Jump to content

Samsung Galaxy S5 Mini (SM-G800F)


truckman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα.....εχω ενα προβλημα με το κινητο μου,ξαφνικα δεν μπορω να αλλαξω γλωσσα απο το space οταν γραφω καποιο κειμενο.Εκανα format 2 φορες και τις δυο μου δουλευει σωστα για τις πρωτες 2-3 βδομαδες και μετα παλι τα ιδια δεν μπορω να αλλαξω γλωσσα...που οφειλεται αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 170
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα.....εχω ενα προβλημα με το κινητο μου,ξαφνικα δεν μπορω να αλλαξω γλωσσα απο το space οταν γραφω καποιο κειμενο.Εκανα format 2 φορες και τις δυο μου δουλευει σωστα για τις πρωτες 2-3 βδομαδες και μετα παλι τα ιδια δεν μπορω να αλλαξω γλωσσα...που οφειλεται αυτο???

Καλησπέρα. Πήγαινε ρυθμίσεις -> προσβασιμότητα και δες αν υπάρχει κάτι τικαρισμένο εκεί. Αν υπάρχει, ξετικάρισε το και δοκίμασε το πληκτρολόγιο αν σου δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 5.1.1 στο Αμέρικα.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s5_mini_gets_android_511_lollipop_in_the_usa-news-14137.php

 

Και στα δικά μας σύντομα!! :D

 

Κανένα νέο;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις κατεβάζω την αναβάθμιση για lollipop. Εντυπώσεις αργότερα ή αύριο

 

Αναβάθμιση; Σου ήρθε ΟΤΑ; Ή την βρήκες από internet;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση; Σου ήρθε ΟΤΑ; Ή την βρήκες από internet;

 

OTA σχεδόν 1GB αλλά από όσο διάβασα στο ίντερνετ την έδωσαν μόνο για τα γερμανικά Vodafone branded

Link to comment
Share on other sites

Μην φανταστείς κάτι διαφορετικό. Έγινε άσπρο το μενού στις ρυθμίσεις και στις κλείσεις. Έβαλαν την έξυπνη διαχείριση όπως έχουν και τα S6. Κατά τα άλλα δουλεύει καλά η συσκευή αλλά μου φαίνεται πολύ αργή όταν έπιασα στα χέρια μου το edge plus ξανά. Κάτι άλλο δεν είδα να έβαλαν.Από θέμα μπαταρίας δεν ξέρω γιατί είναι από Σεπτέμβρη 13 το κινητό και το έχει η μάνα μου τώρα τελευταία και το φορτιζει όπως να ναι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι αναβάθμιση σε 5.0.1 ή σε 5.1.1;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

5.1.1. Είναι η αναβάθμιση

 

Μπράβο, ωραία :clap::clap:

Άντε με το καλό να έρθει και προς τα εδώ (αν και εμένα η συσκευή είναι από Σουηδία)

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Τελικά από ότι διαβάζω εδώ έχει ξεκινήσει το πρόγραμμα αναβάθμισης σε 5.1.1 αλλά μάλλον πάει αργά από χώρα σε χώρα!

Το μυστήριο είναι ότι πέρασε και από Ελλάδα αλλά δεν ακούμπησε!

Το πήραν λέει στις 14-1-16 μόνο τα μοντέλα που αγοράστηκαν από Vodafone :blink::blink: Βρε μανία με τη Vodafone! :confused:

Το επιβεβαιώνει κανείς; Καλά και οι υπόλοιποι; :(

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κι από εμένα.... Το αναβάθμισα και νομίζω την πάτησα άσχημα.... Σέρνεται.....

 

Update Μπορεί και όχι. Θα κάνω μια ενημέρωση τις εφαρμογές και θα σας πω σιγουρότερα...

 

Update2 Λοιπόν να πάρω πίσω την αρχική μου απογοήτευση... μετά από μερικά update εφαρμογών βλέπω οτι δεν έχει πρόβλημα! Άφηνα επίτηδες ανενημέρωτες τις εφαρμογές από ένα σημείο και μετά αλλά με την νέα έκδοση δεν έτρεχαν σωστα. Φαίνεται μια χαρά, λίγο συνήθεια θέλει με τα καινούρια χρώματα και σχέδια.

Edited by eximnos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα θα ηθελα παρακαλω να ρωτησω κατι. Εχω το Samsung S5 mini και εχει την τεχνολογια μεσα NFC υπαρχει καποιο προγραμμα ετσι ωστε να περασω ολες μου τις καρτες μεσα και να πληρωνω με το κινητο με την τεχνολογια NFC ?

 

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση στις 2/5. Την πέρασα από πάνω αν και νομίζω θα ήταν καλύτερα με clean install. Anyway όλα καλά μέχρι στιγμής, δεν έχω παρατηρήσει κάποια μεγάλη διαφορά στην χρήση μέχρι στιγμής, εκτός από το αισθητικό κομμάτι.

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να γίνει αυτό που ρωτάς. Αυτό που μπορείς να κάνεις πχ είναι να εγκαταστήσεις την εφαρμογή Πειραιως wallet στο κινητό και αφού συνδέσεις λογαριασμό σου της Πειραιώς να πληρώνεις όπου μπορείς με το κινητό μέσω nfc.

 

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πήρα και εγώ το update όλα καλά, αλλά η μπαταρία από άνετα 1,5 μέρα έπεσε στο ούτε μια μέρα. Απογοητευμένος. Χρήση ακριβώς ίδια με πριν και με update σε όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πήρα και εγώ το update όλα καλά, αλλά η μπαταρία από άνετα 1,5 μέρα έπεσε στο ούτε μια μέρα. Απογοητευμένος. Χρήση ακριβώς ίδια με πριν και με update σε όλες τις εφαρμογές

 

Κανε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ξανά περνα οτι ειχες μεσα.Οχι απο backup.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλους αλλά έχω να πω ότι πριν την αναβάθμιση είχα ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη 3,5GB. Αφού κατέβασα την περίπου 0,9GB αναβάθμιση και πρίν προχωρήσω στην εγκατάσταση ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος κατέβηκε στα 2,5GB. Λογικό. Όμως μετά την αναβάθμιση ο ελεύθερος χώρος δεν επέστρεψε στα 3,5GB αλλά έμεινε στα 2,5GB. Γνωρίζει κάποιος να μου πει; Μπορεί να είναι το lollipop 1GB πιο βαρύ από την kitkat; :confused:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους!!!!

 

όπως αναφέρω και στον τίτλο εχω το Samsung S5 mini Duos EU (SM - G800H) το οποιο έχει μέσα το 4.4.2 android. Δυστυχώς έχω δοκιμάσει μέσω ΟΤΑ αλλά και KIES για να πάρω την αναβάθμιση και μου λέει οτι "this is the latest firmware". Το κινητο μου δεν είναι branded. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος και αν γνωρίζουμε τον λόγο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτερων για το ενδιαφέρον και τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δε θα υπάρχει κάποιο νεώτερο update για τη συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!!

 

όπως αναφέρω και στον τίτλο εχω το Samsung S5 mini Duos EU (SM - G800H) το οποιο έχει μέσα το 4.4.2 android. Δυστυχώς έχω δοκιμάσει μέσω ΟΤΑ αλλά και KIES για να πάρω την αναβάθμιση και μου λέει οτι "this is the latest firmware". Το κινητο μου δεν είναι branded. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος και αν γνωρίζουμε τον λόγο?

Ευχαριστώ εκ των προτερων για το ενδιαφέρον και τον χρόνο σας!

 

Κοίτα εδώ, βρες την χώρα στην οποία κυκλοφόρησε και θα δεις αν έχει πάρει επίσημη αναβάθμιση ;)

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω στα χέρια μου το s5 mini -δεύτερο χέρι (ήταν της μητέρας μου) όπου απ' τους πρώτους μήνες παρουσίαζε πρόβλημα με το μικρόφωνο. Νόμιζα πως ήταν θέμα λογισμικού κι έκανα επαναφορά αλλά δεν άλλαξε κάτι. Σε κάθε τηλεφωνική κλήση που έχω, ο συνομιλητής μου με ακούει είτε απ' το "βάθος" (πολύ μακριά δηλαδή) είτε κανονικά, πόσο μάλλον και όταν βάζω ακρόαση, τότε είναι που δεν με ακούνε. Το θέμα είναι πως όταν χρησιμοποιώ hands free ακουστικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Μήπως θέλει καθάρισμα; Απλά διάβασα στο διαδίκτυο πως το αυτό το πρόβλημα το είχανε κι άλλοι.

ευχαριστώ εκ των προτέρων και για το χρόνο σας.

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Έχω στα χέρια μου το s5 mini -δεύτερο χέρι (ήταν της μητέρας μου) όπου απ' τους πρώτους μήνες παρουσίαζε πρόβλημα με το μικρόφωνο. Νόμιζα πως ήταν θέμα λογισμικού κι έκανα επαναφορά αλλά δεν άλλαξε κάτι. Σε κάθε τηλεφωνική κλήση που έχω, ο συνομιλητής μου με ακούει είτε απ' το "βάθος" (πολύ μακριά δηλαδή) είτε κανονικά, πόσο μάλλον και όταν βάζω ακρόαση, τότε είναι που δεν με ακούνε. Το θέμα είναι πως όταν χρησιμοποιώ hands free ακουστικά δεν υπάρχει κάποιο θέμα. Μήπως θέλει καθάρισμα; Απλά διάβασα στο διαδίκτυο πως το αυτό το πρόβλημα το είχανε κι άλλοι.

ευχαριστώ εκ των προτέρων και για το χρόνο σας.

 

Καλησπέρα. Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα αλλά το πιο πιθανό είναι να θέλει καθάρισμα. Κάνε μια δοκιμή και πες μας

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S5 Mini (SM-G800F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...