Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου αυτή ακριβώς παρήγγειλα κι εγώ την Τετάρτη σε καφέ χρώμα!!! Χαίρομαι πολύ για τα θετικά σχόλια ππυ γράφεις.

 

Φιλε μου ειναι αρκετα καλη στο ματι, μοιαζει αυθεντικη και πιστευω οτι ειναι το κλασσικο που ολα βγαινουν απο το ιδιο εργοστασιο, καποια πωλουνται ως αυθεντικα - ακριβα και αλλα ως γνησια μαιμου - φθηνα..οπως και να εχει ο χρονος θα δειξει..

θελει λιγο προσοχη στο πως θα κουμπωσεις πισω γιατι πρεπει να πιεσεις την οθονη..ο καλυτερος τροπος ειναι να ακουμπησεις το ταμπλετ πανω στη βαση και αφου πατησει στις υποδοχες, να το πιεσεις ολοκληρο..με κλειστη τη θηκη(δηλαδη σα να την εχεις βαλει και να την εχεις κλειστη) ετσι ωστε να μην πιεστει πολυ σε μικρη επιφανεια και κανεις ζημια στην οθονη..Ετσι κουμπωνει πιο ευκολα και σωστα.

 

Εγω θα τσιμπησω και καμια αλλη μελλοντικα σε λευκο χρωμα, γιατι μαρεσει πολυ αλλα λερωνει και δεν το ηθελα για βασικο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, δεν είναι θέμα hardware χαρακτηριστικών, το hardware είναι πολύ δυνατό και δεν δικαιολογείται τέτοιο lag. Προφανώς είναι θέμα software και ότι επεξεργαστή να φορέσει η συσκευή, αν δεν γίνει optimize το περιβάλλον της samsung δεν πρόκειται να δεις βελτίωση.

 

ετσι ειναι μαλλον..κλασσικο touchwiz που μπουκωνει ολες τις συσκευες..

Οπως και να εχει το ταμπλετ ειναι πολυ ομορφο, ιδανικες διαστασεις (μικρα μπεζελ) και με τρομερη οθονη..αν ηταν λιγο πιο σωστο το μενου του και δεν ειχε lag θα ηταν τελειο, ομως ουτε το 1ο ενοχλει πολυ ουτε το 2ο γιατι ειναι γρηγορο στην πορεια..απλα εχει λοξιγκα τι να κανουμε!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως απαράδεκτη η samsung που δεν έχει δώσει ΚΑΜΙΑ απολύτως αναβάθμιση συστήματος ως τώρα! Μετά από τόσα παράπονα παντού σχετικά με το lag έπρεπε να είχε κάνει μια προσπάθεια να το σουλουπώσει! Αλλά όταν βγάζεις 10 τάμπλετ το μήνα :lol:, που να βρεις χρόνο να δώσεις σημασία στα προηγούμενα!
Link to comment
Share on other sites

ίσως να μην ποσταρω στην σωστή ενότητα αλλά αντιμετωπίζω πρόβλημα με την σύνδεση στο ασύρματο δίκτυο μου με αυτό το τάμπλετ, γιατί κάθε φορά που ξεκινάει να συνδεθεί, ενώ κάνει αντιγραφή διεύθυνσης ip όπως κάνουν όλες οι συσκευές στην συνέχεια κολλάει στον έλεγχο ποιότητας της σύνδεσης στο ίντερνετ , το κινητό μου όμως την ίδια στιγμη είναι κανονικά συνδεδεμένο , γνωρίζει κάποιος πιθανές αιτίες? είχα βάλει και το instabridge αλλά ούτε αυτό κατάφερε τελικά τίποτα
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανείς που πριν το tab s 10,5 να είχε ipad? Έχω το ipad και η οθόνη του μου φαίνεται οριακά μικρή. Οπότε, θα ήθελα κάτι με μεγαλύτερη οθόνη. Σκέφτομαι και 12.2 pro αλλά ξεφεύγει λίγο στις διαστάσεις. Το tab s στα χαρτιά είναι λίγο μεγαλύτερο από το ipad 10,5 >9,7. Όμως έχουν διαφορετικό screen ratio. Γι αυτό ρωτάω αν υπάρχουν πρώην κάτοχοι ipad για να μας πουν αν η αίσθηση του tab s είναι πραγματικά μεγαλύτερου tablet ή πάνω κάτω τα ίδια. Thnx
wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

πηρα την αντιστοιχη evo (27 ευρω) και θα την εχω σε 15 μερες..αν θες να περιμενεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οπως ειχα πει, παρελαβα αυτη τη θηκη χθες:

http://www.ebay.com/itm/291239985960?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=590392404605&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

μεχρι στιγμης αψογη, στηριζεται στις 2 τρυπες που εχει πισω το ταμπλετ και ειναι σαν κουμπακια που μπαινουν μεσα..

Το κουτι της εγγραφε samsung και γενικα ειναι σαν γνησια..η ποιοτητα της ειναι πολυ καλη, δεν ξερω πως ειναι η αντιστοιχη γνησια..αλλα με 15 ευρω καθαρισα..το ταμπελτ στεκεται σε 3 θεσεις, πολυ ψηλη γωνια, μετρια και πολυ χαμηλη, και μονο πλαγια..δεν περιστρεφεται κτλ..

Ειναι ομως πολυ πρακτικη και λεπτη, και αν εχεις και το πληκτρολογιο μαζι ειναι τελειο να στεκεται σε ενα σημειο το ταμπλετ και να αραζεις με το πληκτρολογιο μονο και να γραφεις..θεωρω πως και αυτες που ρωτουσες ειναι στο ιδιο στυλ..Οσο αφορα το χρωμα, την πηρα στο καφε σαν το ταμπλετ γιατι λευκο θα λερωνει, ομως ισως να επαιρνα και λευκη τωρα

 

μια που και την παρέλαβες, να σε ρωτήσω μερικά πραγματάκια και σόρρυ αν σε κουράζω:

- το υλικό κατασκευής της είναι συνθετικό δέρμα; είναι καλή απομίμηση, δηλαδή παίρνεις ότι βλέπεις στη φωτογραφία;

- τι χρώμα τάμπλετ έχεις; το χρώμα της θήκης είναι ίδιο με το μπρονζέ τάμπλετ που κυκλοφορεί;

- είναι σκληρή από έξω; θα προτιμουσα να κρατάει σταθερό το ταμπλετ όταν πιέζεται και να μην λυγίζει.

- από μέσα είναι μαλακή ή μπορεί να γδαρθεί η οθόνη;

- τα κλιπς που κουμπώνει είναι σταθερά ή βλέπεις να χαλαρώνει από τη χρήση (σκοπεύω να το χρησιμοποιώ εντός εκτος σπιτιού πάντα με τη θήκη, από την άλλη αν δεν με βολέψει θα θελα να μπορώ να τη μπαζοβγάζω εύκολα)

- και κάτι τελευταίο. ποσο καιρό έκανε να σου ρθει (σε σύγκριση με την εκτίμηση που σου γραφε κατά την παραγγελία); η χρέωση ήταν 16.59 ευρώ + 0,79 ευρω μεταφορικά ή πλήρωσες παραπάνω; κούριερ στην έφερε;

Edited by tubeki
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του 8,4 με την προσφορά (πληκτρολόγιο και ποντίκι). Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη πρόταση σε προστασία οθόνης; Επίσης κάτι σαν θήκη που να προστατεύει και τη συσκευή και το πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω αυτή την κάρτα μνήμης:

http://www.e-shop.gr/samsung-mb-sg64d-eu-64gb-sdxc-pro-class-10-p-PER.576928.

Θα την σηκώσει το tablet ή θα τα παίξει;Μήπως την έχει κανείς;

 

Η καρτούλα που έβαλες στο link δεν είναι για το tablet σου. Είναι SDHC, το tablet παίρνει την μικρή καρτούλα microSD

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του 8,4 με την προσφορά (πληκτρολόγιο και ποντίκι). Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη πρόταση σε προστασία οθόνης; Επίσης κάτι σαν θήκη που να προστατεύει και τη συσκευή και το πληκτρολόγιο;

 

μαζι με τη θηκη που παρελαβα ειχε screen protector, αλλα εχω ηδη αγορασει tempered glass, πιστευω να το εχω σε λιγες μερες αν θες να περιμενεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια που και την παρέλαβες, να σε ρωτήσω μερικά πραγματάκια και σόρρυ αν σε κουράζω:

- το υλικό κατασκευής της είναι συνθετικό δέρμα; είναι καλή απομίμηση, δηλαδή παίρνεις ότι βλέπεις στη φωτογραφία;

- τι χρώμα τάμπλετ έχεις; το χρώμα της θήκης είναι ίδιο με το μπρονζέ τάμπλετ που κυκλοφορεί;

- είναι σκληρή από έξω; θα προτιμουσα να κρατάει σταθερό το ταμπλετ όταν πιέζεται και να μην λυγίζει.

- από μέσα είναι μαλακή ή μπορεί να γδαρθεί η οθόνη;

- τα κλιπς που κουμπώνει είναι σταθερά ή βλέπεις να χαλαρώνει από τη χρήση (σκοπεύω να το χρησιμοποιώ εντός εκτος σπιτιού πάντα με τη θήκη, από την άλλη αν δεν με βολέψει θα θελα να μπορώ να τη μπαζοβγάζω εύκολα)

- και κάτι τελευταίο. ποσο καιρό έκανε να σου ρθει (σε σύγκριση με την εκτίμηση που σου γραφε κατά την παραγγελία); η χρέωση ήταν 16.59 ευρώ + 0,79 ευρω μεταφορικά ή πλήρωσες παραπάνω; κούριερ στην έφερε;

 

ειναι σαν μαλακο πλαστικο να πω? σαν σουετ απο μεσα να το πω? εχει μια περιεργη υφη αλλα σιγουρα στο χερι δεν μοιαζει δερματινη πολυτελης..ομως στο ματι δειχνει ωραια..δεν ξερω πως ειναι η γνωησια, αλλα το φινιρισμα της και η λεπτομερεια ειναι σε καλα επιπεδα..το δικο μου ταμπλετ ειναι το bronze..δεν ειναι σκληρη απο μεσα αλλα μην φανταστεις κανα βελουδο,ομως δεν τριβεται πανω στην οθονη για να την γδαρει..προσωπικα θα σου προτεινα να βαλεις ενα tempered glass μιας και δεν μιλαμε για ενα κινητο των 200-300 ευρω που το βγαζει ευκολα αγγελια..στα κλιπς στεκεται πολυ καλα αρκει να κουμπωσει..πρεπει να προσεξεις να κουμπωσει σωστα, οχι απλα να πατησει λιγο, αλλα δεν ειναι να την βγαζεις και συνεχεια, θεωρω οτι θα καταπονησεις οθονη απο τις πιεσεις και θα χαλαρωσουν τα κλιπς. για μενα την κουμπωνεις και μενει εκει,εξαλλου ειναι πολυ λεπτη και το ταμπλετ δε χανει την ομορφια του, φαινεται ολοκληρο(αν σου πεσει με ανοιχτη τη θηκη μην περιμενεις να τη γλιτωσει..

δε θυμαμαι ποσο εκανε ακριβως, γυρω στις 15 μερες αφου την παρηγγειλα ή 7 ή 9 του μηνα...κοστος να σου πω δε θυμαμαι ακριβως αλλα αν πας να κανεις checkout Θα στο δειξει, νομιζω 17 ευρω.16,6 +0,79, κατι τετοιο.

Γενικα αξιζει, αν σκεφτειτε οτι μια γνησια κανει απο 25 ευρω και δεν εχουν διαφορες (αυτη γραφει κανονικα samsung, tab S Κτλ) και μπορεις να παρεις 2 μελλοντικα,για ποικιλια

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν κατοπιστικοτατος! Ωστόσο με προβληματισες λίγο

με αυτό που ειπες για το οτι είναι λεπτή. Δηλαδή αν πεσει με κλειστή τη θήκη θα απορροφήσει τους κραδασμούς της πτώσης; ή καλυτερα θα είναι να πάρεις μια σκληρή και χοντρυτερη και ας χάνει στην εμφάνιση κάπως. Μάλλον θα πρεπει να ρίξω μια ματια και στην γνήσια για σύγκριση..

Link to comment
Share on other sites

μαζι με τη θηκη που παρελαβα ειχε screen protector, αλλα εχω ηδη αγορασει tempered glass, πιστευω να το εχω σε λιγες μερες αν θες να περιμενεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι σαν μαλακο πλαστικο να πω? σαν σουετ απο μεσα να το πω? εχει μια περιεργη υφη αλλα σιγουρα στο χερι δεν μοιαζει δερματινη πολυτελης..ομως στο ματι δειχνει ωραια..δεν ξερω πως ειναι η γνωησια, αλλα το φινιρισμα της και η λεπτομερεια ειναι σε καλα επιπεδα..το δικο μου ταμπλετ ειναι το bronze..δεν ειναι σκληρη απο μεσα αλλα μην φανταστεις κανα βελουδο,ομως δεν τριβεται πανω στην οθονη για να την γδαρει..προσωπικα θα σου προτεινα να βαλεις ενα tempered glass μιας και δεν μιλαμε για ενα κινητο των 200-300 ευρω που το βγαζει ευκολα αγγελια..στα κλιπς στεκεται πολυ καλα αρκει να κουμπωσει..πρεπει να προσεξεις να κουμπωσει σωστα, οχι απλα να πατησει λιγο, αλλα δεν ειναι να την βγαζεις και συνεχεια, θεωρω οτι θα καταπονησεις οθονη απο τις πιεσεις και θα χαλαρωσουν τα κλιπς. για μενα την κουμπωνεις και μενει εκει,εξαλλου ειναι πολυ λεπτη και το ταμπλετ δε χανει την ομορφια του, φαινεται ολοκληρο(αν σου πεσει με ανοιχτη τη θηκη μην περιμενεις να τη γλιτωσει..

δε θυμαμαι ποσο εκανε ακριβως, γυρω στις 15 μερες αφου την παρηγγειλα ή 7 ή 9 του μηνα...κοστος να σου πω δε θυμαμαι ακριβως αλλα αν πας να κανεις checkout Θα στο δειξει, νομιζω 17 ευρω.16,6 +0,79, κατι τετοιο.

Γενικα αξιζει, αν σκεφτειτε οτι μια γνησια κανει απο 25 ευρω και δεν εχουν διαφορες (αυτη γραφει κανονικα samsung, tab S Κτλ) και μπορεις να παρεις 2 μελλοντικα,για ποικιλια

Για στείλε κανένα link...

Link to comment
Share on other sites

Ήσουν κατοπιστικοτατος! Ωστόσο με προβληματισες λίγο

με αυτό που ειπες για το οτι είναι λεπτή. Δηλαδή αν πεσει με κλειστή τη θήκη θα απορροφήσει τους κραδασμούς της πτώσης; ή καλυτερα θα είναι να πάρεις μια σκληρή και χοντρυτερη και ας χάνει στην εμφάνιση κάπως. Μάλλον θα πρεπει να ρίξω μια ματια και στην γνήσια για σύγκριση..

 

οχι, μη φανταστεις οτι ειναι τοοοσο λεπτη, θα το προστατευσει..απλα ανοιχτη σκεψου οτι κρατιεται μονο απο πισω, επομενως δε νομιζω να μην χτυπηθει το ταμπλετ..κλειστη ειναι οκ γιατι δενει με τον μαγνητη, αυτο νομιζω συμβαινει με ολες τις θηκες..

οσο για το παχος ειναι ικανοποιητικη η σχεση παχους για προστασια με παχος για κομψοτητα..δε θα επαιρνα κατι αλλο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για στείλε κανένα link...

 

αυτο περιμενω..

http://www.ebay.com/itm/231335258314?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

NFC δεν έχει;

 

αυτο σκεφτομουν και γω χθες που του ακουμπουσα το ΒΤ μου να συνδεθει..κιομως δεν εχει...

Μπηκα στο gsmarena να σιγουρευτω..τοσο αδιανοητο μου φαινοταν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους κάτοχος κι εγώ ενός galaxy tab 8,4 έχω ένα θέμα με τα γράμματα σε κάποιες εφαρμογές όπως Facebook Yahoo είναι πολύ μικρά και δεν μπορώ να βρω τρόπο να τα μεγαλώσω αφού δεν υπάρχει η δυνατότητα του ζουμ και μιλάω πάντα για τις εφαρμογές και όχι μέσο ίντερνετ. Όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν είχε ένα led για τις ειδοποιήσεις και ένα πενάκι θα ήταν για μένα το απόλυτο εργαλείο. Βέβαια, τα 16G είναι οριακά αλλά βολεύεσαι με μια κάρτα και είναι αδικαιολόγητη η απουσία NFC.
Link to comment
Share on other sites

αυτο σκεφτομουν και γω χθες που του ακουμπουσα το ΒΤ μου να συνδεθει..κιομως δεν εχει...

Μπηκα στο gsmarena να σιγουρευτω..τοσο αδιανοητο μου φαινοταν..

 

Οντως δεν εχει

gsmarena δεν ειναι ευαγγελιο παντως, το εχω πιασει πολλες φορες να γραφει αλλα αντι άλλων.

Link to comment
Share on other sites

μαζι με τη θηκη που παρελαβα ειχε screen protector, αλλα εχω ηδη αγορασει tempered glass, πιστευω να το εχω σε λιγες μερες αν θες να περιμενεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι σαν μαλακο πλαστικο να πω? σαν σουετ απο μεσα να το πω? εχει μια περιεργη υφη αλλα σιγουρα στο χερι δεν μοιαζει δερματινη πολυτελης..ομως στο ματι δειχνει ωραια..δεν ξερω πως ειναι η γνωησια, αλλα το φινιρισμα της και η λεπτομερεια ειναι σε καλα επιπεδα..το δικο μου ταμπλετ ειναι το bronze..δεν ειναι σκληρη απο μεσα αλλα μην φανταστεις κανα βελουδο,ομως δεν τριβεται πανω στην οθονη για να την γδαρει..προσωπικα θα σου προτεινα να βαλεις ενα tempered glass μιας και δεν μιλαμε για ενα κινητο των 200-300 ευρω που το βγαζει ευκολα αγγελια..στα κλιπς στεκεται πολυ καλα αρκει να κουμπωσει..πρεπει να προσεξεις να κουμπωσει σωστα, οχι απλα να πατησει λιγο, αλλα δεν ειναι να την βγαζεις και συνεχεια, θεωρω οτι θα καταπονησεις οθονη απο τις πιεσεις και θα χαλαρωσουν τα κλιπς. για μενα την κουμπωνεις και μενει εκει,εξαλλου ειναι πολυ λεπτη και το ταμπλετ δε χανει την ομορφια του, φαινεται ολοκληρο(αν σου πεσει με ανοιχτη τη θηκη μην περιμενεις να τη γλιτωσει..

δε θυμαμαι ποσο εκανε ακριβως, γυρω στις 15 μερες αφου την παρηγγειλα ή 7 ή 9 του μηνα...κοστος να σου πω δε θυμαμαι ακριβως αλλα αν πας να κανεις checkout Θα στο δειξει, νομιζω 17 ευρω.16,6 +0,79, κατι τετοιο.

Γενικα αξιζει, αν σκεφτειτε οτι μια γνησια κανει απο 25 ευρω και δεν εχουν διαφορες (αυτη γραφει κανονικα samsung, tab S Κτλ) και μπορεις να παρεις 2 μελλοντικα,για ποικιλια

 

Μιας και το ταμπλετ δεν εχει ως γνωστόν gorilla glass προστασια, σκεφτομαι και γω το tempered glass αλλά δεν γνωρίζω περισσοτερες λεπτομερειες για το τι ακριβως ειναι αυτο και πως εγκαθισταται στην οθονη;

μόλις το παραλάβεις μπορεις να μου μεταφέρεις τις εντυπώσεις σου και κυρίως στα εξής θέματα; εχει καποιου ειδους κολλα και καθεται μονιμα στη συσκευη; απαξ και το τοποθετησεις, μπορεις ευκολα να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις ή καταστρεφεται; απο ανακλαστικότητα πως πάει; μήπως θα "χάνει" λίγο η οθόνη μετά (και να γίνει σαν τα sony Ζ1 και Ζ2 που γυαλίζουν); κανενα link που το παρηγγειλες;

Edited by tubeki
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ταμπλετ δεν εχει ως γνωστόν gorilla glass προστασια, σκεφτομαι και γω το tempered glass αλλά δεν γνωρίζω περισσοτερες λεπτομερειες για το τι ακριβως ειναι αυτο και πως εγκαθισταται στην οθονη;

μόλις το παραλάβεις μπορεις να μου μεταφέρεις τις εντυπώσεις σου και κυρίως στα εξής θέματα; εχει καποιου ειδους κολλα και καθεται μονιμα στη συσκευη; απαξ και το τοποθετησεις, μπορεις ευκολα να το βγαλεις και να το ξαναβαλεις ή καταστρεφεται; απο ανακλαστικότητα πως πάει; μήπως θα "χάνει" λίγο η οθόνη μετά (και να γίνει σαν τα sony Ζ1 και Ζ2 που γυαλίζουν); κανενα link που το παρηγγειλες;

 

εχω βαλει το λινκ ακριβως πιο πισω, οσο για τα θεματα που αναφερεις, και εγω πρωτη φορα θα βαλω, αλλα εχοντας δει απο το θεμα του Ζ1 πολλα παιδια να το εχουν βαλει, νομιζω οτι ειναι η καλυτερη επιλογη..

Απο εκει και περα, απο οσο ξερω μπαινει οπως μια μεβρανη, δεν εχει κολλα που κανει μονιμη δουλεια-αρα και ζημια-απλα αν το βαλεις και το βγαλεις μετα ισως να μην κατσει ξανα καλα..θεωρω παντως οτι ειναι η πιο ομορφη λυση, καθως πολυ σπανια οι μεμβρανες εκατσαν καλα και δεν αλλοιωναν πολυ την οθονη..Πλεον τις εχω βαρεθει αφου και θαμπωνουν γρηγορα και ξεκολλανε οποτε χανεις σε αποτελεσμα απο παντου..καλυτερα να το αφησεις ετσι και οσο αντεξει που λεει ο λογος.

Μολις εχω νεα θα ενημερωσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οντως δεν εχει

gsmarena δεν ειναι ευαγγελιο παντως, το εχω πιασει πολλες φορες να γραφει αλλα αντι άλλων.

 

ναι ενταξει, γενικως ειναι σωστο..οταν πρωτοβγαινει καμια συσκευη παιζουν πολλα λαθη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχω το tab s 8.4 lte και ηθελα να ρωτησω το εξης:καθε φορα που κανω επανεκκινηση μου βγαζει μηνυμα στην μπαρα ειδοποιησεων οτι εχει συνδεθει καρτα sd.Ολα βεβαια δουλευουν κανονικα(μου εμφανιζει τα αρχεια της καρτας δηλαδη)αλλα παρολαυτα μου φαινεται περιεργο.Συμβαινει το ιδιο και σε εσας;Εννοειτε οτι αυτο συμβαινει εφοσον εχω βαλει την καρτα.Αν δεν εχει καρτα μεσα δεν βγαζει κανενα μηνυμα.
Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εχω το tab s 8.4 lte και ηθελα να ρωτησω το εξης:καθε φορα που κανω επανεκκινηση μου βγαζει μηνυμα στην μπαρα ειδοποιησεων οτι εχει συνδεθει καρτα sd.Ολα βεβαια δουλευουν κανονικα(μου εμφανιζει τα αρχεια της καρτας δηλαδη)αλλα παρολαυτα μου φαινεται περιεργο.Συμβαινει το ιδιο και σε εσας;Εννοειτε οτι αυτο συμβαινει εφοσον εχω βαλει την καρτα.Αν δεν εχει καρτα μεσα δεν βγαζει κανενα μηνυμα.

 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό. Κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση διαβάζει εκ νέου την κάρτα. Όπως και σε κάθε reboot τα κινητά θέλουν το pin της sim.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Εμένα μου το κάνει αρκετές φορές μέσα στην ημέρα ενώ σε κάποιες στιγμές μου ξαναζητάει και το pin.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι. Εμένα μου το κάνει αρκετές φορές μέσα στην ημέρα ενώ σε κάποιες στιγμές μου ξαναζητάει και το pin.

 

Αυτό δεν μου κάνει φυσιολογικό. Εμένα όταν λέω ότι λαγκάρει εννοώ ότι δεν είναι εντελώς smooth κάποια transitions. Όταν λες ότι σου κολλάει εννοείς ότι δεν έχεις response ούτε από οθόνη ούτε από capacitive και φυσικά πλήκτρα; Αυτό με το pin επίσης δεν είναι λογικό, μήπως δεν έχει κάτσει καλά καμιά κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε πολλοι απο εδω οτι λαγκαρει η συσκευη.εννοειτε οτι κολλαει?

 

ναι, μπορει να ειναι γρηγορο αν το βαλεις να σηκωσει κανα παιχνιδι, αν και δεν εχω δοκιμασει..ομως απο την εναλλαγη οθονων, μεχρι το να σου ανοιξει καταλογο κτλ, απλα πραγματα δηλαδη εχει lag..

Εγω δεν το συστηνω το συγκεκριμενο και ευχαριστως το κανω ανταλλαγη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...