Jump to content

Οι ... πρώην και οι νυν


GGGXXXXXXX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ έχουμε θεματάκι... εχετε ξεπεράσει τις τους πρώην; αν ναι πως; με τη βοήθεια κάποιου/ας χμ... στενού φίλου; :whistle: με λεπτομέρειες...
I'm so ugly, that's ok,cause so are you, we've broken our mirrors...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 121
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγώ ξεπέρασα τον πρώην μου με την βοήθεια του κολλητού μου ο οποίος μου συμπαραστάθηκε εκείνη την δύσκολη στιγμή όπως κάνει πάντα (όχι λεπτομέρειες)

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Egw den exw 3eperasei thn prwin mou kai as exoume xwrisei edw kai 5 mines. Mporei na eimai 22 alla htan h prwth gunaika gia thn opoia eniwsa kati parapanw apo sexoualikh el3h. Dustixws mas xwrizei enas oloklhros Atlantikos kai ekana ta pragmata polu duskola.

Ena paratirisa pantws....to na breis allh me thn opoia na kaneis diafora sexoualika den se boh8aei na 3eperaseis thn/ton prwin. De paei na to kanw me alles 100...pali thn prwin 8a skeftome....osotou brw kapoia pou na 8elw na kanw kati parapanw apo sex (sxesh diladi)...dustixws gia mena auto den exei sumbei akoma kai sunexeia briskw kopeles me tis opoies de pisteuw na mporousa na erwteutw eukola.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 ( 3 Οκτ. 2004 , 00:10)

 

Egw den exw 3eperasei thn prwin mou kai as exoume xwrisei edw kai 5 mines. Mporei na eimai 22 alla htan h prwth gunaika gia thn opoia eniwsa kati parapanw apo sexoualikh el3h. Dustixws mas xwrizei enas oloklhros Atlantikos kai ekana ta pragmata polu duskola.

Ena paratirisa pantws....to na breis allh me thn opoia na kaneis diafora sexoualika den se boh8aei na 3eperaseis thn/ton prwin. De paei na to kanw me alles 100...pali thn prwin 8a skeftome....osotou brw kapoia pou na 8elw na kanw kati parapanw apo sex (sxesh diladi)...dustixws gia mena auto den exei sumbei akoma kai sunexeia briskw kopeles me tis opoies de pisteuw na mporousa na erwteutw eukola.

 

κουράγιο

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Για όλα φταίνε οι γκόμενες, οι πρώην και οι επόμενες... (Ομοίως ισχύει υποθέτω αντίστοιχα και για τις γυναίκες και τους gay).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

το να κανεις σχεση στο καπακι παντως δε βοηθαει.... Και γενικα ειδικα οταν προκειται για απορριψη -σε χωριζει ο αλλος- δεν ξεπερνιεται ευκολα! Μονο ο χρονος, οι φιλοι κι ο εαυτος σου μπορουν να βοηθησουν.... Γιαυτο ισως πιστευω οτι οσο αξιζει ενας φιλος/η δεν αξιζουν χιλιοι γκομενοι/ες

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Oi filoi emena de boh8ane kai para polu. Mporei otan eimai mazi tous na mhn thn skeftome, h otan eimai me allh kopela kai tetoia....alla sxedon ka8hmerina gia kamia writsa se diafores stigmes pou eimai monos (px prin me parei o upnos)...thn skeftome polu!...oi filoi me boh8ane sto na mou lene diafores empiries kai na me boh8ane na skeftome pio ka8ara, klp....alla oxi sto na thn 3eperasw. Boh8isan sto na mhn niw8w asxhma kai sto na mh me parei apo katw, klp...idika afou apodeixtike oti 8elei kai ekeinh na eimaste akoma mazi alla mas xwrizei terastia apostash kai den uparxei logos kan na prospa8isoume gia kana xrono akoma mexri na gurisw ellada!
Link to comment
Share on other sites

O nhp έχει δίκιο για τους φίλους. Μία πρώην - τον πρώτο αληθινό έρωτα την έκλαιγα ένα χρόνο (αν και μου φέρθηκε τελείως shitty). Ποιος με βοήθησε; Ο χρόνος.... Επόμενη σχέση έγινε μετά από δυόμιση χρόνια.

Κλάψαμε με στίχους που γραφτήκαν για τις πτώσεις των όμορφων, ανέγγιχτων, απόμακρων ονείρων...

Current User of: Samsung Omnia II

Previous User of: Siemens C11, Siemens S6, Nokia 3210, Ericsson T28s, Ericsson T29s, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson P800, Qtek 8310

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 3 Οκτ. 2004 , 09:14)

 

o xronos einai o kaluteros giatros...

 

 

Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός

σε καίει σε σκορπάει και σε παγώνει...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πρώτα απόλα ένας καλός φίλος και πολύ αλκοόλ.Επίσης φροντίζω να γεμίζω πολύ το πρόγραμμα μου για να ασχολούμαι με κάτι και να ξεχνιέμαι.Μετά αφού αρχίσεις να νιώθεις λίγο καλύτερα πας για shopping therapy έτσι ώστε με τα υλικά αγαθά να νιώσεις λίγο καλύτερα έστω και για λίγο.Σιγά σιγά το ξεπερνάς αλλα πάντα το θυμάσαι...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 3 Οκτ. 2004 , 08:23)

 

Ο χρόνος είναι ο χειρότερος γιατρός

σε καίει σε σκορπάει και σε παγώνει...

 

sthn arxh nai...meta omos? ;)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 3 Οκτ. 2004 , 11:38)

 

sthn arxh nai...meta omos? ;)

 

 

Στην αρχή ο χρόνος, ειδικά αν αποφεύγεις τους φίλους είναι απελπιστικά αργός θάνατος. Και εδώ κάπου είναι που φαίνεται η αξία των φίλων, γιατί ακριβώς φροντίζουν να μη μένεις μόνος/η, έστω και με το ζόρι.

 

Από ένα σημείο όμως και μετά, τα πάντα είναι θέμα της δύναμης που έχει ο καθένας μέσα του. Το να κάθεσαι και να κλαίγεσαι δε φέρνει αποτέλεσμα. Άποψή μου είναι το μένεις για λίγο μόνος, για να δώσεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να "τακτοποιήσει" τα συναισθήματα για την προηγούμενη σχέση. Και βέβαια ταυτόχρονα κάνεις πράγματα που σου αρέσουν ή ανακαλύπτεις καινούρια ενδιαφέροντα. Γεμίζεις το πρόγραμμά σου όπως αναφέρθηκε και παραπάνω. Τότε μόνο ο χρόνος είναι ο γιατρός της υπόθεσης. Σιγά - σιγά παύεις να σκέφτεσαι την προηγούμενη σχέση και προετοιμάζεσαι ασυνείδητα για την επόμενη, όποτε και αν έρθει.

 

Μια αγάπη δεν ξεχνιέται εντελώς ποτέ. Πάει όμως στον παράδεισο (του μυαλού μας) όπως λέει και ένα τραγούδι.

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ppsih ( 3 Οκτ. 2004 , 10:00)

 

Στην αρχή ο χρόνος, ειδικά αν αποφεύγεις τους φίλους είναι απελπιστικά αργός θάνατος. Και εδώ κάπου είναι που φαίνεται η αξία των φίλων, γιατί ακριβώς φροντίζουν να μη μένεις μόνος/η, έστω και με το ζόρι.

 

Από ένα σημείο όμως και μετά, τα πάντα είναι θέμα της δύναμης που έχει ο καθένας μέσα του. Το να κάθεσαι και να κλαίγεσαι δε φέρνει αποτέλεσμα. Άποψή μου είναι το μένεις για λίγο μόνος, για να δώσεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να "τακτοποιήσει" τα συναισθήματα για την προηγούμενη σχέση. Και βέβαια ταυτόχρονα κάνεις πράγματα που σου αρέσουν ή ανακαλύπτεις καινούρια ενδιαφέροντα. Γεμίζεις το πρόγραμμά σου όπως αναφέρθηκε και παραπάνω. Τότε μόνο ο χρόνος είναι ο γιατρός της υπόθεσης. Σιγά - σιγά παύεις να σκέφτεσαι την προηγούμενη σχέση και προετοιμάζεσαι ασυνείδητα για την επόμενη, όποτε και αν έρθει.

 

Μια αγάπη δεν ξεχνιέται εντελώς ποτέ. Πάει όμως στον παράδεισο (του μυαλού μας) όπως λέει και ένα τραγούδι.

 

sumfono se ola ektos apo th teleytaia sou frash...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ!!!! και μετα ο αδερφος.. ο Λευτερακης... ο Αλεξ, η Ελενα... οι επομενοι και τα καθημερινα πραγματα που γεμισα τον χρονο.. α.. να μην ξεχασω την οικογενεια που υπηρξε διακριτικη και μου εδωσε χρονο και χωρο να σκεφτω και να αποστασιοποιηθω απο το προβλημα για να το μελετησω.. να το αρχειοθετησω και μετα να το πεταξω στον καλαθο αχρηστων...

 

ευχαριστω και τους ανωνυμους φιλους του διαδυκτιου που χοτπριβαραν μαζι μου και χαβαλεδιασαμε την κατασταση και σωσαμε μερικα εγκεφαλικα κυτταρα απο βεβαιο καψιμο με τις περδικες..

[sIGPIC][/sIGPIC]...breath taking...

 

http://www.chf.gr

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-S55/16 UP.Browser/6.1.0.5.c.4 (GUI) MMP/1.0)

 

se 7 meres klino 2 mhnes apo to xopismo ths proths sxesis moy. akomh nostalgo ta palia . akomh na mpo stin poria moy.

Link to comment
Share on other sites

Μόνη μου τους ξεπέρασα όλους τους πρώην χωρίς καμιά κολλητή η κολλητό....μακριά απο τέτοια..μόνη μου μπλέχτηκα και μόνη μου ξεμπλέxτηκα....

Και ο νυν rules :D

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed ( 3 Οκτ. 2004 , 11:57)

 

Μόνη μου τους ξεπέρασα όλους τους πρώην χωρίς καμιά κολλητή η κολλητό....μακριά απο τέτοια..μόνη μου μπλέχτηκα και μόνη μου ξεμπλέxτηκα....

Και ο νυν rules :D

 

:cry: ax!!!pes ta kouklitsa mou! :) me kalupses 100%
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

alazeis look (kourema xtenisma ktl) , pas gumnastirio , kaneis neous filous (ayta auksanoun tin autoektimisi,autopepoithisi kai dioxnoun tin katathlipsi!)

 

etsi den tha skeftese giati? alla : den peirazei ekeini/os exase !! bye bye darling!!!

 

:D:D :D

http://www.mourmour.gr/upload/iphone_court.thumbnail.jpg I-phone FTW
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι ειμαι του ρητου:"Ο ερωτας,με ερωτα περναει..." ;)

Πριν απο πολλα χρονια οταν ειχα χωρισει με μια κοπελα,ελεγα πως δεν θα την ξεπερνουσα ποτε,κτλ,κτλ...

Δεν "ψαχνομουν" να κανω στο καπακι σχεση(απο μια φαση και μετα),γιατι εβλεπα πως ηταν ματαιο...Ημουν με μια που θα "γινοταν το κονέ" π.χ.,και ενω πιναμε μαζι καφε,σκεφτομουν την αλλη....Αθλια κατασταση...http://www.langkawi.dk/t143.gif

Τελικα σε καποια φαση γνωρισα την τωρινη μου κοπελα,και οσο και αν φενεται περιεργο (οπως εχω ξαναπει σε αλλο thread),με το που εκατσα λιγο μαζι της και "πηρα την μυρωδια" της(οχι το αρωμα,καταλαβαινετε!),καταλαβα,πως ηταν το κατι ξεχωριστο!

Ετσι ξεχασα την πρωην και ολες τις πρωην(χωρις αυτο να σημαινει πως δεν αποτελεσαν ενα κομματι της ζωης μου,με τα καλα και τα κακα του)

Για,αυτο λεω πως για μενα ο "ερωτας με ερωτα περναει".... ;)

Αλλα με ΕΡΩΤΑ!Οχι με οne night stand!http://www.langkawi.dk/a1089.gif

Α!Και οτι ο χρονος,ειναι ο καλυτερος γιατρος,συμφωνω,αλλα δυστυχως ειναι και ο μονος γιατρος που δεν χρησιμοποιει κανενα παυσιπονο.... :whistle: ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 3 Οκτ. 2004 , 12:44)

 

sumfono se ola ektos apo th teleytaia sou frash...

 

 

Μα δεν πάει εκεί για να τη νοσταλγείς. Αλλά κάποια καλά πράγματα τα θυμάσαι, γιατί π.χ. μπορεί να βρεθείς σε αντίστοιχες καταστάσεις. Δε σου έχει τύχει για παράδειγμα να πας κάπου και να σκεφτείς ότι την τελευταία φορά που ήσουν στο ίδιο μέρος ήταν με τον πρώην; Και να πάει το μυαλό σου σε όλα τα χαζοβιόλικα που κάνουν οι ερωτευμένοι και κάνατε και εσείς τότε; :rolleyes:

 

Τώρα βέβαια αν σου έχει κάνει τη ζωή πατίνι μέχρι να χωρίσεις, και το ανακαλύπτεις έστω και αργά μετά το χωρισμό, δε μένει καθόλου αγάπη για να δικαιολογεί τον "παράδεισο".

Important things for a happy relationship:

 

1. It is important to find a woman that cooks and cleans.

2. It is important to find a woman that makes good money.

3. It is important to find a woman that likes to have sex.

4. It is important that these three women never meet.

Link to comment
Share on other sites

Prosopika file ppsif apo tis sxeseis pou eixa os tora ston paradeiso paei mono mia...kai ayth oxi gia kapoion idiaitero logo

prosopika akoma kai na pao me ton antra mou se kapoio meros pou exo paei kai me ton prohn fysika de 8a to kano zhthma.oute kan 8a to anafero giati den exei thn paramikrh shmasia gia mena..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

kai tora pou to ksanaskeftomai kai diapistono oti meta th lhksh mias sxeshs eite me dikh mas apofash eite tou allou uparxei mia tash oraiopoihshs,katalhgo sthn anairesh ths katatakshs ths sxeshs pou "esteila" ston paradeiso ..aman pia...mou eixe bgalei thn psuxh kai kata th diarkeia ths sxeshs kai meta,8a ton steilo kai ston paradeiso?na meinei sth mizeria tou!!!
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...