Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομιζω να θελει και πολλες εξηγησεις το θεμα.....

Μια τρυπα στο νερο ανακοινωσε η apple με το 6 οποτε κατα πασα πιθανοτητα το ιδιο θα κανει και με το αιρ !!!

 

Δεν ειναι απόλυτο. Τα ipad έχουν τεράστια πτώση πια. Καπου διάβασα οτι το air εχει 50% μειωση στις πωλήσεις οπότε αυτο ισως την αναγκασει να δωσει ενα εξαιρετικό air 2.

 

Το tab πάντως είναι κορυφαίο και με άριστη αυτονομία που δεν το περίμενα να πω την αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει καμία σχέσει το iPhone με το iPad ,είναι άτοπη η τοποθέτηση, και ημαστε τελείως off topic παιδιά.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν το συζηταμε οτι δεν προκειτε να μαλωσουμε για το ποιο ειναι καλυτερο κλπ απλα ρωτησε ο φιλος και του εδωσα μια απλη απαντηση.

Τωρα αυτο που αναφερεις το οτι εχει πεσει το αιρ κατα 50% και θα δωσουν κατι καλο αυτο μακαρι να γινει για να δωσουν οι υπολοιποι κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

:!: Παρακαλώ να μείνουμε εντός θέματος. Για συγκρίσεις συσκευών υπάρχει κατάλληλο θέμα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση γιατί μπερδεύτηκα με τα review για το 8.4 " μοντέλο! Πόσες ώρες θέλει για μια πλήρη φόρτιση!

Τις προάλλες διάβασα κάπου πως φορτίζει σε 3ώρες και τώρα σε ένα άλλο review λένε για 6-8 ώρες (!!!)

Τελικά πόση ώρα θέλει? :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε hasiotis_john εγώ έχω το 10.5 lte και από 15% που την αφήνω να κατέβει θέλει πέντε ώρες , νομίζω ότι και το 8.4 δεν θέλει παραπάνω για το 100%.
I Phone 5 , I Phone 4s , xperia P , Samsung Tab S 10.5 LTE
Link to comment
Share on other sites

Χαρη (ampelift) και λοιπα παιδια που εχετε το 8,4 για πειτε εντυπώσεις. Στα 350 το lte είναι τιμη σκανδαλο και σκέφτομαι να το χρησιμοποιω με δευτερη σιμ, μαζι με το galaxy s5 που εχω αυτό το διαστημα.

Τι λετε, αξιζει τον κοπο? lag???

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη η οθόνη είναι να την ποιείς στο ποτήρι , κάποια ψηλό λαγκακια υπάρχουν τπτ τραγικό όμως ,γενικα σου προσφέρει μια εμπειρία χρήσης πολυ καλή .

Μπαταρία με την δικιά μου χρήση είναι μέτρια ,βεβαια οπως εγραψα κ στο νημα του note 8 εχω 13 ενεργους λογαριασμους με τους 10 να εχουν push ,το αποτελεσμα ειναι με το ζορι βγάζω 3ωρο ,υπ όψιν εγώ τα έχω ολα ανοιχτά wifi ,location service ολα κ φωτεινότητα στο full ,δεν θελω να περιορίζω τπτ απ αυτα που εχει να μου προσφέρει το μηχάνημα .

Η γνώμη μου κ λογο τιμης που έγραψες 350 ειναι μαζεψετο το σκουπιδακι γιατι σε android αυτήν την στιγμη παίζει μονο του κ αξίζει .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη η οθόνη είναι να την ποιείς στο ποτήρι , κάποια ψηλό λαγκακια υπάρχουν τπτ τραγικό όμως ,γενικα σου προσφέρει μια εμπειρία χρήσης πολυ καλή .

Μπαταρία με την δικιά μου χρήση είναι μέτρια ,βεβαια οπως εγραψα κ στο νημα του note 8 εχω 13 ενεργους λογαριασμους με τους 10 να εχουν push ,το αποτελεσμα ειναι με το ζορι βγάζω 3ωρο ,υπ όψιν εγώ τα έχω ολα ανοιχτά wifi ,location service ολα κ φωτεινότητα στο full ,δεν θελω να περιορίζω τπτ απ αυτα που εχει να μου προσφέρει το μηχάνημα .

Η γνώμη μου κ λογο τιμης που έγραψες 350 ειναι μαζεψετο το σκουπιδακι γιατι σε android αυτήν την στιγμη παίζει μονο του κ αξίζει .

Ναι είναι καλο σκουπιδακι (χαχα θα μας διαβαβαζουν τα αλλα παιδια εδώ και θα λενε τι γραφουν οι τρελοι), θα το μαζεψω κι ελπιζω να με συγκινησει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια της τελευταίες 2 μέρες οτι βάζω στο ταμπλετ για κατεβασμα με μtorrent κ bittorrent είτε απ το kickass ειτε από Piratebay μου βγάζει σφάλμα , μπορεί καποιος να δοκιμάσει κ να μου πει αν ειναι σε εμενα το θέμα?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδια της τελευταίες 2 μέρες οτι βάζω στο ταμπλετ για κατεβασμα με μtorrent κ bittorrent είτε απ το kickass ειτε από Piratebay μου βγάζει σφάλμα , μπορεί καποιος να δοκιμάσει κ να μου πει αν ειναι σε εμενα το θέμα?

 

Μαλλον σε σένα είναι γιατι χθες κατεβασα 2 ταινίες με μtorrent

Link to comment
Share on other sites

Και hard reset που έκανα πάλι τπτ , να σου μπορείς να δοκιμάσεις τώρα αν δεν σου κόπο .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Και hard reset που έκανα πάλι τπτ , να σου μπορείς να δοκιμάσεις τώρα αν δεν σου κόπο .

 

Ειμαι εκτός. Θα σου πω σε λίγο.

 

Αν και αργά (πιθανότητα να βρήκες λυση) το δοκίμασα και ολα μια χαρά. Δεν ξερω τι μπορει να φταίει, απο αλλη συσκευή δοκιμασες; ;;

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Tab S 8.4" titanium bronze LTE 347,07€ από ebw.gr

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Tab S 8.4" titanium bronze LTE 347,07€ από ebw.gr

 

Το συγκεκριμενο το ειχα αναφερει και εγω αλλα καποιοι που το παρειγγειλαν πηραν ακυρο απο το μαγαζι και τους ειπς οτι σε αυτην την τιμη ειναι το απλο wifi

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο το ειχα αναφερει και εγω αλλα καποιοι που το παρειγγειλαν πηραν ακυρο απο το μαγαζι και τους ειπς οτι σε αυτην την τιμη ειναι το απλο wifi

Αυτό που λες ίσχυε αλλά έχουν αλλάξει τα δεδομένα.Μέλος διπλανού forum επικοινώνησε ΣΗΜΕΡΑ μαζί τους και του ξεκαθάρισαν οτι πρόκειται για την LTE έκδοση και μάλιστα είναι Ευρωπαϊκό (Γερμανικό) με εγγύηση κανονικά από τη Samsung.

Ορίστε και το link (post #28)

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αρχικα να πω πως δεν εχω καμμια προτερη εμπειρια με ταμπλετς και συγχρονα smartphones για να εχω μετρο συγκρισης.Αποφασισα λοιπον να παρω το tab s.Αρχικα ειχα ενδοιασμους για το χρωμα κυριως(ηθελα λευκο),αλλα ειδα το bronze απο κοντα και μου αρεσε αρκετα.Σιγουρα θα παρω το LTE,απλα δεν ξερω ακομα ποια εκδοση(8.4 420 ευρω ή 10.5 520 ευρω) να προτιμησω..Καθε γνωμη ευπροσδεκτη..

 

Αυτο που ηθελα περισσοτερο να ρωτησω ομως ειναι το αν υπαρχουν νεοτερα για το θεμα των επεξεργαστων.Πηρα τηλεφωνο στο kinito.gr απο οπου και μαλλον θα το αποκτησω και μου ειπε η κυρια πως φοραει τον 8πυρηνο,αλλα μετα απο ερωτηση μου ειδε πως προκειται για το απλο μοντελο.Στην σελιδα της επιχειρησης αναφερει τον Quad-core 2.3 GHz Krait 400,οποτε υποθετω ειναι ο Σναπντραγκον,σωστα ; Φυσικα πρωτα θα το επιβεβαιωσω και μετα θα το παραγγειλω με το καλο,θα περιμενω να πεσει και η τιμη λιγο ακομα(παρακολουθοντας καθημερινα την πτωτικη της πορεια :) ).

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,αρχικα να πω πως δεν εχω καμμια προτερη εμπειρια με ταμπλετς και συγχρονα smartphones για να εχω μετρο συγκρισης.Αποφασισα λοιπον να παρω το tab s.Αρχικα ειχα ενδοιασμους για το χρωμα κυριως(ηθελα λευκο),αλλα ειδα το bronze απο κοντα και μου αρεσε αρκετα.Σιγουρα θα παρω το LTE,απλα δεν ξερω ακομα ποια εκδοση(8.4 420 ευρω ή 10.5 520 ευρω) να προτιμησω..Καθε γνωμη ευπροσδεκτη..

 

Αυτο που ηθελα περισσοτερο να ρωτησω ομως ειναι το αν υπαρχουν νεοτερα για το θεμα των επεξεργαστων.Πηρα τηλεφωνο στο kinito.gr απο οπου και μαλλον θα το αποκτησω και μου ειπε η κυρια πως φοραει τον 8πυρηνο,αλλα μετα απο ερωτηση μου ειδε πως προκειται για το απλο μοντελο.Στην σελιδα της επιχειρησης αναφερει τον Quad-core 2.3 GHz Krait 400,οποτε υποθετω ειναι ο Σναπντραγκον,σωστα ; Φυσικα πρωτα θα το επιβεβαιωσω και μετα θα το παραγγειλω με το καλο,θα περιμενω να πεσει και η τιμη λιγο ακομα(παρακολουθοντας καθημερινα την πτωτικη της πορεια :) ).

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Μην δίνεις σημασία σε αυτά που γράφουν τα διάφορα sites σχετικά με τον επεξεργαστή γιατί τα έχουν γράψει λάθος οι περισσότεροι.Εγώ έχω το TAB S 10,5 LTE και σε πληροφορώ ότι στην Ευρώπη έρχεται μόνο με τον διπλό τεραπύρηνο Exynos επεξεργαστή. Όπως και να έχει πάντως το συγκεκριμένο tablet είναι πολύ καλό.:)

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεις σημασία σε αυτά που γράφουν τα διάφορα sites σχετικά με τον επεξεργαστή γιατί τα έχουν γράψει λάθος οι περισσότεροι.Εγώ έχω το TAB S 10,5 LTE και σε πληροφορώ ότι στην Ευρώπη έρχεται μόνο με τον διπλό τεραπύρηνο Exynos επεξεργαστή. Όπως και να έχει πάντως το συγκεκριμένο tablet είναι πολύ καλό.:)

 

Κι εγώ μπορώ να επιβεβαιώσω ότι μάλλον μόνο το οχταπύρηνο κυκλοφορεί, αλλά πάει μια χαρά. Μόνο το touch wiz (magazine ui?, δεν θυμάμαι πως το λέει η samsung στα tablet) έχει κάτι λόξιγκες που και που. Αλλά αυτό διορθώνεται με ένα nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Bronze είναι και τα δυο ,δεν υπάρχει Μαύρο .

Οκ, ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Πρέπει να πάω να το δω από κοντά σε κάποιο κατάστημα επειδή το χρωματακι μου φαίνεται λίγο περίεργο στις φωτογραφίες.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Πρέπει να πάω να το δω από κοντά σε κάποιο κατάστημα επειδή το χρωματακι μου φαίνεται λίγο περίεργο στις φωτογραφίες.

 

Μαυρο είναι αλλά λόγω του χρυσού δακτυλιου βαφτίζεται Bronze. Και το λευκο τον ιδιο χρυσό περίβλημα εχει

Link to comment
Share on other sites

Μαυρο είναι αλλά λόγω του χρυσού δακτυλιου βαφτίζεται Bronze. Και το λευκο τον ιδιο χρυσό περίβλημα εχει

 

Δεν θα το έλεγα μαύρο ακριβώς. Από κοντά που το είχα δει μου έκανε σε κάτι μεταξύ μαύρου και καφέ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...