Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη αν τωρα εχω 6 ωρες και βαλω αλλη ρομ θα εχω 11-12 ωρες οθονη????και απλα χανω την εγγυηση ετσι??Απο που μπορω να κατεβασω αυτη τη ρομ και πως μπορω να κανω ολη τη διαδικασια?

μπες στο xda και διαβασε καλα και κατανοησε πρωτα αυτα που γραφουν για root για custom recovery.για ολα.για ειναι περιπλοκο το ολο θεμα.ναι χανεις την εγγυηση σου.εγω βγαζω τοσες ωρες οθονης αλλα δεν μπορω να σου πω οτι βγαλεις 10 η11 ωρες οθονης εγγυημενα.τη rom 4.4.2 θα την βρεις στο xda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναθεμα και αν βρηκα ακρη στο xda που λες.Ουτε τη ρομ που πρεπει να κατεβασω δε βρηκα ουτε τις οδηγιες.Καποτε ειχα κανει ροοτ το κινητο μου με οδηγιες και οντιν απο αυτο το φορουμ αλλα τωρα δε βρισκω κατι
Link to comment
Share on other sites

Αναθεμα και αν βρηκα ακρη στο xda που λες.Ουτε τη ρομ που πρεπει να κατεβασω δε βρηκα ουτε τις οδηγιες.Καποτε ειχα κανει ροοτ το κινητο μου με οδηγιες και οντιν απο αυτο το φορουμ αλλα τωρα δε βρισκω κατι

 

αν δεν βγαζεις ακρη μην ασχοληθεις καθολου γιατι ειναι πολυ δυστροπα ακομα και στο ρουταρισμα.διαβασε σιγα σιγα και οταν θεωρεις οτι καταλαβαινεις ακριβως την διαδικασια τοτε ασχολησου.ειναι κριμα να το μπρικαρεις χωρις λογο

Link to comment
Share on other sites

Αναθεμα και αν βρηκα ακρη στο xda που λες.Ουτε τη ρομ που πρεπει να κατεβασω δε βρηκα ουτε τις οδηγιες.Καποτε ειχα κανει ροοτ το κινητο μου με οδηγιες και οντιν απο αυτο το φορουμ αλλα τωρα δε βρισκω κατι

εφόσον είσαι άπειρος μην προχωρήσεις σε root...custom rom

Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια ευχαριστω.Αν βρεθει καποια στιγμη καποιο παιδι απο Θεσσαλονικη να ξερει να μου το κανει νομιζω ειναι καλυτερα...
Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια ευχαριστω.Αν βρεθει καποια στιγμη καποιο παιδι απο Θεσσαλονικη να ξερει να μου το κανει νομιζω ειναι καλυτερα...

 

βασικα, καλο θα ηταν να δοκιμασεις με αλλη συσκευη samsung παλιοτερη που ειτε ειναι εκτος εγγυησης ειτε δε σε νοιαζει να μπρικαρει οπως λενε και τα παιδια..

Εγω παντως δεν βρισκω το λογο να το κανεις για την μπαταρια. Για το λαγκ συμφωνω..και εγω θα κανω οταν θα ειναι στο τελος η εγγυηση και εφοσον δεν το δωσω.

Απο εκει και περα, το αν βγαζει μια συσκευη 2-5-10 ωρες οθονης ειναι πολυ σχετικο..

Εγω πχ μπορει να το εχω μιση μερα wifi hotspot, πως να βγαλει 5 ωρες οθονης?και 2 να βγαλει αριστα θαναι.

Αρα μην κολλας-κολλατε στο νουμερο.

Χρησιμοποιησε το μια μερα με την οθονη ανοιχτη συνεχομενα, πχ εγω μια φορα ειχα κανει ενα Ζ1 χρονομετρο, και εγγραψε 6 ωρες οθονης νομιζω, καπου εκει, αλλα δεν εκανε κατι αλλο το κινητο. απλα ηταν στις 2-3 ωρες και το εκανα χρονομετρο αλλες 2-3. Αυτο δε σημαινει οτι η μεση αντοχη του ηταν 6 ωρες!

Αρα ξεκινα απο εκει...

Εαν δηλαδη σου βγαζει τη μερα καταρχην, με τη χρηση που ΕΣΥ κανεις, και 2ον αν βγαζεις και 2η. Εγω οταν βγαζω με μια συσκευη τη μερα Ο,ΤΙ και να κανω, ειμαι απολυτως ικανοποιημενος..και αν βγαζει και 2η μερα με λογικη χρηση, ειμαι εξισου ικανοποιημενος. Χρονοι,ωρες κτλ ειναι περιττα..

Υπαρχει φιλος εδω που το smartphone του βγαζει μια εβδομαδα...προφανως γιατι μονο σαν smartphone δεν το χρησιμοποιει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο εισαι σε wifi επηρεαζει την αυτονομια αν εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα και το 4g?Δηλαδη αν απενεργοποιησωτα δεδομενα κινητου οσο ειμαι σε wifi γλιτωνω τιποτα στην αυτονομια?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο εισαι σε wifi επηρεαζει την αυτονομια αν εχεις ενεργοποιημενα τα δεδομενα και το 4g?Δηλαδη αν απενεργοποιησωτα δεδομενα κινητου οσο ειμαι σε wifi γλιτωνω τιποτα στην αυτονομια?

 

θεωρητικα θα πρεπει να μην εχει διαφορα..Αλλα αλλο να εχεις κλειστα τα δεδομενα αλλο flight mode με ανοιχτο wifi..Εγω κανω το πειραμα, εχω μονο flight mode και wifi ανοιχτο να δω τι χρονους θα βγαλει, καθως τα περισσοτερα δειγματα που βλεπουμε εδω μεσα ειναι απο wifi tablets και δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει το οτι εχω σιμ και εχω τοσο χαλια επιδοσεις στην μπαταρια ή οντως η μπαταρια (ετσι και αλλιως θα το παω σερβις, αλλα μεχρι να το παω, μιας και στην περιοχη μου δεν εχω, πειραματιζομαι)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θεωρητικα θα πρεπει να μην εχει διαφορα..Αλλα αλλο να εχεις κλειστα τα δεδομενα αλλο flight mode με ανοιχτο wifi..Εγω κανω το πειραμα, εχω μονο flight mode και wifi ανοιχτο να δω τι χρονους θα βγαλει, καθως τα περισσοτερα δειγματα που βλεπουμε εδω μεσα ειναι απο wifi tablets και δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει το οτι εχω σιμ και εχω τοσο χαλια επιδοσεις στην μπαταρια ή οντως η μπαταρια (ετσι και αλλιως θα το παω σερβις, αλλα μεχρι να το παω, μιας και στην περιοχη μου δεν εχω, πειραματιζομαι)
Ναι θα το δοκιμασω και εγω απο περιεργεια.Να σε ρωτησω κατι ειδα τωρα που το φορτισα για δευτερη φορα οτι μετα τη φορτιση,την οποια την κανω με κλειστη τη συσκευη,η ενδειξη της μπαταριας ειναι στο 99 τα εκατο οχι στο εκατο τα εκατο ενω οταν ειναι κλειστη η συσκευη και παταω το διακοπτη on/off μου βγαζει 100 τα εκατο.Ειναι κανενα γνωστο bug αυτο?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να προβώ σε αγορά ταμπλετ 8" και το έχω σαν από τα πρώτα υποψήφια. Θέλω να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένη σε σχέση με τιμή απόδοση και κυρίως πως πάει η μπαταρία του με χρήση wifi
Link to comment
Share on other sites

Στο παιδι που ψαχνει 8αρι ταμπλετ εχω να πω "παρτο με κλειστα ματια. Η καλυτερη οθονη αυτη τη στιγμη και σε.καλη τιμη πλεον". Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το δοκιμασω και εγω απο περιεργεια.Να σε ρωτησω κατι ειδα τωρα που το φορτισα για δευτερη φορα οτι μετα τη φορτιση,την οποια την κανω με κλειστη τη συσκευη,η ενδειξη της μπαταριας ειναι στο 99 τα εκατο οχι στο εκατο τα εκατο ενω οταν ειναι κλειστη η συσκευη και παταω το διακοπτη on/off μου βγαζει 100 τα εκατο.Ειναι κανενα γνωστο bug αυτο?

 

περιεργο, εμενα στο 100% αμα το αφησω κλειστο να φορτιζει αλλα θα το ξαναδω..

Παντως σε flight mode ειμαι 2 ημερες τωρα με 45% μπαταρια και 2 ωρες οθονης παιζοντας fifa15..Δεν ξερω, αλλα δε μου φαινεται κακο νουμερο αν σκεφτεις οτι εχω παιξει πανω απο μιση ωρα ποδοσφαιρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά σκέφτομαι να προβώ σε αγορά ταμπλετ 8" και το έχω σαν από τα πρώτα υποψήφια. Θέλω να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένη σε σχέση με τιμή απόδοση και κυρίως πως πάει η μπαταρία του με χρήση wifi

 

δεν ειναι τελειο αλλα δε θα βρεις καλυτερο.. Μονο το Ζ3c tablet θα σου ελεγα να δεις σαν 2η επιλογη μετα απο αυτο που υπερτερει σε ενα τομεα, δεν εχει lag, και εχει ενα κλικ καλυτερη μπαταρια.. Σε ολα τα αλλα, και ομορφια, και μπεζελ κτλ το tab S ειναι κορυφη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση για το Power sharing. Στο site της Samsung γραφει

Compatibility

Charge from a select number of Samsung devices to any Micro USB enabled device.

Power Sharing Out: Galaxy S 5, Galaxy Tab S 10.5, Galaxy Tab S 8.4, Galaxy Alpha, Galaxy Avant, Galaxy Note 4

Power Sharing In: Any device that can be charged via Micro USB cable

αλλα στο play store δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη μου. Το 8.4 wifi εχω.Με ενα απλο usb otg φορτιζει το κινητο αλλα δεν μπορω να βαλω οριο μεχρι ποσο να τραβαει απο το tablet

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να προβώ σε αγορά ταμπλετ 8" και το έχω σαν από τα πρώτα υποψήφια. Θέλω να ρωτήσω αν είστε ευχαριστημένη σε σχέση με τιμή απόδοση και κυρίως πως πάει η μπαταρία του με χρήση wifi

 

Αδερφέ, χτύπα το χωρίς δεύτερη κουβέντα. Το πήρα την Πέμπτη (8,4'' με LTE) και είναι το καλύτερο ταμπλετάκι που έχω πιάσει στα χέρια μου μετά από πολλά. Καταπληκτική κατασκευή, λεπτό ελαφρύ, κόσμημα. Η οθόνη είναι ανεπανάληπτη! Μπαταρία με το WiFi τα πάει μια χαρά, με το LTE τραβάει πιό πολύ, αλλά βγάζει άνετα χρήση μέρας και βάλε. Ταχύτατο επίσης, με λιώσιμο ούτε ένα crashάρισμα. Με μια λέξη: απόλαυση!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κάνουν περίπου να εξαπλωθούν οι Lolipop versions;

Γιατί σε unofficial τρόπο update δεν πρόκειται να πάω.

Ευχαριστώ.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κάνουν περίπου να εξαπλωθούν οι Lolipop versions;

Γιατί σε unofficial τρόπο update δεν πρόκειται να πάω.

Ευχαριστώ.

εάν έχεις "ελληνικό" μπορεί και μήνες ...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/201109756886?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=500430041826&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Παιδια για αυτη τη θηκη τι λετε?Το promotional τι ακριβως σημαινει?Οι πρωτες εντυπωσεις μου παντως απο το ταμπλετ ειναι ιδιαιτερα θετικες.Με 350 ευρω που εδωσα(μαζι και καρτα μνημης)το θεωρω μια εξαιρετικη προταση.Θετικη εντυπωση μου κανει το μεγεθος.Παιδια χωραει σε ολες τις εσωτερικες τσεπες απο μπουφαν,παλτο,σακακια.Δε το περιμενα.Και ειναι σαφως μεγαλυτερο απο ενα 7ιντσο.Ειναι το μεγεθος αυτο οτι πρεπει για μια σωστη σχεση multimedia-φορητοτητας σε ταμπλετ πιστευω. Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα το TouchWiz και εβαλα google now lancher που ειναι και παναλαφρο και με βολευει.Επιασα και εξι ωρες μπαταρια με internet,youtube,pdf και internet radiο και ηταν στο 15%. Πολυ καλα!Αφου δεν θελω ακομα να κανω root. Το 8.4 wifi εχω.

 

EDIT: Σημερα δοκιμασα και το chromecast που δουλευει υποδειγματικα.Οπως και το mirroring.

Edited by gwgw
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εάν έχεις "ελληνικό" μπορεί και μήνες ...

 

Γερμανικό είναι το tablet.

http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω πάρει μία κάρτα μνήμης για το tablet.Συγκεκριμένα είναι αυτή εδώ: http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00J2BSW9O/ref=mp_s_a_1_3?qid=1428410627&sr=8-3&keywords=micro+sd+64gb&dpPl=1&dpID=41UrlPDHdML&ref=plSrch&pi=AC_SX200_QL40

Για να περάσω αρχείο μεγέθους μεγαλύτερο από 4 gb πρέπει μέσω του υπολογιστή να κάνω διαμόρφωση σε exFAT ? Kι αν ναι γρήγορη διαμόρφωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω πάρει μία κάρτα μνήμης για το tablet.Συγκεκριμένα είναι αυτή εδώ: http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00J2BSW9O/ref=mp_s_a_1_3?qid=1428410627&sr=8-3&keywords=micro+sd+64gb&dpPl=1&dpID=41UrlPDHdML&ref=plSrch&pi=AC_SX200_QL40

Για να περάσω αρχείο μεγέθους μεγαλύτερο από 4 gb πρέπει μέσω του υπολογιστή να κάνω διαμόρφωση σε exFAT ? Kι αν ναι γρήγορη διαμόρφωση;

Ναι μόνο exfat ..κάνε γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω πάρει μία κάρτα μνήμης για το tablet.Συγκεκριμένα είναι αυτή εδώ: http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00J2BSW9O/ref=mp_s_a_1_3?qid=1428410627&sr=8-3&keywords=micro+sd+64gb&dpPl=1&dpID=41UrlPDHdML&ref=plSrch&pi=AC_SX200_QL40

Για να περάσω αρχείο μεγέθους μεγαλύτερο από 4 gb πρέπει μέσω του υπολογιστή να κάνω διαμόρφωση σε exFAT ? Kι αν ναι γρήγορη διαμόρφωση;

Εχω την ιδια σε 32GB.Και η δικια μου εκανε κατι κουλα σε exfat και την εκανα fat32.Μικρο το κακο.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...