Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περνα την χωρις επαναφορα. Αν συναντησεις καποιο κολλημα μετα την αναβαθμιση, τοτε θα κανεις επαναφορα. Κι εγω μεχρι τωρα εκανα επαναφορες πριν καθε αναβαθμιση, μεχρι που εμαθα αυτο το τρικακι απο ενα μελος του φορουμ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ ευχαριστω. Προχωραω κανονικα τοτε.

η λογικη λεει οτι συνηθως σε major updates χρειαζεται καθαρη εγκατασταση, αλλα απο το να την κανεις προκαταβολικα και να το στηνεις απο την αρχη, κανε την αναβαθμιση και ααααν δε δουλευει σωστα κανε επαναφορα και επανεγκατασταση για να εισαι ακομα πιο σιγουρος, εφοσον θα το στησεις που θα το στησεις παλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατάσταση χωρίς επαναφορά ρυθμίσεων/δεδομένων από backup ε; Τουτέστιν πάει η πρόοδος στα παιχνίδια, ξαναστήσιμο accounts, τα notes δεν τα κάνεις sync κτλ; Αυτό εννοούμε "καθαρή" επανεγκατάσταση;
Link to comment
Share on other sites

Επανεγκατάσταση χωρίς επαναφορά ρυθμίσεων/δεδομένων από backup ε; Τουτέστιν πάει η πρόοδος στα παιχνίδια, ξαναστήσιμο accounts, τα notes δεν τα κάνεις sync κτλ; Αυτό εννοούμε "καθαρή" επανεγκατάσταση;

 

κοιτα, εγω δεν παιρνω back up σε ρυθμισεις κτλ. τα στηνω ολα απο την αρχη μιας και δεν παιζω παιχνιδια ή αν παιξω κανενα δε με νοιαζει να χαθει το σκορ μου. παιχνιδι ειναι.

Απο εκει και περα, σημειωσεις τις ριχνω στο evernote οπου συγχρονιζονται οποτε μετα με ενα log in στην εφαρμογη επανερχονται.. Επαφες μια απο τα ιδια, τις παιρνω σε back up. λογαριασμοι ξαναβαμπαινουν. Συνολο δε μου παιρνει πανω απο μια ωρα δηλαδη. απλα οσο πιο καθαρο το στησιμο τοσο καλυτερα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο Clash of clans συγχρονίζει αμεσως

 

Το Clash of Clans συγχρονίζει μέσω Google Games. Μιλάμε για τα άλλα παιχνίδια που σώζουν το progress τοπικά.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! μπορει καποιος να μου δωσει οδηγιες να περασω την lollipop στο ταμλπετ?? :O

πρώτων κατεβάζεις απο εδω http://www.sammobile.com/ την rom για το δικό σου ταβλετ (κατα προτίμηση να ειναι ευρωπαϊκή )

μετα κανεις τα ιδια ..https://youtu.be/3KOoyoeozI0 ,https://youtu.be/8Hw9QLOEgOM (drivers για pc https://www.dropbox.com/s/sufcswxe2bj3s3w/SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe?dl=0)

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ενημερωση για update της ρομ καθοτι ιταλικο το ταβλετ μου.

Ειναι προτιμοτερο να κανω factory reset πριν την εγκαταστησω ?

 

Και εγώ έχω ιταλικό μοντέλο (T705), 8.4 LTE αλλά δεν έχει έρθει κάτι

Ούτε στο sammobile έχει κάτι σε lollipop ιταλικό για Τ700&Τ705

Εσύ ποιο μοντέλο έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ιταλικό μοντέλο (T705), 8.4 LTE αλλά δεν έχει έρθει κάτι

Ούτε στο sammobile έχει κάτι σε lollipop ιταλικό για Τ700&Τ705

Εσύ ποιο μοντέλο έχεις?

 

To t805 10.5 LTE. Στο sammobile ειδα οτι βγηκε νεο firmware. Χρειασηκε ομως επαναφορα εργοστασιακων.

Μαλιστα στην πρωτη εκκινηση μου δοθηκε επιλογη launcher μεταξυ samsung , google now.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ιταλικό μοντέλο (T705), 8.4 LTE αλλά δεν έχει έρθει κάτι

Ούτε στο sammobile έχει κάτι σε lollipop ιταλικό για Τ700&Τ705

Εσύ ποιο μοντέλο έχεις?

Και εγώ το 8.4 lte έχω και φλασαρα την γερμανική 5.0.2 με odin χωρίς καν να κάνω επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Αποτέλεσμα, το Tab δουλεύει μια χαρά και ο Knox 0 για όσους δεν θέλουν να περιμένουν άλλο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,απο την αρχη που το αγορασα το 8αρι οταν το φορτιζω κλειστο μου βγαζει οτι φορτισε,με την ενδειξη 100 τα εκατο αλλα οταν το ανοιγω μου δειχνει 99 τα εκατο.Μετα αφου το ανοιξω και συνδεσω τον φορτιστη παει στο εκατο τα εκατο.Συμβαινει σε καποιον αλλο το ιδιο φαινομενο?Στο ιντερνετ βλεπω οτι παρατηρειται συχνα σε αλλους σταματαει και σε μικροτερα ποσοστα μαλιστα.Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι,απο την αρχη που το αγορασα το 8αρι οταν το φορτιζω κλειστο μου βγαζει οτι φορτισε,με την ενδειξη 100 τα εκατο αλλα οταν το ανοιγω μου δειχνει 99 τα εκατο.Μετα αφου το ανοιξω και συνδεσω τον φορτιστη παει στο εκατο τα εκατο.Συμβαινει σε καποιον αλλο το ιδιο φαινομενο?Στο ιντερνετ βλεπω οτι παρατηρειται συχνα σε αλλους σταματαει και σε μικροτερα ποσοστα μαλιστα.Εκανα και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.

 

Ειναι γνωστο bugρων samsung,οταν θα περασεις την lollipop θα βελτιωθει,δεν εχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη Galaxo-παρεα!!!

Περιμενα να δω την ανακοινωση των νεων ταμπλετ της Samsung (S2), και μολις ειδα 9.7" με 4χ3 αναλογια οθονης, το ακυρωσα δεν περιμενω, καθοτι θελω να βλεπω ΚΑΙ ταινιες στο ταμπλετ.

Μετα απο αρκετη ερευνα αγορας λοιπον και συμφωνα με τα δικα μου γουστα, κατεληξα και παρηγγειλα το Tab S 10.5 LTE 16GB απο Public. Απο αυριο Τριτη εως Πεμπτη παραλαμβανω πρωτα ο Θεος!!!

Οποτε θα τα λεμε εδω, θα σας ζαλιζω εδω ηθελα να πω :rolleyes: .... πρωτη φορα με Samsung, λιγη υπομονη pls...

Εχω διαβασει ολο το νημα αλλα αποριες παντα υπαρχουν...

Η πρωτη ερωτηση:

Εχω ηδη αγορασει αυτην την καρτα http://www.e-shop.gr/samsung-mb-mp128da-eu-evo-128gb-micro-sdxc-class-10-adapter-p-PER.576939

Για να την φορμαρω σε exFat πρεπει να το κανω απο το PC η' μπορω να το κανω απο το Tab S ?

 

Αυτα για αρχη, ελπιζω να ειμαι τυχερος στο θεμα "μπαταρια" και βλεπουμε....:)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την ίδια πριν από 20 μέρες από το ίδιο κατάστημα.Ήταν ήδη από τη μάνα της φορμαρισμένη σε exFat.Αν η δικιά σου δεν είναι την κάνεις εσύ μέσω του pc σου.
Link to comment
Share on other sites

Μου στειλανε μηνυμα απο Public....ΗΡΘΕ :D

Σε λιγο θα παω να παραλαβω!

Στα γρηγορα να ρωτησω:

1) dolphin η' firefox η' Chrome η' UC Browser HD ?? Διαβασα πιο πισω (σελιδα 80) οτι ο Firefox δεν τα παει καλα με τα android γενικα. Κριμα και τον εχω συνηθισει στο Pc.

Ποιος συμπεριφερεται καλυτερα στη συσκευη μας τελικα αλλα κυριως και στο θεμα lag ?

 

2) Για ταινιες .mkv 1080p 10-15 gb με DTS ηχο ποιον player προτεινετε ? mx-player η' καποιον αλλον ?

 

3) Η γενικη αρχη στις πρωτες φορτισεις τι λεει ?

- Μολις παρω την συσκευη την ανοιγω και την αφηνω μεχρι να σβησει μονη της 0%, και μετα πληρης φορτιση (αυτο τις 3-4 πρωτες φορτισεις) ???? η" να μην αφησω την μπαταρια να πεσει κατω απο 20%?

- Η μολις παραλαμβανουμε και ΠΡΙΝ ανοιξουμε την συσκευη θελει πληρη φορτιση ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

Edited by periptero
Link to comment
Share on other sites

Μου στειλανε μηνυμα απο Public....ΗΡΘΕ :D

Σε λιγο θα παω να παραλαβω!

Στα γρηγορα να ρωτησω:

1) dolphin η' firefox η' Chrome η' UC Browser HD ?? Διαβασα πιο πισω (σελιδα 80) οτι ο Firefox δεν τα παει καλα με τα android γενικα. Κριμα και τον εχω συνηθισει στο Pc.

Ποιος συμπεριφερεται καλυτερα στη συσκευη μας τελικα αλλα κυριως και στο θεμα lag ?

 

2) Για ταινιες .mkv 1080p 10-15 gb με DTS ηχο ποιον player προτεινετε ? mx-player η' καποιον αλλον ?

 

3) Η γενικη αρχη στις πρωτες φορτισεις τι λεει ?

- Μολις παρω την συσκευη την ανοιγω και την αφηνω μεχρι να σβησει μονη της 0%, και μετα πληρης φορτιση (αυτο τις 3-4 πρωτες φορτισεις) ???? η" να μην αφησω την μπαταρια να πεσει κατω απο 20%?

- Η μολις παραλαμβανουμε και ΠΡΙΝ ανοιξουμε την συσκευη θελει πληρη φορτιση ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

 

dolphin.mx player pro.συμφωνα με την samsung η μπαταρια δεν χρειαζεται ιδιαιτερη μεταχειρηση απλα το παιρνεις και την σκιζεις.απο κει και περα παρακολουθα την μπαταρια γιατι τα μισα που υπαρχουν εχουν προβλημα με την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

dolphin.mx player pro.συμφωνα με την samsung η μπαταρια δεν χρειαζεται ιδιαιτερη μεταχειρηση απλα το παιρνεις και την σκιζεις.απο κει και περα παρακολουθα την μπαταρια γιατι τα μισα που υπαρχουν εχουν προβλημα με την μπαταρια

 

αυτο που μου ειπαν οι τεχνικοι οταν το παρελαβα, για αντικατασταση μπαταριας η οποια ομως δεν εγινε, ειναι οτι ειδικα τα samsung δεν πρεπει να τα αφηνεις στη φορτιση ολη νυχτα. Τους ειπα οτι οι φορτιστες υποτιθεται οτι δε δινουν ρευμα μολις φορτισει, και μου ανεφεραν οτι αυτο ισχυει εν μερει..οποτε οσο λιγοτερο το εχεις στο ρευμα τοσο καλυτερο. Το ιδανικο ειναι να αδειαζεις τη μπαταρια και πληρη φορτιση μετα.

Εγω του ειπα οτι χρησιμοποιω φορτιστη απο Handsfree sony στο 1Α και στα 5volt και μου ειπε οτι ειναι ιδανικο για τη μπαταρια, ειδικα αν το αφηνεις ολη νυχτα να φορτισει, αφου θελει 6-7 ωρες λογικα με τετοιο φορτιστη. ομως συντηρεις αψογα τη μπαταρια. Παντως με την αλλαγη ρομ που μου εκαναν δεν εχω δει drain ακομα, ουτε να κανω επανεκινηση και να ξεκινησει απο πιο ψηλα οπως πρωτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω θεμα με το ταμπλετ μου Galaxy Tab S 10.5. Χθες εκανα αναβαθμιση σε lolipop μεσω Odin,και αντιμετωπιζω προβλημα με την εναλλαγη users.

Συγκεκριμενα ημαστε τρεις στην οικογενεια που το χρησιμοποιουμε και ειχαμε φτιαξει 3 χρηστες απο πριν την αναβαθμιση. Ενω πριν μας εδειχνε επανω δεξια τα εικονιδια των χρηστων που θελουμε να κανουμε αλλαγη, τωρα δεν υπαρχει αυτη η επιλογη και εαν καποιος χρηστης πατησει καταλαθος το εικονιδιο καποιου αλλου αντι το δικο του, το οποιο ειναι κλειδωμενο, μετα δεν εχεις την επιλογη να διαλεξεις αλλο χρηστη πια.

Οπως το βλεπω ειτε ειναι bug του ταμπλετ η κατι δεν κανω καλα.

Καμια βοηθεια ???

Ευχαριστώ

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν στην αλλάξανε τελικά;

 

μου ειπαν οτι δεν εχω προβλημα..απο εκει και περα, επειδη εκανα χαλαρη χρηση, πχ το ειχα 2 ημερες χωρις να το αγγιξω και την 3η μιλουσα 1 ωρα σκαιπ, ισως εξηγουνται τα drains αν και ηταν τεραστια..Απο εκει και περα δεν το εχω ζορισει ακομα οποτε δεν ξερω αν ειναι οκ η μπαταρια. Στην απλη χρηση που εχω κανει και 2 φορτισεις απο την προηγουμενη δευτερα, ειναι οκ. Μου ειπαν βεβαια οτι αν δω το παραμικρο να τους ειδοποιησω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

Κατοχος και εγω ενος tab s 10.5 lte.

Πανεμορφο και ευτυχως μετα την αναβαθμιση σε lolipop χωρις lags. Το συστηνω ανεπιφυλακτα σε οποιον αμφιταλαντευεται ακομα.

Καπου ειχε πεσει το ματι μου παλια οτι εχει τη δυνατοτητα οι ειδοποιησεις να συνδεονται με το led flash στην οπισθεν πλευρα, μια και δεν εχει δικο του. Πως γινεται ομως;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...