Jump to content

Samsung Galaxy S5 Mini (SM-G800F)


truckman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη, αυτό το thread είναι νεκρό; Δεν το παρακολουθεί, γράφει κανείς;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι και περίοδος διακοπών ξέρεις, οι περισσότεροι μπαίνουν στη θάλασσα και όχι στα φόρουμς.

Anyway, στην ερώτηση σου, από custom recovery δεν μπορείς να μεταφέρεις δεδομένα, μόνο αν γίνεις ρούτ και χρησιμοποιήσεις tιtanium backup. Επίσης αν γράψει το knox στη διαδικασία ρούτ χάνεις την εγγύηση δια παντός.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Είναι και περίοδος διακοπών ξέρεις, οι περισσότεροι μπαίνουν στη θάλασσα και όχι στα φόρουμς.

Anyway, στην ερώτηση σου, από custom recovery δεν μπορείς να μεταφέρεις δεδομένα, μόνο αν γίνεις ρούτ και χρησιμοποιήσεις tιtanium backup. Επίσης αν γράψει το knox στη διαδικασία ρούτ χάνεις την εγγύηση δια παντός.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζουμε κάποια διαδικασία για root η οποία να μην κάνει το knox να αλλάζει;

Edited by truckman

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζουμε κάποια διαδικασία για root η οποία να μην κάνει το knox να αλλάζει;
Δέν έχω την συγκεκριμένη συσκευή αλλά μπορείς να ψάξεις για τρόπους ρούτ εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5-mini
Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω την συγκεκριμένη συσκευή αλλά μπορείς να ψάξεις για τρόπους ρούτ εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-s5-mini

 

Το έχω υπ' όψιν μου βεβαίως το xda αλλά θα περίμενα κάποιοι πιο έμπειροι από εμένα να έδιναν τα φώτα τους και στο myphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το έχω υπ' όψιν μου βεβαίως το xda αλλά θα περίμενα κάποιοι πιο έμπειροι από εμένα να έδιναν τα φώτα τους και στο myphone
Κάθε συσκευή έχει τις ιδιαιτερότητες της και δέν είναι δυνατόν να γνωρίζει καποιος τα πάντα για όλες. Θα σου πρότεινα να ψάξεις μόνος σου γι αυτό που σε ενδιαφέρει όπως κάνουμε οι περισσότεροι όταν θέλουμε να μάθουμε κάτι και δεν το βρίσκουμε εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε συσκευή έχει τις ιδιαιτερότητες της και δέν είναι δυνατόν να γνωρίζει καποιος τα πάντα για όλες. Θα σου πρότεινα να ψάξεις μόνος σου γι αυτό που σε ενδιαφέρει όπως κάνουμε οι περισσότεροι όταν θέλουμε να μάθουμε κάτι και δεν το βρίσκουμε εδώ.

 

Αυτό που λες είναι σωστό, δεν περιμένω από εσένα κάτι τέτοιο. Ίσα ίσα σε ευχαριστώ και που μπαίνεις στον κόπο να απαντήσεις.

Αλλά από την άλλη δεν είναι λογικό να περιμένω απάντηση για κάποια θέματα μιας συσκευής στο ίδιο το νήμα αυτής της συσκευής;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από δώρο φίλου μεταφέρθηκα από το S3 mini στο S5 mini

Το κινητό είναι από Σουηδία και όταν το άνοιξα μου ήρθε αναβάθμιση, την οποία και έκανα

Η έκδοση που έχω τώρα είναι η G800FXXU1AOG2

Ερώτηση: Μπορώ να μεταφέρω από cuctom recovery τα δεδομένα από το προηγούμενο τηλέφωνό μου; και αν το κάνω root χάνω την εγγύηση ανεπιστρεπτί;

 

Μήπως μπορείς να μου πεις αν είσαι ικανοποιημενος από τη μετάβαση s3 mini σε s5 mini ? Γιατί το σκέφτομαι και εγώ για τη γυναίκα μου που έχει το s3 mini.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις αν είσαι ικανοποιημενος από τη μετάβαση s3 mini σε s5 mini ? Γιατί το σκέφτομαι και εγώ για τη γυναίκα μου που έχει το s3 mini.

 

Πάρα πολύ! Ανώτερο σε όλα, οθόνη, μπαταρία, κάμερα, σήμα, RAM, ROM κλπ

Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω root χωρίς να χάσω την εγγύηση :(

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ! Ανώτερο σε όλα, οθόνη, μπαταρία, κάμερα, σήμα, RAM, ROM κλπ

Το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι δεν μπορώ να το κάνω root χωρίς να χάσω την εγγύηση :(

Έτσι ακριβώς, η μέρα με τη νύχτα αυτά τα δύο.

Και μόνο που στο S5 mimi βλέπεις μια χαρά έξω στον ήλιο ενώ στο S3 mimi δε βλέπεις τη τύφλα σου φτάνει.

Συν το αδιάβροχο της υπόθεσης

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασια root περιεγραψα μια σελιδα πιο πισω σε αυτο το τοπικ.

 

Περι αναβαθμισης, μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση, εντοπισε το root και δε την εκανε, ειπα στο super user "καντο μου unroot" με ενα κλικ,

η αναβαθμιση εγινε κανονικα. Δεν ειδα καμια διαφορα βασικα...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Διαδικασια root περιεγραψα μια σελιδα πιο πισω σε αυτο το τοπικ.

 

Περι αναβαθμισης, μου ηρθε ειδοποιηση για αναβαθμιση, εντοπισε το root και δε την εκανε, ειπα στο super user "καντο μου unroot" με ενα κλικ,

η αναβαθμιση εγινε κανονικα. Δεν ειδα καμια διαφορα βασικα...

 

Ποια έκδοση έχεις τώρα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Εκδοση βασικου φασματος G800FXXU1A0G2

Εκδοση Kernel 3.4.39-5365191

 

Παρομοίως, αλλά εμένα μου το έδωσε φίλος από Σουηδία

Στην Ελλάδα νόμιζα ότι κυκλοφορεί άλλη έκδοση

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 5.1.1 στο Αμέρικα.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_mini_gets_android_511_lollipop_in_the_usa-news-14137.php

 

Και στα δικά μας σύντομα!! :D

Edited by Ralphakos
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 5.1.1 στο Αμέρικα.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_mini_gets_android_511_lollipop_in_the_usa-news-14137.php

 

Και στα δικά μας σύντομα!! :D

 

Μακάρι αλλά μήπως γίνει όπως και στο S3 mini το οποίο πήρε kitkat στην Αμερική μόνο, λόγω διαφορετικού επεξεργαστή ντε και καλά :mad:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μήπως χει τεστάρει κάπιος την ακρίβεια του GPS με κάπιο προγραμμα όπως το GPS TEST?

εμένα σε ανοιχτό χώρο (αλάνα) παίζει συνεχώς απο τα 6μ στα 16μ!! Σε αυτοκίνητο είναι απο 12 μέχρι 36μ και πολλές φορές χάνει το σήμα.

Βρίσκει όμως πολλούς δορυφόρους και με ανοιχτά τα δεδομένα εντοπίζει θέση γρήγορα.

Εχω κάνει επαβαφορά - τα ίδια

έχω μπει σε safe mode - τα ίδια.

 

Τα φώτα σας. Με το τηλ δεν έχω κανένα άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω τεστάρει με κάποιο πρόγραμμα αλλά όσες φορές το χρειάστηκα το GPS δούλεψε άψογα στο αυτοκίνητο χωρίς να χάνει σήμα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το τηλέφωνο σταλθηκε στο service και επέστρεψε με ένα χαρτακι οτι "η συσκευή λειτουργεί σύμφωνα με τεχνικες προδιαγραφές κατασκευαστή".

 

Έλα όμως πουη πλοήγηση με το GPS είναι πρσκτικά αδύνατη....

 

Ή το τηλέφωνο είναι εφοδιασμένο με GPS που δείχνει θέση στο περιπου ( 32μ απόκλισημέχρι καθόλου σήμα) ή το service της samsung είναι για τα μπάζα...

 

Έχει καποιος αλλός εμπειρία απο το service? Το μόνο που μένει είναι να το πουλήσω σε κάποιον που δεν το θέλει για πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 5.1.1 στο Αμέρικα.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_mini_gets_android_511_lollipop_in_the_usa-news-14137.php

 

Και στα δικά μας σύντομα!! :D

 

για τα δικα μας το update status στην επισημη σελιδα ειναι "pending" και θα αργησει λιγο ακομα"...

 

και απο οσο ψαχτηκα η αμερικανικη FW δε μπαινει στα δικα μας... μερικοι βαλανε μια ρωσικη και λενε πεταει, αλλα δε ξερω λεπτομεριες...

 

για την ωρα εχει κανεις να προτεινει καποια καλη custom με 5.1.1 ?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το τηλέφωνο σταλθηκε στο service και επέστρεψε με ένα χαρτακι οτι "η συσκευή λειτουργεί σύμφωνα με τεχνικες προδιαγραφές κατασκευαστή".

 

Έλα όμως πουη πλοήγηση με το GPS είναι πρσκτικά αδύνατη....

 

Ή το τηλέφωνο είναι εφοδιασμένο με GPS που δείχνει θέση στο περιπου ( 32μ απόκλισημέχρι καθόλου σήμα) ή το service της samsung είναι για τα μπάζα...

 

Έχει καποιος αλλός εμπειρία απο το service? Το μόνο που μένει είναι να το πουλήσω σε κάποιον που δεν το θέλει για πλοήγηση.

Εμενα δουλευει μια χαρα το gps παντος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 Mini (SM-G800F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...