a certain amount of power

2. T card upgrade process

Long press VOLUP + POWER_KEY enter droidboot, a menu appears and select the fourth SDUPDATE, the bottom of the screen you can see the progress and status upgrade

See "SDCARD UPDATE SUCCESS!!!" Indicates a successful upgrade

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρε φιλε,δοκιμσα με twrp και πεταει σφαλμα.

δοκιμασα με το qfil ζηταει αρχειο mbn,το οποιο δεν υπαρχει..

τι διαλο κανο λαθος;

 

@tavraki16

που τη βρηκες την έκδοση που είπες;

 

 

---------------------------------------

ολα καλα,το εφτιαξα.

το θέμα ειν το εξης τωρα...μου έβγαλε ενημέρωση να πάω σε λολιποπ,αν την περασω,θα χαθούν άραγε οι οδηγοί των μόντεμ;

υπόψιν πως αν χαθούν,δεν παίζει ανάκτηση για λολιποπ και πρέπει να γίνει επιστροφή σε κιτ κατ(την έπαθα ηδη μια φορά,που δεν είχα περάσει τα μόντεμ.

Αν κάποιος εχει όρεξη,ας δοκιμάσει,το κινητό παίρνει κανονικά όλες τις ενημερώσεις.

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-k920/

Edited by tavraki16
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα και τη λολι Αλλά Δυστυχώς χάθηκαν οι οδηγοί των μόντεμ και δίχως δυνατότητα twrp οι σιμ δε λειτουργούν,παρά το οτιδήποτε άλλο που λειτουργεί άψογα..

Οπότε εν αναμονή twrp για λολι,αν και διάβασα πως ο bootlader είναι κλειδωμένος και δε παίρνει γιατρειά..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα και τη λολι Αλλά Δυστυχώς χάθηκαν οι οδηγοί των μόντεμ και δίχως δυνατότητα twrp οι σιμ δε λειτουργούν,παρά το οτιδήποτε άλλο που λειτουργεί άψογα..

Οπότε εν αναμονή twrp για λολι,αν και διάβασα πως ο bootlader είναι κλειδωμένος και δε παίρνει γιατρειά..

Δυστυχώς και εγώ αυτό το πρόβλημα είχα και απευθύνθηκα στην mycnp και μου το έκαναν μονό με 15€
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ αυτό το πρόβλημα είχα και απευθύνθηκα στην mycnp και μου το έκαναν μονό με 15€

Δηλαδή; τι ακριβώς πρόβλημα είχες Και τι έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; τι ακριβώς πρόβλημα είχες Και τι έκανες;
εγώ δεν έκανα τίποτα,το έστειλα στην εταιρία που σου είπα και το έκαναν
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση λέω να πάρω τηλέφωνο αλλά από το minideal μου είπαν να μην του κάνω update λόγο κινέζικής έκδοσης.........οπότε για android 5.0 δεν παίζει ούτε άλλες αναβαθμίσεις που μπορεί να υπάρξουν:( μου είπε ότι αν το κάνω δεν θα έχει το τηλέφωνο play store καμιά λύση στο θέμα αυτό multilanguage...........:mad: καμιά λύση παίδες????Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Πωπω αυτά τα κινέζικα καταστήματα έχουν κάψει κόσμο... Ευτυχώς που το πήρα από Ελλάδα.

Εγώ πάντως που το παρήγγειλα απο Vickmall μου είπαν πώς θα μου το στείλουν με τη Row Rom... απλά δεν γινόταν να το ρουταρουν... Για να δούμε τι θα δούμε....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση λέω να πάρω τηλέφωνο αλλά από το minideal μου είπαν να μην του κάνω update λόγο κινέζικής έκδοσης.........οπότε για android 5.0 δεν παίζει ούτε άλλες αναβαθμίσεις που μπορεί να υπάρξουν:( μου είπε ότι αν το κάνω δεν θα έχει το τηλέφωνο play store καμιά λύση στο θέμα αυτό multilanguage...........:mad: καμιά λύση παίδες????Ευχαριστώ!!

 

κοίτα,περνας την τελευταία ευρωπαϊκή,θα εχεις ρουτ κλπ απλά δε θα έχεις λολιποπ προς το παρον τουλάχιστον λόγω κλειδωμένου bootloader.

αναβαθμίζεται κανονικότατα με ΟΤΑ το τηλέφωνο,απλα επειδή ειναι κινέζικο,χρειάζεται twrp ωστε να περαστούν οι οδηγοί των μόντεμ και να λειτουργούν οι σιμ σωστά.

Link to comment
Share on other sites

το να περαστεί τελευταία ευρωπαική και το twrp είναι εύκολη δουλειά για κάποιον που δεν το κατέχει πολύ το άθλημα????

 

nai paneυκολο

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαστώ τη βοηθειά σου θα σε κουράσω λίγο!!;)

το περιμενεις απο κινα ?

 

εννοείται πως θα ζητήσεις βοήθεια.

εσυ απο κινα το πηρες η απο ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,Εγώ για όλη αυτή την ιστορία με τη κινέζικη έκδοση,έκανα αναφορά στο πειπαλ,τσίμπησα 35$ .

Έμεινα σε Αυτά,επειδή δεν είχα καμία όρεξη να το στείλω πίσω για να λάβω άλλο ένα προσεγμένο κινέζικο.

Link to comment
Share on other sites

είμαι υπο σκέψη να το πάρω από εδώ

http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Smartphone-VIBE-Z2-Pro-Gold-6-QHD-IPS-QuadCore-32GB-16MP.1094669.html

 

και να έχω το κεφάλι μου ήρεμο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

:worry:

είμαι υπο σκέψη να το πάρω από εδώ

http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Smartphone-VIBE-Z2-Pro-Gold-6-QHD-IPS-QuadCore-32GB-16MP.1094669.html

 

και να έχω το κεφάλι μου ήρεμο:rolleyes:

Το κεφαλι σου "ησυχο" και η τσεπη -100€ :p

Μια διευκρινηση, γιατι διαβαζω διαφορα σε sites : καρτα μνημης εξωτερικης παιρνει ? Γιατι στο vickmall γραφει : Card Extend

Support TF card up to 32GB extended. Ισχυει, η οχι ? :worry:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

:worry:Το κεφαλι σου "ησυχο" και η τσεπη -100€ :p

Μια διευκρινηση, γιατι διαβαζω διαφορα σε sites : καρτα μνημης εξωτερικης παιρνει ? Γιατι στο vickmall γραφει : Card Extend

Support TF card up to 32GB extended. Ισχυει, η οχι ? :worry:

Δεν παίρνει όχι...

Link to comment
Share on other sites

είμαι υπο σκέψη να το πάρω από εδώ

http://www.e-lenovo.gr/p.Lenovo-Smartphone-VIBE-Z2-Pro-Gold-6-QHD-IPS-QuadCore-32GB-16MP.1094669.html

 

και να έχω το κεφάλι μου ήρεμο:rolleyes:

 

ναι φιλε τώρα που έπεσε αξίζει με χίλια,ελληνική εγγύηση,καμιά ασυμβατότητα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε τώρα που έπεσε αξίζει με χίλια,ελληνική εγγύηση,καμιά ασυμβατότητα κλπ.

 

Σου έχει βγει καλό το εργαλείο???Παίζει να πάει σε ANDROID 5.0 κάποια στιγμή??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...